Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

sheronka
12. nov 2013

@leonie777 Silno držím palce a bublinky nech zostanú pekne v brušku 🙂

lesik
12. nov 2013

@janan82
@nancsy
Dakujem babulky.Ja optimistka 🙂 verim,ze to vyjde na prvy sup.

janan82
12. nov 2013

@lesik Hej, hej, presne tak. Treba optimisticky myslieť. Nech všetko dopadne čo najlepšie.

vahy1
12. nov 2013

Sliznica opet nizka- estrofem v davke 3x2tbl neucinkuje,a to som im tvrdila od prveho dna cyklu,takze KET sa nekonal,cakam na ms a zacinam uzivat estrofem 3x4tbl,....keby som tam nemala mrazacikov tak s GF koncim a som rozhodnuta na 100% pre Brno.Taka som nastvata po vcerajsej navsteve v GF-vraj som si mala dohodnut konzultaciu ohladom uzivania liekov- a co ja som odbornik alebo oni.?
A to som im tvrdila od zaciatku,ze ta davka je na mna nizka,no hned mi vynadali,ze nato su tam oni aby rozhodli...
Mozno maju v niecom pravdu,ale JA si to platim ,a takyto pristup si nezasluzim....

erin365
12. nov 2013

@adulka1979 ja som mala predĺženú kultiváciu a vklad som mala na 5.deň... v piatok bolo OPU a v stredu ET.

majkulik
13. nov 2013

@bobulab ano. OPU bolo vo stvrtok a vcera bol vklad 🙂

majkulik
13. nov 2013

@sarah00 no nastastie to bol len prvy stupen. davali mi infuzky.
@leonie777 @sarah00
pichali do mna infuzky - 4 denne. V pondelok na podnet Dr. Stenovej mi zobrali krv a ked boli vysledky, tak ma prisla pozriet na izbu. Skontrolovala ma aj svysledkami a skonstatovala, ze mam krv uplne skvelu a brucho v norme, ale povedala aj to, ze musi byt kontrolny ultrazvuk u nich. Ked ma pustili tak som tam letela - utrogestan zapila. a Dr. &drabek skonstaatoval, ze je to sice zavodnene a je tam toho dost, ale vklad je mozny a ze denne mam vypiti tak 6 l tekutin. A hned mi aj vlozili bublinku. bez cipku a diazepanu. polezala som si a odkedy som sa vratila, tak len lezim a beham na zachod.

majkulik
13. nov 2013

@adulka1979 po OPU mi hovorili, ze mam velmi vysoku hladinu hormonov a ze som tam toho mala vela. vyslovene mi pripominali pitie a keby ma velmi bolelo rucho tak sup k nim ci na pohotovost.

lesik
13. nov 2013

Babulky vsetky interne vysetrenia pred punkciuo folikoluov robi internista?Mne dnes povedala sestricka u gynekologa,ze oni robia tie vysetrenia,potom ich zhodnoti internista.On robi len EKG...Je to tak?

majkulik
13. nov 2013

@lesik ja som to tak mala tiez. na gynde zobrali krv a mc a ked boli vysledky, tak som nabehla k internistovi. EKG si urobil on sam

lesik
13. nov 2013

@majkulik No super.Jaj a sestricka mi v Gin Five mi povedala,ze s tymto pojdete k internistovi,odkial som mala vediet,ze to robi aj na gynde...Tiez by mohli v centre podavat komplexne vyjadrenia.

majkulik
13. nov 2013

@leonie777 pozeram tabulku. Mala si krasnu urodu. Tesim sa, ze uz mas po tom. myslim ma Zuzku

majkulik
13. nov 2013

@lesik mozes ist aj k obvodnemu a ked budes mat vysledky tak ides k internistovi. ja som to mala vramci jednej budovy. inak by som musela lietat po celej blave. podla mna sestricky predpokladaju, ze ked pacientke povedia ze vybavit predoperacne, ze vedia kde a ako. ako pisem - zvycajne to je u obvodaka, ale da sa to aj cez gyndu. a tak ci tak musis k internistovi

majkulik
13. nov 2013

@sarah00 embryoskop sme si nedali, iba PK. zmrzlinky mame, ale dnes sa dozviem kolko presne.

leonie777
13. nov 2013

@zuzkagal ahoj, tak ti dnes drzim silno palce na opu aby bola dobra uroda 🙂 vajecniky nas pobolievali vsetky, dufajme, ze nehrozi ohss, lebo sestricka nam tam o tom rozpravala, az som sa vystrasila a teraz sa stale pozorujem ... hlavne treba oddychovat a pit vela tekutin.

leonie777
13. nov 2013

@adulka1979 musis mysliet pozitivne a verit ze to neprepukne, vela tekutin, vela bielkovin a vcera som tu citala ze baby ktorym hrozi ohss, si kupuju v lekarni nutridrinky ... kedy mas opu?

leonie777
13. nov 2013

@sheronka dakujem si mila, ale vklad mam az v sobotu 16.11. tak dufam, ze zo 6 oplodnenych vajicok sa budu pekne vyvijat aspon dve 🙂

leonie777
13. nov 2013

@majkulik no moja zlata, si si prezila ... ja mam take pichanie v bruchu, akoby okolo zaludka, ale vajecnicky necitim vobec ... neviem co to moze byt a snazim sa nepripustat si ohss ... prirovnala by som to akoby k problemom s vetrami, lebo citim,ze mi v bruchu behaju take bublinky ... myslis ze mam ist do gf radsej? nechces stresovat ... vklad mam v sobotu, tak dufam ze sa embrijka vyvijaju co najlepsie 🙂 chcela by som na vklad dve 🙂

leonie777
13. nov 2013

@erin365
@majkulik
@motiv
@sarah00
@tyli
@zuzkagal
@nancsy
@scare54
@adulka1979
@bobulab
@vahy1
@anna8411
@sonulka81
@janan82 dievcata, ked tak pozeram tuto nasu tabulku, tak nejake slavne vysledky v tom gf nie su ... verim ze majkulik bude prva, co to zlomi a mi ju budeme tiez uspesne nasledovat.

majkulik
13. nov 2013

@leonie777 ja som v piatok vecer chytila take silne mentrulacne krce. ale velmi velke a silne a opakujuce sa, preto som sal na pohotovost. Ono ta bolest je bezna, to vraveli aj v GF po OPU, kym ma pustili. Spominali, ze vyhladat pomoc pre vasich bolestiach. ale ked mas miesŕne, tak by to malo byt v pohode, treba vela pit. a som to tak pocitala - ked si hore 12 hodin, staci ti kazdu hodku vypit pol litra (co nie je vela) a mas to 6 litrov. treba vela pit, aby si to zo seba vplavila. Ja mam brucho ako v piatom mesiaci.

majkulik
13. nov 2013

@leonie777 ty si dobra, aj ja som ju rnao studovala. Janse, ze to prelomime. dnes precujem z postele. lebo ma nebavi ani citat knihu, ani spat, ani pozerat telku.
Aj ja som chcela dve bublinky, ale vzhladom na moj stav mi vlozili len jednu - ale pani spominala, ze ukazkovu.

erin365
13. nov 2013

ahojte, v pondelok som vysadila estrofem aj utros a mrcha nikde...podbruško cítim furt ako doteraz, občas aj vaječníky akoby sa ozývali... no uvidíme čo z toho bude.

leonie777
13. nov 2013

@majkulik chvalabohu, tak nejdem hned stresovat pijem ako na povel a dam aspon 5-6 litrov, nech sa toho zbavim ... len pise sa ze ak otehotnieme z transferu, tak sa potiaze ohss mozu zhorsovat na cely prvy trimester ... ale zas ze baby co maju ohss a idu na vklad, tak maju vyssiu uspesnost otehotnenia 🙂 verme ze v tvojom pripade to bude pozitivne a bambulka u teba zostane 🙂 co si si dala vlozit chlapceka ci dievcatko? 🙂 🙂 🙂 viem viem predbieham 🙂
inak akonahle zacnem vela pit tak sa mi nalieva cele brucho.
kde si bola na pohotovosti? v ruzinove?
ja sa obavam len toho, ze muz je do nedele prec a som sama doma, tak nech nerobim paniku ... ale sak v sobotu mam vklad a tam mi povedia, ci som ok alebo hrozi ohss, spolieham na nich a uvazujem, ci neskocim preventivne zajtra do gf na krv, ci som ok 🙂 ale to uz prehanam samozrejme 🙂
inak aj na vklad idem sama a neodporuca sa soferovat, tak neviem ako to vyriesim, kedze nikomu z okolia sme nepovedali, ze skusame ivf ... vezmem si taxi a hotovo ...

motiv
13. nov 2013

@lesik internista ti napise spravu na zaklade vysledkov z predoperacnych vysetreni (krv, moc) a urobi aj EKG.

bobulab
13. nov 2013

@leonie777 no neviem, ako to vychadza, ale nebudem testovat prva ja a tyli?...ideme 20.11

majkulik
13. nov 2013

@leonie777 juj toklo otazok 🙂 tak idem na to
s tym ohss mas pravdu. hormon HCG zhorsuje priznaky OHSS. tak uvidime, ci sa u nas ta bublinka udrzi. Neviem, ci chlapcek alebo dievcatko. ani neviem, ci to ćhcem vediet. velmi si prajem, aby sme boli obaja v poriadku.
aj ja ked pijem tak sa mi nalieva brucho. mam ho ako v piatom mesiaci - ako pustny mravcek po dazdi 🙂 kazdu chvilu na zachode.
bola som v ruzinove, tam nas smerovali keby nieco a som velmi rada. Lebo tam robi Dr. Stenova. Hneed ako som sa v pondelok spojila s GF, tak ju kontaktovali a hned mi dali urobit krvne testy. Ked mala vysledky, tak prisla osobne a skontrolovala ma. V inej nemocnici by to bolo komplikovanejsie. Predsa len - gynekolog a porodnik nemusi mat skusenosti s umelym oplodnenim. a co sa jemu zda zle, odbornikovi na UO normalne (ako to bolo u mna). A si predstav, ze to v CARe vsetci riesili a boli velmi mili a vsetci o vsetkom boli informovani. Stacilo povedat meno a lietali.
Nerob paniku, bud v klude. Ja by som tam ani nesla. ale tych serii krcov ako hrom som sa zlakla. mna normalne sklatili na zem.
U nas to tiez vie len sestra (ale ta robi na gynde, kde mam kartu) a svokra (ta neriesi, ona je prefektna). Inak mne ten vklad nakoniec spravili bez diazepanu a cipku. cize som bola vpohode. Muz ma odviezol domov, kupil 3 kartony mineralky a 2 Lucky. Inak po vklade potom pozor na pite vela mineralky. Som sa rehotala, ked mi to segra vcera vysvetlovala.
My sme to planovali povedat mojim rodicom, lebo zatajit, ze som v nemocici sa nam nepodarilo. ale vzhladom na to, ze tam maju choru neter, tak to odlozime asi na neskor. asi az po krvnom vysledku.

bobulab
13. nov 2013

@majkulik kedy testujes? my 20.11

majkulik
13. nov 2013

@bobulab 20. ? mne povedali 22. a to som 6 dni po tebe. nechapem.

bobulab
13. nov 2013

@erin365 mne po ET až po týždni prisla ms...

erin365
13. nov 2013

@bobulab po ET alebo po vysadení liekov?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre