Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ingrid0105
15. feb 2015

@katka17044 to si pichala dost dlho, si mala dlhy protokol vsak? to je len tabletkami clostilbegyt a 8DC kontrola a mozno dopichavat Merional par ampuliek, menej vajok ale kvalitnych

skaredekacatko
15. feb 2015

@ladyblcha veru ja spm vsetko vycitala tu z konika a bola na hematologii tam je vsetko oka a na imunologii tam tie cytokyni a vitamin D mam len 10,23

katka17044
15. feb 2015

@ingrid0105 aha to ides asi prvy krat skusit ze? Ano dlhy ja som mala diphereline, puregon a chvilku menopur a stale uzivam medrol. No a teraz som uz na utrogestane aj.

megan5
15. feb 2015

@skaredekacatko ahoj a kto ti zistil,že máš jednorohovu nepriechodnu maternicu?pýtam sa lebo mne v insbrucku gynekolog povedal,že mám maternicu trošku posunutu do prava.ide mi robiť aj laparoskopiu.na slovensku mi nikto také nič nepovedal. ako inak,kedy sa chystáte zas do boja?

ingrid0105
15. feb 2015

@katka17044 nie uz 3x, 1x sme cakali na vzsledky spolu aj s wandou a dalsimi 😉 viem uz je to davno, drzim palce a daj vediet ako pokracujes

katka17044
15. feb 2015

@ingrid0105 ano ja viem si ta pamatam 🙂 len som nepamatala ze aj vtedy si mala soft... tak teraz sa nam to musiiiiiiiiiiiiiiiiii podariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiť

janinuska
16. feb 2015

@ladyblcha Moj manžel ma normozospermiu, všetko v poriadku, ale my sme chodili do Gyn Fiv ešte v roku 2013, vtedy IUI stala 70 eur a za vstupnu konzultaciu sa neplatilo nič, neviem prečo tak zdražuju stale, či maju malo pacientiek, alebo neviem. Moj manžel bol u urologa na SPG a niesli sme tam vysledky, že je ok. Na vstupnej konzultacii sa doktor všeličo povypytoval, ake ochorenia, či mam pravidelny menzes, ako dlho sa snažime atkď. Robili mi len cytologiu, krv na hormony a hyfosy, to je všetko, vtedy sa ešte testy na protilatky proti spermiam nezistovali, alobo neviem. Moj muž už nechce nikde ist, vraj to mam nechat, tak, vraj ked ma byt, tak bude a ked nema byt, tak nebude a nepomože ani umele oplodnenie. Potom som brala všlijake vitmaniny Inofolic, GS mimistar, všetka snaha je marna, 6 rokov je už fakt strašne dlha doba.

skaredekacatko
16. feb 2015

@megan5 bola som u nas na laparke v nemocke. Tiez na vlastnu ziadost.

17_dominika_5
16. feb 2015

Ahojte 🙂 chcem sa Vas opytat. Ideme na IUI, a 11 DC mi vychádza na stvrtok a mam tam ist na tu kontrolu, ako rastu ( musi tam byt uz vtedy so mnou manzel? A az by boli dozrete folikuly na cca 13 den ( sobota )... Neviete ci robia zakrok aj cez vikend? Alebo ako to riesia? Dakujeem 🙂

zuzicek88
16. feb 2015

@17_dominika_5 ano v GF su aj cez vikend,ale treba si najskor zavolat,lebo aj my sme boli tuto sobotu v GF na prvu kontrolu

miskab
17. feb 2015

@brona110 Ahoj no co ako pokracujete? uz si mala vklad?

brona110
17. feb 2015

@miskab ahoj, vklad bol v pondelok minuly tyzden, tak sa snazim trpezlivo cakat

miskab
17. feb 2015

@brona110 jeeej tak drzim silno palceky 😉 🙂 ,,,ja idem k svojmu dokymu na vysetrenia a potom sa chystam volat do GF .

ingrid0105
17. feb 2015

@katka17044 no ako, embryjka sa maju ako?

katka17044
17. feb 2015

@ingrid0105 Ahoj, že dobre, zajtra mi povedia presnejšie 2 zamrazili hneď a ostatných 7 je v tom embryoskope tak už videla, že dve sú trošku slabšie tak tie možno nevydržia, ale inak ostatné sú v poriadku. A teda dám vložiť len jedno.

zuzicek88
18. feb 2015

@janinuska nevzdavaj to jedna baba od nas 6 rokov nemohla otehotniet,uz mali ist na umele a v ten mesiac otehotnela,nikdy to nevzdavaj

katka17044
18. feb 2015

ahojte tak dnes mi vlozili jednu blastocystu, inak kedy sa uhhniezduje? Na druhý deň? Ďakujem

zuzicek88
18. feb 2015

@katka17044 ach tebe je super,uz to mas za sebou,ja mam ist este len na odber vajicok

katka17044
18. feb 2015

@zuzicek88 neboj rýchlo ti to ujde aj mne to tak ušlo ani neviem.

katka17044
18. feb 2015

Inak neviete či po vklade dávajú prvá obrázok? Lebo keď som ležala po punkcii a boli tam také čo už boli na vklade každá dostala aj obrázok. Ale ja dnes nie. Tak neviem či sa dáva či nie.

zuzicek88
18. feb 2015

@katka17044 aky si mala protokol,dlhy,ci kratky? ja mam kratky,najskor som slabo reagovala na stymulku.ale potom sa to rozbehlo,chodim do GF,ale na kontrolu do NR,bola som dnes a doktorka povedala,ze zajtra mame ist do ba,lebo si neni ista,ci mame ist v piatok na odber,alebo az cez vikend,lebo ze aby neprezreli vajicka,normalne sa teraz bojim,co bude zajtra v ba,ved v piatok by som uz aj tak nemohla na odber,ked ta jedna injekcia sa picha tusim 36 hodin pred odberom,no neviem

katka17044
18. feb 2015

ano 36 hod. pred tým. Nemám skúsenosť s týmto krátkym protokolom, ja som mala vždy len dlhý, pichala som 18 dní ale rýchlo to ušlo. tak ti držím palce

zuzicek88
18. feb 2015

@katka17044 dakujem

janinuska
18. feb 2015

@zuzicek88 Vdaka, za povzbudenie, aj ja poznam jednu babu, čo nemohla otehotniet 12 rokov a po IVF ma dvojičky a ked mali tie dvojičky rok ostala tehotna normalnou cestou a ma dcerku, takže teraz ma tri deti. Ale take pripady su skor vynimky. Kiež by sa to podarilo, bola by som štastna. Ty ideš na IVF?

zuzicek88
18. feb 2015

@janinuska ano idem mam uz 38 rokov,ja som sa pozde vydavala a v maji uz budu dva roky,co sa snazime,tak si chceme pomoct

janinuska
18. feb 2015

@zuzicek88 No ja mam 34, manžel 42, vydavala som sa ked som mala 27. My sme mali v Gyn Fiv 2xIUI neuspešne a potom sme to už nechali tak, ty si mala IUI? Alebo ideš hned na IVF?

zuzicek88
18. feb 2015

@janinuska ja som mala jedno IUI neuspesne,no zistili mi aj znizenu cinnost ST zlazy,mozno aj preto sa nedarilo a potom nas hned odporucili na umele,nevahali sme ani minutu,ci ist. Nam aj vzhladom k nazmu veku odporucili na umele,aj moj manzel ma 42

tana85
18. feb 2015

prepacte, ze vam vstupujem do uz rozbehnutej diskusie, ale nechcem zbytocne zakladat temu. chcem vediet vas nazor. vyse roka sme sa snazili az sa podarilo, ale v 3. mesiac som mala MA. minuly mesiac tomu uz bolo 14 mesiacov, stale neuspesne, tak sme isli do gynfiv, ze nech nam pomozu. nejake testy som uz absolvovala, mala som ist este na horm.profil, ale vtedy sme zistili ze sa odrazu podarilo... zial, dnes som musela na cistenie, potratila som aj ked este velmi skoro. teraz by som mala mat nejaky cas pauzu a nebiem ci sa priznat v GF, ze sme otehotneli a hned aj pitratili...lebo nechcem, aby nas brali ako v podstate plodny par kedze to bolo prirodzene, ale na druhej strane rozmyslam, ze druhe tehu a aj druhy potrat uz moze nieco znamenat na co by sa aj oni mohli pozriet...co si myslite? povedali by ste?

katka17044
18. feb 2015

@tana85 urcite toto su podstatné veci a to by som nezamlčala, boli ste na imunológii? Keď nemáš problém otehotnieť ale bohužiaľ potratiš môže byť problém s imuno a aby ťa v gynfive nehnali zbytočne na umelé keď ti možno stačí len prednison alebo medrol. Pripadne hematológia môže byť problém s krvou a tam sa počas tehotenstva pichá fraxiparin ak sa nemýlim.

tana85
18. feb 2015

@katka17044 dakujem za odpoved. no problem mame, kazdy krat sme sa snazili cely rok pricom meriam teplotu takze plodne dni sme triafali...az tak lahko nam to nejde. nad tou imunologiou som tiez uvazovala, genetiku a trombofilne stavy mi brali krv, to sa zisti. mna skor trapi, aby ma neodmietli ze ja vlastne viem otehotniet tak co od nich chcem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre