Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

erin365
2. sep 2013

@matka177 ak to patrilo mne...tak okrem utrogestanu si pichám Fraxíka na zrážanlivosť a papkám Femibion800 a tehučajíky pijem.

vodnari
2. sep 2013

@nelly3 držím palčeky...ja to ešte skúsim tu...prvé sa nám podarilo cez IVF na prvý krát....tie zmrazené ani jedno...najprv som potratila a teraz sa nerozmrazili...skúsim ešte raz IVF....a dúfam že sa to podarí....len dúfam že to nebude zas tak dlho trvať...keď sme boli prvý krát bolo to neskutočne dlho...

mauerka
2. sep 2013

@vodnari ☹ Myslim, ze v oktobri je celkom realne zacat s IVF, mojka.... len si objednavaj terminy hned ked odchadzas z jedneho, hned davaj dalsi - radsej ho zrusit z domu ako cakat na vsetko dva-tri tyzdne - tam vznikaju prestoje...mrzi ma to.

mauerka
2. sep 2013

@vodnari ja som este v polovici marca bola na 3.IUI a v polovici aprila som uz pichala na IVF a koncom aprila-zaciatkom maja vklad po PK... takze v priebehu mesiaca vsetko

vodnari
2. sep 2013

@mauerka
@mauerka JáááááááJ ZLATKO TO SI MA POTEšILA JúúúúúúúúúJ KEBY SME AJ MY HNEĎ MOHLI...Už SOM SA HNEĎ RáNO OBJEDNALA na utorok o týždeň 10-teho tak som zvedavá a treba ešte niečo vybavovať alebo môžme ísť hneď nato....už som zabudla ako to prebiehalo...treba ešte tie papiere na poisťovňu???? už si to nepamätám....alebo to oni pošlú?

nelly3
2. sep 2013

@vodnari
podari sa, neboj, drzim moc palce 😉

tyli
2. sep 2013

kočky, vo štvrtok idem na punkciu. v minulý piatok MUDr. Harbulák hovoril, že mám na ľavej strane 6 a na pravej 8 folikúl. Dnes som bola na kontrole a doktorka mi povedala, že mám ľavú stranu lenivejšiu. Mám to chápať tak, že folikuly nenarástli? Na obrazovke som narátala na tej ľavej strane len tri a na pravej strane ich bolo viac, asi tých 8. Je to málo folikúl, alebo to nie je podstatné?

silvik1
2. sep 2013

@vodnari musí Ti to znovu schváliť poisťovňa. centrum to pošle ale až keď sa na tom dohodnete. teda aspoň tak to bolo u nás. skús si dať termín ešte tento týždeň kvôli papierom, nech zbytočne nečakáš.

silvik1
2. sep 2013

@tyli dôležité je kvalita nie kvantita 🙂 niekedy je menej viac 😉

vodnari
2. sep 2013

@silvik1 lebo už si to nepamätám ale tiež sa mi zdá že oni mi to posielali.... a potom mi zavolali keď to už mali schválené.... ďakujem za radu.

mauerka
2. sep 2013

@vodnari Urcite na poistovnu bude treba, ale my sme mali schvalenu ziadost za 3 pracovne dni... Len to treba "nahanat" aj v GF aj do poistovne sa da volat, pytat... Neviem, ci a ake vysetrenia ti budu robit, ale vsetko sa da aj rychlo, len treba chciet... Ku komu si chodievala pred tym a ku komu si objednana teraz?

vodnari
2. sep 2013

@mauerka Behúňovej...my sme s ňou veľmi spokojný....

blavabla
2. sep 2013

@vodnari ahoj zlatinko moje...mrzi ma to, velmi...je to tazke... ☹ ale mas moj neskutocny obdiv ako to beries...klobuk dole ja by som nebola hned schopna dnes takto reagovat...mas moje velke sympatie!!! A urcite mozes ist hned na dalsie akurat ta zdrzi poistovna - schvalenie...moooc ti drzim palce zlatinko,aby Branko mal sestricku, alebo braceka... 😵 🙂

matka177
2. sep 2013

@erin365 ano tebe,prepac

vodnari
2. sep 2013

@blavabla ďakujem zlatíčko.....mooooooooc...až sa mi vtlačili slzy do očí....ĎAKUJEM....

majkulik
2. sep 2013

@vodnari 😢

majkulik
2. sep 2013

@vodnari inak mne sa pichanie tiez posunulo. je mozne ze budeme spolu pichat
😅

tyli
2. sep 2013

@silvik1 ďakujem. idem sa pozitívne naladiť, lebo ma už strach chytá 🙂

silvik1
2. sep 2013

@tyli hlavne kľud a nohy v teple 🙂 ja som mala pri 1 IVF až 23 vajíčok a po vklade 2 mi ledva osalo 6 embryí. takže vidíš, že množstvo nič neznamená.

tyli
2. sep 2013

@silvik1 díky . dám potom vedieť ako som dopadla 🙂

silvik1
2. sep 2013

@tyli držím palce 😉

vahy1
2. sep 2013

@vodnari tak to je mi luto ,ako to dopadlo ☹ Poistovna ti musi schvalit papiere ,trva to asi 1 mesiac a potom zacinas s injekciami,dobre je mat tie papiere nachystane na poistovnu-zavolaj si do Gyn fivu nech ti to tvoj lekar urobi a ty to len podpises,ked tam prides.Nechcem prehanat ale ja vidim vklad na november. Ale dolezite je aby to vyslo 🙂

vahy1
2. sep 2013

@nelly3 ak sa mozem spytat v tom Brne si ako samoplatca,alebo ti poistovna nieco uhradza? Ja mam za sebou 2ivf a ket neuspesne-rozmyslam mozno o zmene.Pomohlo by mi neake info 😉 .dakujem

gelinka75
2. sep 2013

@vodnari mrzi ma to, mne sa vlani pred rokom tiez 5ks nerozmrazilo..takze to nie je take zriedkave ako mne tvrdili..ze proste mam smolu.. ☹ je to hnusny pocit a viem ako sa citis..ale treba ist dalej ako pises, urcite to bude dobre

nelly3
2. sep 2013

@vahy1
som ako samoplatca, ale mozes poziadat poistovnu o refundaciu a vrati ti cca do 1000€ pokial nemas na sk vsetky tri pokusy vycerpane a ty nemas. ja som mala 1IVF v gyn-five, 2 soft v brne a aj teraz na 3 idem tam a poziadam o refundaciu 😉 dovera a vseobecna preplacaju, union myslim, ze nie.

lesik
2. sep 2013

Pipiny, boli ste niektora hned na druhy den po odobrati krvi na IUI?Chcela som ist na krv a ultrazvuk v stredu,ale nemozem sa uvolnit zo zamestnia.Tak chcem si to absolvovat vo stvrtok s tym,ze piatok by som hned sla na IUI.Da sa to?Nebol by v tom ziadny problem,ze?
Vdaka.

mauerka
2. sep 2013

@lesik Ake "odobratie krvi"?

nancsy
2. sep 2013

@donatela ďakujem, si veľmi zlatá.pripravujem sa na to celý deň.....

marttina333
2. sep 2013

@lesik ahoj ja som bola vo stvrtok na utz a krvi a ked som tam po 14tej volala tak povedali ze hned si pichnut Pregnyl a v piatok na Iui, to zavisi od velkosti folikulov, radsej skor ako neskor

zuzanka05
2. sep 2013

@tyli Ahoj,aj ja som bola dneska na kontrolu,ale ja mam este cakat na punkciu este budem pychat dalej,a este stvrtok idem na kontrolu mozno uz nabuduci tyzden idem aj ja...aj mne hovoril Harbulak,ze na jednej strane mam menej ako na druhej,ale ja si myslim ze to nevadi mozno ze budu kvalitnejsie 😉 Ja som teraz uz 2 krat na ivf,1 krat my odobrali 20vajicok a z tocho len 9 oplodnilo,ale bohuzial nepodarilo,potom som bola 2 krat na ket,ani aj to nepodarilo 😒 Dufajme ze teraz co vseci absolujeme ivf,aby sme dopadli dobre aby sme uz boli stastne mamicky.... 🙂 Ti prvy krat absolujes ivf?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre