Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

tildus
12. apr 2011

ahojte, ja zacinam teraz moje druhe IVF - ale prve v GF. Zajtra zacinam -ale najprv s tabletkami - clostilbegytom a potom si mam zacat pichat puregon a menopur. Inj. mi bude pichat moja sestra, ale dostala som puregon pero a to vôbec neviem ako použiť... nemate nietko skúsenosti s perom - nechapem preco je tam tolko tych ihiel a len jedna ampulka... som nejaka zmätena....

annamary27
12. apr 2011

@tildus ahoj,písala som ti už v inej téme,aby si sa na pichanie puregonu spýtala sestričky v centre,ale skúsim ti to popísať.Nasadíš ampulku do pera.našrobuješ ihlu,ktorú si si vybalili z obalu a potom potiahneš ten šrobovací koniec pera po tú risku ako ti povedia ,100jednotiek,či 75jednotiek atď,proste potiahneš to po risku toho správneho čísla.Ak by si náhodou pretiahla ten koniec nevadí,potiahneš ho von úplne,vtlačíš späť a znova natiahneš a potom vpichneš do bruška 😵 Skús si to pozrieť aj v tej knižke na návod.neboj,dokážeš to a vôbec to nebolí.

skajluk
13. apr 2011

@miskab ahoj ja som na prvej bola v centre a teraz si pichám sama... 😉 ...da sa to zvládnuť, manžel mi ich pripravý a ja v kľude si ich pichnem

pici
13. apr 2011

@annamary27 zlatko, ja stale chodim cikat... rano idem , este si lahnem medzitym nepijem a treba mi znova.a zapal alebo nieco take nemam, je to normalne? to mam od stimulacie

misi76
13. apr 2011

@pici nemáš hyperstimulák?

pici
13. apr 2011

@misi76 neviem myslim ze nie... citim sa ok len podbrusko ma trosku boli ale beriem to tak, ze to tak ma byt... a cikat som casto chodila odkedy som pichala

zuzmilag
13. apr 2011

Ahojte, zatial som vasu temu len citala, ale dnes sa pridavam, lebo viem, ze od 4.5. si zacinam pichat dipu ... nieco, co neviem precitat, potom gonal a lu ...nieco. Do Gyn Fivu k Drabekovi chodime od zaciatku marca.
Chcela som sa spytat na vyber injekcii. Doktor povedal, aby som ich vyberala v lekarni v tej istej budove. Naozaj ste to dodrzali?

tinasc
13. apr 2011

@zuzmilag ja som si to bola vyzdvihnúť priamo tam v lekárni v budove... doktor povedal, že aby som si to vyzdvihla tam, pretože tam ich určite majú a nemusia objednávať ako v iných lekárňach 😉

annamary27
13. apr 2011

@zuzmilag ahoj radšej si ich vyber tam,ja som si prvýkrát vyberala u nás v meste,síce ich objednali,ale posledný typ injekcii bol problém zohnať a potom som to nahánala na poslednú chvílu.Pri druhom pokuse som šla do lekárne v GF a pekne som všetko dostala hned.a aspon to u nás v meste nikto nevedel,že idem na další pokus. 😵

annamary27
13. apr 2011

@pici neboj,časté cikanie je normálne,ved musíš aj veľa piť kvoli tomu aby nebolo OHSS.Ja cikám často aj bez ET 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzmilag
13. apr 2011

@annamary27 @tinasc Tak este skocime do Bratislavy. Postupne zbierame aj spermie tak urcite nepojdeme zbytocne 🙂

tinasc
13. apr 2011

@annamary27 takže tomu ohss sa dá predísť keď budem veľa piť?

annamary27
13. apr 2011

@tinasc ano pitím veľa tekutín sa dá tomu predísť alebo zmierniť. 😉

tinasc
13. apr 2011

@annamary27 super, už sa "teším" 🙂

annamary27
13. apr 2011

@tinasc netreba sa moc sledovať,viac piť,byť v klude a všetko bude o.k. 😀

tinasc
13. apr 2011

@annamary27 jasné, budem 🙂

demeeri
13. apr 2011

@annamary27 Ja som vôbec nepila viac,ani som o tom nevedela,že treba.Mne nikto nič nevravel. 🙂

misi76
13. apr 2011

keď sú dávky hormónov vysoké pri stimulácii, je treba veľa piť, aby sa predišlo OHSS.
Ja som nemala najmenší problém s injekciami v NR. Ale istota je určite v lekárni v GF. Tí sú na to pripravení.

miskab
13. apr 2011

@skajluk tak to v pohodke mi pichne priatel ,,,,,ak to neni nic hrozne..... 🙂

tinasc
13. apr 2011

@demeeri tak to si mala potom super 🙂

skajluk
13. apr 2011

@miskab pokiaľ máš uplne tie najmenšie ihly tak je to vpohode

wewulka
13. apr 2011

@annamary27 ahoj, a to treba zacat pit uz pri diphereline ? ja mam dnes za sebou druhu vcelicku 🙂

wewulka
13. apr 2011

@pici Ahoj pici, kedy ides na ET alebo uz si bola ? ja mam za sebou druhu vcelicku.

misi76
13. apr 2011

@wewulka stačí začať až pri stimulantoch - hormónoch

annamary27
13. apr 2011

@demeeri ja pijem aj normálne 3litre denne,a v lete aj viac takže som nemusela zvyšovať príjem vody 😀 😀 😀

pici
13. apr 2011

@wewulka et by malo byt v piatok alebo v sobotu

annamary27
13. apr 2011

@wewulka môžše piť už od začiatku užívania hormonov 😎 😎 😎

annamary27
13. apr 2011

@pici a ako sa držia embryjká?čo nové?alebo to budeš vedieť až ,ked ti cinknú,že kedy bude ET?

wewulka
13. apr 2011

@pici budem na teba mysliet 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre