Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

annamary27
20. aug 2012

@javorunka môžeš,kým nemáš embryjká v brušku je to v pohode.

pancuska
20. aug 2012

@maruskaaaa este sa sice tomu az tak dobre ako ty nerozumiem ale myslim ze je to aj tak DOBRE!!!!! a vidim to na DOBRY koniec!!! uz aby bol piatok!!! 😎 😎

maruskaaaa
20. aug 2012

@pancuska Zlatá si, ďakujem 🙂

mortiiss
20. aug 2012

@maruskaaaa pozerala som Tvoj popis pod nickom, a veru kraaasny vysledok. Tak vela stasticka na vklad prajem. Nech to vyjde. A OPU ako si zvladla? Pohodka, nie?

maruskaaaa
20. aug 2012

@mortiiss Ďakujem ti pekne 🙂 🙂 🙂 OPU som napodiv zvládla nad moje očakávania, aj náladičku som mala, také veselé to bolo celé 🙂

zuzana231
21. aug 2012

@maruskaaaa ahoj, gratulujem k vysledku OPU, podla mna to dopadlo super. drzim palce na vklad, urcite to dobre dopadne 🙂

maruskaaaa
21. aug 2012

@zuzana231 Ďakujem pekne 🙂

lilith3
21. aug 2012

Ahojte dievcata, uz dlhsiu dobu vas citam, je pekne, ako si vymienate skusenosti. My s mm sa v GF "trapime" od januara, absolvovala som laparo, HP, protilatky, mm - spermiogram = vsetko v poriadku. Po 4 neuspesnych IUI nam konecne po viac ako 9 tyzdnoch (!!!) schvalila ZP 1.IVF. Od tohto stvrtku zacinam s dlhym protokolom, mam Diphereline a od 4.DC pridavam Fostimon. Chcem sa spytat, ci ste tu niektora aj taka, co stimulovala Fostimonom, pretoze podla toho, co citam na internete, asi ho prilis casto nepredpisuju, bo dievcata na vselijakych diskusiach ho nespominaju....Dakujem 🙂

gelinka75
21. aug 2012

@lilith3 ahoj, vitaj tu medzi nami, ja som stimulovala fostimonom a menopurom, mala som tuto kombinaciu, mas pravdu casto tu tieto lieky necitat, aj ja som bola prekvapena, ale v pohode, mala som 18 vajicok, z toho 12 zrelych, takze drzim palce

anjelicek27
21. aug 2012

@mimi1111 Pri stumulacii hormonmy je treba vela pit, minimalne 2-3 litre vody denne, najlepsia je neperliva voda. Ja som pila tak 2,5 litra-3,5l , podla toho ake bolo pocasie. Je to kvoli tomu, aby si nedoslata OHSS (hyperstimulacny syndrom, nechcem ta strasit, ale je to velmi nebezpecne, zalezi...) Nieco sa o tom da najst aj na nete, ale spytaj sa doktora, co to znamema presne. Mozno nie pri kazdych liekoch, injekciach to mozes dostat. Ale ja by som preventivne pila viac ako obvykle. A potom ta bude aj menej boliet hlava.

lilith3
21. aug 2012

@gelinka75 Dakujem velmi pekne, aj za privitanie 🙂 , aj za odpoved. Mna dost prekvapilo, ze mi dal len tu dvojkombinaciu (diphe+fostimon) a nic ine. Akurat len klasika - pred OPU pichnut Pregnyl. Predpokladam, ze ked nenapisal hned na zaciatku nic dalsie, tak uz pridavat potom nebude, ked zacnem stimulovat. Ale klobuk dole, ty si mala velmi dobru reakciu, ked bola taka uroda 🙂 Drzim palce v tomto cykle na KET.

anjelicek27
21. aug 2012

@lilith3 Ahoj, ja som mala tiez fostimon a plus menopur k tomu, co mas ty, ale kratky protokol. mala som 10 vajicok a 8 zrelych 🙂 To bude okej.

gelinka75
21. aug 2012

@lilith3 diky, uvidime ako to dopadne, ked ti to napisal, tak uz nic ine nebudu pridavat, ja som mala tiez diphereline predtym a az od 3DC som zacala ostatne a pred OPU pregnyl

sona1175
21. aug 2012

@lilith3 ahoj,
sice sem neprispievam, aj ked som si tiez svoj v GF vychodila, a chcem ta len ukludnit, ja som mala cisty Fostimon a Diphereline, plus Pregnyl samozrejme a zabralo. Napichali do mna teda toho dost a mala som sice len 6 vajicok, 4 zrele, 2 oplodnene, 2 v brusku a jedno sa ujalo, ale tahame to uz 23 tyzden a synator sa ma narodit na Vianoce. Takze hlavu hore, a zelam pozitivny vysledok.

lilith3
21. aug 2012

Dakujem vam vsetkym, dievcata, ste ma ukludnili 🙂 Zelam vsetkym vela stastia v tomto boji a tebe, sona1175, hlavne stastnu ruku pri volbe porodnice a tiez krasny a bezproblemovy porod...

annamary27
21. aug 2012

@lilith3 ahoj,ja som mala teraz diphereline a fostimon/predtým som mávala v pokusoch diphereline,puregon a menopur/pri všetkých troch pokusoch som reagovala dobre. 😀 držím palce.

nr_martinka
21. aug 2012

@annamary27 Blahozelam😀 tesim sa s tebou.😀

nr_martinka
21. aug 2012

@mortiiss ahoj citam ze si mala problem zo spinenim aj ja som mala na zaciatku a bola som v nemocnici a dokonca v 18tt som krvacala a a tiez som tam skoncila a nevedeli lekari ze z coho lebo babo bolo ok. 😀

mortiiss
21. aug 2012

@nr_martinka jeej, Ty uz mas malinkeho aj na svete 😵 pamatam si, ze si sem chodila, este si bola len 30+ tt - moc blahozelam k malemu.
No hej, spinenie ma "strasi" v podstate od zaciatku tehotenstva - ale uz sa s nim zacinam zmierovat, a verim, ze nic neznamena. Ze to je len taky bonus 🙂 a zda sa mi, ze pomaaalinkyyyy sa s nim uz zacinam lucit - ale nechcem to zakryknut. Aj ked bola by som stastna, keby som na intimke uz nic nenasla az do konca tehu.

mortiiss
21. aug 2012

@lilith3 ahoj kocka. Vela energie Ti prajem do 1.IVF - nech to vyjde na prvy raz. Ja som tiez mala Fostimon ... a mala som 13 vajok, z toho 9 oplodnenych a 6 prezilo PK - 1 uz ma zacina pomaly kopat 😀 😲 a tri spinkaju v kryokomore . Neboj, urcite Ti nastavili dobre hormonalku podla Tvojich hodnot.

nr_martinka
21. aug 2012

@mortiiss neboj ani sa nenazdas a uz budes rodit.no mi sa pomalinky trapime ale da sa. 😀

maruskaaaa
21. aug 2012

@gelinka75 Tak už sa ti to blíži 😀 Kedy ti pred vkladom volali, že koľko prežilo PK? Doobeda či až poobede? O koľkej si mala vklad? Ako to prebieha? Tiež budeme v tej miestnosti denný stacionár, alebo normálne ako keď sa chodí na kontrolu? Ako to prebiehalo? Zase otázočky mám na teba 🙂

maruskaaaa
21. aug 2012

Baby, kam ste odovzdali použité striekačky, ihly a zvyšný materiál z absolvovaného IVF. Po správnosti by sa mali odovzdať do lekárne, ale tam mi ich nechceli zobrať. Mám napríklad pero gonal 450, z ktorého som minula len 75 jednotiek. Viem, že takýto liek mi nezoberú ani v centre. Kde ste odovzdali tento materiál? Ďakujem.

annamary27
21. aug 2012

@nr_martinka ďakujem 😵

dadenka111
21. aug 2012

@maruskaaaa Marus, este mas cas na paniku 😀 Mne volali tusim az o tretej poobede. Vklad budes mat doobeda. Oni ti urcia ci o osmej ci o desiatej. ako budu mat ine zakroky. Ten capik a diazepam vies ako brat, to mas v protokole. Cez ktore dvere pojdes to netusim. Chodili aj cez stacionar ale aj od zadu tam kde sa aj spermosky odovzdavaju. po vklade si lahnes do stacionara na pol hodku, hodku. mna dokonca nechali lezat tam kde mi to vykonali (miestnost kde robia aj punkciu, ET aj IUI...) boli tusim obsadene postielky 🙂

maruskaaaa
21. aug 2012

@dadenka111 ďakujem ti pekne, nestresujem, len som zvedavá 😀 😀 😀 A nebolí to že? Bolo aj čistenie?

dadenka111
21. aug 2012

@maruskaaaa ja som si zatial nechala lieky. nacaty gonal aj luveris, cetrotide co mi ostali. este netusim ci ich budem potrebovat 😕 duuufam, ze uz nebudem 😵

maruskaaaa
21. aug 2012

@dadenka111 aj ja dúfam, že už nebudem. Len pero gonal načatý mi už v GF nezoberú a ten by sa mal zlikvidovať. Ale v lekárni na mňa kukala. Ale v tej lekárni dole v GF majú taký kôš, že odpad na lieky, tak to tam šupnem a môžu ma naháňať. Inak to je strašné, zarábajú na tom majland a ani odpad nezoberú. 😠 😠 😠

dadenka111
21. aug 2012

@maruskaaaa juj skoda, ze si necitala ked som to dopodrobna opisovala hned po tom. uz si to matne pamatam. bola som dost mimo z tych oblbovakov. ale ano aj cistenie bolo a trosku neprijemne. 😖

dadenka111
21. aug 2012

@maruskaaaa nacaty nezoberu do GF? pytala si sa?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre