Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

bubinko1506
5. máj 2016

@zuzsat @levisa dr. stenovu som zazila asi 2x - raz na ultrazvuku pocas stimulky - kebyze sa nepytam, tak mi nepovie ani slovo. pocas celeho ultrazvuku bola zamracena. raz mi robila vklad - ale to tiez nic nepovedala. nemala som z nej dobry pocit.
dr. behunova a dr. harbulak su nastastie ini - pri ultrazvuku vsetko ukazuju na obrazovke a pri vklade alebo pred odberom vysvetluju vsetko, co idu robit.
posledny vklad som mala dost komplikovany, dr. behunova sa nemohla dostat cez krcok, tak mi vysvetlovala, co musi urobit, aby mohla embrya vlozit do maternice - musela pouzit nejaky vodic (nic neprijemne, bolelo to riadne).

janie7
5. máj 2016

@bubinko1506 Ahoj, uvodom zelam krasne tehulkovanie a nech sa dari. Chcela by som sa spytat, ci tie dva zazraky co mas v brusku vzisli z IUI alebo IVF. Ja mam ist zajtra na hyfosy a ked vsetko dobre dopadne,v co pevne dufam, tak navrhuje Dr. Behunova IUI. Ale rozmyslam, ze to necham potom na august kedze sa blizi cas dovoleniek a zatial by sme skusili este prirodzene. Vopred vdaka za odpoved.

levisa
5. máj 2016

@bubinko1506 ahoj, dnes som bola u Dr.Behunovej a je uplne super - vsetko mi ukazovala na ultrazvuku, vysvetlovala, perfektna bola. Pytala som sa jej, na vsetko mi odpovedala, velmi mila a prijemna

bubinko1506
5. máj 2016

@janie7 ahoj, dakujem. dvojicky cakame po IVF. IUI nam kvoli prisernemu spermiogramu, mensej genetickej odchylke a protilatkam proti spermiam ani neodporucali. rovno sme vypisovali ziadost na IVF.
drzim palce, nech sa vam podari prirodzene 🙂

bubinko1506
5. máj 2016

@levisa ona je fakt super, aj ked mozno posobi dost prisne, ale ja na nu nemozem povedat jedine krive slovo. na zaciatku tehotenstva som mala problem s krvacanim, bola som tam na utz, akurat ked mala dovolenku, tak hned po navrate z dovolenky mi volala, ako sa mam a ci je vsetko ok 🙂

levisa
5. máj 2016

@bubinko1506 bola ozaj velmi mila, presne taky pristup by som tam ocakavala 🙂, ale asi ani my nie sme vsetky mile :D dolezity je vysledok, nie doktor

bubinko1506
5. máj 2016

@levisa to je pravda, urcite kazda z nas pride s roznymi pocitmi k lekarovi - ci uz na konzultaciu alebo na utz. IVF je dost velka zataz na psychiku, a potom sa aj z kludnej zienky stane furia 😀 suhlasim, ze dolezity je vysledok, ale ak par nie je spokojny s lekarom alebo k nemu nema uplnu doveru, tak by som hladala lekara a centrum, ktoremu budem doverovat. my sme tak presli z ineho centra do GF - jednoducho som tomu lekarovi nedoverovala.

levisa
5. máj 2016

@bubinko1506 jasne, uplne suhlasim. Mozno keby som na prvu konzultaciu prisla ku nej a spravala by sa odmerane, tak by sme isli inam. A mozno je uplne v pohode, len mala tazky den 🙂. Ja som inak pocas celej stimulky strasne kludna, je mi vsetko jedno a len by som spala. Moj partner ma podozrieva, ze si picham lexaurin miesto hormonov 😀

leelloo
5. máj 2016

@levisa to pocujem prvykrat, ze je niekto kludny 🙂 to by sa aj mne zislo, ja rozmyslam, ze si pocas stimulky dam PN-ku, lebo neviem, ako to bude zvladat v praci. Moja znama povedala, ze nechodila vtedy ani k svokrovcom, lebo sa bala, co by jej vyletelo z ust 🙂

levisa
5. máj 2016

@leelloo az apaticka by som povedala , sama sa nespoznavam, lebo normalne som trosku nervacik 😀

janie7
5. máj 2016

@bubinko1506 Dakujeme velmi pekne, vsetko dobre zelame 😉

leelloo
5. máj 2016

@levisa to som aj ja, takze taky stav by som uvítala ;) a chodíš do prace alebo si doma cez stimulku?

levisa
5. máj 2016

@leelloo chodim normalne do prace, akurat bud.tyzden mam cely dovcu,lebo mi to vyjde na odber aj vklad asi. Nemala som dovod byt doma

simonka0404
5. máj 2016

Ahojte baby...Mám takú otázku,či v Gyn-five robia aj cez výkendy?Mám ist na odber krvy a ultrazvuk a presne na výkend mi to vychadza

mstylek
5. máj 2016

Baby dakujem Vam za odpovede. Uz som do GF objednana,snad pomozu.A ked nie,skusim potom to Brno.Neviem kolko trva liecba v GF, ale Brno mi odpisalo,za max 5 krat staci prist....

xxxena
5. máj 2016

@simonka0404 ahoj zajtra si zavolaj do gyn fiv. oni ti povedia či cez vikend robia. je to u nich individuálne. preto im tam treba volať vždy v piatok ak vieš že na vikend potrebuješ ist na krv alebo ultrazvuk. v piatok už vedia ako budu robit cez vikend🙂

janula2003
5. máj 2016

@simonka0404 jasne, ze robia, ale musis byt s nimi objednana, ak ti povedali, ze mas dojst tak chod

lucka222
5. máj 2016

@baby24 Vlastne áno :D To ideš chvíľku predo mnou. Budem zas držať palce 🙂

levisa
6. máj 2016

@simonka0404 ja idem napr.zajtra rano, takze robia, len treba byt dohodnuta

simonka0404
6. máj 2016

Uz som im volala a idem zajtra...Boli ste už na IUI a podarilo sa na prvý pokus niekomu?

zanettta6
6. máj 2016

Dievčence ktoré ste boli už na odber vajíčko,za aký čas vás pustili domov?Dali ste si aj to lepidlo?

janula2003
6. máj 2016

o deviatej odber a tesne pred dvanastou ma pustili...treba si precitat co je to lepidlo...to je len serum na prenos embrya cez pipetu do maternice, nema to nic spolocne s "lepidlom", ze by to malo pomoct..zvysuje uspesnost o 2%...embryologicka mi to percento potvrdila..zbytocnost

bubinko1506
6. máj 2016

@zanettta6 o 9ej odber, 12:30 sme odchadzali. lepidlo je zbytocnost, uspesnost zvysi len o nepatrne percento. mali sme ho pri 2. ET a test bol uplne negativny

zanettta6
6. máj 2016

@bubinko1506 fu až o 9hodke..vsak tam mam byt o 7.15,no ok,tak to lepidlo asi vynechame a koľko je ideálne tých folik?tak to by bolo super,že nie neskoršie,ešte mam veľa planov,vdaka

bubinko1506
6. máj 2016

@zanettta6 tiez sme museli prist skor. v ten den sme isli na odber viacere - kym sme sa presunuli na izbu, pripravili nas na anestezu a podobne, tak ubehol nejaky cas. odber robili potom postupne, ja som sa dostala na rad o tej 9ej.
aky je idealny pocet folikulov ti neviem povedat - podstatne je, aby tam bolo to spravne vajicko, ktore sa podari oplodnit a hned pri prvom vklade sa aj uchyti.
to lepidlo vazne nema zmysel - skor je uzitocnejsie dat predlzenu kultivaciu, nech sa vyselektuju embrya, ktore sa pekne delia dalej a tie, ktore sa zastavia v deleni

zanettta6
6. máj 2016

@bubinko1506 však ano,nebudem tam len sama,to mi hneď nedoslo,no dam si poradiť😉😊 lep nedam a predlz.kult dam..

lucka222
6. máj 2016

@baby24 Tak som sa zamyslela nad sebou a sa mi zdá že som kľudnejšia ako som bola.
Aj keď to čakanie je nepríjemné a ja by som chcela všetko hneď :D To vieš ´´blíženec´´ :D
Najstrastnejšia by som bola keby sa nám obom to podarilo ešte tento rok. 🙂
Neviem čo bude Ďalej po 1,6,2016. Snažím sa sústrediť na iné krátkodobé ciele a to mi pomáha biť v kľude. Možno by si to mala skúsiť aj ty. Príklad ďalší víkend mám predlžené voľno a veľmi sa na to teším :D

xxxena
7. máj 2016

@bubinko1506 ahoj dakujem ti za odpoved. ja zajtra začinam s pichanim menopuru. verím že to zvladnem, a dotiahneme to s partnerom do štastneho a pozitívneho konca. a budeme sa aj my tešit.🙂
mam ešte otažku ako si ty zvladla tie injekcie? a ICSI si možeme povedat my že chceme aj keby to embryolog neodporučíl?

xxxena
7. máj 2016

ahojte začina niekto v najbližsich dnoch z menopurom?ja mam začat zajtra verím že to zvladnem. nemám rada injekcie.:( a akurat zajtra tam nie su sestričky aspon ked som si volala tak povedali že iba v sobotu. verim že zvladnem to namiesanie menopuru a nasledne vpichnovanie.🙂 drzte prsteky.🙂

xxxena
7. máj 2016

@janula2003 ahoj už si po vklade? kolko embrii si si dala vložit? mate aj zamrazene? a využili ste aj embryoscop?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre