Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

fpjj
3. mar 2012

ahojte, este mam taku otazocku, cca kolko trva stimulacia dlhy aj kratky protokol? a na zaklade coho sa dr. rozhodne co dlhy alebo kratky protokol? dakujem za info.

elise
3. mar 2012

@silvuska47 neboj sa tam sa aj zoznámiš ked budeš čakať🙂

ivka3901
3. mar 2012

@fpjj ahoj no to závisí koľký krát ideš na IVF já sa chystám na 4 pokus a 3 krát som mala rozdielne protokoly 🙂

fpjj
3. mar 2012

@ivka3901 ahoj, cca kolko sa stimuluje pocas dlheho a kratkeho protokolu? Zavisi to od poctu absolvovanych ivf alebo vysôedkov HP, ci vole Dr.? dakujem za info.

ivka3901
3. mar 2012

@fpjj no takto já som prvý krát mala krátky protokol a reagovala som veľmi slabo mala som len 4 vajíčka a stimuuje sa cca 10-14 dní,ale to je individuálne,lebo o všetkom rozhoduje dochtorka je to trošku zdlhavejšie

fpjj
3. mar 2012

@ivka3901 dakujem za info🙂

timona
4. mar 2012

viete mi niekto poradit? mam za sebouIUI, IVF , snazime sa dva a polroka. Vcera t.j. na 19.nasty den cyklu som nasle pozit. tehu test, druha ciarka nabola rovnako silna ako kontrolna ale nebol to ani duch...samozrejme som sa velmi potesila, ale cim dalej nad tym premyslam tym viac neverim, ze by to mohlo byt tehu..citala som ze aj pri niektorych cystach napr. zo žltáho telieska sa može tvorit HCG...nejde mi hlavy ze by tak skoro mohol tehu test ukazat pozitivitu...

nelly3
4. mar 2012

@timona
a mala si ET? kolky den si od ET (vklad embryii)? nepichali ti pregnyl? lebo ten ti moze ukazat aj pozitivny tehotensky test?

timona
4. mar 2012

@nelly3 nemala som ET, snazili sme sa doma, ale neviem kedy bola OVU, je mi to divne, ze test by bol tak skoro pozitivny a nemam ani ziadne priznaky...skor si myslim ze v tom bude nejaky háčik

silvuska47
4. mar 2012

@elise no uvidíme..ja nie som mocc na zoznamko... 😀

nelly3
4. mar 2012

@timona
tak mozno si mala skor ovulaciu, hmmm, no skus este jeden test urobit a potom ist lekarovi nech ti zoberie krv na HCG 😉

tinasc
4. mar 2012

@elise držím moc palce 🙂

alibabaa
4. mar 2012

@timona waw.. tak sa objednaj na krv a vysetrenie k doktorovi.. to je najistejsie... to by bolo uzasne.. drzim palce aby si nam napisala uz len tie najlepsie spravy 😉

dadenka111
5. mar 2012

Ahojte, viete mi prosim poradit co mam robit? Zatial som bola na 2 neuspesnych IUI a chcem ist na dalsie. Nemam predpis na clostil (ostatne mam-pregnyl,utros) a Dr. Harbulak nema volny termin na konzultaciu a potom ide tusim az na 2-3tyzdne na dovolenku. Nechcem premeskat tento cyklus a chcem ist este do dalsieho IUI. Ako by ste toto riesili?
Dakujem.

silvik1
5. mar 2012

@silvuska47 ahojky. aj ja idem v stredu 14.3. do GynFivu, ale budem tam už ráno okolo pol ôsmej na krv. ale nudiť sa tam nebudeš - minulý týždeň nám v utorok pustili Slunce, seno a jahody a v stredu Saxanu 😀

silvik1
5. mar 2012

ahojte žienky. chcem sa opýtať - keď ste išli 14 deň po IUI na kontrolu, len vam brali krv alebo robili aj UTZ ?

dadenka111
5. mar 2012

@silvik1 Ahoj, iba krvicku

silvik1
5. mar 2012

@dadenka111 ďakujem. mala som totiž dilemu, či si dať ráno utroš kvôli ultrazvuku alebo nie 😉

dadenka111
5. mar 2012

@silvik1 Daj si ešte jasné. Držím päste na pozitívny výsledok. 🙂 Na kolkatom IUI ste boli? Nam už druhe nevyšlo.

silvik1
5. mar 2012

@dadenka111 toto bolo prvé. ale zadarilo sa až na tretí cyklus - čiže som si musela počkať. a ja nepatrím medzi tie trpezlivé 🙂 teraz by som chcela vydržať netestovať až do kontroly.

dadenka111
5. mar 2012

@silvik1 aj ja som bola netrpezliva a testovala som zbytocne. dokanca maly tienik sa tam ukazal a krv uz potom nic. nechces sa k nam pridat? vedieme si tu tabulku aby sme vedeli ktore DPO sme 🙂 . radime sa a povzbudzujeme tu v teme IUI https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/iui/

silvik1
5. mar 2012

@dadenka111 no práve preto sa snažím netestovať - aj sa trošku bojím. a ako sa tam viem pridať - či ma pridáš Ty ?

dadenka111
5. mar 2012

@silvik1 ano ja ta mozem dopisat do tabulky. takze mate 1IUI a kedy bolo?

timona
5. mar 2012

@nelly3
@alibabaa mohla byt ovulacia aj skorej a bola by som strasne stastna keby to tak bolo,ale citala som ze niektore cysty ktore vzniknu pri ovulacii napr. zo žltého telieska možu produkovat HCG a vtedy može byt test tiez pozitivny. Ale dnes poobede idem k Dr. tak uvidime.

silvik1
5. mar 2012

@dadenka111 bolo to presne 29.02. ďakujeeem 😉

vvia
5. mar 2012

Baby, kedy si ist robit predoperacne? mam skrateny cyklus to jest od2DC zacinam pichat, mensturaciu cakam cca 14steho. do konca marca doktorka hovorila, ze by som mala stihnut aj vklad. ale predoperacne nesmu byt starsie jak 2tyzdne. ako to teraz vyratat?

adija13
5. mar 2012

@vvia cize na vklad pojdes cca na 16-18 DC. ja som bola na predoperacnych este pred zaciatkom cyklu, pretoze niektore vysledky trvaju. takze ak sa objednas na buduci tyzden ja myslim, ze to bude v poriadku. mne pozreli vysledky, boli spokojni ze mam papiera a datumu nejak nevenovali pozornost

vvia
5. mar 2012

@adija13 hm takze nejaky 13-15DC pojdem na odber vajicok? lebo ja som sa stratila v informaciach niekde okolo kontroly a ta je az na 8-9DC ale potom kolko este pichat to neviem :( a sestricka u obvodnej ma naplasila ze vysledky su platne len 2tyzdne ale v centre mi povedali 3 tak ja vobec neviem :(

adija13
5. mar 2012

ja som mala dlhy lutealny protokol, PM som mala 23 aprila a odber vajicok mi robili 5 maja, na vkad som isla 10 moja lebo sme mali predlzenu kultivaciu. cize vyjicka mi vyberali 14 DC. vklad bol 19 DC. no a na predoperacne som isla 20 aprila.

vvia
5. mar 2012

@adija13 DAKUJEM tak snad sa nepreratam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre