Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

sarin
23. sep 2013

@gelinka75 no som sa normalne zlakla, ze nieco vyvolalo podozrenie ze nemam vajicka.... boze jak moze jedna ovulujuca a pravidelne menstruujúca zena mat taky problem otehotniet 🤐 ...

gelinka75
23. sep 2013

@sarin aj ja mam cyklus ako hodinky a nejde to

tyli
23. sep 2013

@gelinka75 ja som bola v piatok prvý krát na krvi a negatívne . v sobotu som začala normálne krvácať. takže dnes je to 3 DC ak to tak môžem rátať. zajtra som mala ísť na 2 krv, ale to v prípade, že nezačnem normálne krvácať. ináč menštruácia mi prišla na deň presne rovnaký deň ako minulý mesiac.

tyli
23. sep 2013

@gelinka75 keby mi dali domou lieky , pre prípad, že budem normálne krvácať, mohla som ich už od soboty užívať. ale to asi nie je štandartný postup. len škoda, že sa mi to celé tým pádom posunie o mesiac.

gelinka75
23. sep 2013

@tyli no tak to je este kontrola krvi ci si neni tehu kvoli vkladu, ale to nema nic spolocne s dalsim KET a pripravou na ket, inac aj tak by ti podla mna nedovolili ist hned na ket, vo väcsine pripadov sa vynechava jeden cyklus po ET a az na dalsi sa ide na KET, uz som tu citala aj take, ze baby isli hned na ket..ale asi to je skor len vynimka

tyli
23. sep 2013

@gelinka75 myslíš, že by som mala ísť ešte zajtra na krv aj keď normálne krvácam už tretí deň? nemám slabé krvácanie, ale také normálne ako vždy.
no nič, siliť to nebudem, možno aj bude lepšie ak si môj organizmus trochu oddýchne.

silvik1
23. sep 2013

@marttina333 ahoj. mne bolo raz takto zle - našťastie doma, skoro som so sebou sekla. tiež som mala cystu, ale tá sa potom sama nejako vstrebala.

gelinka75
23. sep 2013

@tyli ja som tiez krvacala a zacalo to hned po prvej krvi a na dalsiu som neisla, urob si test a keby tam bol naznak ciarky tak chod na krv a ked bielo tak podla mna je zbytocne tam ist

sarin
23. sep 2013

@gelinka75 a vy nemate teda ziadny problem a predsa sa vam nedari? ci na problemy dosli az v CAR?

jomini
23. sep 2013

@gelinka75 ahoj, vy ste si podali dalsiu ziadost? Nejdes uz na ket?

gelinka75
23. sep 2013

@jomini 😀 cauko, ako si dopadla? je to tam? ja som dalsi ket zrusila, mame este 3 ks v zalohe..zial moja viera v ket je mala a este mensia v to, ze sa rozmrazia, tak som ukecala dr. na novu ziadost 😝

gelinka75
23. sep 2013

@sarin mame problem cysty a 1 vajcovod a mm ma malo spermii, zial..je to cele na prd

tyli
23. sep 2013

@gelinka75 počula si už o prípravku Inofolic? teraz čo to si čítam na MK.... ja teraz užívam Femibion 800 a uvažujem, či neskúsim radšej Inofolic...

sarin
23. sep 2013

@tyli ahoj ja berem inofolic teraz treti cyklus... mne to v cykle nic nezmenilo... aj predtym aj teraz mam 29 dnove cykly.. a ani som teda zatial neotehotnela 😔

gelinka75
23. sep 2013

@tyli hej pocula, ale to je na PCO nie? vysadila som vsetko momentalne neberiem ani kys. listovu ani femibion..

jomini
23. sep 2013

@gelinka75 nedopadla som najlepsie..z 5 sa rozmrazili len dve a vcera na 9 den som mala negativny test..

senselinka
23. sep 2013

@gelinka75 nie je to len na PCO, obsahuje kyselinu listovú a inositol, vitamíny, ktoré potrebuje ženský organizmus pred otehotnením aj bez PCO. Aj keď je pravda, že práve na to ideálne zaberá, ale mne napríklad veľmi pomohol stabilizovať cyklus po poslednom potrate.

sarin
23. sep 2013

@gelinka75 aha tak my mame zatial spg ok... u mna zisteny zvyseny testosteron (mierne) folikulometriu mam vzdy v norme vsecko jak ma byt,.... takze ma caka vysetrenie priechodnosti a testy na protilatky proti spermiam a trofoblastu ci kieho a este krv na AMH brr z toho mam najvacsi strach...

tyli
23. sep 2013

@sarin hmm asi je to tak, že ak je problém výživové doplnky nepomôžu. ja zase už dlhodobo beriem femibion a taktiež nič, tak uvažovala, že skúsim zmeniť za niečo iné. ale asi je to jedno.

gelinka75
23. sep 2013

@jomini to je este skoro..aj ked vieme svoje ☹ drzim moc palce, este mas par dni do krvi

gelinka75
23. sep 2013

@senselinka no len sa bojim zas brat nieco..som skusala tie kvapky od valovica a cysta bola ovela hrubsia ako inokedy, proste este to zle urobilo. podla mna mne nepraskaju foliky a prejde to do cysty..myslis, zeby inofolic pomohol?

sarin
23. sep 2013

@tyli to ci mam problem uvidim az po tej laparoskopii a tych krvnych testoch,.. zatial sa to Dr. v CARe javi ako "no problem"

tyli
23. sep 2013

@sarin
@gelinka75 vyšetrenia na protilátky proti trofoblastu robia priamo v GF? platí sa za to niečo? pretože mne doktor povedal, že pravdepodobne sa mi tvoria protilátky proti trofoblastu, ale špeci vyšetrenia na to mi nerobili. tak to nevedia na 100%....

sarin
23. sep 2013

@tyli no mne povedala lekarka, ze sa mam dostavit na testy ci netvorim protilatky na spermie vajicka a ich casti ,... takze mozno trofoblast je nieco este ine prepacte este sa tu len orientujem... a ano rovno v GF

gelinka75
23. sep 2013

@sarin neboj sa, ved nejako uz bude..ak mavas normalne ovulku tak je predpoklad, ze je vsetko ok aj s amh

tyli
23. sep 2013

@sarin áno, trofoblast je to isté. musím sa aj ja pýtať, nech mi spravia toto vyšetrenie. keď sa nad tým zamyslím, tak u mňa to trochu odflákli. chodím tam od apríla a ja stále netuším kde je vlastne problém. narýchlo ma nahnali na 3 IUI a už mám aj 1 IVF za sebou a nič z toho. ale zatiaľ nehľadali problém. 😕 len štandartné vyšetrenia mi urobili a soná, folikulometria.

sarin
23. sep 2013

@gelinka75 no to som si hovorila aj pri HP u gyndy, ze no stres ovulujem menstruujem a buuuum zvyseny testosteron...

sarin
23. sep 2013

@tyli a ku komu chodis?

tyli
23. sep 2013

@sarin Dr. Harbulák. je veľmi milý a som v podstate spokojná. len keď čítam, že niektorým kočkám aké vyšetrenia porobili a mne nič, nechápem. trochu ma to znervóznilo. nechcem sa zbytočne pchať liekmi, ak by som s tými protilátkami problém nemala.

senselinka
23. sep 2013

@gelinka75 fu, tak toto ozaj netuším... ale je to možné, lebo je to niečo podobné ako PCO, či nie?
Ja som asi pred mesiacom veľmi pravidelne pila čaj z vilcacory, je to taká africká bylina na "nádory" - niekde na MK som našla, že nejaká baba to pila, keď mala myomy a cysty, aby to nebujnelo ďalej a ja mám aj myóm, aj cysty a dnes ráno som bola na UZV a doktorka mi to ani nespomenula... tak neviem, či sa pominuli, alebo si tam veselo trónia a už sme si na ne zvykli 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre