Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

elise
29. feb 2012

@denulkl mna sa nepýtali a mala som 26 všetko ide pre teba a ked otehotnieš a dáke embrijka zostanu potom sa môžeš rozhodnuť čo snimi, či ich daruješ alebo daš zlikvidovať alebo dáš zmraziť pre seba na neskôr

elise
29. feb 2012

@denulkl kto ti robil punkciu?

brona110
29. feb 2012

@silvuska47 Neboj sa, ta priechodnost niekoho boli a niekoho nie. Takze je uplne zbytocne, bat sa toho dopredu. Mne to bolelo len trochu, ako ked mas menzes prvy den. Hned ako to skoncilo, bolest ustupila. Ja som si tam este par minut polezala, zatial ako som sa bavila s lekarkou o tom, aky dalsi postup zvolime. Potom som vstala a isla domov, mne uz potom vobec nic nebolo, normalne som fungovala ako v bezne dni.

kostickabonnie
29. feb 2012

@silvik1 aj nam povedali to iste pri 1.IUI a potom sa pekne navazali do manzela, ze ma zly spg a ked to nevyjde, bude to vlastne scasti aj jeho chyba. Pri druhom IUI sme sa setrili a aj spg bolo "skutocne zlepsene" - podrobnosti bohuzial neviem, ale neuveritelne dobre to vplyva na psychiku muza 😉 takze ja by som z vlastnej skusenosti radila setrit sa do IUI a potom zduplovat po zakroku 😉

silvik1
29. feb 2012

@kostickabonnie ďakujem. no včera som si manžela šetrila 🙂 niekde som čítala, že spermie potrebujú viac ako deň aby sa "zregenorovali" a vytvoril dostatok nových. dneska mám už po IUI. môžem sa Ťa opýtať - keď idem na WC, tak mám na papieri krv (niežeby som krvácala, iba na papieri keď sa utieram). mala si to aj Ty - je to normálne ?

stenlyhozienka
29. feb 2012

ahojte kočky,pridávam sa do vašej témy,máme za sebou jednou neuspešnu insemináciu v GF,a momentálne čakáme na schválenie žiadosti,veľmi sa teším,verím,že tento rok bude uspešny.

kostickabonnie
29. feb 2012

@silvik1 nemala, ale vraj niektore baby, ktorym pri tom poranili krcok, tiez krvacali 😒 ale urcite to rychlo prejde, len oddychuj

kostickabonnie
29. feb 2012

@silvik1 a komu si sa dostala do ruk ?

silvik1
29. feb 2012

@kostickabonnie robila mi to Dr. Stenová (taká blondýna). tajne som dúfala v Drábeka ale nestalo sa. ale nejako ma to nebolelo, preto ma to tak prekvapilo. tak snáď to prejde.

kostickabonnie
29. feb 2012

@silvik1 ani mna pri nej nebolelo, zato pri MUDr. Harbulakovi neskutocne 😢 urcite zajtra uz budes v pohode, drzim palce, aj ides na PN ci budes chodit do prace?

silvik1
29. feb 2012

@kostickabonnie dneska mám voľno, zajtra musím ísť do práce, ale len tak lightovo a v piatok mám voľno. potom už normálne do práce. akurát nám vravela, aby sme ešte dneska aj zajtra skúšali aj doma - tak snáď to prejde aby sme sa na to mohli vrhnúť 😎

kostickabonnie
29. feb 2012

@silvik1 veru, aj my pri druhom ....som mala take bolesti, ze som na duplovanie ani nepomyslela....tak nech sa zadari 😉

silvik1
29. feb 2012

@kostickabonnie ďakujem Ti pekne 🙂

vvia
29. feb 2012

@st2 tak uz aj ja mam vypisane recepty, zacinam od dalsej MS a protokol ten isty co ty. zacinam 2DC 🙂 MS mam dostat tak 14 alebo 15teho marca 🙂 do konca marca by som mala stihnut aj vklad 🙂

st2
29. feb 2012

@vvia jeeeeeeeeeee aka parada, no ja mam dostat ms 21 marca takze tyzden medzi nami rozdiel :D tak potom budes informovat ty mna 😀

vvia
29. feb 2012

@st2 len dufam,ze bude dobre a ze budem dobre reagovat na lieky, pretoze mne sa tvori vela folikulov aj pocas bezneho cyklu ... ok, budem informovat 🙂 uz sa neviem dockat 🙂

st2
29. feb 2012

@vvia a dala ti presne tie iste injekcosky ako mne?
ja neviem kolko folikov sa mi tvori bezne ale ouvlku mavas, a viem ze ked som mala clostil tak hned boli dva dominantne foliky
a tiez som zvedava ako bude moje telo na to reagovat

vvia
29. feb 2012

@st2 asi ano, dostala som tie iste podla mna (ELONVA, PUREGON, ORGATRAN (alebo nieco take :D ) folikulov sa mi tvorí veeeeeeeela, a vraj to nie je ziaduce tak neviem. ovulku mavam nastastie,, ale ci stale to neviem, lebo viem ze som raz co kontrolovali nemala. + ovulaciu mavam neskoro, skor ako na 18den ju ani necakam a to beriem za taky normal, lebo uz som mala myslim aj okolo 25 a tak 😀

vvia
29. feb 2012

@st2 inac kde si vyberala tie lieky? co ta ktore vysli?

backorka
29. feb 2012

@silvik1 ahojky, trosku si citam tuto vasu temu, lebo sa ma zacala dost tykat a vsimla som si teba, ze mame rovnaky osud, ten dnesny urcite, aj ja som bola dnes rano na IUI u Stenovej, tak ked chces, mozme sa navzajom informovat ako pokracujeme 😉

silvik1
29. feb 2012

@backorka ahojky. fakt a o koľkej ? ja som bola vnútri o deviatej.

st2
29. feb 2012

@vvia no ja som to komplet vyberala u nich v lekarni tam dole a spolu aj s pregynlom a utrosom ma to vyslo 380

vvia
29. feb 2012

@st2 lebo dnes som tam bola aj ja, ale nieco z toho, uz si nepamatam nemali, tak idem skusit inde, lebo sa mi nechcelo tam davat objednavat, skusim to niekde pri nas kde byvame

backorka
29. feb 2012

@silvik1 ja asi o 8:45 😀 dufam ze nam nevymenili muzske materialy 😀 nebolo to take hrozne, ze?

st2
29. feb 2012

@vvia jj ani pre mna nemali enolvu ze ju objednaju a poobede mi volali ze ju maju uz, tak tam skocim si to este zobrat a hlavne zaplatit len za to je doplatok ze 220 😝

silvik1
29. feb 2012

@backorka no tiež sme si robili s manželom srandu, že snáď to nezamenia 🙂 pripomínalo mi to klasické vyšetrenie, akurát, že pri tomto ma zabávali sestričky, asi aby som sa na to tak nesústredila. aj doktorka bola milá, trochu som sa bála, lebo referencie na ňu nie sú nejaké bohovské.

backorka
29. feb 2012

@silvik1 ja som zase o nej pocula ze vraj je fajn, pedantna... nam urobila iba to, ze sme mali mat konzultaciu minuly piatok a den pred tym nam volali z recepcie, ze tu nebude ze sa to musi presunut... ale inak sa ziatial nemozem stazovat, lebo vcera sme boli na prvej konzultacii a ked uvidela ze mam 20 mm folik, tak nam hned odporucila spontanne IUI, tak nejako som si to predstavovala, ziadne dalsie vysetrennia, lieky, nic 😀
Ty si asi brala clostil, ze? Ako to zvladal tvoj muz? Lebo moj spociatku strasne hrdinsky, sam furt hovoril, ze podme podme, ale vcera vecer a dnes rano bol strasne nervny... a ked o 7mej zbadal, ze je tam milion ludi, tak sa skoro otocil na opatku 😀 😀 😀
Mna tiez zabavala sestricka, s pokynmi na utrogestan, tak som sa nestihla ani spamatat a uz som aj odchadzala...

vvia
29. feb 2012

@st2 to je mimo tych 380? dufam, ze nie 🙂

st2
29. feb 2012

@vvia nie nie to uz je spolu s tym

denulkl
29. feb 2012

@vivianaba mala som 22 vajičok, ale ked som volala na druhy den rano tak mi povedala embryologicka ze 12 je z nich embryi, tak to sa mi zdalo zahadne, najprv tvrdila ze ake paradne su vajicka a poziadal o darcostvo a potom toto....tebe kolko zostalo na druhy den embryi po punkcii?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre