Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

blcha76
9. júl 2014

@gelinka75 😀 😀 😀 To nie snáď... Veď som si dala vložiť len jedno embrijko práve preto, aby som predišla dvojčátkam 🙂 .

gelinka75
9. júl 2014

@blcha76 co ty vies? 😀 aj nam sa 1 rozdelilo, ale nakoniec to zle dopadlo..ale to uz je o inom, zelam ti aby vsetko bolo v poriadku 🙂

rybkanz
9. júl 2014

ahojte baby, ja som začala včera stimulku na naše prvé IVF... je tu niekto kto začína so mnou???

mimi1713
9. júl 2014

Ahojte 🙂 potrebujem poradit dnes som bola na uzv v gyn five pred ket a zabudla som si vypytat lieky (spasmopan a diazepan) myslite ze mi to daju normalne v lekarni? alebo sa mam trepat do ba kvoli dvom tabletkam? Dakujeeeem 🙂

nancsy
9. júl 2014

@blcha76 ja som mala na 10.deň hcg 361, a na 14.deň 1364 . Teraz čakám dvojičky. Držím palce

annamary27
9. júl 2014

@lila2601 ja som naposledy začala s pichaním injekcií 13.6. a vklad embryjok bol 8.7..prvá kontrola je medzi 2-4dnom ms,potom som mala za týžden a potom ešte 2krát po den výberu vajíčok a vklad bol o 5dní od výberu vajíčok.

annamary27
9. júl 2014

@blcha76 ja som mala hcg 308 a potom 2640 a bola len jedna bambulka,vkladala som 2.takže nemusia byť hned dvojičky pri vysokom hcg.

blcha76
10. júl 2014

@annamary27 🙂 Ja som mala podobne hcg (313,2615) takže dúfam že dvojičky nie 😉 . Ale uvidím po utz. Ešte musím vydržať... sú to riadne nervy 🙂 ... Strááášne pomaly mi to ubieha...

sarah00
10. júl 2014

@tixx ahoj. my sme mali 3 neúspešné IUI v GF, tak sme sa rozhodli pre IVF, v apríli sme podali žiadosť, v strede júna nám volali, že ju máme schválenú. my sme IVF odložili, nejak som sa na to necítila a začali sme so stimulkou v novembri. mala som dlhý protokol a začiatkom decembra sme boli na vklad, tesne pred vianocami sme sa dozvedeli výsledok. cena za to všetko bola okolo 1200 €. mali sme predlženú kultiváciu a napichovanie 7 ks vajíčok metódou ICSI. cena závisí práve od toho, aké všetky úkony budete dávať. dá sa to pozrieť v cenníku, aby si mala aký taký prehlľad a potom sa rozhodnúť aj podľa toho, čo odporúča embryologička. všetko naozaj závisí od množstva a kvality vajíčiek. a treba počítať aj s tým, že sa platí aj mrazenie vajíčiek, ak nejaké zostanú a rozhodnete sa mraziť.

tixx
10. júl 2014

@sarah00 ahoj, dakujem velmi pekne za info 🙂 vidim,ze vam to vyslo a ze cakate babo, gratulujem! 🙂 my mame horsi spg, a doporucenie tam mame tiez ICSI - buduci piatok ideme na konzultaciu,tak som zvedava,co nam povedia. Je 3x IUI "povinne" pred tym,ako si podas ziadost do poistovne? Cize vam IVF vyslo na prvy krat, ze? My este nie sme na 100% rozhodnuti,ci do toho ist, ale tak ziadost si predsa podat mozeme a budeme mat cas na rozmyslanie. co znamena dlhy/kratky protokol? vsade to citam,ale nie som v tom doma,tak neviem,co to znamena...

sarah00
10. júl 2014

@tixx neviem, či je 3xIUI povinné, ale väčšinou to tak robia, hlavne vtedy, ak nie je nejaká "vážna" príčina neplodnosti. my sme nemali žiadny problém a predsa to nešlo, preto IUI 3x. my sme tiež žiadosť podpísali s tým, že schválená môže byť, ale nešli sme hneď do toho. človek sa musí na to cítiť.
dlhý a krátky protokol je vlastne dĺžka pichania a množstvo injekcií, vždy závisí od stavu pacientky a od tvojho hormonálneho profilu. 🙂

macka23
10. júl 2014

@tixx ja som na 3x IUI odmietla a ked nam schvalili IVF tak sme isli hned do IVF, moj gynekolog dokonca povedal, ze ma mozno len 1 pacientku u ktorej vyslo IUI, ze sa mam na to vyprdnut a ist hned na IVF a nie stracat cas a vyhadzovat peniaze na IUI. Mne zial IVF nevyslo, boli sme zhruba v tom istom obdobi ako
@sarah00 a ja som nakoniec otehotnela prirodzene asi vo februari, v marci sme sa rozhodli ze pojdeme na KET, bola som na konzultacii, pre lieky a cakala som na MS...a nedosla!!!
Vsetko ti vysvetlia v centre, tie protokoly su individualne, ja som reagovala velmi dobre, a pichala som si velmi nizke davky...drzim palce! 🙂

tixx
10. júl 2014

@macka23 @sarah00 tiez uz som viac krat pocula, ze IUI je zbytocne... my mame zly spg,takze si myslim,ze to na IUI uz ani nie je, jedno sme skusili minuly mesiac, ale pocet aj mnozstvo spermosiek bol maly, takze som zvedava,co nam doporucia, uz sa zacinam tesit na tu konzultaciu, ze sa zase niekam posunieme.

super, ze vam to baby vyslo, je to pre mna velka nadej 😉 drzim vam palce, nech vsetko ide ako ma a o chvilku mate pri sebe vytuzene babatka 🙂

lilly158
10. júl 2014

@ingrid0105 - Ahoj, tak to si ma potesila, ze ich mrazia po 2. Lebo som citala, ze v niektorych centrach mrazia aj po 5 a kedze ich potom uz naspät nezamrazuju, tak je to hned mensia sanca - menej pokusov. No snad sa nam pekne rozmrazia - uz su zamrazene 2,5 roka. Citala som ale zaujimavy clanok, ze aj viackrat zamrazene embrya sa uspesne uchytili - http://www.zenska-neplodnost.cz/novinky/opakova... 🙂 No skoda, ze v gyn-five to tak nerobia. @renitr - tak to by sme mohli byt naraz tehulky, ak by ti to schvalili uz teraz. 🙂 Neviem, ci mi stihneme augustovy termin, alebo pojdeme na KET v septembri. No uvidime, co povie doktor. @silvik1 - more robi zazraky a mozno sa vam podari aj bez IVF, ked nemate take velke problemy 🙂 Ja som chodila rok ku gynekologovi, kym sa prislo na to ,kde je chyba. To planovanie milovania bolo hrozne, nahanala som manzela, hned ako so zacitila, ze by som mohla mat ovulaciu. 🙂 Teraz sa na tom uz smejem, ale veru moc prijemne to nebolo. @blcha76 - krasne HCG, verim, ze onedlho pojdem v tvojich slapajach 😉 Ja som pri dcerke, tiez nemala ziadne zvlastne pocity, ale od 12tt to prislo a vracala som do 19tt. 🙂

waitiekatie
10. júl 2014

@mimi1713 jooooj, inaac mali sa ta opytat ci mas lieky, lebo to oni davaju ☹ spasmopan je cipok, to by ti MOZNO este dali v lek. bez receptu, ale diazepam urcite nie... a uz vobec nie po 1ks... nemas niekoho blizkeho, kto take uziva? alebo by mohol mat? ak nie, jedine ak ti bude tvoj dr ochotny napisat ti to a vybrat budes musiet cele balenie... 😖

silvik1
10. júl 2014

@lilly158 mne pri poslednom KET rozmrazovali 6 jednobunkových embryí a nechali ich na predĺženú kultiváciu s tým, že ak to prežije viac ako dve embryá tak ten zbytok znovu zmrazia. tak očividne to robia.

ingrid0105
10. júl 2014

@silvik1 to ma logiku, ale ak ti vyberu na rozmrazenie 2 blastocysty a ty chces len jednu tak to neviem ci zmrazia spat, lebo ta je uz akurat zrela na vklad, pri jednobunkovych mozu robit PK po rozmrazeni a zasa zmrazit. to by som inac aj ja rada vedela ako je to s tymi blastocystami, ze ak su spolu 2 a chces jednu tak co s nou 😒

ingrid0105
10. júl 2014

@lilly158 no citala som ten prispevok, no mohli by tak mrazit aj u nas, vsk uvidis teraz ked pojdes na KET a podas nam informacie 🙂 drzim palce nech sa ti zadari na prvy sup 😀

blcha76
10. júl 2014

@mimi1713 Ahoj, ja asi doma mám 🙂 ...

blcha76
10. júl 2014

@mimi1713 Jaj, prepáč, práve som ich hľadala a nemám ☹ ...

annamary27
10. júl 2014

@blcha76 ved tak skoč ku svojmu gyn doma,nech máš pokoj na duši. 😉

annamary27
10. júl 2014

@tixx ahoj,nám dali hned ivf,iui nepripadalo kvoli spermiogramu v úvahu.

tixx
10. júl 2014

@annamary27 ako dlho trval prosim ta cely ten proces od vasho rozhodnutia az po samotne IVF?

lilly158
10. júl 2014

@silvik1 - to by bolo fajn, keby sa dali zamrazit naspät. No sama som zvedava, ako to dopadne. Ja som mala predlzenu kultivaciu, ale neviem v akom su stadiu, kedze doktorka hovorila, ze sa vyvijali pomaly 😒 @ingrid0105 - dakujem ti, jasne informacie urcite podam 🙂 @ tixx - aj my sme mali zly spermiogram, tak nas dali rovno na IVF - ICSI , ale mne este urobili laparoskopiu , ze to maju taky postup, aby si boli isty, ze je u mna vsetko v poriadku - no a chvalabohu bolo 🙂 Len som za to musela zaplatit okolo 200 €

annamary27
10. júl 2014

@tixx tak pri prvom pokuse to bolo dlhšie,lebo sme tam boli cez vianoce,potom mne brali krv na hormonálny profil,manželovi spermiogram,ja som mala odspodu dačo,tak ma preliečovali,boli sme na genetike-výsledky boli za 3týždne,poisťovna ivf schválila za 4týždne,tak vtedy sa to pretiahlo asi na 4mesiace od návštevy centra a začatia ivf. ked to schvália a budeš mať dlhý protokol,tak to trvá asi tak 3-4týždne,kým budeš mať embryjká v brušku.

tixx
11. júl 2014

@annamary27 ahoj, tak super, to vyzera nadejne 🙂 my uz HP a spermiogram mame, problemy nemam ziadne, tak snad to pojde rychlo. na tu genetiku ste museli ist, ked ste sa rozhodli,ze idete na IVF? normalne mi to dodava nadej,ze by sa to mohlo podarit, ked si to tak pekne napisala,ze embryjka v brusku 😉

annamary27
11. júl 2014

@tixx no nás poslala dr.Stenová na genetiku hned,či tam nie je problém,ale iné páry boli myslím až po neúspechoch na tom,tak neviem podla čoho tam posielajú ludí.

vodnari
11. júl 2014

@blavabla Takže v utorok mám vklad.... drž mi prosím palce.... 😉

blavabla
11. júl 2014

@vodnari zlatonko budem moooc drzat vsetky palcaky aj Leuskove... cmuk

renitr
12. júl 2014

@lilly158 vo Ferticente maju teraz dovolenku, takze na IVF pojdem pravdepodobne na buduci mesiac, kedze tento mesiac uz nestihnem kvôli menzesu. Ale nevadi tesim sa na August a verim ze ten bude uspesny)) ty kedy planujes stimulku?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre