Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ivanya
6. dec 2012

@nellyel u mna bolo podozrenie na PCO a pozitivna inzulinova rez. to potvrdila. S tym ma ale poslali k normalnemu diabetologovi, takze ak si nebola u diabetologa, tak toto ti nezistovali.

nellyel
6. dec 2012

@ivanya nie nebola som u diabetologa a PCO nemam, tak preto ani nerobili vysetrenie - nevies ci je mozne si vyziadat hematologicke a imunologicke vysetrenie, ci to robia az ked sa viackrat nedari?

rojica
7. dec 2012

@pancuska ahoj moja no ako sa my máš? čo máš nového?..... 😉

pancuska
7. dec 2012

@rojica ahoooooj uz sa ti menej venujem prepac......bola som v stredu na hematologii a musim si ist dat predpisat kompresivne pancuchy aby som mala stiahnute nohy....a fraxik budem pichat cele tehu,kedze som bola chora tak som mala trosku horsie vysledky krvi.....dneska som bola u zubara ale je to ok a v utorok idem do GF pre verdikt 🙂 a ty si tam ako dopadla? ako vonku kosa teraz je -5 a cesty su ako lad ,cudujem sa ludom co chodia na letnych gumach 🙂

rojica
7. dec 2012

@pancuska nemusíš sa ospravedlňovať to je v pohode len som chcela vedieť, že ako sa máš.......aha tak už budeš chodiť len k svojmu gynkošovi?.....ja som dobre dopadla ideme do tretieho kola a už aj posledného.... 🙂 ......akurát dneska som začala brať clostil...a skúšam aj gynex.....no je vonku riadna zima síce svieti slniečko ale prituhuje....brrrrrr

dagmar25
7. dec 2012

@pancuska ahojky, tak si julovka, mne sa maly narodil v juli, kedy ti vychadza termin porodu? Inak moja kontrola dnes celkom fajn, buduci tyzden ratam ze bude opu a aj et, teda dufam, ze sa podari 🙂

pancuska
7. dec 2012

@rojica tak si zacala brat kvapky gynex? aj ja som ich kvapkavala poctivo a musim len dobre hovorit lebo potom som mala menzes ako hodinky!!!! ano mala by som chodit uz len k svojmu lebo vcera mi volala baba co bola so mnou aj na OPU aj na vklade a ta bola vcera v GF a uz jej dal prepustaciu spravu ci ako sa to nazve!!!? inak sme mali ist spolu 11.12. ale ona trochu jeden den krvacala tak tam isla skor este min.tyzden a teraz znova .....podla mna uz nemaju so mnou co riesit len sa bojim ze sa nieco stane ked vysadim utrogestan..... 😒 a vies hovori sa ze do tretice vsetko dobre!!!! 😉

pancuska
7. dec 2012

@dagmar25 no ja idem do GF v utorok (11.12.) v nedelu mam narodeniny tak to budem mat darcek k narodeninam 🙂 takze aj ty si mala drobceka tak ako ja? vychadza mi termin na 24.7.13 ale myslim ze to bude skor kedze mam dvojicky.....este tento rok som hovorila ze nezavidim tehulkam lebo v takom horku behat s brukom a budem to mat presne tak 🙂 takze uz budes mat OPU ? a kolko si teraz DC? aj nieco citis,podbrusko a tak?

maruskaaaa
7. dec 2012

@pancuska Ahoj moja. Mne v GF vraveli v 9.týždni utrogestan vysadiť, ale ja som ho brala ďalej až do 12 týždňa a bolo v pohodke. Tiež som sa bála že začnem špiniť a nič. On sa môže brať max. do 3.mesiaca potom už nie, lebo ohrozuje bábo.

pancuska
7. dec 2012

@maruskaaaa dakujem za info moja 🙂 ....takze ty si to mala tak? sak uvidim co mi povedia a potom idem hned k mojmu gyn tak posluchnem toho ze co povie lebo mi tie tabletky vychadzaju len len ale zasa ak oni povedia ze pomaly vysadit a on povie ze este chvilku tak mi hadam recept predpise lebo aj minule ked som tam bola sa ma pytal ci mi netreba predpisat utrogestan..................a uz ked sme pri tom ako si dopadla v stredu??? Tak som myslela ze ci uz to mas za sebou a tak lebo som cakala v cakarni na hematologii 2,5 hodiny tak sa mi premlelo vsetko hlavou!!! Inak som bola chora a trosku som mala nadhranicne niektore hodnoty z krvneho obrazu,ale inak v pohode,len kedze cakam dvojicky fraxik musim pichat cele tehu a aj sestonedelie lebo mam tu vrodenu trombofiliu a este si pojdem pre kompresivne pancuchy a na jar asi zhorim 🙂)))

maruskaaaa
7. dec 2012

@pancuska Ja som poprosila svojho gyn, nech mi ešte predpíše, lebo som čítala rôzne názory tu na MK, tak som to nechcela radšej podceniť. Amnio dopadla dobre, veľmi som sa bála. V stredu na obed ma už pustili. Ležala som ešte s jednou babou, dali nám na oddelenie šestonedelia, takže bolo veselo, lebo bábatka plakali a hoci som sa vôbec nevyspala, tak sa nesťažujem, aspoň som okukla terén, kde budem ležať, ked budem rodiť. Samotný úkon trval iba chvíľu, vpich ma nebolel, cítila som iba mierny tlak, ked naberali vodu. Inak sa to dalo vydržať. Do soboty mám ležať a mám kľudový režim, tak relaxujem. Výsledky budú 27.12, ale verím, že bude všetko v poriadku 🙂 No s tým pichaním ti nezávidím, ale čo neurobíš pre svoje deťúrence že? Neboj, všetko bude dobre a ani sa nenazdáš a budeš rodiť 🙂

pancuska
7. dec 2012

@maruskaaaa tak pekne odpocivaj ,ziadne upratovanie a podobne,ale verim ze to bude na 100% dobre!!! ved uz si skoro v polovici,strasne mi to ide u teba rychlo.....to mne tak rychlo nejde 🙂 ale teraz si uz mozes povedat co vsetko si uz dokazala!!! ved este nedavno si pamatam ako si bola na IVF.....a pride jar ,maj lasky cas a je to tu....chlap ako hora 🙂 uz musis mat aj pekne brusko 🙂

maruskaaaa
7. dec 2012

@pancuska Veru, len tak leňoším, nič ťažké nerobím, často spinkám. Aj ja verím, že to bude dobré, riziko na downov syndrom mi vyšiel 1:6100 čo je veľmi dobre. No veru, už sa to pekne rozbieha. Neboj, aj tebe sa to rozbehne, keď ti dajú prepúšťaciu správu, budeš pekne chodiť do poradne na kontroly a to ti zbehne rýchlo. Malý je dosť aktívny, stále sa prehadzuje a už mám aj také bublinkovanie v brušku akoby mi niekto ťakal na bruško, že klop-klop. V nemocnici mi pred amnio robili altrazvuk pekne s popisom, tak som si vypočula, že malý je ok. Dnes som začala akurát 5.mesiac a verím, že to pôjde aj naďalej tak dobre 🙂 V poslednej dobe dosť fučím jak taká lokomotíva, bruško pekne trčí, dosť to vidno, lebo ja som taká drobná, vyzerám ako pavúčik 😀 Uvidíš, aj tebe sa to pekne rozbehne a budeš sa tešiť z rastúceho bruška. A radosť bude dvojnásobná, veď čakáš dvojičky, to musí byť krásne. 🙂

pancuska
7. dec 2012

@maruskaaaa no len ja si musim davat pozor na vahu lebo za tie 3 roky snazenia som dost pribrala,tabulka mi ukazuje uz nadvahu,ale zatial som nepribrala ani pol kila....no brucho mi uz tiez trci asi ked su dve a je tam to kilo navyse ....a strasne dobre mi robi ked mi ho vecer mm masiruje 🙂 este aj chrbat moze no myslim ze uz dlho nebude moct lebo aj moja segra mala hned brucho a tak myslim ze to budem mat podobne!!! inak ja uz teraz viem ako budem rodit 🙂 cisarskym lebo mam operovany chrbat a este aj dvojicky to by ma asi hned mohli odviest do NZ na operacny stol 🙂 a teraz mi byva stale tazko,je jedno co zjem,uz som aj vymenila miesto peciva jem suchare a piskoty.....no zatial som rada zeto nejde so mna von.....ved bola som na tej hematologii a prisli tam s 93r babickou ,zobrali jej krv a cakala s nami v cakarni no a sa tam povracala myslela som ze sa asi pridam ale zacala som mysliet rychlo na nieco ine a preslo mi to!!...........no ale zasa odbocim,lebo som sa inak chcela opytat ze ci uz citis pohyby a tak .....5 mesiac? inak aj ti to sedi to co ti vyratal gyn a s tabulkou tu?

maruskaaaa
7. dec 2012

@pancuska Ja som mala 3 mesiace nevoľnosti, musela som si dávať pozor čo jem, aby to nešlo von, všetko mi smrdelo. Napínalo ma kvalitne. Ale našťastie to prešlo. Mňa bolia kríže tiež dosť odkedy som tehu. Vždy keď som na vyšetrení tak ma dr. musí dvíhať, lebo ma sekne. Pred tehu som to nikdy nemala. No pred 2 dňami som začala niečo cítiť, akoby mi malý klopal na bruško ťuk ťuk, ale je to asi to bublinkovanie či ako sa tomu hovorí. Prvé pohyby u prvorodičky sú vraj až po 20tt. No termín mi sedí presne na deň čo mi vypočítal gyn, podľa poslednej MS. Ale vravel, že to sa ešte môže upraviť podľa vývoja, tak uvidíme. Zatial mám termín 11/05/2013 🙂

rojica
7. dec 2012

@pancuska no ja mám cyklus pravidelný ale tak skúsim však uškodiť my to nemôže......ale prestaň tak hovoriť, že sa niečo stane...bude všetko v poriadku neboj....OK......a to hej do tretice všetko dobré tak verím tomu že to aj u mňa tak bude a na Silvestra sa budeme tešiť dvojnásobne...... 🙂 🙂

pancuska
7. dec 2012

@maruskaaaa takze mi nic ine nezostava len tie nevolnosti nejak prezit ale sak uz mi baby radili tak skusam 🙂 hadam sa to do Vianoc polepsi lebo taku mam chut na tu veceru 😉 no co sa krizov tyka som rozmyslala aj chodit plavat ale zasa sa bojim ze tam nieco chytim,ale urcite sa dam na nejake cviky,lebo sa bojim tej mojej chrbtice....inak som bola aj strasne zapchata a nie a nie ist na wc ale to sa uz trosku urobilo....ale podstata je vo vnutri 🙂 teraz to uz len dobojovat ,neboj sa kazdy vecer sa modlim aby bolo vsetko ok lebo tiez vselico citam ale tusim uz prestanem lebo potom to mam v hlave a uz sa mi aj somariny snivaju,na stastie o segre ale ...... ja idem teda v utorok a som zvedava co mi povedia ale uz sa neviem dockat len moj mm chce ist so mnou do vnutra.....myslis ze ho pustia? lebo on by chcel vidiet utz? 😉

pancuska
7. dec 2012

@rojica len aby ste nespavali 4 ako my,lebo ja som si robila s mojho srandu a sa mi to splnilo.....svagrovi som sa rehotala ze musi nosit pancuchy (lebo mal trombozu) a teraz ich musim nosit aj ja!!! tak uz sa radsej nicomu a nikomu nesmejem......ale vcera som sa vecer narehnila lebo som nasla podusku-radio take ako macik a moj zabudol ze to je funkcne a ako si lahol tak mu to zacalo hrat skoro ho porazilo 😀 .............no a ked hovoris o tom Silvestri tak uz to vidim ze budeme zasa oslavovat u susedov,lebo nebudem mat odvahu ist na bujary vecierok 😉 a clostyll mas davku taku istu?

rojica
7. dec 2012

@pancuska ja sa poteším aj jednému......aj keď sa priznám že po dvojičkách strašne túžim....ale to by musel byť zázrak aby sa také niečo prihodilo mne..... 😒 ....a dr my zvýšila dávku clostilu na 3x1 predtým som ho mala 2x1.....my na Silvestra ani neviem že kde budeme keď som stále na PN......

maruskaaaa
7. dec 2012

@pancuska Neboj, nevoľnosti prejdu skoro, potom budeš papať všetko a s radosťou. Ja sa tiež opýtam svojho dr. na nejaké cviky na chrbticu. S tou zápchou je to normálne v tehu, vtedy je dobré si dať jogurtik alebo acidko. Ja som bola na tom záverečnom ultrazvuku sama, ale na 3D u svojho gyn som už bola aj s manželom a bolo to tiež v GF, on tam tiež robí ultrazvuky. Bolo to niečo nádherné, ukážu ti tiež ako bije srdiečko a budeš ho aj počuť. Je to dobrý zážitok. Ale ak pôjdete spolu, tak ho určite nevyhodia🙂 Držím palce v utorok 🙂

tuqanqa
7. dec 2012

@pancuska Dakujem, asi neco taketo jsem potrebovala vedet. Velmi mi to pomohlo. Premyslela jsem nad tim stejnym zpusobem ze se hold prekonam a budeme konecne vedet ci jsem 100% o.k. a nebo se budu kazdy mesic trapit znova a znova...Nekdo mi tu psal ze ho laparka vysla na 120 no uz mam ze vseho stresy ze se mi to ani nechce resit.

annamary27
8. dec 2012

@pancuska jéééé,čo to tu čítam,ty čakaš dvojičky?tak dvojitá gratulka 🙂,ani som netušila. 😉

annamary27
8. dec 2012

@pancuska tak ako píše maruskaaa aj mne povedali v GF vysadiť utroš v 9tt,ale moja gyn povedala nie a ešte si to overovala aj s iným lekárom a predpísala mi až do 12tt.

elise
8. dec 2012

@pancuska aj mne kázali po prvom ultrazvuku vysádzať ale brala som do konca 12 tt gynekolog mi dal dalšie recepty ale brala som estrofen kôli KET 0,1 mg 3x denne a ona mi predpisala 0,2 2x dennne ale v lekármi dali čo som použivala. aj utrogestan som postupne po týždni vysadzovala po jednej tabletke.

pancuska
8. dec 2012

@maruskaaaa no ja si myslim ze ma v utorok z GF uz poslu kade lahie...... 🙂 no moj gyn ma aj ten 3D utz aj ten iny tusim 4D tak si myslim ze on mi to ponukne aby zarobil....no posledne ked som cakala u neho boli sme tam sama tehulka 🙂 no uvidim v utorok ked tak mi mm vyhodia 🙂 potom ti napisem ako som pochodila......vcera sme trosku boli na detsky punc a taka bola zima,ze sa normalne bojim aby som neprechladla (moc.mechur) pekny den moja inak a kludne oddychuj aj zajtra 🙂

pancuska
8. dec 2012

@rojica ja viem moja ze by si bola rada aj jednemu,lebo to je tuzba kazdej zeny.....akurat mi nejde do hlavy ze moj mm ma kolegu ktory ma 29r a jeho frajerka 33r a nechcu vobec deti a este sa opytal ze ako sme prisli na to ze chceme deti 🙂)) no ale inak je v pohode

pancuska
8. dec 2012

@tuqanqa nie je za co 🙂 keby sa mne da vratit cas tak laparoskopia by bolo prve co by som chcela aby mi urobili!!! lebo tam sa vidi uplne vsetko.....no prvu mi robili v nemocnici a nepacil sa mi pristup lekara a sestricky (napichla mi nerv namieto zily) a tak som isla potom sukromne k mojmu za 270euri no on to ma tak ze rano som prisla a vecer som isla domov ale ten pristup bol na velku 1!!!!! a zistil mi vsetko ....dokonca ze mam ine slepe crevo 🙂

pancuska
8. dec 2012

@annamary27
@elise ano ? dobre takze v utorok rano idem do GF a poobede idem k mojmu gyn lebo on je tam vacsinou poobede az do vecera 🙂 a ked povie on ze este dalej tak budem dalej 🙂 no myslim si ze asi povie 🙂

maruskaaaa
8. dec 2012

@pancuska V GF ti to dopadne dobre uvidíš. Malý 3D ultrazvuk sa dá spraviť v 14-15tt. Tak sa pekne opatruj a daj potom vedieť, ako si dopadla 🙂

pancuska
8. dec 2012

@elise tebe som zabudla podakovat za radu lebo fakt keby sa niekoho neopytam tak mozem urobit aj nejaku somarinu 🙂 takze tiez dakujem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre