Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

luciamk
29. apr 2009

Babaulky ,keď tu tak čítam čím všetkým prechádzate.... ale vydržím všetko ( aspoň dúfam 😀 )
Veľmi som zvedavá čo mi Dr. D povie na prvom stretku a som z toho aj veľmi nervózna... ešte 21dní... už nech je to zajtra

mayka
29. apr 2009

luciamk,
budes musiet. 😀 ja som to brala celkom optimisticky aj za cenu ze som nevedela ako to dopadne. Ale asi aj preto lebo som nevedela do coho idem. keby som stimulovala na 2 alebo 3 ivf asi by som uz taka optimistka nebola. Psychika robi svoje. nastastie su tu babulky ktore ta podrzia a poradia. 😉
A najlepsie je ked si z toho celeho spravis prcu ako och.

Neboj ani sa nenazdas a bude po konzultacii. Ja som do centra zacala chodit v oktobri a vo februari som stimulovala. A ani neviem ako to ubehlo.

Ozaj davno som vas neoplula.
pfuj pfuj pfuj 😀

luciamk
29. apr 2009

ďakujem... budem to potrebovať 😀

luciamk
29. apr 2009

Mayka, mám si aj naďalej merať bazálnu teplotu?

mayka
29. apr 2009

lucia ked chces mozes ak mas ovulaciu. Ale ak chces ist na ivf tak je to zbytocne. Tam ta pekne naprogramuju ako robota a budes znasat vajicka. 😀

luciamk
29. apr 2009

no tak to znie super... 😀 ako kvočka.... hej ovujulem ako divá.... do mrchy ešte pár dní tak tento cyklus dokrútim.... nech mám tú moju knižôčku pekne dokončenú aby som sa mohla pochváliť Dr. D

larita112
29. apr 2009

ahojte babulky 😉
tak dnes mi prišli výsledky z prahy - mám mierne pozitívne protilátky proti trofoblastu norma je 75-120, ja mám 75% a doporučili mi klasický recept prednison 5mg 2 mesiace, potom 2,5 a sex s ochranou 😝
no a spermiogram ešte horší ako v GF - len 4,10 mil./ml. nehybných 95%, lineárny pohyb nulový, z toho defektných 81% ☹ no hrúúúza - takže oligoasthenoteratozoospermia vyššieho stupňa a teda jedine IVF... no ale ani to doteraz nebolo úspešné a to už som brala aj prednison...
takže pre nás nič nové pod slnkom a ak budeme ďalej vládať, tak len skúšať a skúšať, až kým sa šťastie neunaví a sadne si aj na nás 🙂 😉

corinne
29. apr 2009

Jej Laritka je mi luto ze nesies take spravy 😢 ja tu fnukam pre nic.Ja som volala o 15h o vysledok krvi mam vysoky estradiol ☹ ,dnes vecer posledny Merional 225iu,zajtra znova kontrola UTZ asi aj krv ☹ A pytala som sa co to znamena tak asi podla UTZ sa rozhodne,ale pravdepodobne vo stvrtok Pregnyl na vyvolanie ovulacie.

larita112
29. apr 2009

ahojček corinne, to znamená že OPU by vychádzalo asi na sobotu, že? neboj to bude dobré, zajtra ťa ešte poslednýkrát skontrolujú a hurááá na to... budeš mať veľa vajok a potom krásne deliace sa embrijká a už o pár týždňov budeš tehu... 😉 😵 uvidíš, že to tak bude... cmuky

corinne
29. apr 2009

Laritka ahoj,snazim sa mysliet pozitivne ale vies ako to chodi 🙂 Dnes som mala 13 folikulov,od 6mm,.9mm,11mm,12mm,13mm,15mm a -16,5mm(3ks),ukludnujem sa aspon keby este 2-3 dorastli budem rada.Pravdepodobne OPu v sobotu,a ET asi v pondelok,neviem s doktorkou som uz dlho nekecala,tak dufam ze zajtra mi povie daco viac.Dakujem si poklad,ak mi ostane potom ti poslem jedno vajko,ak chces 😀

larita112
29. apr 2009

😀 ďakujem, my by sme ale potrebovali skôr nejakú schopnú spermijku, ktorá by nám poriadne oplodnila vajíčko 🙂 😀

och
29. apr 2009

no caute kukucky 😀 😀 😀 😀

ja dnes hlasim poslusne uhniezdovanie v domacnosti 😀 😀 😀 som chytila sajbu a pomaly zubnou kefkou vydrhla cely byt 😀 😀 😀 sa to tu normalne blizsti 😀 😀
potom som si opilila nechty a dokonca aj na nohach ostrihala 😀 😀 😀 no kraaasna som 😀 😀 😀 ved mame dnes babsku jazdu 😉

majte sa mi krasne babulky idem zajtra prec tak sa citame az v pondelok 😀 😀 po pripade pred druhou v pezinku 😉 😉 mimochodom som sa rozhodla ze netestnem a necham sa prekvapit 😀

corine drzim palce na OPU nic to neni len si vecer pospinkaj 😀 😀 😀

larit 😉 1 spermia = 1 dieta 😀 😀 😀

larita112
29. apr 2009

och, no veď to by som chcela 😀 1 schopná spermia + 1 moje krásne vajíčko = 1 bábatko 😀 😀 😀
uži si babskú jazdu... a s tým upratovaním to až toľko nepreháňaj 😅 😀 😀 😀

katarinka77
autor
29. apr 2009

Ahojte!
Laritka, tak som na Teba myslela, aby boli výsledky čo najlepšie.. Hm... A čo doporučili manželovi? Neboli ste u urológa?
Linduška, no uži si to na tej babskej jazde 😀 !

larita112
29. apr 2009

ahoj katarinka, no oni mu vlastne ani nemajú čo doporučiť, to je stále len o vitamínoch a podobných kúrach... a to si myslím, že nie vždy býva úspešné... ja ho nacpávam všetkým možným a asi že nič.
Oni vlastne nie sú najhoršie, ja to mám len na hranici, aj tak mi doporučili prednison a ten už beriem aj tak pred každým transferom a manželov spg - no je horší ako som čakala, ale to môže stále kolísať... pošlem ho zase za pár mesiacov urológovi na spg

katarinka77
autor
29. apr 2009

Laritka, myslela som, či manželovi nepátrali po príčine, prečo by mohol byť horší spg (napr. nejaký zápal, prekonaná choroba, antibiotiká..), hej vitamíny sú asi nič moc... Aj u nás zakolísal spg, no našťastie k lepšiemu. Ale tiež to tak nemusí ostať večne. Nechcete skúsiť nejakú alternatívnu medicínu?

vika34
29. apr 2009

ahojte,dnes som bola vo FC ,podpísali sme žiadosť a ked všetko dobre dopadne ideme už v májovom cykle a vy ako sa mi máte?

vika34
29. apr 2009

asi už všetky hajáte ,tak idem aj ja,pá

krakulka
30. apr 2009

Dobre rano pipinky, zajtra zacinam 2.IVF, picham prvu injekciu diphereline - len neviem ako sa to picha. Myslite, ze mozem zajtra rano dojst do GF a poprosit sestricku, aby mi to pichla? Alebo si ma najskor zavolat? Ked je zajtra ten sviatok. ☹
Pri prvom cykle som pichala Decapeptyl, tam uz boli ihly.

pahu
30. apr 2009

Krakulka, určite volaj sestričke ihneď, nech ti poradia kde si to máš dať pichnúť a ako, do prčic, však si tam platíme za doplnkové služby nemalé peniaze a je v tom aj pichani injekcií... Držím palčeky, dúfam, že ti vyjdú v ústrety. 😵
A ešte držím palce aj na IVF 😀

krakulka
30. apr 2009

Ahoj Pahu, mas pravdu, aj ja som najskor rozmyslala, ze si to pichnem sama, ale potom som si spomenula, ze platime cca 100 Eur za doplnkove sluzby atd., tak si hovorim, ze tam zajtra zajdem a jednoducho mi to pichnut musia. Urcite tam niekto bude rano od 7,30-8,30h. 😠
Ale pre istotu tam zavolam. Nemas Pahu cislo na sestricky - ambulanciu?

sylvyka
30. apr 2009

krakulka ja som si ju pichala do bruska je to ako decapeptyl 😉
ahojko pahucek 😉

mayka
30. apr 2009

Dobre ranko pipinky,

krakulka a nemas to napisaner v protokole ako si to mas pichat? Skus pozriet ci tam mas podkozne alebo do svalu.
Ak podkozne tak do bruska je to najlepsie. Ako vyzera ten diphereline?
Ale podla mna tam budu urcite v centre zajtra.
Chod tam nech ti to ukazu a potom to zvladnes aj sama.

Pahusik, ahoj mici. 😉

krakulka
30. apr 2009

Len Decapeptyl ma kratucku ihlu, taku malicku a jemnu. Toto si budem musiet pichat normalnymi ☹ . Brr, nemam rada pichat si injekcie. ☹ ☹ ☹

sylvyka
30. apr 2009

ale zvladnes to neboj ja som to zvladla tak aj ty a to ja som riadny stresman neboj nic myslim ze zelenymi sa picha a oranzovymi riedi idem to kuknut

mayka
30. apr 2009

krakulka, pozri sa tu:
http://www.youtube.com/results?search_type=&sea...

sice je to puregon ale princip vpichu je rovnaky . A vobec to neboli.

krakulka
30. apr 2009

Ahoj mayka - mamina 😉 diphereline je ako fostimon. Roztok a prasok, miesa sa to spolu a potom sa picha. Diphereline sa podava subkutalnne - teda podkozne. Takze to bude do bruska.

sylvyka
30. apr 2009

no tak som to napisala naopak zelene ihly riedenie a oranzove ihly pichanie su uplne tenucke sice nie ako dekac ale da sa to 😀

sylvyka
30. apr 2009

zmenila som si profil kaslem na to nech sa tesim kym mozem vsak stat sa moze vzdy nieco nie 😉

krakulka
30. apr 2009

Dakujem Sylvyka, 🤐 skocim si kupit ihly a pichnem si to sama. Nech nemusim zajtra rano skoro budit manzelika, aby sme frcali do BA. Byva totiz cca 90 km od BA.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre