Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mo3326
14. apr 2015

@katka676 ahoj, no ako si dopadlaaaa?

samotarkadela
15. apr 2015

@mo3326 no neviem ale mne to pride ako ciste priznaky tehotenstva 🙂 Dnes mi odobrali vajicka a embryo transfer bude pravdepodobne v pondelok.

mo3326
15. apr 2015

@samotarkadela držím Ti palce 🙂

monika905
16. apr 2015

@katka676 a @samotarkadela zabudla som si heslo tak mám iný login (predošlé mo3326)

lenocka171
16. apr 2015

Ahojte baby , co hovoríte na ten inkubátor embryoscope??? Využili ste niektorá tuto možnosť??ja nad tým uvažujem aj ked je to plus 300€ ... 😒

ebonnie
16. apr 2015

@lenocka171 Ahoj, ja som ho využila ešte pred 3 rokmi, keď to bola u nich novinka. To už som išla na 3. pokus, tak sme zo zúfalstva zaplatili za všetko, čo sa dalo. A neviem, či to je tým embryoscopom, ale zo 16tich oplodnených embrií vybrali dve, ktoré mi na 5-ty deň vložili a všetky ostatné na ďalší deň odumreli :( , ale nám sa narodil zdravý syn (druhá bobuľka v brušku sa neujala).

samotarkadela
16. apr 2015

@monika905 @katka676
Uz mi volali dnes a v pondelok idem na vklad 🙂 Neviem kolko si ich mam dat vlozit. Dvojicky by som asi neprezila 🙂
Mam inac oplodnenych 10 embrii. 6 dali zmrazit a so 4 sa pracuje. Dala som par vajicok aj "prirodnou cestou" a ani jedno sa neujalo. Moj muz dnes pochopil ze toto cele ma vyznam. On totizto stale dufal ze sa nam to predsalen raz podari aj prirodzene.

katka17044
16. apr 2015

Ahojte kto bol dnes na vklade? Ja mam v sebe dve embryjka mala som ket tak teraz cakat na vysledok kto sa pridá?

blcha76
16. apr 2015

@lenocka171 Jednoznačne hovorím ANO. Aj ja som si ho dala... povedala som si, že keď už do toho investujem tak všetko... a dnes mám krásnu 2-mesačnú bábiku 🙂 🙂 🙂

sonulka81
16. apr 2015

@blcha76 my sme ho síce nemali ale dva pokusy IVF až ten druhý vyšiel a máme o rok staršiu Karolínku..a 10 ročnu prirodzene splodenú Emmu.. užívaj to voňavučké mimčo....strašne to letí

lenocka171
17. apr 2015

@ebonnie @blcha76 dakujem baby za rady 🙂

linda10
17. apr 2015

@katka17044 Jej dala si si dve?Som zvedava ako dopadnes ci sa ujmu obidve 🙂

linda10
17. apr 2015

@samotarkadela a kolko si teda das uz si rozhodnuta?Nad tymto vaham aj ja ked pojdem ci jednu alebo dve ale zas ked si dam jednu bojim sa ze sa to nepodari,a ak dve tiez si neviem predstavit dvojicky 🙂

katka17044
17. apr 2015

@linda10 ano uz radsej dve pred tym som mala jednu blastocystu a nic a aj vcera mi povedala, ze som si mala dat dve tak teraz som nevahala. Ale jedno je take slabsie lebo je len 3 bunkove a ma miernu fragmentaciu a druhe je v poriadku 4 bunkove 🙂 vraj ked sa daju dve je vacsia pravdepodobnost a to jedno moze pomôcť tomu druhému sa udržať. Kedy máš vklad?

linda10
17. apr 2015

@katka17044 Aha chapem takze predsa je to len lepsie,,no ja este vklad nemam ale uz nad tym rozmyslam radsej dopredu.Ja eate cakam len schvalenie a uz sa neviem dockat kedy zavolaju.

katka17044
17. apr 2015

@linda10 aha tak pre mna je uz toto 6 vklad tak uz určite radšej dve,ty budes mat prve ivf?

candour
17. apr 2015

@linda10 podla mna je to uplne jedno, ja som skusila aj po dve aj jedno, zatial neuspesne, drzim vam palce

candour
17. apr 2015

@lenocka171 urcite si ho daj, je to velmi dobra vec embryoskop

bubinko1506
17. apr 2015

my sme davali prvykrat dve. bohuzial jedno sa neudrzalo a stiahlo aj druhe. odporucili mi dat len jedno, takze tentokrat dame jedno, a zbytok zamrazit.embryoskop sme nedavali, a teraz tiez nebudeme

sonulka81
17. apr 2015

a baby s erin neviete čo je?ako sa má...

samotarkadela
17. apr 2015

@linda10 Fakt neviem, ze kolko dat. Este stale nie som rozhodnuta. Do teraz som bola rozhodnuta, ze dam len jedno... A teraz ked som si precitala tieto komenty - hovorim si ze mozno by bolo lepsie dat dve. Uvidim co povie embryologicka.
Pocas celeho tohto procesu som zmenila rozhodnutie uz niekolko krat 😀

katka17044
17. apr 2015

Ahojte viete mi niekto povedať prečo v gynfive pri ket dávajú ako prvé tie embryjka ktoré hneď zmrazili teda sa ani nevie ako sa budú ďalej vyvíjať mne teraz vložili dve dvojdňové jedno 3 bunkové( malo aj miernu fragmentáciu) a jedno ktoré bolo ráno tiež 3 bunkové, ale ako mi ho išli vložiť už bolo 4 bunkové a vraj ok. Ale prečo nevkladajú tie najlepšie keďže mám po predl. kultivácii v embryoskope blastocysty ešte zamrazené... nie je to o tom, že chcú všetko minúť aby sme zaplatili za vklad?

monika905
17. apr 2015

@samotarkadela ahoj, neviem koľko máš rokov. mne odporúčali len jedno, nakoľko dvojičky sú vždy komplikovanejšie (ja mám 32) tak dali len jedno

samotarkadela
17. apr 2015

@monika905 32 tak isto 🙂

samotarkadela
17. apr 2015

@katka17044
nevies nahodou kolko sa plati za takyto dodatocny iba vklad?

katka17044
17. apr 2015

@samotarkadela ket stojí 160eur.

ingrid0105
17. apr 2015

@katka17044 robia to aby zarobili no preco asi 😠

katka17044
17. apr 2015

@ingrid0105 Veď toto ide ma poraziť, ze ved mam este blastocysty... ale preco nespravit uz hned ten naj vklad tiez nemam uz sil tam kazdy mesiac chodit... velmi som zvedava ako toto dopadne zase, nevyznam sa v tom ale myslím ze tieto prvojadra mohli nechať ako posledné a začať s tými naj

ingrid0105
17. apr 2015

@katka17044 ale to by si mozno hned otehotnela a ich pripravila o kseft....oni tvrdia ze prvojadra sa lepsie rozmrazuju co nie je pravda, technologie su uz vsade tak kvalitne ze je skoro iste ze sa vsetky rozmrazia. Mne vkladali tiez 3 a 5 bunkove a nic z toho

katka17044
17. apr 2015

@ingrid0105 no mne sa vzdy blasto rozmrazili v pohode tak neviem a tak ak by sa nerozmrazili tak potom by rozmrazili tie prvojadra neviem uz fakt. Mne vlozili teraz 3 a 4 bunkove

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre