Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

nancsy
14. feb 2014

Ahojte dievcata! Neviete mi poradit nejake " overene" recepty na uspesne ivf? Myslim tym zivotospravu, nejake vitaminy a pod... Ja uz stimulujem , snazim sa pit vela vody, jest polievky a do nich si dam chilly papricky. Mozem si uz davat alchemilkovy caj? Mam si davat aj Inofolic? Alebo aj kyselinu listovu? Pocas 1. IVF som si nic navyse nedavala, a mozno preto to aj nevyslo. Nechcem to s tym prehnat, ale zase ani ňic zanedbat. Dakujem za rady , a prajem pekny vecer 😎

guginenka
15. feb 2014

@waitiekatie - no co ako dopadol sv. Vazelin 😉 u nas ako sa patri, najedli sme sa a zaspali 😵

guginenka
15. feb 2014

@nancsy - no neviem ci ti nejako poradim ale ja som to pri prvom ivf asi prehnala. brala som vitamin E, zinok, vitamin C. pila som veeeela vody a pri stimulke som jedla vela sunky a syru, lebo nejaka kamoska mi poradila,ze to prospieva. a nepodarilo sa 😒 podla mna ti staci ten femibion, pi vela vody a mysli pozitivne. mozes aj tu alchemilku. ale tu ukonci dva dni pred opu a potom ho uz neuzivaj. resp. to co robis uplne staci len k tomu este pridaj to pozitivne myslenie a bude to. neboj, teraz sa to podari 🙂 drzim palce

waitiekatie
15. feb 2014

@guginenka no,trocha som sa nudila,svokrovci zlahka traposili ako vacsinou,dobre sme sa najedli,zaspievala som si,vypila flasu vina a potom mi bolo uz dobre 😀 darcek som si kupila sama a polovicu casu som si hryzla do jazyka,aby som nepovedala o niekom co si skutocne myslim.. ale inak pekny vecer s peknou bodkou 😎

kita26
15. feb 2014

Ahojte, tak som dnes po transfere, vlozili mi jedno embryjko. Službu mal Harb., dosť ma to bolelo, ale to je asi normálne. Teraz som zistila, že trocha špiním, som v strachu, stalo sa vám to, je to normálne?

mirka135
15. feb 2014

@kita26 hlavne sa nestresuj ,podla mna to je normalne hned po vklade ale ak si si neni ista zavolaj do centra rano.ale hlavne klud

elise
15. feb 2014

@kita26 ak špiniš a si v strese utekaj na pohotovosť s papiermi ktoré ti dali v centre, na pohotovosti (gynekologickej) ťa skontroluju a poradia

kita26
15. feb 2014

@elise ani nie som nejak strese, po OPU som ani nešpinila, tak uvidím do zajtra, potom tam zavolám

mirka135
15. feb 2014

@kita26 po OPU som nespinila ani ja ale pri steroch ked brali vzorky vzdy...zajtra daj vediet

vodnari
15. feb 2014

@majkulik Ďakujem zlatko

vodnari
15. feb 2014

@blavabla Ďakujem...v pondelok sa ozvem... 😉

nancsy
15. feb 2014

@guginenka si veľmi zlatá,že si mi odpisala . Veľmi si to cením. Davam si červené vínko , myslím pozzitivne,teda aspoň sa snažím.niekedy ma vsak prepadne pocit úzkosti a beznádeje z toho všetkého..... Verím tomu,že na každého raz príde a podarí sa nám to všetkým,kto chceme. Aj ja ti držím palce,pekný vecer

kita26
16. feb 2014

@elise
@mirka135 takže odvčera nič, asi to bolo naozaj len z toho Et. 🙂

mirka135
16. feb 2014

@kita26 hej a teraz uz len cakat 10 dni 🙂 drzim palce aby to vyslo aspon tebe ;)

lorena14
16. feb 2014

@guginenka Ahoj ako sa máš? čo nové?

nancsy
16. feb 2014

Tak zajtra prva kontrola pocas stimulácie. Dúfam,že mi povedia dobrú správu, budem ok a punkcia bude čo najskôr s viacerými vajickami 🙂

guginenka
16. feb 2014

@lorena14 - ahoooooj 🙂 vsetko v poradecku. este tyzden triregol a potom zacinam stimulovat 😉 inak nic extra. doma trocha prerabame takze sa zabavame takto. 🙂 a ty ako?

tyli
17. feb 2014

@vodnari držím palce 🙂 my teraz máme prestávku po toľkých neúspechoch. na jeseň dáme druhý pokus, len ešte neviem na 100% kde.

lulufa
17. feb 2014

neviete komu ivf vychádza najviac podľa štatistík? Ja mám za sebou laparku, 3xIUI a teraz idem na 1 IVF. Nemáme žiaden problém, výsledky super, až na stery, ale tie už sú tiež v poriadku. Poisťovňa nevolá. fňuk.

nancsy
17. feb 2014

Ahojte baby!
Znova som raketovou rychlostou absolvovala 1. kontrolu pocas stimulacie. Nechem sa stazovat, ale bolo to horsie ako minule. Nemohla som sa ani nedychnut a popytat sa na dolezite otazky co sa tyka mna - mojej stimulacie, mojho tela. Este som ani nedokoncila, uz ma prerusili, a odpovedali jednou vetou. 300 veci som sa ani nespytala.... hroza !! Bola som z toho nestastna, do kelu, platime tam kopu penazi, cestujem 2 hodiny autom, chybam v praci a oni ma odbavia za 5 minut a nedozviem sa nic?!?!?!
Prepacte, ale mam nervy...
Preto moja otazka, vy mi lepise poradite, teda chcem sa len uistit. : Ked mam v protokole napisane, ze stimulujem Diphereline, Puregon, Menopur.. Zatial beriem len Diphereline, od dnes mam Puregon. Otazka znie: S Dipherelinom mam prestat a puichat si len Puregon? Alebo mam vsetko dopovat do seba?
Viem, ze zniem ako tupana, je to moj 2 IVF cyklus , ale vwerte ci nie, ja som na to uz zabudla a nechem nieco zbabrat. Vdaka 🙂

blavabla
17. feb 2014

@nancsy ahoj, s dipherelinom pokracujes, pridavas puregon...drzim palceky

blavabla
17. feb 2014

@vodnari uz su babatenka u maminky?🙂

katka.gzd
17. feb 2014

@nancsy jeden z dovodov preco uz do GF nechodime... ludsky pristup strasny... drzim palce aby sa tento pokus podaril a aby ste uz od nich mali pokoj

zuzole
17. feb 2014

Ja som tiež od marca 2013 chodila do Gyn-fiv, ale nejako som to predlzovala, natahovala. Mala som nejaku intuiciu, aby som tam nesla. Vsetky potrebne vysetrenia som si urobila tu na SR, vobec sa mi nepacil ich pristup, tym ze mam svoju vlastnu ambulanciu, viem, ako sa treba spravat k pacientom. Vsetko to bolo len o cisle, ktorym som bola. Chodila som k Dr. Harbulakovi, nic som sa nikdy nedozvedela. Tak sme sa rozhodli pre IVF v Brne Reprofit a vobec nelutujem. Chodila som k Dr. Stelclovi, aj ked je trosku poplaseny,ale vsetko krasne vysvetlil, ukazal. Isla som az na KET, nakolko som mala OHSS II.st po OPU a bola som tu v nemocnici, na margo toho mi Dr. Stelcl volal, ze niektore ukony nebudem hradit, kedze som dostala OHSS a museli ma hospitalizovat /aj z tohto som skoro odpadla a vidno, ze im nejde len o peniaze/ a KET mi urobili zadarmo. Teraz som v 15 tt a Dr.Stelcl mi neustale mailuje, ako sa mame a ci je vsetko vporiadku.

janan82
17. feb 2014

@nancsy Ahojko, ako píše blavabla s dipherelinom stále pokračuješ, ostatok postupne budeš pridávať.

nancsy
17. feb 2014

@blavabla ďakujem pekne za info🙂

nancsy
17. feb 2014

@katka.gzd ja dufam,že sa nám to už teraz podari a budeme šťastní.pokiaľ nie,dohodli sme sa s manželom,že pojdemme do čiech. Ty skúška do akeho centra?

nancsy
17. feb 2014

@zuzole tak to je super. Ja tiez uvažujem o čechách,ak náhodou neuspejeme. Jediné ma odradza to,že je to daleko. Ale asi na to netreba pozerať

nancsy
17. feb 2014

@janan82 dakujem pekne
Ved sa mi zdalo,že som to tak robila aj minule,len som si to nepamatala. Dakujem

zuzanka05
17. feb 2014

@zuzole Ahoj.Gratulujem ti,ze si odhodla a odisla si z gynfi..aj ja som chodila k dr.Harbulakovi a to iste som prezila ako ti,nikdi som nic nedozvedela.Bohuzial som tam absolovala 3krat iui a 2 krat ivf,s tych 1ivf som absolovala este 2 krat ket a vsetko bolo negativne...Este minuly rok sme rozchodli a novembri sme navstivili kliniku brne a boli sme aj na konzultaciu,tak sme sa rozchodli ze to novom roku skusime no bohuzial nemohla som ist,lebo som dostala chripku,no dufam ze bude mi uz lepsie a tak teraz uz zaciatkom marca ideme na to SOFT IVF..dufam ze bude vsetko lepsie,ako tu Bratislave..Ti kolko ivf si absolovala tu bratislava?Gratulujem ti,ze sa ti podarilo(,tazko lebo si dostala OHSS) ale drzim ti palce aby vsetko dopadlo dobre a porodis krasne babetko 🙂 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre