Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

cucica
18. júl 2016

@vladka77 Ahoj, ja chodím do Nitry.

mataa123
18. júl 2016

@vladka77 ahoj,tiez chodim do Nr. 😀

vladka77
18. júl 2016

@cucica
@mataa123 aký mate s toho pocit, ja som chodievala di Iscaru do Ba. Na 3.x nám to vyšlo 🙂. Teraz rozmýšlam nad druhým bábom aj ked mám už takmer 39. a vela zdravotných problémov. Dnes som sa objednala na konzultáciu k MUdr. Vondrákovej. Len dúfam, že prehovorím manžela, je skeptický k tomu.

cucica
18. júl 2016

@vladka77 JA chodím tiež Dr. Vondrákovej, som s ňou spokojná. Zatiaľ mám za sebou punkciu - to dopadlo dobre, ale 1. transfer žiaľ neúspešný, ale stimulácia mi dopadla dobre, mám ešte mrazené embryá, tak uvidím ďalší pokus.

vladka77
18. júl 2016

@cucica budem ti držať palce, nám sa 1. neuchytili embria 2.x sa nám žiadne nesoravili hoci sme mali 6 vajíčook a nakoniec sme skúsili SOft a bolo jedno vajíčko, jeno embrio a jeden Gregorko, ktorý ma teraz už 7rokov

lilyianka
18. júl 2016

ahojte,som tu nova a bola by som rada,keby som nasla par odpovedi na moje otazky,kedze tato tema je pre mna ako spanielska dedina....nie je to este uplne iste,ale podla vysledkov spg mame v papieri odporucene ISCI....samozrejme sa nam k tomu musi este vyjadrit lekarka...chodime do gyn fivu....zatial sme tam boli len 1x....citala som,že tuto metodu si musime hradit celu my? je v tomto pripade nutne,aby som ja absolvovala laparoskopiu(qk by sa potvrdilo,že mam nieco nepriechodne)? a este ma zaujima,či ste po hormonalnych liekoch na stimulaciu pribrali,lebo zase som sa docitala,že treba kupit vacsiu podprsenku...tej,kt.mi odpovie vopred dakujem

xxxena
18. júl 2016

@lilyianka ahoj ,ano metoda icsi sa hradí, to poistovna nepreplaca. Zalezi od poctu vajicok kolko budete doplacat, cennik maju na stranke.
O laparoskopii neviem,to mi nerobili,
A pri hormonalnej stimulacii sa mne osobne prsia nezväcsili. Mala som ich napäté, ale movu podprsenku som si kvoli tomu kupovať nemusela. Keby nieco tak sa pytaj, ak budem vedieť rada poradim.

19lilly
18. júl 2016

@lilyianka ahoj no ICSI sa odporuca ak mate horsie vysledky spermiogramu a ano plati sa to zvlast. suma zavisi od poctu vajicok ktore sa napichnu. 1-2 ks stoja 150 eur, 3-6 tusim 300 7-12 ks 450 eur 13 a viac kusov 590 eur. no ja som po hormonalnych liekoch pribrala (najprv na stitnu a potom aj pocas stimulky) ale podprsenku mam stale taku istu len mam pevnejsie prsia

cucica
18. júl 2016

🙂))) Ja som pri stimulke schudla mám pocit a zlepšila sa mi aj pleť 🙂 Prsia bez zmeny🙂 Takže žiadny stres🙂

lilyianka
18. júl 2016

Dakujemvam baby za odpovede.....nuz spg vraj dobry nemame....mame 80%patologickych.....a oligoastenozoospermiu.....zaujimave je,že pred mesiacom nam bolo povedane,že spg je v norme,ale lekarke v gynfive sa to nezdalo a urobili sme dalsi s vysledkom ako som popisala vyssie,,,,,

19lilly
18. júl 2016

@lilyianka tak to preto vam odporucili ICSI bo ked je zly spermiogram tak je velmi mala sanca ze sa vajicko oplodni prirodzene

lilyianka
18. júl 2016

19lilly a teda myslis,že tym padom mi nebudu robit ani inseminaciu? fakt sa v tom moc nevyznam....a to mi budu robit len samotne ISCI alebo IVF ISCI...lebo viem,že aj take cosi existuje.....
este sa chcem spytat ak ma chlap 98%patologickych aky je tam myslis dalsi postup?

janula2003
18. júl 2016

@lilyianka laparoskopia sa uz na priechodnost nerobi, teda v gf..robi sa to len kontrastnou farbou a ultrazvukom (hyposy), musia vediet ci toje v pohode toto i teba...az potom ak by bol problem sa to riesi.laparoakopicky..stoji to 125..a ak odporucaju icsi tak si to daj, my sme dali polku normalne a polku icsi..z tej prvej polky nam nezostalo nic...drz sa odporucani,.ochvilu zacnes byt expert :(

lilyianka
18. júl 2016

@janula2003 na hyposy mam ist v najblizsej dobe,ale bolo mi tam spomenute,že ak nebude dobre,urobia mi laparoskopiu,,,,tal teraz tomu nerozumiem...

lilyianka
18. júl 2016

@janula2003uz tomu rozumiem,zle som si precitala tvoju odpoved

19lilly
18. júl 2016

@lilyianka uff to je tazko povedat. mozno mu daju nejake vitaminy ci sa to nezlepsii a mozno vas ani nedaju na inseminacie a pojdete rovno na IVF. bo ked je vela patologickych spermii tak je asi zbytocne skusat inseminaciu ale tak to je moj nazor neviem co povedia lekari, Ku komu chodis do gynfivu?

19lilly
18. júl 2016

@lilyianka my sme mali normalny spermiogram a napriek tomu som dala ICSI. dala som napichnut 12 vajicok a oplodnilo sa 11. co sme nechavali 5 oplodnit prirodzene tak sa oplodnili 3

lilyianka
18. júl 2016

@19lilly chodime k doktorke Behunovej.....mam pocit,že ma do bud, tyzdna porazi a preto sa snazim ziskat viac info ......mam ist na hyposy,ale tak vsetko zavisi od toho,kedy dostanem menzes,pretoze potom ma doktorka dovolenku a ak sa nepodari teraz budeme musiet cakat po dalsom cykle

lilyianka
18. júl 2016

19lilly a mali ste nejaky iny zdr.problem ked sa vam ajnapriek dobremu spg nedarilo otehotniet? a ako dlho takyto proces trva? myslim odkedy rozhodne,že musome ist napr na ISCI az kym sa uskutocni

19lilly
18. júl 2016

@lilyianka a nemoze ti hyfosy spravit iny lekar? to sa mi zda divne ze by sta mali kvoli tomu cakat.. vsak zakroky aj kontroly robi vzdy ten lekar ktory je aktualne volny. ja tiez chodim k Behunovej a jedine naco som musela cakat priamo na nu bola konzultacia

19lilly
18. júl 2016

@lilyianka no mne nasli znizenu funkciu stitnej zlazy ale okrem toho absolutne nic. absolvovali sme tri neuspesne inseminacie (tri su povinne pre poistovnu ked nie je iny problem) a potom sme davali ziadost na IVF 19.5. sme boli na konzultacii, 25.5. prisla ziadost na poistovnu a 29.5. nam ju schvalili a potom zase sme cakali na konzultaciu od 20.6. som zacala so stimulaciou 12.7. som bola na odbere vajicok a 17.7. na vklade embryjok

lilyianka
18. júl 2016

@19lilly nuz povedala tak,že ten tyzdenkedma ona dovolenku tam bude iba jeden lekat a ze nebude stihat mi to urobit....preto by som v najhorsom pripade musela ist az o mesiac neskor...a este ma zaujimalo,ja som akoze objednana na hyposy,dala som si termin,keby menzes prisiel ako mal a myslis,ze ak by mi ho z dovodu mojich dni nečohla urobit,že by na ten termin pristupila aspon na konzultaciu? minule sme boli tak mimo,že nas ani jedna otazka nenapadla,ale teraz by sme ich par mali.....a zaujimal by nas jej nazor na mm najnovsi spg

19lilly
18. júl 2016

@lilyianka ak nahodou sa stane ze nebudes moct ist na tu hyfosy tak tam zavolaj a spytaj sa ci mozes prist aspon na konzultaciu ze mate nejake otazky

lilyianka
18. júl 2016

@19lilly presne tak to chcem urobit,,,,,viem,že volat tam musim tak ci tak....a mam mat aj vysledky z krvi....
vcera si bola na vklade?

leelloo
18. júl 2016

@19lilly ak mate zly spermiogram, tak vam rovno odporucia IVF, nema zmysel skusat inseminaciu. Oni vzdy odporucaju dat oplodnit ciastocne IVF aj ICSI, ked je to prvykrat. My sme mali dobry spermiogram, aj tak sme dali oplodnit vsetkych 5 vajicok ICSI, oplodnili sa vsetky, ale predlzenu kultivaciu prezili iba 3.

leelloo
18. júl 2016

teda tebe som to chcela poslat @lilyianka 🙂

lilyianka
18. júl 2016

@leelloo to patrilo asi mne ;) a myslis,že v mojom pripade ak by som rovno sla na ISCI je mozno potrebna laparoskopia,,,,ak by mi na hyposy nieco zistili?

19lilly
18. júl 2016

@leelloo vsak pozeram ze preco mne :D :D

19lilly
18. júl 2016

@lilyianka hej hej vcera doobeda som bola 🙂 teraz uz len cakat 10 dni a potom pojdem na krv a uvidime ci vyslo

cucica
18. júl 2016

Súhlasím, my sme mali tiež dobrý spermiogram a nechala som si oplodniť metódou ISCI 12 vajíčok - oplodnilo sa 9 a 3 sme nechali prirodzene a oplodnilo sa iba 1.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre