Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

zuzkagal
18. okt 2013

Ahojte 🙂 Rada by som sa pripojila k "Pipinam z Gyn-fiv" 🙂 Dnes som bola na prvej injekcii. Mam panicku fobiu z injekcii, takze sama by som to nezvladla a moj manzel tak isto 🙂 tak budem chodit do gynfivu kazde ranecko ... zaroven mam otazocku, zajtra tam sestricka nie je, odporucila mi ist na pohotovost, ze tam mi to pichnu. Mate s tym skusenost? chcem ist na antolsku, ale nikde na nete som nenasla ze odkedy su tam ani nikde nie je zmienka ze na antolskej pohotovst je. tym ze nie som povodom z ba, tak naozaj neviem ako to tu chodi :( viete mi poradit? dakujem Zuzi

mauerka
18. okt 2013

@hi IUI stoji 70€, vacsinou je v prirodzenom cykle, takze za lieky nic alebo len minimum.

dzana33
18. okt 2013

@zuzkagal ja som chodila do ruzinova na pohotovost cez vikend. Ukazala som im protokol a bez problemov mi pichli za 2 eura tusim.

hi
18. okt 2013

@mauerka AHOJ RADA BY SOM SA OPYTALA NA FINANCOVANIE MAME IST NA IUI ALE ZATIAL NIKTO NIC NEVRAVEL O POPLATKOCH DAKUJEM

matka177
18. okt 2013

@petkaa28 ahoj peti dlho som ta tu nevidela.ako sa mas 🙂

mauerka
18. okt 2013

@hi Plati sa v den IUI, tesne pred. Bud v hotovosti al. kartou Ünie cez vikendÜ na recepcii GF.

petkaa28
18. okt 2013

@matka177 ahoj 🙂)) ja dobre ďakujem 🙂) ja sa tu tak poflakujem a pokukavam 🙂) ale sú nas inak vsetko v poriadku... Klopi klop 🙂) a ty ako? Ako sa máš? Ako ďalej?

petkaa28
18. okt 2013

@zuzkagal ahoj, a nemáš voskového vozom okolie niekoho kto vie pichnúť injekciu? My sme šli prvýkrát na pohotovosť nech nám ukazu ako sa to mieša s pichá a potom uz nastúpil manžel.. Ja som vždy pozerala mimo :D na pohotovosti sme boli síce v Poprade, moc ochotní neboli, ale nakoniec ukázali... Ale vyčkas si normálne celu radu....

zuzkagal
18. okt 2013

@petkaa28 ahoj, nie nemam vo svojom okoli nikoho takeho. Keby to boli tie jednorazovky, co uz su naplene, len vytiahnes pichne, to by som dala. Ale sama si to miesat, no mam z toho fobiu, a manzel ked to videl, ze to je trosku zlozitejsie, tiez sa boji, ze by mi ublizil, ze to zle namiesa, alebo pichne aj vzduch 🙂 ved zajtra uvidim ci ma zoberu, vyskusam...

zuzkagal
18. okt 2013

@dzana33 dakujem, vyskusam ist do ruzinova, aj sestricka mi povedala ze tam su ochotnejsi 🙂

dzana33
19. okt 2013

@zuzkagal neni zac. Nechod tam zboku, pri nemocnici ako je pohotovost, ale chod tam, kde je poliklinika. Je tam vchod do polikliniky a zaroven dvere na pohotovost. Nezabudni si svoj protokol zobrat a 2 eura. Vela stastia!🙂

surikatka200
19. okt 2013

baby ste tu niektora po ET?

zuzkagal
19. okt 2013

@dzana33 trafila som 🙂 bola tam velmi mila sestricka aj lekarka.pekne mi to pichla a este sme si aj pokecali. no strasne boli zlate 🙂

adulka1979
19. okt 2013

Ahoj dievčatá. Tak od zajtra sa k Vám pridávam. Začínam s Diphereline. Držte palce, aby sme to zvládli. Priateľ sa podujal na prípravu aj pichnutie prvej injekcie. Našli sme na nete aj video, kde je ukážka, ako to nachystať a pichnúť. Ešteže máme internet... 🙂
Volala som si kvôli info do BA, aby som si bola všetkým istá. Tak 2-4 deň cyklu kontrola v GF na UZV. Baby, ten robia zospodu, aj keď budem mať menzes? To aby som sa neprekvapila....
A už si vraj môžem vybavovať predoperačné vyšetrenia. Tak sa to začína. A ak by to vyšlo, v čo dúfam, že aj vyjde, tak na narodeniny by som mala pekný darček, najkrajší na svete. 🙂

senselinka
19. okt 2013

@hi ahoj, my máme za sebou IUI pred mesiacom, teraz nestíham, neskôr ti napíšem, prípadne do IP

zuzkagal
19. okt 2013

@adulka1979 Ahoj🙂 ja som s Diphereline zacala vcera. Tak to mame podobne, a tiez aj s tymi narodeninami 🙂 Ta tvoja otazkaa aj mna zaujima a kedze pojdem na tu kontrolu o dva dni skor,dam ti info 🙂 drzim palceky )

dzana33
19. okt 2013

@zuzkagal ano, robia to zospodu, aj ked mas menzes a @surikatka200 ja mam po ET sice uz davnejsie, ale ak budem vediet, tak poradim🙂

adulka1979
19. okt 2013

@dzana33 ahoj, čítam, čo si písala, že uzv robia zospodu, aj keď máme menzes... tak to si ma nepotešila... ja si to nechcem ani predstaviť.... 😒

adulka1979
19. okt 2013

@zuzkagal ja ja tebe držím palce 🙂 a poteším sa každej info.

tyli
20. okt 2013

tak mám za sebou mesiac prestávku, od prvého IVF a dnes prišla MS. začínam brať lieky pred KET. trošičku som smutná. skúšali sme to tento mesiac či sa nezadarí, užívala som aj chilli, vitamíny, čajíky.... , ale nič z toho.
mimochodom skúšala som včera a predvčerom testovať klasickými testami a aj ovulačnými testami. tie ovulačné testy ako sa tu na MK píše, že ukážu tehotenstvo skôr je nezmysel. ukazovali mi pozitívny test, pričom tehotenský test bol negatívny. realita - nie som tehotná. takže potvrdzujem, že testovať tehotenstvo ovulačnými testami je blbosť.

dzana33
20. okt 2013

@adulka1979 neboj sa, kazda to prezila🙂 dr da pod teba papier, ani sa ti tam nekukne (cely cas kuka na monitor) a cele to trva max 1 minutu🙂

hi
20. okt 2013

@senselinka ahoj chcela som sa uistit ze som to dobre pochopila aj my ideme na IUI zajtra zacinam s clostilbegytom a teraz moja otazka- na kontrolu a odber krvi mam ist 11aj 12 den alebo iba jeden s tych dni lebo 11.budem mat v nedelu dakujem bola som dost v strese ked sme tam boli tak sa chcem uistit ze som to dobre pochopila dakujem pa

bradik
20. okt 2013

Ahojte kocky. Neostal vam prosim niektorej Menopur alebo Merional, potrebujem na dalsie IVF. Dakujem

lusipe
20. okt 2013

@bradik ahoj,mne len dve ampulky

bradik
20. okt 2013

@lusipe Ahoj, poslala som ti IP...

surikatka200
20. okt 2013

@dzana33 , ako si sa citila, mozem sa opytat ci ti to vyslo? kolko bunkove ti vkladali? nam 2 x 4 bunkove, ja momentalne necitim vobec nic, som sice len par dni po, ale skor mam pocit ze to nevyslo, lebo tie ostatne, co boli nezamrazene, tak to neprezili, tak si automaticky myslim, ze aj tie,co mi vkladali, my sme nemali pk

adulka1979
20. okt 2013

Ahojte, ešte mám dve rýchle otázky.... do ktorej časti brucha si pichať? Pod pupok, nad? Alebo kam? A kam potom dávate striekačky, ihly, ampulky? Ja som myslela, že to budem zbierať a raz za týždeň vezmem k lekárovi. Ako to robíte vy? Vďaka.

tyli
20. okt 2013

@adulka1979 pichala som po sediačky, predhla sa trochu dopredu, chytila medzi prsty faldik na pupku a tak pichla. na Youtube sú veľmi dobré videá na pichanie. ja som bola prvý krát na pichnutie u sestričky, druhý krát som si pichala sama pred ňou a potom už sama doma. čo sa týka injekcií, mne ich odmietla sestrička zobrať, vraj oni za to musia platiť, keď to odovzdávajú a tak som zahadzovala do smetiaku.

donatela
20. okt 2013

@adulka1979 Ja som pichala v stoji. Okolo pupka kdekoľvek, napravo, naľavo, pod pupok. Nad nie. Bolo to spolu 43 injekcií, tak som to tak postupne pridávala, kde ešte nebol pichanec, alebo kde ho už nebolo vidieť. Ja som ani neriasila kožu, vraj nie je potrebné... A použité striekačky a ihly som zahadzovala do koša. Tiež som sa na to v GF pýtala pri prvej predvádzacej injekcii a povedali, že normálne do koša.

adulka1979
20. okt 2013

@tyli
@donatela
Ahojte, vďaka za info. 🙂 Už to mám za sebou, ale nezvládla som to sama, pichol mi to priateľ a asi mi to aj bude on. 😖
Možno neskôr sa odhodlám, ktovie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre