Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pancuska
18. sep 2012

@rojica no a ešte sa k tomu pridáva aj čas,ktorý ide tak rýchlo že musím ísť už do roboty 😒 aaaaach je to ťažké.... a dokedy sa musíte rozhodnúť?

mimi1111
18. sep 2012

@maruskaaaa
@pancuska no heej ale mna boleli kazdy den a velmi ze ani dotknut pri kupani alebo obliekany som sa ich dotknut nesmela ja viem ze nesmiem hned mysliet negativne ale uz som potraty zazila a bojiim sa ☹

rojica
18. sep 2012

@pancuska no tak to máš pravdu, mňa tiež dneska čaká práca po dvoch týždňoch oddychu mám nočnú.... ☹ ....do piatku a v pondelok by som chcela zavolať do centra aby sme sa objednali....či už k urológovi alebo na gynču..... ☹

dagmar25
18. sep 2012

@pancuska ahoj, dakujem ti pekne, dufam aj, ze sa nam to vsetkym vydari, no u nas bolo prve ivf skoro presne pred dvomi rokmi, vtedy som mala dlhy protokol, zo 7 vajicok sa podarili dve embryjka, ktore mi presne 1.11 vlozili no a jedno nam asi odislo ale nas pokladik sa udrzal a dnes je z neho uz velky skoro 14 mesacny krasny chlapisko. No a kedze by sme velmi chceli este jedno babatko, tak ideme znova do toho, dlhsie sme premyslali, ci nie je skoro, ale v podstate nemusi nam to vyjst znovu na prvy krat aj ked teda v to dufam takze asi tak. No a teraz uz cakame vlastne len na schvalenie ziadosti, tak hadam to nebude velmi dlho trvat...

2lil
18. sep 2012

@mimi1111 jasne že zvládnete !!! skús spať alebo si nájdi nejakú činnosť pri ktorej ti rýchlejšie čas ubehne... a nebudeš stále nato myslieť ... viem že ak máš už zlú skúsenosť sa bojíš viac ako by si mala ale... robia pre teba všetko čo môžu a ostatné je na bojovníkovi ... ver mu on to zvládne ... 😉

mimi1111
18. sep 2012

@2lil dakuujem za potporu snad mas pravdu a moj bojovnik to zvlaadne este raz dakujem 😉

silvik1
18. sep 2012

ahojte žienky. jedna otázočka - práve som volala do centra a od dnes si mám k diphereline a gonalu pichať už aj luveris. viem, že u každého je to individuálne, ale viete mi povedať cca. koľko dní ste potom ešte stimulovali ? ďakujem

2lil
18. sep 2012

baby tie čo si picháte to len pred IVF sa robí že? a neviete mi povedať robí sa jednodňová laparka aj v GF? koľko to stojí? ...ďakujem...

tinasc
18. sep 2012

@2lil laparku ti urobia aj v GF, jeden deň urobia a na druhý ideš domov... ja som platila tuším 260 euro...

gelinka75
18. sep 2012

@silvik1 ja este 14 dni, ale niekto len 10 tak je to individualne 😉

silvik1
18. sep 2012

@gelinka75 ja mám pocit, že teraz to ide nejako rýchlo, vo štvrtok mi dali gonal 112,5 a dneska bola prvá kontrola a hneď že pridať aj luveris jednu ampulku + ostatné tak ako doteraz.

2lil
18. sep 2012

@tinasc ďakujem ... ja som na ich stránke našla nejakú sumu že 600€ tak to asi nebola laparka 🙂 som sa už zľakla ... ale aj tak to asi bude riadna pálka tá konečná myslím že??... ak by teda som musela na to IVF ....

tinasc
18. sep 2012

@2lil no ivf vyjde ako koho závisí, či budeš mať predlženú kultiváciu,embryoscop, mrazenie, napichovanie... každý z týchto úkonov sumu zvyšuje 😉 ale tých 600 euro snáď nebude za tú laparku... ak teda to nezmenili ale snáď nie.. ja som bola min. rok a platila som tých 260...

anjelicek27
18. sep 2012

@dadenka111 Ahoj, ja som spinila asi v 6tt, potom som sla na sono pre istotu do nemocky, vsetko bolo OK, ale bol tam len 1 gestacny vacok,pricom mi dali 2 embryjka cez ET. A ked som sla mojmu gynekologovi v 7tt, povedal, ze sa mohlo jedno potreatit, preto som asi krvacala, resp. spinila. Ale teraz je vsetko v poho a do 12 tt musim uzivat utros.

2lil
18. sep 2012

@tinasc viem že u každého to je iné ale tak cca by som rada vedela...čítala som že len tabletky či injekcie sú cca 300-400€ to na mesiac? či celkovo? vlastne je to jedno koľko to bude stáť keď sa nato dám čo sa dám ak nebude iná šanca ... len ma zaujíma koľko to cca bude...nemám predstavu tak nech som ako tak v obraze 🙂

zukrik
18. sep 2012

Ahojte pipinky
chcela ba som Vás všetky povzbudit a velmi držím palce,určite to stojí za to,aj ked sa to nepodarí na prvý krát 😉
posielam vám smajlíkov pre štastie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pancuska
18. sep 2012

@dagmar25 Tak ty si ukážková žena ktorá môže povedať že dá sa to podariť aj na prvý šup! A preto treba veriť možno aj na začiatku,no nie vždy to tak je,ale to už vieme asi všetky! Je dobré si vymienať skúsenosti lebo ani dr niekedy všetko nepovedia! A vy ste mali aký problém? Ak môžem vedieť? 🙂

anjelicek27
18. sep 2012

@dadenka111 Ak krvacas, urcite chod na PN, ak nemas knizku, tak sa daj vypisat u svojej obvodnej lekarky. Ja som bola po spineni 2 tyzdne PN a preslo to. Teraz som v poriadku a chodim do prace, ale samozrejme sa nestresujem. Uplne zle je, ak sa nahlis, ak skaces a ak mas v praci schody... Preto je lespie par dni, tyzdnov zostat doma. Potom by ti to malo prejst. Moze to spinenie byt aj roztahovanim maternice. Ak je krv cerstva, ako pri zaciatku kramov, tak chod bezodkladne lekarovi, prip. na pohotovost. Ak je krv slaba, akoby na konci kramov, tak pre istotu chod na PN.

gelinka75
18. sep 2012

@zukrik dakujem, tebe to vyslo na kolky krat? nejak mam pocit tu, ze kazdej to vyjde hned..tak by to bolo naj

tinasc
18. sep 2012

@2lil no ja som dala za lieky a injekcie 300 euro, mala som napichovanie to som platila tiež do 300 euro, už si to presne nepamätám, mne nezostalo ani na mrazenie, len na vklad, nemala som PK ani embryoscop...

anjelicek27
18. sep 2012

@dadenka111 Zabudla som ti zagratulovat: Gratulujeeeem! super. Bude to asi jeden drobcek, lebo nemas velmi vysoke HCG. Mala som podobne, na 15 den som mala 790 a cakam 1 babatko. Ale tazko povedat, aj s mensim hcg vraj uz mali dvojicky 🙂

zukrik
18. sep 2012

@gelinka75 ahoj,no mne sa to podarilo na prvý krát a hne dvojmo 🙂 🙂 ,ja som si len povedala a verila som tomu,že sa to podarí,neriešila som to,nemyslela som na to zlé,že čo ak to nevíde atd. život sa s nami stále zahráva,ale musíme byt silné 🙂 ved sme ženy 🙂 🙂

2lil
18. sep 2012

@tinasc dakujem 🙂 ... takže cca 1000€ teda +- .... ja stále pevne verím že kým sa k niečomu dopracujeme už budem tehu... a ty si teraz v akom štádiu ? keď na laparke si bola už pred rokom???

gelinka75
18. sep 2012

@zukrik no vidis 😉 nam to nevyslo..a tiez som verila...

tinasc
18. sep 2012

@2lil no môže byť, že tých 1000 euro to vyjde... ja som bola na laparke min. rok v marci, hneď potom prvé ivf, otehotnela som, avšak missed abort v 11tt, druhé ivf bolo v januári tohto roku, teraz končím 8 mesiac 🙂 a tiež to tak dopadlo, že mi zostali len dve embryá na vklad, takže ja som neplatila ani 600 euro za celé ivf 😉 držím ti palce 🙂

2lil
18. sep 2012

@tinasc jeeej tak gratulujem a dobojuj to do úspešného konca či skorej začiatku 🙂 .. tiež držím palce ...

maruskaaaa
18. sep 2012

@mimi1111 neboj, tentokrát to výjde 🙂 len tomu musíš veriť

tinasc
18. sep 2012

@2lil ďakujem 🙂

anjelicek27
18. sep 2012

@mimi1111 Tiez som mala podobne spinenie, hnedocervene, a z 2 z ET zostalo 1, ale aspon to!

anjelicek27
18. sep 2012

@mimi1111 Ani mna neboleli stale, len obcas, skor zo zaciatku. Neboooj, to je v poriadku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre