Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

dadenka111
1. jún 2012

@zuzanka9999 jednou z blokov preco sa nedari je aj psychika. napriklad kamoska, sa im 2roky nedarilo, bola aj na IUI a uz mala zacat s ivf. bola uz na prasky z toho. tak to este cyklus pred ivf v case ovulky skusili. odisla na sluzobku, kde sa par dni popijalo vinko atd. a tak sa asi odreagovala a uvolnila od toho snazenia, ze sa zadarilo.
my uz hadam buduci tyzden zaciname stimulkou a v polovici meciaca sa ide na vec.

zuzanka9999
1. jún 2012

@dadenka111 je to urcite aj psychikou tomu verim,no tak vam budem drzat palce aby vsetko dopladlo fobre a aby ste sa coskoro tedili z babatka;)))))) keby to bolo take lahke sa na to nesustredit

dadenka111
1. jún 2012

@zuzanka9999 dakujem pekne. ak budes mat nejake otazky a pochybnosti o IUI, tak sa mozes pytat tu https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/iui/
je tam nas tam dost 😉 a vela sa mozes este dozvediet

zuzanka9999
1. jún 2012

@dadenka111 dakujem ti velmi pekne si strasne zlata;)))budem na vas mysliet a daj vediet ako ste dopadli🙂

dadenka111
1. jún 2012

@zuzanka9999 😅 ok, ale urcite sa to niekde docitas. bud tu alebo tam v iui. som tam taky "spravca" tabulky. 😝

ivka3901
1. jún 2012

ahojte baby tak hlásim sa z prvej kontroly 😉 no ten spomínaný hyperstimulák určite z gonalu nemám,mám len 5 folikulov 😒 to pre mňa neni nič nové kedže mávam málo vajíčok ☹ ale aspom aby boli kvalitné a pokračujem dalej GONALOM F 225 iui a v nedeľu dalšia kontrola 🙂

ivka3901
1. jún 2012

@gelinka75 ahoj moja no já beriem už zhruba 4 mesiace ten fertilcare to je zmes vitamínov a posledné 2-3 mesiace pijem alchemilku 😉 v pohode všetko zaťiaľ žiadne vedľajšie účinky

tinasc
1. jún 2012

@given
@gelinka75 mne nikto nič nepovedal, samozrejme že hlavne že sa všetko podpisuje... Ja som gonal nemala, samozrejme, že príbalové letáky som čítala a bola tam aj zmienka o OHSS, ale ide o to, že som to nepočula ani raz z doktorových úst, alebo sestrička sa mohla zmieniť... hej doktori moc vitamínom neveria, radšej odporúčajú ovocie a zeleninu 😉

maruskaaaa
1. jún 2012

@ivka3901 Ahoj moja, neboj, určite budeš mať vajká kvalitné a podarí sa to 🙂

gelinka75
2. jún 2012

mam den pred zacatim pichania a svagrina dojde, ze caka dalsie babo, pred 5 mesiacmi porodila maleho, brala tabletky vysadila a sups znova na prvy krat a ja sa musim trapit, dobre vsak? ☹ mm povedal, ze nevadi, aj my budeme mat babulko coskoro, je to take ako smiech cez slzy, ked vies ze inym sa dari a nam nie 😔

given
2. jún 2012

@gelinka75 Ziadna spravodlivost neexistuje, fnuk.... 😢
Ale dopraj im, aj tebe bude dopriate.

gelinka75
2. jún 2012

@given vsak ja doprajem, len mi je z toho smutno, este ked som videla ako pri tom huli cigaretu tak mi ostalo zle 😖

given
2. jún 2012

@gelinka75 Ja to uplne chapem, gelinka...

gelinka75
3. jún 2012

no prvy pich dipherelinom mam za sebou, uplne v pohode, bolest ziadna, trocha stipane, ale ani to som tusim citila len veelmi malinko, vsetko zatial v pohodke 😀

maruskaaaa
3. jún 2012

@gelinka75 ahoj, tak to je super, že prvý pich prebehol O.K., ja som vedala, že to zvládneš 🙂 dokedy budeš pichať dipherelin, potom pridávaš ďalšie?

gelinka75
3. jún 2012

@maruskaaaa ahoj, dakujem, tak ak vsetko pojde podla planov tak dalsie lieky pridavam priblizne o tyzden v nedelu 😉

maruskaaaa
3. jún 2012

@gelinka75 to je super, o chvíľu budeš mať po všetkom. A picháš sama že? Necítiš sa nejak zvláštne, či v pohode? Ty máš dlhý protokol že?

gelinka75
3. jún 2012

@maruskaaaa sama picham, mm sa pozeral 😉 vies co, trocha mi to tam potom scervenalo, sa mi zda, ze som aj citila nieco akoby mi preletelo telom, ja hned zbadam ked mam v sebe nieco co nebolo, ale len taky pocit aj hlavu som mierne citila chvilu, inak teraz citim obcas tak tlmene vajecniky taky tlak, ano ja mam dlhy protokol, ked mas hormony v poriadku a nemas pco tak zvyknu davat dlhy

maruskaaaa
3. jún 2012

@gelinka75 ako zistia či nemám pco? potom ako často chodíš na kontrolu? Keď robia hormonálny profil vedia z toho zistiť či je ovulka?

gelinka75
3. jún 2012

@maruskaaaa to vidia aj na sone, ked mas plno malych folikulov ani jeden dominantny, ktory by mohol prasknut, ale to by ti uz povedali, vsak si mala vysledky v poriadku 😉 no teraz mam ist na kontrolu na 2-4DC, co je ak teda dostanem nacas tak pojdem v piatok, dalej mi povedia 😉

maruskaaaa
3. jún 2012

@gelinka75 hej, výsledky som mala O.K. Už len aby som prežila SIS. Normálne sa mi už o tom sníva. 🙂

gelinka75
3. jún 2012

@maruskaaaa neboj sa, bude to kratke a velmi rychle, aj keby trocha bolelo tak to vydrzis samotny zakrok ani nie minutu 😀 a to mi este studovala, ci ta cysta co tam vidi ide z vajecnika ci z vajickovodu

maruskaaaa
3. jún 2012

@gelinka75 hádam to zvládnem, ja to taký posera. Teraz práve čítam na nete že pri PCO je nadprodukcia hormónov androgénov (mužského hormónu) a ten som mala O.K. Dokonca mám mierne zvýšený opačný hormón, ktorý údajne hovorí o tom, že vaječníky pracujú veľmi dobre.

gelinka75
3. jún 2012

@maruskaaaa no vidis, tak to je na dobrej ceste, aj ked ja by som mozno prijala aj ten kratky protokol, nech to pichanie netrva tak dlho 😀

maruskaaaa
3. jún 2012

@gelinka75 ale veď to ti zbehne veľmi rýchlo, ani nebudeš vedieť ako a potom len oznámiš radostnú správu 🙂

gelinka75
3. jún 2012

@maruskaaaa no hlavne, uz to zacalo, to cakanie je dost onicom 😀 neboj ty ma budes nasledovat coskoro 😉

maruskaaaa
3. jún 2012

@gelinka75 súhlasím s tebou, to čakanie je najhoršie, nemá to konca. Škoda že aj poisťovne si dávajú načas, dúfam, že v centre žiadosť pošlú hneď a nebude tam čakať zbytočne, som počula, že to posielajú v nejakých dávkach naraz, neposielajú to osobitne.

gelinka75
3. jún 2012

@maruskaaaa aha tak to neviem, ale isto vas poslu este k urologovi, to sa spytaj nabuduce, lebo nas poslali az potom a nato som cakala 2 tyzdne este

maruskaaaa
3. jún 2012

@gelinka75 keď už mm u urológa bola cca pred 3-4 mesiacmi tak musí isť znova? urológ mu robil aj hormonálny profil

gelinka75
3. jún 2012

@maruskaaaa jaaj tak to asi nie 😀 ak mate nejaku spravu tak v pohodke

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre