Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ppismenko
24. feb 2010

krasne ranko pipinky 🙂 ja som vam od vcera nejaka urehotana....zeby hormony? ja chodim tiez k drabekovi a nemozem nanho nic zle povedat ,ked nieco neviem spytam sa.....ja rozumiem svojmu oboru a on zasa svojmu...
babenky co ma caka pri odbere vajicok?

s postou nemam ani ja dobre skusenosti....par veci sa mi postracalo...je to sila v dnesnej dobe..

blackrose
24. feb 2010

Ahojte,
chcela by som vas poprosit o radu. Snazime sa nieco vyse roka. Dnes som volala do Gynfivu, aby sme sa objednali na 1. konzultaciu a baba pri telefone mi nevedela povedat, za co sa plati a za co nie.
Chcem sa vas len spytat na vase skusenosti. Za zakladne vysetrenia na zaciatku ste platili??? 😕 Lebo ak hej, tak to radsej pojdem najskor na vysetrenia inemu dr. aby som to mala vramci poistovne.
Resp. za co sa plati??
Dakujem vam velmi pekne. Je to pre mna nove, som z toho celeho este mimo a neviem kam sa obratit. 😒

luko
24. feb 2010

blacrose..ja ti neviem...ja som zacala platit az za lieky na IVF dovtedy som neplatila nic 😉

yoyo123
24. feb 2010

blackrose...ano prvy krat sa plati až za inekcie.Ja som platila 400eur za injekcie,100eur za neviemčo,150eur predlžena kultivacia,150eur mrazenie a teraz si mam nachystat 120eur za KET 😕 Takže je toho dost.

ppismenko
24. feb 2010

na prvej konzultacii som neplatila nic prva platba bola laparka 200 alebo 220 eur robili ma v gf potom az injekcie 409 eur potom manipulacne poplatky a teraz ma cakaju dalsie pred odberom vajicok....uz rano idem....a nejake par eurove sme platili ked bol man. na vysetreniach v gf urolog ci co.....
ked budem po zakroku ozvem sa ale idem k svokre tak neviem kedy to bude...

luko
24. feb 2010

ppismenko...tka nech je fajna urodicka a kvalitne oplodnenie 😉 🙂 🙂

blackrose
24. feb 2010

no my zatial nevieme ziadny problem, okrem horsieho spg. Tak ja chcem zatial vediet len na com sme a potom sa rozhodneme ci hned skocime na IUI, IVF apod. alebo nie. Rada by som este pockala.
No ale riadne palky to su!!! A ze "vyroba" dietatka nic nestoji ☹ je to smutne... Ved to musite zarabat len na to.

blackrose
24. feb 2010

a ake mate skusenosti s IUI??? caka sa dlho???
Lebo ja mam buduci rok statnice a nerada by som to kombinovala s IUI, ked sa rozhodnem na IUI tak chcem byt viac v pohode.
Ze ci ma zmysel to riesit pol roka dopredu, alebo netreba.

luko
24. feb 2010

no..od svhalenia ziadosti myslim do pol roka by sa to umele opl. malo zrealizovat, takze to naozaj nemusis riesit hned...a rok nie je az tak vela...mozno dovtedy otehu aj prirodzene 😉

blackrose
24. feb 2010

luko, no ja dufam a verim, ze do roka budem aj po porode 😀 pre mna je uz rok straaaaaaaaasne vela 😅
a ty sa ako dlho snazis otehu??

luko
24. feb 2010

Čistého času tak 7 mesiacov Ale od operácie cysty v juni sme len raz Lebo som brala lieky a nemala som MS by potom som musela brat HAK

majaja75
24. feb 2010

darla ,ja mávam 28 dc ale teraz ako som pichala dipherelin, tak mi nejak zblbol a mala som 41 DC, takže sa to všetko veľmi pretiahlo,a to som sa bala ako ty že náhodou dostanem skôr 🤐

tuzimpobabatku
24. feb 2010

ahojte kočky 🙂 , ktorá z Vás chodí k Mudr. Drábekovi?

luko
24. feb 2010

ja nie 😉

zuzuj
24. feb 2010

ahojte babule, ja by som chcela povzbudit tie, ktore sa snazia otehotniet, resp. im povedali zle vysledky, ze nam sa napokon po 3 rokoch podarilo spontanne otehotniet, nedopadlo to dobre, ale potom po dalsom pol roku sme tehotní.....a uz to snad dotiahneme do konca.
Nam tiez v Gynfive predpovedali, ze nemame sancu jedine umele, dokonca manzel bol 2x na testoch oba vysli priserne, dokonca po druhom mi lekarka len tak zadrela, ze Vas muz ten ma take vysledky, ze nemoze byt ani darca, musite mat cudzieho.....No a vidite, nechcem nikoho ohovarat, ale mojim 2 kamoskam sa stalo to iste v Gynfive, ze jedine umele odpoucali a jedna uz dieta ma spontanne, druha otehotnela tiez. Ak este len rozmyslate o nejakej forme liecby v Gynfive, tak naskor si to este preverte v inom reprodukcnom centre. Moj muz bol potom 2x v Iscare, tam mu povedali, ze ma hranicne vysledky ale v dnesnej dobe sa to uz povazuje za normal a ze mame sanc otehotniet a to ja som tiez mala problemy ( upchaty vajcovod). Takze keby sa to stalo len nam nepoviem, ale je mi cudne, ze este okrem mna dvom kamoskam navrhli len umele ako jedinu cestu a nakoniec otehotneli, i ked to trvalo dlhsie ako si predstavovali....
Tak pre tie, ktore vahaju, radsej si to este preverte ako hned minat peniaze, cas a stresy a podobne....lebo ja som si toto obiehanie, liecbu a vysetrenia uzila 2 roky a viem o com hovorim....bolo to nanic...a napokon sa tesime az ked sme sa na vsetky centra vykaslali...
drzim palce 😉

luko
24. feb 2010

dik...ja to beriem tak..ze ked sa podari...super..ked nie...tak urcite sa nevrhnem hned na dalsie a budeme skusat prirodzene 😉

tuzimpobabatku
24. feb 2010

zuzuj: ďakujem. U mňa to vyzerá iba na IVF, mám nepriechodné oba vajcovody, takže asi tak hmm

tuzimpobabatku
24. feb 2010

kočky, ešte že ma to napadlo...chcem sa spýtať, bola som 18 januára operovaná laparoskopicky mi prefukovali vajcovody, oba nepriechodné. Po laparo som dostala menzes, ale také dobré 4 dni som mala bolesti a o silnom krvácaní ani nehovorím. Pred štyrmi dňami som dostala ďalší menzes a znova to isté, ale hlavne ma znepokojuje strašne silný menzes. Taký som v živote nemávala. Vravela som o tom svojmu gynekologovi a on, že to je v poriadku, to po operácii býva. Je to normálne? Napíštrte mi prosíím, či aj vy ste mali takýto problém, lebo mne sa to nejak nezdá .díky

luko
24. feb 2010

ja mam nepriechodny jeden a endometriozu...takze napr. snazenie 2 roky neprcichadza do uvahy...po liecbe to musime stihnut do urciteho casu, kym sa opat objavi...potom aj ked dojde k oplodneniu a dajme tomusi vyberie ten zdravy vajickovod, ked sa vyvala to vajicko v endometrialnom s vinstve tak je po nom...a endometrioza sa moze objavit do 3 mes.alebo za rok...nikto nevie

zuzuj
24. feb 2010

jasne ked viete na 100% ze sa spontanne neda, tak cakat asi nepomoze ☹ , len som mala z toho Gyn fivu pocit, ze si hned chcu zarobit, takze treba najprv pokonzultovat aj s inymi odbornikmi. Inak co sa tyka, tych vajcovodov, lebo u mna si neboli isti ( nemohli mi robit laparoskopiu) ci mam upchate oba, tak ma Dr. Marsik poslal do Bojnic k Hudecovi, ten robi to vysetrenie po rengenom, kde predtym pichne kontrasnú latku. A hovoril, ze sa stava, ze prave tym vysetrenim a tym ze tam vpusti tu kontrast latku sa vajickovod spriechodní,...tak neviem ci aj to mohlo pomoct nam, my sme potom zakroku otehotneli spontanne asi za 3/4 roka ale udajne to niektorým zenám pomohlo...kazdopadne sa mi viac pacil pristup Marsika v Iscare, ktory nad nami nezlomil palicu...
A tuzimpobabatku: tebe ako zistili tie upchate vajcovody?:? nenavrhli ti, ze by ti ich prečistili???. ja viem, ze je to zakrok, ale priznam sa , ze potom co som kazdy druhy den pomaly musela chodit na nejake vysetrenia - folikumetria a pod. ( a stale sa pytat s prace) by som radsej postupila operaciu.. 😒

tuzimpobabatku
24. feb 2010

luko: mne lekár vravel, že mi tiež začína endometrioza, ale že mám na maternici len taký malý zanedbatelný fliačik, o ktorom sa ani nehodno baviť. Tak neviem..

luko
24. feb 2010

zuzi vdaka za podporu... 🙂 mne ho znepriechodnili zrasty ktore sposobila endometrioza...

luko
24. feb 2010

tuzim..ja mam 4. stupen 😕 teda som mala pred liecbou

tuzimpobabatku
24. feb 2010

zuzuj: pred troma rokmi mi robili HSG pod rongenom, tzv. prefuky, no hrozné voľačo, aká bolesť. Po tom mi zistili, že mám nepriechodný iba pravý. Teraz v januári sa lekár rozhodol, že mi to spraví operačne, nakolko sa tam aj lepšie dostane a proste že ma nebude trápiť. A nemillá správa znela: nepriechodný aj ľavý. Psychicky som sa takmer zrútila, totálka mi to natrel. Pýtala som sa že z čoho to preboha je a on že v mojom prípade mi ich upchala menštuačná krv.

zuzuj
24. feb 2010

aha tuzimpobabatku: ja pisem a ty si to uz napisala...no a to ti ich pri tej laparoskopii nenavrhli precistit??? bol nejaky problem?
luko: nemas za co, ja mam tiez nepriechodny kvoli zrastom mala som viac operacii inych , preto mne ani laparoskopiu nemohli robit... 😒 , ale tak potom hoci mas tu endometriozu mas sancu otehotniet ak je muz ok. 😉

tuzimpobabatku
24. feb 2010

luko: pre boha, v dnešnej dobe tuším každá žena má endometriozu. Čo som ležala v nemocnici, takmer každá trpela na toto ochorenie. To snáď ani nie je možné. Lekár mi vravel, že si možem ešte aj gratulovať, lebo už som po tridsiatke a s takýmto ochorením sem chodia už aj násťročné.....no hrôza

tuzimpobabatku
24. feb 2010

zuzuj: veď pri laparoskopii mi napúšťali a prečisťovali kontrastnou látkou oba vajcovody a kontrasná látka vôbec nevytekala. Mudr. mi vravel, že to mňa natlačil do každého vajcovodu 2 veľké striekačky a nič

lubka0506
24. feb 2010

ahoj pipinky 🙂
...blackrose ano sú to riadne pálky,no vieš keby si bola narkoman,feták alebo alkoholik tak ti poistovna preplatí liečenie celé...hlavne že štát by chcel aby sa Slovensko rozrastalo,ale tiež podporuje len ...nejdem sa radšej vyjadrovat!

tuzimpobabatku
24. feb 2010

lubka0506: dnes som telefonovala so sestrinou kolegynou, jej robili IVF pred 4 rokmi a neplatila nič. Je to vôbec možné? tomu nejak neverím.

zuzuj
24. feb 2010

tuzimpobabatku: aha ☹ ja som si myslela, ze kontrastnú latku pouzívaju len pri HSG a pri laparoskopii ostranuju inak nejako aj pripadne zrasty . Tak to si ma dostala, potom ta laparo je asi zbytocna a to HSG rengenom je to iste, je sice strasne neprijemne ale lepsie ako rezanie....No mne hovoril Doktor zase, ze to hned sa ak ta latka precistila neukaze na rengene, ale tak pri laparoskopii to asi vidia hned...
tak to mi je luto 😒 , a nepovedali ti, ze ci ma zmysel to este opakovat alebo co s tym?..ci uz nic? len IVF?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre