Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

manita
24. máj 2013

@siinda dík, a koľko vajok z toho vzniklo?

siinda
24. máj 2013

@manita 2, ale velmi silne ,,hned sa zacali delit a vkladali mi ich 6 bunkove

manita
24. máj 2013

@viva13 ak by sa ti nikto neozval, napíš, čo by si potrebovala vedieť, možno niekto poradí - veď tam sú hádam len 2 rozdiely oproti IUI spermiami od partnera - cena o 30€ vyššia a dávka nie čerstvá, ale z mrazených od darcu... 😉

manita
24. máj 2013

@siinda a vkladali ti ich po 48 hodinách od OPU? To je sklvelé, že obidve, čo vybrali, to všetko zvládli a išli naspäť...

siinda
24. máj 2013

ano,,aj ja som sa strasne tesila,,vložili mi ich tak skoro koli tom, že nejlepsie im bude v brušku.,ale ty budes mat určite aj na zmrazenie,,je to predsa len istota

manita
24. máj 2013

@siinda Nie, nie, práveže ja nechcem mraziť. Chcem radšej menej vajok a čo najprirodzenejšie získaných (úplne bez stimulácie mám každý mesiac 2). OPU si mala ktorý DC? A kde boli tých 48 hodín? V tom emryoskope? Napíšeš mi trochu viac, prosím ťa? Asi pôjdem s tými mojimi 2 prirodzenými, tak chcem vedieť, čo ma čaká (bude to moje prvé IVF), urobím maximum, čo môžem, aby obidve prežili a išli späť k mame... 😉

siinda
24. máj 2013

@manita ja som mala kratku stimulaciu a boli v embrioskope,,ano odporucam ich dat hned do bruska a nedat zmrazit ja som sa už o tom vela informovala a preto som si dala vložit de aj ked mi neostalo na zmrazenoe,,na OPU so sla tusím 13 ty den a na vklad 15.ty,,to ti oni povedia podla hrubky maternice a vyske hormonov a velkosti vajecnikov, ale mne tie hormony vobec neuskodili

manita
24. máj 2013

@siinda Koľko si platila za embryoskop? Oni ti ho hneď navrhli? Aj niečo iné si ešte mala?

siinda
24. máj 2013

ja som mala vsetko co sa dalo a platili sme 2500 eur,,oni navrhli embrioskop a aj to narezanie aby sa lahšie vyluplo z obalu či čo,,ale brala som aj take hormony z Rakuska 3 mesiace,,Harbulak mi ich odporučil,,

manita
24. máj 2013

@siinda ale plus poisťovňa ti participovala, nie, toto bol tvoj doplatok,či...

siinda
24. máj 2013

prvý krat nam nieco preplatila ale aj tak sme doplacali cca 1500 eur,,len embrioskop stoji okolo 500, alebo 350 a to narezanie 200 a aj lieky atd,,ono sa to nazbiera

manita
24. máj 2013

@siinda Ja som samoplatca, preto som zvedavá, čo sa nazbiera, ICSI nechcem dať. Ako prebiehala OPU? (Dík za tvoj čas.)

mauerka
24. máj 2013

@manita Za soft cyklus uctuju 550€ - to je bez liekov, teda zahrna to v podstate odber vajicok a nasledny transfer. Embryscope stoji 300€, ak chces s predlzenou kultivaciou tak 470€.
Laboratorne vysetrenia pocas IVFcyklu stoja 200€,
Kontrolne UTZ pocas cyklu 105€.
ICSI od 225€,
zonalny hatching 150€.
Cize cca. 1500€ za soft bez liekov.

manita
24. máj 2013

@mauerka Ďakujem, si zlatá, vyberiem, čo bude najlepšie (dám si poradiť).

manita
24. máj 2013

Spomínali ste niekedy v minulosti, že PK nie je dobrá pre ženy s krátkym cyklom? Embryoscope odporúčate? (Nech mám info ešte pred konzultáciou s doktorom.)

siinda
24. máj 2013

@mauerka asi tak,aj ja som samoplatca a zatial 2500 eur

manita
24. máj 2013

@siinda Ty si mala nejaké super lieky... 😉

siinda
24. máj 2013

DHC hormon,,tusim tak sa to vola,,skus sa na ne popýtat

manita
24. máj 2013

@siinda Ďakujem, ja sa povypytujem úplne na všetko, ale hormóny nechcem žiadne, už mi raz narobili paseku a nikdy viac... 😉

donatela
24. máj 2013

Ahojte kocky. Mozem sa k vam pridat? Som pacientkou v gf uz vyse 8 rokov. Jednu dcerku mame. Ma 7 rokov. Podarila sa nakoniec prirodzene hned po laparoskopickom drilingu ovarii. Mam syndrom Pco. Nedari sa ale surodenec. Sme po 3 neuspesnych iui a dnes som podpisala ziadost o ivf. Nase prve. Chceli by sme ho absolvovat v septembri.
Chcela som sa opytat,aky je to antagonisticky protokol? Dr. ho zvazuje v mojom pripade.

mauerka
24. máj 2013

@manita embryscope sme my mali, osobne si myslim, ze ma vacsi vyznam pri predlzenej kultivacii. Ta sa ale nerobieva ked je vajicok malo, takze v tvojom pripade by to bolo skutocne na vyslovnom vyziadani si PK v embryscope. Hatching ti odporucia alebo neodporucia az po odbere vajok - embryologicka vidi, aky pevny je obal na vajicku, ci mu treba pomoct "narezanim" alebo nie. My sme chceli aj toto, ale napr. hatching nam nakoniec neodporucali, ze nie je dovod.

A to, ci je alebo nie je PK vhodna pre zeny s kratkym cyklom - logicky mi to tak vychadza, ze ked ma zena odber napr. 16DC, da si PK, vklad bude teda na 21DC a ma napr. cyklus 26 dnovy - tak je tam kratky cas na uchytenie...mozno preto.

manita
24. máj 2013

@donatela vitaj a drž sa!

@mauerka som zvedavá, či mi odporučia emryoscope na tých 48 hodín bez PK, uvidím. Napíšeš mi pár slov, ako prebieha OPU a ET? Čo ma čaká, nech sa na to duševne pripravím (čisto prakticky, ako dlho sa potom poleží, čo si mám zobrať a tak... Dík. 😉

gelinka75
24. máj 2013

@donatela ahoj, myslim, ze je to kratky protokol, ktory zacina na 2DC

sizo
24. máj 2013

@vodnari Dakujem moja, aj ja ti drziiiiiiim palce, ale musiiiiii to vyjst a musiii a musiiii🙂)))Uz by som chcela byt maminou🙂)))Uz mame vsetko len to babo nam chyba.Ale vsetko bude ok🙂))))
No ked aj ty mas doveru tak neviem..........

vodnari
25. máj 2013

@sizo už onedlho bedeš šťastnou maminkou.... 🙂

donatela
25. máj 2013

@gelinka75
@manita ďakujem🙂 no veď dozviem sa, neponáhľa to....

abubka
26. máj 2013

@siinda bola som na punkcii, ja som to nazvala odber... dopadol dobre, takze polovica uspechu za mnou, zajtra ma caka ET, ja to nazyvam vklad 🙂

siinda
26. máj 2013

@abubka a kolko si mala vajíčok? tak držím palce a hlavne vela oddychuj,,ja to už nepodcenujem,dnes je tretí den a chodím iba so psíkom na prechádzky a inak nič,,užívam si to 🙂 tak budeme čakať spolu na II čiarky

macka23
26. máj 2013

Ahojte dievcata, mame za sebou prvu konzultaciu, v dalsom cykle mam ist na odbery, podla toho IUI 2pokusy a ked to nevyjde tak IVF. Bolo to na mna taaak strasne vela informacii, ze dalsie dva dni som to vstrebavala 😅
Rozhodli sme sa ze ideme do toho, ale kupili sme si uz letnu dovolenku, a teraz sa pohravam s myslienkou ci este pockat a ist do toho naplno az v septembri, alebo ? Na jednej strane viem, ze to nemam odkladat, a na druhej zasa vytuzena dovolenka po 4rokoch 😖 ach jo ☹

sizo
27. máj 2013

@vodnari Jaaaaj moja, take to bolo dobre citat.......uz len aby sa to stalo.-)))))

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre