Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

nezabudka8
10. aug 2013

@monca2013 dakujem.veru radsej zavolam.neviem ci to je tym gonalom.

monca2013
10. aug 2013

@nezabudka8 ja mam zas opačny problem dnes mam pichat poslednu injekciu Pregnyl a zabudla som ako riedit

matka177
11. aug 2013

@mauerka Ahoj kedy si sa testovala,nevie ci uz mam skusit,vklad som mala v stredu.utrogestan si si stale vkladala,alebo si ho aj pila?na kolky den sa robi sono,ak mi vide krv pozitivna.pocitovala si aj nieco od vkladu v brusku

mauerka
11. aug 2013

@matka177 Este je starsne skoro, este ani Pregnyl nemas vyplaveny, dve ciarky by si mala este z neho. Testuj najskor v piatok, prdijdes pripadnym sklamaniam a zbytocnym stresom... - z vlastnej skusenosti. Urtogestan je lepsie vkladat. Ja som vlkadala az do 16tt. Po vklade som absolutne nic nepocitovala, prsia naliate - ale to som mala po Utrogestane a neuspesnych IUI tiez, takze tomu sa verit neda...a nejake "pichnutia, stipnutia" to sa neda povazovat za priznaky... Na 4 den po vklade som sla do prace - to bola super vec, aspon cast dna som nemyslela len na tehu ale aj na nieco ine. nema vyznam len lezat a nic nerobit - ak sa uhniezdilo, tak uz je uhniezdene, ak nie, tak lezanie a stresovanie tomu nepomoze. Teraz mozes spravit jedine to, ze budes brat poctivo utrogestan, nebehat, neskakat - ale okrem toho viest normalny zivot ako pred tym. Sono bolo az 2 tyzdne po druhej pozitivnej krvi.

mauerka
11. aug 2013

@monca2013 Co "riedit"?

matka177
11. aug 2013

@mauerka presne aj ja mam prsia nalite ako balony.nebudem radsej tesovat,nebudem sa stresovat.ked ti vkladali dve ,kolko sa ti ujalo?a podarilo sa to donosit az do konca 🙂

mauerka
11. aug 2013

@matka177 Ujalo sa nam jedno embryjko a ako vidis, som 17tt - nechapem otazke, ci sa podarilo donosit do konca...

erin365
11. aug 2013

@tyli presne ako písala @vodnari Diphereline pichaj v tú istú dobu, nie hodinu...ja si pichám sama a to vždy pred spaním...keď idem spať o ôsmej, pichnem o ôsmej, keď o jedenástej, tak pichnem o jedenástej 😉

erin365
11. aug 2013

@majkulik my sme sa chystali na druhé IUI a medzitým prišlo schválenie na IVF a nakoniec sme sa rozhodli že druhé IUI nedáme, že ideme rovno na IVF, tak som sa objednala na konzultáciu a riešili sme už len IVF. Oni ti z CAR zavolajú kedy máš schválené IVF a potom sa objednaj na pokec 😉

tyli
11. aug 2013

@erin365 ďakujem 🙂 picháš prosím okrem toho ešte niečo? ja budem po čase ešte pichať Menopur a Puregon. k jednému by malo byť aj nejaké pero, len v lekárni mi žiadne nedali, tak neviem či si ho mám dokúpiť, alebo ako to je. ak si dobre pamätám, tak doktor mi hovoril, že mám prísť 2-4 DC a priniesť to pero + injekcie so sebou.

matka177
11. aug 2013

@mauerka ja som nevedela ci si este tehu,alebo si uz porodila.drzim palceky.j si krvacala,ked ti to jedno odislo

mauerka
11. aug 2013

@matka177 Nie, ja som po ET vobec nespinila ani nekrvacala az ovela neskor, ale to nemalo s neprijatym embryom nic spolocne

nezabudka8
11. aug 2013

@monca2013 ahoj nechapem co riedit?ako po pregnyle?

erin365
12. aug 2013

@tyli pichám len Diphereline a od 4DC aj Gonal...zatiaľ nič viac.

majkulik
12. aug 2013

@erin365 a co nasleduje po schvaleni ziadosti? na tom "pokeci" ti daju uz aj lieky? alebo opat budeme cakat na dalsi termin?

erin365
12. aug 2013

@majkulik uf, ja ti neporadím, lebo ja som šla na "pokec" v čase keď som mala cystu po IUI a mala som veeeeľmi dlhý cyklus ale v podstate mi nasadili injekcie Diphereline od 53DC, pichli vyvolávačku, mrcha prišla až na 65DC no a na 3DC som šla na kontrolu. V deň "pokecu" som v lekárni kúpila všetky lieky za cca 340€, som sa vyzbrojila poriadne 😀

majkulik
12. aug 2013

@erin365 uf. no som zvedava. o to viac, ze mam vtedy dostat ms. 🙂 och aj tebe sa tak strasne vlecu dni do terminov? asi kazdej.

erin365
12. aug 2013

@majkulik ani nehovor...hlavne teraz kvôli tej cyste čo som namiesto 28dňového cyklu mala 64dňový!!!! Vo štvrtok na 10DC mám kontrolu...už chcem mať po odbere aj vklade 😅

majkulik
12. aug 2013

@erin365 ti verim 🙂 uz si rozmyslala, ci si das vlozit jedno alebo dve?

silvik1
12. aug 2013

@majkulik ahoj. normálny postup ak už máš schválenú žiadosť je, že Ti dajú protokol + recepty na injekcie. a je na Tebe či začneš hneď alebo o mesiac 😉

majkulik
12. aug 2013

@silvik1 ahojky. jop, dakujem. chcela som sa spytat, ci ste si niektora aj pocitali, ze kedy by sa to malo narodit a podla toho si zacali pichat injekcie. viem, ze je to asi hlupa otazky, ale ja by som velmi nerada blizencov. 😔 😀

silvik1
12. aug 2013

@majkulik som v štádiu kedy mi je jedno aké to bude znamenie - po 2 neúspešných IUI, 1. IVF ET a 1. KET tiež bez úspechu už také veci neriešim, hlavne nech niečo je. okrem toho som blíženec 😉

erin365
12. aug 2013

@majkulik och, to nie je otázka...jasné že dve 😵

erin365
12. aug 2013

neviete či predávajú aj tenšie ihly než 0,5? Lebo Gonal má také tenulinké ihly že vôbec necítim vpich. A pri Diphereline keď pichám oranžovou ihlou, tak niekedy cítim viac ten vpich 🙄

mirkaaak
12. aug 2013

@erin365 Ahoj, presne toto som dnes riesila v lekarni v gf 🙂 chcela som take ihly, ake su v tom pere. A vraj nemaju...

erin365
12. aug 2013

@mirkaaak 😀 práve pozerám na nete a existujú aj 0,3 ihly...idem sa popýtať v lekárni dnes. Dúfam, že budú mať, lebo fakt ihlu z Gonalu vôbec necítim, taká je tenučká... 😅

mirkaaak
12. aug 2013

@erin365 ja som sa pytala aj v dalsich 2 lekarnach a nemali tensie. Mozno budes mat viac stastia 😉

erin365
12. aug 2013

@mirkaaak no, uvidíme 😅 Ale tak ak nie, už ten týždeň snáď vydržím keď som už 3 vydržala...

mirkaaak
12. aug 2013

@erin365 ved aj ja si tak vravim...este par dni...tento tyzden by uz mal byt odber, tak to vydrzim.

erin365
12. aug 2013

@mirkaaak no, pýtala som sa v dvoch lekárňach a nemali... ☹ jedine cez net by sa dali objednať ale už to nechám tak...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre