Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mirka135
2. sep 2014

@adrianaaa32 PK znamena ze ti vkladaju 5dnove embrijko ;) cize ho 5dni sleduju a vkladaju to najlepsie ;)

mirka135
2. sep 2014

@franzziska 1 rok ti plati schvalenie;)

adrianaaa32
2. sep 2014

@mirka135 dakujem 😉

adrianaaa32
2. sep 2014

@waitiekatie takze endometrioza nie je prekazkou pre IUI? Ja mam tiez endo, a myslela som si ze prave kvoli tomu mi IUI nebudu chciet spravit. Myslela som ze vtedy rovno IVF....tak teraz si ma potesila 😉

waitiekatie
2. sep 2014

@adrianaaa32 nikto nejak nekomentoval, ze by to malo byt prekazkou IUI... jedine ze tymi zrastami mohli byt vajcovody vytiahnute vyssie resp. hocijako a to moze byt problem... ze najprv 2-3x vyskusame IUI a ak nie, potom sa uvidi... mala som drobne loziska endometriozy a zrasty po celom bruchu, co som aj tusila... ale bohuzial vajicko narastlo iba raz, kvoli PCOS, na Clostilbegyt som nereagovala, takze sme isli do IVF... 😉

adrianaaa32
2. sep 2014

@waitiekatie ja som mala len 2 male loziska v podbrusnici. Ale vajcovody mam priechodne. V oktobri sa chystam do car. Najprv som dufala ze by sme skusili IUI, a ked nic tak az potom IVF. Potom som niekde citala ze pri endo IUI nedoporucuju, tak som bola sklamana...ale teraz si ma zase potesila ze je nadej skusit to aj cez IUI..dakujem Ti 😉
A ty si uz bola na IVF?

waitiekatie
2. sep 2014

@adrianaaa32 ano, bola... 🙂

adrianaaa32
2. sep 2014

@waitiekatie a??? podarilo sa??

annamary27
2. sep 2014

@waitiekatie
@adrianaaa32 aj my sme boli hned na IVF odporúčaní,ale mali sme velmi zlý spermiogram.

adrianaaa32
2. sep 2014

@annamary27 no u nas je problem len endo...teda dufam aspon ze sa nezisti nic dalsie. Spermiogram je dobry...tak ale nechceme cakat a ideme do car. Snad pomozu......a pomohli doktori aj s tym?

waitiekatie
2. sep 2014

@adrianaaa32 zatial nie.. este mame poslednych chlapcov v mrazaku... ale pojdeme si cochvila po nich 🙂

adrianaaa32
2. sep 2014

@waitiekatie tak drzim palce 🙂

annamary27
3. sep 2014

@adrianaaa32 so spermiogram nám pomohol hlavne homeopat,po vitamínoch od urologa bol ešte horší.ale už máme po treťom ivf doma 18mesačnú bambulku 😉

viva13
3. sep 2014

Ahoj, prosím surne máte niekto číslo k anestezilogovi v GF? má sa manžel objednať a na papieroch sme nenašli tel. číslo len fax.dakujem

adrianaaa32
3. sep 2014

@annamary27 juuuj tak to gratulujeeem!!

stanka409
3. sep 2014

Ahojte. Rozhodli sme sa pre IUI,a ked som bola na kontrolne sono, doktor mi nasiel na vajecniku cystu ☹Dnes som bola znova na kontrole a cysta je stale tam. Kedze mam iba jeden vajecnik, lekar mi odporucil, aby sme isli na IVF. Ze je to najracionalnejsie riesenie. Uprimne, som z toho v soku, necakala som to ☹ Neviem co robit. Riesil niekto nieco podobne? Dakujem velmi pekne

annavallova
3. sep 2014

@waitiekatie
@adrianaaa32 ahojte, ja mám teraz po laparke mala som na ľavom vaječníku 2 ložiská endometriozi a jeden medzi maternicou a močovým mechúrom, vaječníky mám nasťastie priechodné, mne doktorka povedala, že IUI sa robí len pri fakt dobrom spermiograme, takže ak máte chlapov v poriadku je to možné, no v našom prípade spermiogram nebol dobrý, tak sme si dali žiadosť a čakáme na schválenie IVF. Držím Vám palce 😉

leona45
3. sep 2014

Ahojte 3 hod pred transferom mozem ist sa vycikat a ranajkovat? Som 4 den po odbere a este stale ma pobolievavaju vajecniky, je to OK?

adrianaaa32
3. sep 2014

@annavallova no tak my sme mali spermiogram velmi dobry. Ale to bolobpred rokom. Tak snad bude dobry aj teraz 😉 ...super, tak sa budem pytat na IUI....
Dakujem za info...
Drzim Ti silno palce 😉

annamary27
3. sep 2014

@leona45 jasné,že môžeš.my sme raz ledva ledva dobehli na transfer včas,lebo bola na dialnici zápacha kvoli havárke a to sme išli dosť v predstihu.ja som už táááák velmi potrebovala na wc,že som to nevydržala udržať v sebe,musela som sa vycikať,ale hned na to som vypila pol litra minerálky a bolo to v pohode,na sálu som šla asi do 15min.

annamary27
3. sep 2014

@stanka409 ja by som dala na radu lekára.

lilly158
4. sep 2014

Kočky, to je ako naschval... v pondelok som mala dostat kramy , zacat brat lieky a oni stale nechodia. Mna uz poraziii. Myslite, ze to moze byt sposobene tymi problemami s mocovym mechurom ? Uz som aj v kutiku duse tajne dufala, ze by som mohla byt tehotna, ale to by musel byt fakt obrovsky zazrak pri nasom spermiograme ☹ Skusala som vcera poobede test a negativny ☹

franzziska
4. sep 2014

kocky ak mam dojst na HP v 3 DC rano na pol 8...to nemusim sa vobec objednávat len prist bez ohlasenia do poradia na recepciu?

franzziska
4. sep 2014

@annamary27 preco vlastne musíme byt plne? 🙂 inak by to bolelo? ufff ale vydrzat tak dlho bez wcka je vykon 😀 😀

waitiekatie
4. sep 2014

@franzziska netreba sa objednavat, len prides, ohlasis sa na recepcii a postavis do sory pred dvojku 🙂
a vycikat sa kusok pred transferom (nie uplne, iba "odpustit" z nadrze) som skusila... nikdy viac... radsej sa pocikat hned ako sa postavim... velmi bolestivy transfer, ze som mala malo napolohovanu maternicu, to je kvoli tomu... nevedel sa tam dostat... 😖

blcha76
5. sep 2014

@stanka409 Choď rovno na IVF. Nám po všetkých vyšetreniach nezistili žiadny problém, obidvaja sme zdraví, všetko máme v poriadku, aj spermiogram a tak som bola 3x na IUI a nepodarilo sa 😢 . Potom som šla na IVF a hneď na prvý šup 🙂 !!! Neodďaluj si tie // zbytočne 🙂 . Držím palce.

viva13
5. sep 2014

ahoj baby, chcem sa opýtať chodíte nalačno na krv? ja mám 100km do BA nevydržím byť hladná tak dlho 🙂

leona45
5. sep 2014

@viva13 na krv pri stimulacii netreba chodit nalacno .

viva13
5. sep 2014

@leona45 ano? vždy som bola super dakujem 😉

leona45
5. sep 2014

@viva13 Mne to tiez nikto nepovedal, potom som sa hned pri prvom odbere opytala sestricky, ja mam tiez 120 km. Tak aby som nehladovala 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre