Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

bimbo37
22. aug 2013

@kora77 neboj to das, nie je to az take strasne ako to vyzera😊

nancsy
22. aug 2013

@kora77 tak to pôjdeš na vklad skôr ako ja, držím palce🙂

vahy1
22. aug 2013

tak a uz som doma, a teraz cakat do 14tej na vysledok-len nech to je pozitivne 😉

nancsy
22. aug 2013

@majkulik veď tie stresy su najhoršie, ja akurát v septembri nastupujem do prace.citala som,ze ak he Ivf a Su dvojicky zostavas na rizikovom.ja mám dilemu,koľko embryok si mám dat vložiť.pretože každé sa môže rozdeliť.chceli by sme dvojičky, ale čo ked z dvoch budú štyri?😀

donatela
22. aug 2013

@nancsy
@kora77
@zuzanka05 ahoj dievcata. Aj ja zacinam od septembra, 1.ivf. Mam dlhy protokol, prva injekcia 13.9. Este musim ist do lekarne pre ne... Tiez mam z injekcii a ich vedlajsich ucinkov obavy, ale bohuzial u nas sa bez toho neda. Mam syndrom PCO a normalne neovulujem:( drzim palce,aby ste to vsetky uspesne zvladli🙂
Baby co uz mate ivf za sebou, odporuca sa nieco jest / pit, nejake dobre rady, aby sa to podarilo?🙂🙂

bimbo37
22. aug 2013

@vahy1 jasneeee, ze bude😊

leonie777
22. aug 2013

ahojte, chcem sa s vami poradit. od augusta tohoto roka, po vyse rocnom snazeni sa, sme zacali chodit do Ginfiv ... drahy ma diagnozu oliogoastenoteratozoospermia, ja som absolvovala laparku a vsetko u mna je v poriadku. moj gynekolog nas poslal do car, ze s takou diagnozou je mozne len IVF a v centre nam lekar odporuca skusit najskor IUI ... s cim suhlasim aj kvoli tomu, ze sa desim tych hormonov, co je nutne brat s injekciami pred ivfkom ... ibaze vcera som sme sa boli dohodnut, ze teda ideme v dalsom cykle na iui a dostala som tiez lieky ☹ clostilbegyt na ovulaciu, ktoru ja mam osledovanu a ok, takze neviem preco mam do seba davat hormony ... viete mi to nejako laicky vysvetlit? clostil sposobi to, ze mi dozreje viac vajicok? takze vacsia sanca ze sa pri iui niektore oplodni? myslela som ze iui je uplne o tom, ze mi odsleduju cyklus ... ten clostil budem brat 5 az 9 dc - 2 x denne a potom este den pred iui si dam pichnut pregnyl ... prosim vas absolvovala ste to niektora takto? dakujem za vase rady ... a vsetkym zelam aby to vyslo 🙂

bimbo37
22. aug 2013

@donatela ak mozem za seba tak vitamin E a caj gynastan. to bolo jedine co som brala. drzim palce.

kora77
22. aug 2013

@donatela @nancsy @zuzanka05 budeme sa dovtedy podporovat a vymienat si dojmy 🙂 ja pojdem teda na rad prva, dufam, ze nam to bude rychlo ubiehat. Velmi sa na to ivf spolieham lebo nie som najmladsia ... 🙂

donatela
22. aug 2013

@kora77 urcite sa udeme podporovat🙂 aspon nam budes davat rozumy,ked budes prva🙂🙂 a kolko mas rokov ak sa smiem spytat?

majkulik
22. aug 2013

@nancsy no ja som na tom podobne akurat ze ja budem mat novu kolegynu - zial sme len dve v kancelarii (vyse roka som tu bola sama!) a ked nebodaj budem mat zdravotne problemy, tak neviem co s kancelariou. preto som to mesiac posunula, lebo 4 dni po vklade musi byt absolutny klud. a to by som nemala, keby tu bol uplne novyclovek.
Co sa tyka rizikoveho - no snad nebudem patrit do tej kategorie, nakolko tu novu kocenu co najviac zabehnut, aby som mala potom aspon dva mesiace uplny klud.
nooo hej, vkladaju sa dve, ale je na tebe. My sme nad tym rozmyslali a radsej dame dve - lebo jedn osa nemusi ujat a potom lieky znova brat. a ked sa chytia dve, tak budu dvojicky a budem to mat hned za sebou lebo nechcem len jedno dietatko. dvom sa lahsie kraca zivotom.

majkulik
22. aug 2013

@vahy1 jasne ze ano, cakame asi vsetky dobre spravy od teba 🙂

kora77
22. aug 2013

@donatela 36 r.

nancsy
22. aug 2013

@majkulik ahoj, to je pravda ked nás dve deti približne v rovnakom veku, tak sa spolu dokážu zahrať a maju spolu dobrý vzťah.
Len, čo ak sa ti tie dve vložené embr. Este rozdelia?alebo je to mala pravdepodobnost?

lucinka4185
22. aug 2013

takze zajtra....zajtra idem na krv zistit ci bude mimi alebo nie.... je to smutne ale nemam pocit, ze by to mohlo byt pozitivne. Najviac sa bojim toho sklamania ked si po obede zavolam za vysledky a povedia ze nic....clovek stale dufa ze tentokrat to urcite vyjde...a este raz nech mi niekto povie, ze nemam na to mysliet tak ...... to sa neda nemysliet na to, ze mate vsetko a vlastne nic....

majkulik
22. aug 2013

@nancsy no hej, dve sa lahsie aj prehraju. na druhej strane su dvojicky financne ovela narocnejsie.
nuz na tie 4 radsej nemyslim. to ma ani nenapadloo. skor som riesila tie dvojicky. jedna zena mala z jedneho vlozeneho 4 deticky.

donatela
22. aug 2013

@kora77 tak to sme rovesnicky🙂🙂

nancsy
22. aug 2013

@lucinka4185 neboj sa, bude to tak, ako to má byť.nedavaj na pocity, len tomu ver

nancsy
22. aug 2013

@majkulik co? Pane Bože, je to určite veľa radosti, ale neviem si to predstavit tie deticky sa rodia možno kilove,musia byť v inkubatore, a matka musi mať silné tlaky na krcok maternice.čítala som, že niekedy sa začne skoro otvárať a musia ju zasit. Ja by som chcela dve....

vodnari
22. aug 2013

@vahy1 zlatko moc držím palčeky....to musí výjsť....už odratávam ....už každú chvíľku sa dozvieš krásnu správičku.... 😉

blavabla
22. aug 2013

@vahy1 no ako mame radost??

blavabla
22. aug 2013

@donatela moja psychicka pohoda...to zabralo asi u mna...nic specialne som nebrala,kys.listovu a trosku zdravsie som sa snazila stravovat...drzim palceky...

mauerka
22. aug 2013

@donatela Mojenka pisem ti sem 🙂
Hned by som zacala brat Q10 400mg denne, materska kasicka, Melatonin 3g denne, vit D 4000UI, vit C 1g denne, inositol 2g denne - to bol moj uspesny mix pred IVF. Tie mnozstva je potrebne dodrzat, nie mysliet si, ze ved beriem nejaky multi vitamin a tam je vsetko - ale v malych mnozstvach.
Pred OPU takych 5-6 dni chilli tobolky /4 denne/ a tie brat este 2-3-dni po ET

vahy1
22. aug 2013

tak a je to negativne-uz znova ☹ Ale nevzdavam sa,nabuduce to hadam vide. Len neviem ci si mam dat mesiac pauzu alebo ist hned do toho,sestriska povedala,ze je to na mne...potrebujem poradit -ci je lepsie ist do toho ak je telo nadopovane hormonmi alebo sa doporucuje dat 1mesiac pauza a potom zacat odznova.Mate niektora s tym skusenost? 😢

blavabla
22. aug 2013

@vahy1 tak to mi je luto..viem,ze najlepsia naplast na ubolene srdiecko je ist hned na to,ale....mas este mrazacikov,alebo musis ist na cele IVF..

vahy1
22. aug 2013

@blavabla
@vodnari
@bimbo37 som z toho smutna,nevyslo to ☹

vahy1
22. aug 2013

@blavabla mam este 1 jednobunkove-hned zmrazene a 3 blastocysty

matka177
22. aug 2013

@vahy1 je mi to velmi luto,ale neboj na buduce to urcite vide,super ze mam mrazacikov ,je z coho vyberat

blavabla
22. aug 2013

@vahy1 tak staci ked pockac mozno jednu mrsku,nech sa telo trosku zregeneruje...vsadzam na toho jednobunkacika lepsie sa rozmrazuju...aj ja mam po KET take v brusku...moja neboj raz to urcite vyjde...len nevieme kedy...drzim moooc palceky...

matka177
22. aug 2013

Ahojte babenky chcem sa spytat ci niektora z vas mala na zaciatku teho zvysenu teplotu.ja mam 37,citim sa taka horuca.odmerala som si a nemam vale, teda len zvysenu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre