Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

callex
7. aug 2009

caute babenky.
nelly vitaj z dovolenky.uz sa krati termin do GF.
Monig iiha ale stedro si teda pichas. som zvedava ako dopadnes.daj vediet.
ja beriem teraz hormonalnu antikoncepciu a bolia ma z nej prsia tusim. ☹
a vcera mi z nichoho nic praskla zila na stehne.zrovna nad kolenom..kde to je vidiet. 😠
a nejake divne utvary sa mi zjavili na rukach, bolave vyrazky na chrbte.no katastrofa.
co sa rozpadavam?

moniq
7. aug 2009

no cauky, GF vykradli....
rano tam bolo milion kociek a pustali nas len po jednom dnu, ale nastastie som sa v celku rychlo vybavila. Doki mi oznamil, ze si este mam zvysit davku, tak to uz neviem kolko si budem pichat 😒
mam vsak zavolat o druhej co dalej, ale ze to vyzera na stredu- odber.

sylvyka
7. aug 2009

fuha moniq tak odber bude za chvilocku si to uzi hlavne narkozu mnam 😀
hi a ze vykradli ... dufam ze moji mrazacikovia su tam .... inak drzim palceky aby si mala dobru urodu nevravel doky kolko mas folikov ?

callex
7. aug 2009

moniq fiiha to bola ale rychlovka...ved nedavno si zacala pichat.este si budes musiet pichnut pregnyl o 23,00 nie?potom sa ide na odber.ak si dobre pametam.

moniq
7. aug 2009

no, tak mi oznamili, ze si mam pichat uz 4 fost. ( ja budem teda zrejma ta co si tie inj bude dokupovat, bo uz mi teraz chyba 1 ), v utorok idem na konrolu a v stredu asi odber.
sylvyka - tak to dufam ti zlodeji neboli taky imbecili, ze by nicili mrazacikov. A mam na jednej strane 8 na druhej 12 folik.- je to dost? doki totiz dnes nebol vobec zhovorcivy, len mi odvrkol ze je vse ok....a ty mas mrazacikov na dalsi pokus, vsak uz si tehotna ?

moniq
7. aug 2009

hej, ten pregnyl bude treba v noci pichat.- a neviete ,mozem si ho tiez pichnut sama, bo na ten som vyfasovala papierik na pohotovost, tak neviem je to daka bolestivejsia alebo co?

moniq
7. aug 2009

callex - este k tym neziaducim ma napadlo - ziadna chut na sex - a na to tam aj varuju, u mna to teda plati 😒

rienok
7. aug 2009

ahojte pipinky 🙂
prisla som vas pozdravit a poplut 😀 nech to vsetkym vyjde
ja idem v stredu 12.8. na konzultaciu tak uvidime na kedy mi naplanuju 2. IVF ale vyzera to az na november 😒 takze si skocim na nejaku dovoleku 🙂
prajem krasne a uspesne leto 😉

mayka
7. aug 2009

ahojte pipinky snazilkoveee,

prisla som vas oplut a zasa padam. 😀

pfuj pfuj pfuj

laskonka
7. aug 2009

Ahojte, neda mi nenapisat Vam moju dnesnu skusenost v GF, chodim tam skoro 3 roky k doktorovi Drabekovi, ktoreho som poprosila aby bol aj mojim gynekologom a on suhlasil. Vsetko som riesila iba s nim. Absolvovala som tam 2x IVF ICSI a laparku. IVF zial v oboch pripadoch neuspesne ☹ . Rozhodli sme sa to riesit inou cestou a hlavne manzel navstivil urologa, ktory nam pevne verim pomohol, nakolko dnes rano mi vysiel pozitivny tehotensky test 😵 .
Cela vytesena som isla do GF a tam uder pod pas 😖 , vraj Drabek nie je moj gynekolog, ze oni riesia neplodnost a nie prirodzene tehotenstvo, tak som ich poprosila, ze chcem hovorit s dr.Drabekom, ten tam vsak piatky nie je, tak som ich poprosila aspon nech mi zoberu krv a potvrdia tehotenstvo a potom, ze to doriesim s Drabekom alebo ze si tie testy aj zaplatim a oni na mna vyleteli, ze oni nie su dobrocinna spolocnost a nezaoberaju sa takymi ako ja ☹ . Bolo mi tak strasne luto ako sa takto niekto moze spravat, tak som im len povedala, ze toto nie je normalne a oni mi odvrkli, ze nech ich nezdrziavam a netresnem pri odchode dverami.
No a aj som tresla lebo som bola max. vytocena. Ak ste tam niektora cca o 8.00 boli tak ta co tresla dverami a odisla s placom som bola ja.
Poobede som navstivila ineho lekara a ten bol velmi mily a potvrdil mi tehotenstvo 😵
Nieco podobne sa uz niekomu na tomto fore stalo, je to hrozne.
Chcem Vas povrbudit, nestracajte nadej my sme si svojim presli a teraz konecne cakame babatko. Ten pocit je nadherny a verim, ze nam v tom pomohol urolog. Ak chce niekto info alebo viac info napiste IP.
Majte sa krasne a verim, ze coskoro vsetky zazijete krasne // 🙂

mayka
7. aug 2009

laskonka ak ja nemam slov. A to kto sa s tebou takto rozpraval? Nechapem . Ved keby si tam isla prvykrat poochopim ale chodis tam tak dlho. ... Je mi z toho zle. To sesticky s tebou takto jednali? Ja by som asi na ne napisala stazost na vedenie. Nech sa naucia sspravat nomaln e. Ved ste tam nenechali par eur ale veeela. Trochu slusnosti by nezaskodilo. ☹
Ale inak gratulujem zo srdiecka. Vidis na kazdeho sa raz stastie usmeje. Tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne a vychutnavaj si ako ti bude pupek rast. 😉

laskonka
7. aug 2009

mayka hovorila som s vrchnou sestrou a sestrickou Martou, ta mi bola vzdy nesympaticka no co uz, nastastie tam uz nemusim len ma mrzi ten pristup a to ze som chcela rodit pri Drabekovi alebo Harbulakovi ale nejak to zvladnem.
Ty uz mas viac ako polovicu za sebou drzim palce do uspesneho konca a zaroven krasneho zaciatku 😉
Uz sa tesim ako mi bude rast brusko aj ked uz teraz je tak na 4 mesiac, ale nemoze mat kazdy krasnu postavu, ale to je jedno, hlavne nech rastieme a sme zdravi 🙂

slniecko01
7. aug 2009

laskonka gratulujem, tak sa teš že sa to podarilo. 😀

mayka
7. aug 2009

No cloveka to zamrzi zvlast ked sa tesis z toho v com sa nedarilo a doverovala si tomu teamu z GF. Tie sestricky boli vzdy take odmerane. A aj na recepcii to bola hruza. Aj ked ja som tam nastastie dlho nechodila. vela kociek odtial odislo kvoli tomu jednaniu. Ja som bola sklamana ked som sa chcela objednat na 3D v takom 18 tt. Schvalnec som podotkla ze som otehotneli u nich ale absolutne to nehlo s pocitmi recepcnej a bola tie dost neprijemna. Tak som sa na to potom vykaslala a idem do Hlohovca.
A v kolkom tyzdni cca si?

laskonka
7. aug 2009

mayka asi v piatom je to ozaj uplny zaciatok
slniecko dakujem 😵

mayka
7. aug 2009

lasknka ani sa nenazdas a budes rodit. Mne to strasne leti. Inak zalozili sme novu temu tehotne pipiny z gynfivu. Tak si vitana. Je to v temach o tehotenstve. 😉

luciamk
7. aug 2009

Ahoj Laskonka,
Mne sa stalo to isté čo Tebe. Po dvoch rokoch trápenia a tvrdenia že nikdy neotehotniem prirodzenou cestou sa predsa len stal zázrak. Síce som čakala len na prvú stimulku, takže ani nie som celko "pravá" pipina z GF 😉
Ale chodili sem tam tri mesiace a keď som nedostala mrchu, len tak zo srandy som si spravila test a bolo to tam.
Hneď som volala do GF a do telefónu mi povedali, aby som prišla na druhý deń, že mi zoberú krv.
Pani na recepcii sa hrozne tešila, že by to bolo super, keby sa nám to naozaj podarilo a poslala ma na 2 na krv.
No a reakcia tej hnusnej sestričky bolo od slova do slova, že ak som si nevšimla oni tu riešia neplodnosť a keďže som otehotnela prirodzeným spôsobom, nech si idem za svojím lekárom, už nie som ich prípad. Tak som tej milej sestríčke povedala že viem čo je to neplodnosť už 2 roky a vôbec nie je isté či som tehotná a to znamená, že budem naďalej chodiť do GF.. no a na to mi povedala nech si idem kúpiť tehotenský test.... a bolo..

Našťastie môj gynekológ sa tešil aj za všetky the potvory v GF. Malé je v poriadku a my sa hrozne tešíme.

Držím palce nech všetko dobre dopadne. 😀 😀 😀

mayka
8. aug 2009

Dobre ranko,
no podla mna sa tam nikto na ne nestazuje. Na recepcii su tusim aj nejake letaky na skusenosti s centrom. Alebo treba napisat mail na vedenie. Sak to neni normalne. Bud to ignoruju alebo o tom nevedia.

callex
9. aug 2009

ahojte kocky.
laskonka gratulujem ze sa to podarilo.
inak sa mi to zda cudne ze ti povedali ze Drapek nie je tvojim gynekologom,pretoze moja sesternica otehotnela prirodzenym sposobom nikdy nepotrebovala specialnu starostlivost ale chodi do GF ku gynekologovi.len neviem jeho meno.len tusim spominala ze tam presiel z Ruzinova ci zkade.
babenky ja na vasom mieste pisem staznost.nie som typ co sa vadi,alebo vyvolava konflikty skor sa stiahnem ale ked ma niekto vytoci alebo citim nespravodlivost tak sa stazujem.a veruze som tak napriklad ziskala naspet peniaze a dostala ospravedlnenie.jednalo sa o pristup dvoch bank.
tie dotazniky som si tam vsimla aj ja...ale tie nestoja za nic..pretoze podla mna ak je nejaky negativny jednoducho ho zahodia do kosa.
takze treba pisat rovno na vedenie..ale nie vrchnej sestre kedze ta zrejme nepatri medzi osobky so slusnym spravanim.
tie zeny evidentne nepotrebovali nikdy pomoct s pocatim,nemuseli za to cvakat a ,,maju taaaak vela empatie,,
juj normalne som sa rozculila.
ako moze byt dakto taky zly a necitlivy a robi v zdravotnictve.hanba mu.

callex
9. aug 2009

moniq..na ten pregnyl je preto papier na pohotovost lebo sa picha tusim do zadku.ale kedze si si pichala uz ine do zadku tak by s tym nemal byt problem.
mozno preto ze ho treba pichnut do svalu..neviem.mne tiez dali ten papierik ale ked som povedala ze svokra bola detska sestricka tak povedali ze fajn ma mi to kto pichnut.

moniq
9. aug 2009

Krasky predstavte si, vcera som sa uz tak nachystavala, ze co budem potrebovat pred tym zakrokom (kedze sa streda blizi 🙂 ), otvorim pregnil a tam jedna ampulka s liekom chyba !!!!!!!! tak som sa vytocila, je to strasne ze vsade ludi ojebavaju a vsetci sa spravaju automaticky arogantne - vid laskonka a im podobne...
Som zvedava ako sa zachovaju v lekarni ked sa tam pojdem stazovat - beda im ak na mna vyletia... 😠

moniq
9. aug 2009

Krasky a co hovorite na pocet mojich folikul - 20 ? - je to v pohode?

callex
9. aug 2009

moniq tak to je teda uz gol...som zvedava co ti povedia v lekarni..urcite ze si si to uz minula a nevies o tom.
ja si myslim ze ten pocet je krasny.
neviem co na to povedia nase skusene ,,opluvacky,, 🙂

inak nic sa mi nechce robit.vy ste na tom ako?to bude asi tym nijakym pocasim.

moniq
9. aug 2009

ja mam dnes tendenciu odpadavat - mam dost hrozne zavrate , tz je isto velmi zly tlak.... 😝

mayka
9. aug 2009

moniq, z teba bude tusim dobra nosnica. Hlavne ziadne prudke pohyby aby foliky nepopraskali. 😉

labutienka
10. aug 2009

ahojte pipinky,

ja na GF nemôžem povedať nič zlé. tak na 90% mám len dobré skúsenosti. neviem, od čoho to závisí, ako sa ku komu správajú... 😕 tak vám, čo máte všetko pred sebou prajem, aby ste mali len a len dobré skúsenosti 😉

moniq - počet folíkov je úplne úžasný 🙂 ja som mala len 5 a bola som šťastná ako blcha 🙂 a s pichaním nie si na tom až tak zle, ja som si posledné dni pichala až 6 ampuliek menopuru denne...
😝
lístok na pichnutie pregnylu ste dostali preto, lebo sa to pichá večer medzi 22.00 a 23.00 hod a vtedy normálne ambulancie nefungujú ale len pohotovosť, čiže aby vám to pichli tam potrebujete lístoček. ale pichnúť si to môžte aj doma. nie je to nič iné, ako fostimon a podobné do svalu pichané hormóny 😉

laskonka - gratulujem k bambulke v brušku 😉 ja som na začiatku 8 tt a vo štvrtok mám môj 1. ultrazvuk 🙂

smejko
10. aug 2009

dievčatá, idem sa aj ja pochváliť, máme už až na jeden všetky výsledky, ktoré potrebovali v GF mať a 17.9. nás objednali na konzultáciu ohľadom nastavenia na cyklus, či do cyklu ci ako to je správne ... ako to potom prebieha ? kamoška, ktorá bola v iscare hneď najbližší cyklus začala s liekmi a za 10 či 12dní išla na odber vajíčok ... ide to aj v GF takto rýchlo ? ďakujem a želám všetkým krásny deň ...

labutienka
10. aug 2009

ahoj smejko, mňa tak volali v škôlke... 🙂
znamená to, že už máš schválenú žiadosť na ivf? aj v GF to ide rýchlo. hovoria tomu nastavenie do cyklu. dajú ti protokol, buď dlhý alebo krátky, tam máš všetky potrebné informácie čo kedy pichať,napísané, okrem toho ti to dr. aj vysvetlí. na všetko, čo ti nebude jasné, sa hneď pýtaj. v podstate môžeš začať hneď od ďalšej menštruácie, budú sa ťa aj na to pýtať, kedy ju očakávaš, tak si to dopredu vypočítaj. niekedy začínajú na 1 mesiac antikoncepciou ale nemusíš si ju nechať predpísať, ak máš mrchu pravidelnú, povinné to nie je.
stimulovať - pichanie hormonálnych injekcií na produkciu a rast vajíčok, sa začína myslím okolo 3.DC a okolo 15.DC je odber folikulov, ale to je individuálne a budeš chodiť na kontroly. držím palce, aby ti to vyšlo na prvýkrát 😉
ak budeš chcieť ešte niečo vedieť, kľudne sa pýtaj 😉

nelly3
10. aug 2009

ahojte pipiny 🙂
labutienka gratulujem, dufam, ze aj my ostatne sa coskoro pridame 😉 ja idem v stredu a ziadost uz je schvalena, uz by mi mali dat protokol? labutienka lekar hovoril, ze ja budem mat dlhy, to sa kedy zacina s injekciami? ja mam koncom tohto tyzdna dostat MS. dufam, ze to stihnem este tento mesiac, nechce sa mi cakat na dalsi. ty si si pichala injekcie sama? toho sa tak trosku stale bojim ako si to budem zvladat sama pichat ☹

alienka22
10. aug 2009

Ahojte tak ja idem 26. 8. s manželom na vstupný pohor do GYN FIV. Tak nám držte palce. Na tejto stránke som nová a snažíme sa už čosi vyše roka a pol :( a stále nič. Bola som na HSG a oba vaječníky mám priechodné a aj manžel mal dobrý spermiogram. Tak neviem kde je chyba.Hádam nám pomôžu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre