Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lucy2305
3. feb 2015

@annamary27 Ahoj,dakujem 🙂 manzel uz bol na vysetreniach.on je v poriadku. Ako dlho asi trva schvalenie ziadosti v poistovni?

miskab
3. feb 2015

@annamary27 tak to je supeeeeer,,,, 😉 a mrazacikov si nechavas ci? ja mam 4 mrazacikov tak hadam sa rozmrazia po takej dlhej dobe 😕

babo78
3. feb 2015

Ahojte baby, viete mi poradit ako je to s vratenim liekov, ktore mi zostali, resp. niektore mam este neodbalene.
Dakujem

katka17044
3. feb 2015

@babo78 v gf sa dajú vrátiť a dajú ti peniaze aspon to tak robili co viem ale myslim ze sa to nezmenilo
ale asi len cele balenie

mirka135
3. feb 2015

@babo78 ja som tak vratila ,vzali iba cele balenie nacate nechceli...treba povedat lekarovy alebo na recepcii a oni ti daju hned peniaze

tinulka26
3. feb 2015

Ahojte kočky, som tu nová a boli sme odporučení do Gyn-fiv nakoľko mám PCO a manžel zlý spg. Máme ísť na prvú konzultáciu, ešte som sa neobjednala lebo nepoznám tam doktorov a neviem, ktorý z nich je dobrý. Prosím poraďte koho si vybrať 😉 A ešte jedna otázka: manžel je tam objednaný k urológovi a chcem sa opýtať či vaše polovičky, keď mali zlý spg. chodili do Gyn-fiv k urológovi alebo si našli niekde inde, kde sa tak neplatí. Hlavne by mňa zaujímal urológ p. Náter z nemocnice v Malackách, či aj on sa zaoberá problematikou neplodnosti. Ďakujem za každú odpoveď a radu 🙂

tinulka26
3. feb 2015

čo by ste doporučili na zistenie priechodnosti vajcovodov, ultrazvuk alebo laparku? Aké máte skúsenosti?

tyli
3. feb 2015

Kočky prosím o radu. Potrebujem moju dokumentáciu z GF, chodila som do GF pred rokom. je tu niekto, kto si od nich pýtal dokumentáciu? Chcela by som vedieť či mám nárok si ju pýtať, či mi ju dajú.

karkulka2014
3. feb 2015

@tinulka26 Ahoj. Ja by som išla určite do laparoskopie. Mne tak zistili nie len nepriechodný vaječník, ale aj endometriozu a mohli hneď aj nejaké ložiská odstrániť.

karkulka2014
3. feb 2015

Ahojte. Je tu niekto kto začína s dlhým protokolom...alebo kto ho nedávno absolvoval? Som nejak popletená z tých informácií o inekciách. V GF chodím k DR. Harbulákovi...máme za sebou jedno neúspešné IUI.

elenkaba
3. feb 2015

@candour jaj, tak o tej embryologii viem tiez nieco... Uz som sa zlakla, ze nemam brat vazne ani nas vysledok z genetickeho vys.

tinulka26
3. feb 2015

@karkulka2014 koľko ťa vyšla laparka? Bola si aj na PN kým si sa zotavila?

elenkaba
3. feb 2015

@lina129 posledny spermiogram bol v reprofite v Brne, taktiez sme tam boli na kozultacii /to bolo v jeden den/, a mame protokol pre minimalnu stimulaciu aj recepty na lieky uz doma. Tak sice uz mame schvalenu ziadost na SK v Gyn five, tak intenzivne rozmyslam o tom Brne, napriek tomu ze by sme boli samoplatci.

karkulka2014
3. feb 2015

@tinulka26 Laparoskopiu a hysteroskopiu mi robil ešte môj gynekológ na Kramároch...takže to platila poisťovňa. Ja som si doplatila iba nadštandard. Musela som mať aj drén lebo mi praskla cievka, tak som bola v nemocnici 4 dni. Potom asi týždeň PN...ale dostala som teploty a nakoniec aj zápal močových ciest a obličiek tak som maródila ešte o týždeň dlhšie.

lina129
3. feb 2015

@elenkaba a ako to vychadza cenovo? Aky je to rozdiel? Je to v Brne drahsie, ked si samoplatca? Neviem vobec ako to vychadza... A nepreplatila by ti to spatne poistovna, ked uz mas schvalene ivf poistovnou?
A v Gyn-five ti navrhli dlhy ci kratky protokol?

tinulka26
3. feb 2015

@karkulka2014 pfu tak to si dlho maródila. Práveže kvôli tomu nechcem ísť na laparku, že by som mala PN lebo nechcem aby v práci o tom vedeli. A bola by to moja prvá operácia v živote, tak som trošku pokakaná 😉 😀

megan5
3. feb 2015

Tak ja som bola dnes v insbrucku u jedného lekara a on mi povedal,že ked mi nevyšla 3krat inseminácia,tak mi mali urobiť laparoskopiu a isť až potom do ivf.mne robili priechod.vajicovodov,to bolo ok.a ešte mi povedal,že mam trošku posunutu maternicu do prava a to mi na slovensku nikto nepovedal.tak teraz mi spravia laparoskopiu v insbrucku a potom smer brno...

ladyblcha
4. feb 2015

@annamary27 ja viem ze su aj pozitivne reakcie na nich, ale menej. Inak v roku 2010 sa tam na 1 sup podarilo aj mojej kamoske, takze verim, ze to tam moze vyjst.
vsetkym drzim palce 😉

annamary27
4. feb 2015

@blcha76 dakujem 🙂 🙂 🙂 aj my sme skoro odpadli 😀 počula som o viacerých takýchto prípadoch,ale ani vo sne ma nenapadlo,že budem patriť medzi ne 😵 😵

annamary27
4. feb 2015

@lucy2305 my sme čakali raz 3týždne,raz 4 a raz 6týždnov.

annamary27
4. feb 2015

@miskab tak zatial asi nechávame mrazáčikov,možno ešte pár rokov zaplatíme mrazenie,človek nikdy nevie,ale dalej neviem čo s nimi,manžel tretie bábo zatial nechce,je to zaberák aj s touto našou duracelkou a kedže rodičák je o hubu,tak sme radi,že obaja sme dosť sporonlivý ľudia a kým Terka prišla ,sme si urobili zásoby,aby som v pohode mohla byť doma.

annamary27
4. feb 2015

@babo78 brali späť,mne dokonCA AJ OTVORENé BALENIA,PRERáTALI CENU NA KUS A TAK VRáTILI

annamary27
4. feb 2015

@tinulka26 ahoj,moj mm bol u urologa v GF asi pred štyrmi rokmi,,dostal vitamíny Profertil ,po nich mu bývalo zle a spermiogram sa mu zhoršil,potom vyhladal homeopata v Nitre a spermiogram bol po pár mesiacov oveľa lepší.na priechodnosť som ja bola v GF ambulantne na prefukoch,doktorka Stenová,ku ktorej tam chodíme a sme s nou velmi spokojní,my odporučila to,že je to menej náročný zákrok a ak by to nebolo o.k.,tak potom laparku.

tinulka26
4. feb 2015

@annamary27 ten prefuk to je ten ultrazvuk ci nieco ine? Prepac este sa v tom nevyznam. 😉

maminkaocinko2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karkulka2014
4. feb 2015

@tinulka26 Tak poznám aj baby, ktoré dva dni po laparoskopii ani nevedeli, že im niečo robili. Je to asi veľmi individuálne. Ale určite sa nemáš čoho báť. Ja ľutujem, že som nebola skôr...že sme sa snažili o bábo viac menej zbytočne, keďže mi ovuluje najmä ten nepriechodný vaječník.

tinulka26
4. feb 2015

@karkulka2014 A keď ti zistili, že ho máš nepriechodný čo ti s ním spravili, zobrali?

karkulka2014
4. feb 2015

@tinulka26 Nechali mi ho. Vraj to nevadí...závisí od toho v ktorej časti je nepriechodný. Ale aspoň sme vedeli, že keď mi ovuloval pravý, nemalo zmysel riešiť IUI.

tinulka26
4. feb 2015

@karkulka2014 a ak by som mala nepriechodné obidva tak zrejme by mi ich zobrali a na prirodzené oplodnenie by som mohla zabudnúť už jedine len IVF? Rozumiem tomu dobre? Prepáč, že sa pýtam také primitívne otázky ale nie som v tom ešte zbehnutá len teraz sme začali riešiť našu neplodnosť. 😉

karkulka2014
4. feb 2015

@tinulka26 Nemusia ti ich zobrať...ak tam nerobia neplechu. No a ak sú raz nepriechodné...tak už sa nezpriechodnia. Mne hrozí to, že endometrióza mi znepriechodní aj druhý vajíčkovod...preto musím čím skôr otehotnieť (a nemusím, po dvoch rokoch aj chcem 🙂 A v takomto prípade treba jednoznečne IVF ...aj keď zázraky sa vždy dejú 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre