Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

silvik1
23. sep 2014

@babo78 ahoj. mňa z estrofemu vždy šialene bolela hlava. pri druhom KETe som mala potom znížené dávky a "pomáhala" som si do vkladu čajom gynastan.

waitiekatie
23. sep 2014

@babo78 ahoj, aj ja som z nich mala zavraty, hlavne prvych par dni po zacati uzivania.. potom to same preslo.. tieto su tusim horsie ako tie injekcie pri stimulke, co sa vedlajsich ucinkov tyka... 😒

babo78
23. sep 2014

@waitiekatie Tak to nie je nic moc, ja sama o sebe trpim velmi nizkym tlakom, tak snad to nejako ustalim. A beru sa aj po vklade?

waitiekatie
23. sep 2014

@babo78 ano, aj s utrogestanom... bud do negativneho testu, pri pozitivnom neviem ako dlho ich treba.. ale az po odber urcite... tak mesiac vkuse... 😒

annamary27
23. sep 2014

@lucatko1987 ja som sa musela pichať kvoli tomu,že na začiatku tehu som mala zlé hodnoty v krvi a kvoli tomu,aby sa mi nevytvorili zrazeniny,tak som si vlastne tými injekciami riedila krv.nie každá sa musí pichať.neboj.

franzziska
23. sep 2014

@waitiekatie woow to sa mam pripravit ze si budem davat 3 ihly za den? ouuuu 🤐 😢 😢 😢 bojiiimmm 😀

lucatko1987
23. sep 2014

@annamary27 @waitiekatie dakujem Vam baby za moralnu podporu a vysvetlenie ci popisanie vasich skusenosti, som rada, ze sa mozem porozpravat aj s niekym kto to chape a nema len " povzbudive" reci ako nemysli na to, nebooj urcite to dobre dopadne, alebo oblubena veta : do konca roka ti budeme hladkat brusko.. Boze to uz by som mala deti najmenej sedem 😁 ja len neviem ako sa na to da nemysliet kna to ed si clovek denne picha inekcie, chodi 2-3x za tyzden na kontroly a podobne..viem, ze to myslia dobre, ale tiez viem, ze ked maju dve deturence lusknutim prsta, nemozu chapat pocit, co je to cakat na nieco vytuzene, prezivat mesiac co mesiac smutok z neuspechu, to znovuzapretie a s cistym novym optimizmom ist do dalsieho mesiaca, vkladat nadej a vsetku silu do tohto nazvem to procesu.. Dufam, ze nezniem neprijemne, alebo zmechutene, ja som len vazne rada, ze uz tieto fiora len necitam, ale som ich sucastou a su tu mile osobky, ktore vedia co prezivam a co ma caka 😘 a podelia sa so mnou o to ako to je bez pretvarky a lutovania ma

waitiekatie
23. sep 2014

@lucatko1987 sme v tom spolu 😉 niekedy je tazke byt optimistom a niekedy sa to ani neda... Mala som ET a 2 KETy hned po sebe a poviem ti,naslapana hormonami som bola podrazdena uz len ked niekto pomyslel ze mi povie nemysli na to..dorazila ma sefka ze nebojte kati,este mate aspon desat rokov,mozte skusat.. prisaham,prehryzla by som jej krcnu tepnu 🙂 a predsa som jej s usmevom odpovedala..casom sa to naucis prekusnut a neriesit...aj tesit sa zo stastia inych,aj ked tebe sa babo nedari...velmi sa tesim z kazdeho a kazde pestujem o 106, nech sa prilepi 😀 nikto okrem nas nevie pochopit co prezivame..naozaj nikto..iba ten,kto si dokazal napchat do seba furu hormonov dobrovolne a dokonca s laskou pri pomysleni,ze raz vysledok tohoto snazenia budeme hojdat na rukach a zalievat slzami stastia...my sa dockame..vsetky! len to nesmieme vzdavat..ani ked to nevyjde hned..raz to vyjde...! 😉

waitiekatie
23. sep 2014

@franzziska ouuu jeeee..velka pravdepodobnost 😀

franzziska
24. sep 2014

@waitiekatie diky 😲 😀 😀 😀 😀

franzziska
24. sep 2014

@lucatko1987 uplne chapem cely ten koment co si napisala...asi nam najviac porozumeju prave zeny ktore deti nemali tym lusknutím prsta....tiez nemam moc v laske vety typu: neboj vsetko bude ok, urcite budes coskoro mamou atd...lebo viem ze to ok nebude..uz len z toho dovodu ze na to cakame uz roky!!.. 😖 😀 😀

franzziska
24. sep 2014

@waitiekatie ...a včera som to povedala manzelovi...mala si vidiet jeho vyraz...lebo on bude mat tu cest mi ich pichat 😅 😀 😀 😀

waitiekatie
24. sep 2014

@franzziska to zvlaaaadneeee 🙂 ine mu neostava... sak teba to stipe, nie jeho 🙂 ale inak klobuk dole... moj by sa poskladal len pri pomysleni ze uvidi injekciu zblizka, nie ze ju ma dat on mne a 3x 😀

lucatko1987
24. sep 2014

@franzziska moj muz sa na mna pri tom ani nepozera😁😁 takze je to na mne..A ak to zvladnem ja sama sebe, tak tvoj drahy to zvladne urcite 😜

blcha76
25. sep 2014

@lucatko1987 Ja som si chodila dávať pichať injekcie k môjmu gynekológovi - teda sestrička mi ich každé ráno pichla a cez víkend a sviatok som chodila na gynekologickú pohotovosť. Sama by som to nezvládla 😖 .

lauranka
25. sep 2014

pichat ihlu neviem kto zvladne.. ale verim ze aj take existuju :D

annavallova
25. sep 2014

@waitiekatie ahoj ty tu tak pekne píšeš :D, ja teraz čakám na schválenie od poisťovne a pôjdeme nato, ešte je dlhá cesta pred nami, ale keď som bola na laparke a potom po nej ma tak optimisticky Dr. Stenová povzbudila, že som bola šťastná, a tiež verím, že o rok budeme doma traja, je to neuveriteľne ťažké, hlavne, keď sa dozvieš, že nie si v poriadku, ja som bola o.k. po každej prehliadke od lekárky a tento rok bolo všetko inak, každý mesiac som prežívala to isté stres, plač a tak že zasa nič, a keď som sa dozvedela, že tá kamoška je tehotná a tá a tá a ja nič bola som s toho na zrútenie. A hlavne, tie otázky a kedy bude bábo? jaj nechajte ma na pokoji. Dlho som tu nebola ale čo sa tu riešilo na Gin Fiv,ma nahnevalo, ja viem, každé centrum je iné, ale mne tam zatiaľ len pomohli, a nemôžem povedať jedno zlé slovko. A ak sa môžem spýtať, tie injekcie si môžem pichať sama ? lebo to som sa nespýtala, my to nejak vypadlo, ďakujem a držkám všetkým snažilkám palce, a verím, že sa to všetkým podarí to čo si tam veľmi želáme

waitiekatie
25. sep 2014

@annavallova ahoj, dakujem, snazim sa povzbudit, pozitivne myslenie je zaklad vsetkeho 🙂
vsetky injekcie pri stimulke si mozes pichat sama (s vynimkou pregnylu, to som si aj ja ako sestricka dala pichnut odborne, aj papier na to dostanes 🙂 , ale ten sa picha az na samy koniec) ale ak si na to netrufas, moze to pichnut partner, ale aj v centre ti to bez problemov pichnu alebo u tvojho obvodaka... ale je to zvladnutelne aj doma... zalezi na co sa citis...
reciam typu kedy bude babo sa neda bohuzial vyhnut.. ti ktori vedia/tusia, kde je problem, to vacsinou neriesia a len tisko cakaju na spravy... ale vsetci ostatni nemaju vacsej radosti nez sa opytat a pozerat sa ako sa tvarime 😀 bratrancova frajerka riesila nedavno na FB ako jej tie kravy neplodne zavidia, ze je tehotna a caka dvojicky a ze jedno dieta uz ma... kedze nema sajnu o tom, co ja riesim, silno som si zahryzla do jazyka aby som jej nepovedala co si myslim... ved naco aj... ona ma v zivote nepochopi... a najma nie typ cloveka, ktory da vsetko na fejs v druhom mesiaci, este nie je iste, ako to dopadne (kedze predtym potratila).. z takychto ludi je mi zle, ale nic s tym neurobim, aj takych vozi autobus 🙂
preto sa snazim ist s hlavou hore.... ved kto hlada, najde <3

karin30
25. sep 2014

@annavallova Ahoj,ano to si môžeš pichať sama alebo ti ich môže pichať manžel ako mne 🙂Ja som chodila minulý rok tiež doktorke Stenovej a teraz máme doma 4 mesačného chlapčeka 🙂Držkám palce aby Vám to vyšlo a veľa síl 🙂

annavallova
25. sep 2014

@waitiekatie, super, no manžel bude môj zdravotný brat :D, neviem či by som to sama zvládla, a teraz mi volali z centra že to máme schválené :D, a 17.10. ideme nato sa teším ako malá :D, ja tiež sa snažím myslieť pozitívne, a neznášam také, čo majú reči keď nevedia čo to je, mať takéto problémy. Tak veľa šťastia :D

lucatko1987
25. sep 2014

No baby moje, dnes som bola na konotrole na ultrazvuku mi pani doktorka povedala, že mi asi budú musieť dvihnúť dávku puregonu, (ešte si mám zavolať na výsledky) lebo mám málo vajok a ešte malinkých , ale verím, že nejde o kvantitu, ale o kvalitu a aj keď im to dlhšie trvá narásť na správnu veľkosť, nakoniec budú silné a povedú k vytúženým // . Ako to bolo u Vás koľko vajok Vám bolo vidieť ? ja mám 5 a 7 a na výber pôjdem asi až o týždeň.
@annavallova asi všetky tu bojujeme s otázkami tohto typu, a vy kedy? aj mňa to hnevá a niekedy mám chuť kričať nahlas a dlho a na všetkých nech už dajú konečne pokoj, že keď to dieťa nemáme asi na to máme nejaký dôvod
čo sa týka toho pichania, je to asi individuálne, ja som si prvú mala pichať v sobotu tak som bola na pohotovosti a tam ma vysmiali, že si to mám robiť sama, že teda oni mi to budú picahť, ale, že jeto zbytočné a podobne.. Absolútne sa s tým nestotožňujem, ale je pravda, že som už nemala chuť prísť znovu a odhodlala som sa pichať si ich sama, nebyť tohto zážitku asi chodím ďalej k odborníkom. Nie je to jednuduché, obzvlášť prvý deň, som s tou inekciou stála ako strašiak v poli a odhodlávala som sa dobrých pár minút. Ako na potvoru hneď prvá(chvalabohu aj jediná) skončila modrinou ako svet 🙂 ale dnes je to už 11x a začínam si zvykať aj keď asi nikto nemôže povedať, že by to bolo niečo na čo sa od rána teší 🙂

annamary27
25. sep 2014

@lucatko1987 ahoj,no ja som pred odbermi nikdy nevedela,že kolko vajok mám,pri ultrazvukoch mi nevraveli a ja som sa nepýtala.máš pravdu,ide o kvalitu ,nie o kvantitu.ja som mala pri prvom ivf 23vajok,ale z toho bolo pár nezrelých,pár prezretých,pár prázdnych,nakoniec napichávali nejakých 15ks.pri druhom ivf mi zvýšili dávky a bolo vajok 15 z toho 13zrelých a pri trťom bolo myslím 13 a všetky zrelé.pri všetkých troch ivf nám vzniklo vždy 7embryjok,volala som ich sedem statočných.aj mojej kamoške vraveli pri kontrole,že má málo a mala v den výberu 23 a má 16zmrazených.
@annavallova s tými otázkami je to ťažké,lebo my vieme aké to je zlé bojovať za bábo a nie sme také sprosté,aby sme tých ľudí nejak odpinkli,aby dali pokoj.mám živo v pamäti ako mi po nevydarenom pokuse vraví svokrina záma,že kedy budem mať dieťa,aby som tu na svete po sebe aj niečo nechala.a keby som bola taká sprostá ako ona,,mohla som sa jej opýtať,že kedy bude mať ona vnukov či vnučky,ked má jedného syna starého mládenca a druný je homosexuál,ale ja som len horko prehltla a nasadila úsmev na tvár aj ked mi srdce a duša plakali.

franzziska
25. sep 2014

ahojte kocky prave mi volali z GF ze ziadost je schvalena...noo nejak sa citim neisto a nervoooozne..kedy do toho ist

lucatko1987
25. sep 2014

@franzziska ja som prave po schvaleni az do prvej kontroly uz ked som zacala stimulovat bola uplne nadsena, plna elanu, nemyslela som na nic zle, nebola som nervozna, taka som bola hrda na seba, ale to preslo, prisiel strach a obavy, ci je spravny cas miesto doba a presne chapem ako sa citis, ale myslim, ze bez toho by to ani neslo je to adi aj pocit zodpovednosti , patri to k tomu a dnes aj napriek nie pozitivnym spravam a pridanej tretej inekcii ma opat zacina chytat optimizmus a taky zvlastny dobry pocit, ze je ta spravna doba cas aj miesto na //

lucatko1987
25. sep 2014

@franzziska a gratulujem ku kroku do predu k vytuzenemu cielu 😘

franzziska
25. sep 2014

@lucatko1987 JEJ dakujem moc pekne slova...si zlata 😉 momentalne si kde?...beries stimulku?

lucatko1987
25. sep 2014

@franzziska hej stimulkujem o stosest 🙂 dnes 12ty den , beriem dipherelin, puregon a od dnes aj menopur, takze buduci tyzdem by mal byt odber, boze uz sa neviem dockat 😁

viva13
26. sep 2014

Ahoj baby prosím surne poradíte?Som 5den po ET. Od včera mám silnú migrénu v noci o 12-tej som si dala 2 paraleny (500mg) zmiernilo bolesť no o 3 zase silná dala som si 1 a nič nepomohlo, je mi na vracanie studené obklady nepomáhajú ani magnezko, prosím

viva13
26. sep 2014

prosííííííííííím poradte niekto

waitiekatie
26. sep 2014

@viva13 fuuuuuuu neviem.... paralen uz by som si velmi nedavala... bo aj ked ho mozu tehotne, nedavala by som vela.... mne drabek pri vklade povedal (bola som trochu nakapata, tak som sa pytala, keby som mala teplotu, ci si mozem dat paralen...) ze iba na ordinaciu lekara...☹ ... neviem ale co ine si dat... to co by som ti poradila si si uz dala... :-/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre