Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

wewika1
2. máj 2016

@levisa
@xxxena ako vas tak citam, tak mate rozdielnu silu baleni. jedna ma menopur 600 a druha 75 preto su tam rozdiely 🙂

xxxena
2. máj 2016

@levisa dakujem za odpoved. a to nevadi že to budes mat tak dlho mimo chladničky? no jasne za opytanie nedam nič.🙂 dufam že budu ochotne aby mi to prvykrát zamiešali a pichli. bola by som im vdacna.🙂 a využijete aj možnost embryoscope? harbulak nám to spomínal..nevieme sa rozhodnut.

xxxena
2. máj 2016

@wewika1 ahoj. an ja mam menopur 600 aky je tam rozdiel? a ty ides tiež na IVF?

levisa
2. máj 2016

@wewika1 ahoj, ja mam menopur 600IU, ale pozeram na nete ze su rozne balenia. Ja mam len 1 "kus" na zmiesanie a z neho odtahujem svoju davku. Ale su aj take, co si kazdu davku miesas samostatne (ako napr.diphereline)

xxxena
2. máj 2016

@levisa ano aj ja mám ten menopur 600IU a mám si z neho pichat 112,5 (predtym som sa pomýlila že 115). je to taka bielo modra krabica

levisa
2. máj 2016

@xxxena co dame a co nie uvidime, budeme to riesit po odbere, ked budeme vediet kolko je vajicok a v akej kvalite a rohodneme sa aj podla toho, co nam povie embryolog

levisa
2. máj 2016

@xxxena sestricky su istota 🙂

xxxena
2. máj 2016

@levisa a ani ste o tom nerozmýšlali? je tam väčšia šanca, lebo embryo bude v prostedí ako keby v maternici.a nebude ho treba stale vyberat z inkubatora. my preto nad tym uvažujeme. 😉

janie7
2. máj 2016

Ahojte dievcence, tie co ste boli na hyfosy, brali ste hodinku predtym aj tabletku augmentin? Lebo tie vedlajsie ucinky sa mi moc nepacia 😒

levisa
2. máj 2016

@xxxena ja uz nad tym rozmyslam asi az moc... uz som v jednom momente chytala depku, ze co ak sa nerozhodnem spravne a doplatim na to. Moj mal pravdu ked povedal, ze to vobec nemam riesit a nechame si poradit ked to bude aktualne. Povodne som nechcela nic, ani PK ani embryoscope, nic z toho ti nezaruci zelany vysledok, je to asi o tom, ze co nam je sudene nas neminie...ja fakt neviem

xxxena
2. máj 2016

@janie7 ahoj ano ja som brala. a nemala som žiadne nežiaduce učinky. a aj teraz pred IVF si budem davat.

xxxena
2. máj 2016

@levisa jasne. treba mysliet pozitívne🙂 a už vieš kedy asi pojdete na punkciu? už mas za sebou predoperacne vysetrenia?

miuska49
2. máj 2016

@janie7 ano, mala som diazepan, augmentin a cipok a ziadne neziaduce ucinky som nemala 🙂

levisa
2. máj 2016

@xxxena bud cez vikend, alebo v pondelok. Predoperacne uz mam, to som vybavila hned, aby som sa nenahanala na poslednu chvilu. A ty si vlastne ako daleko? Ako dlho si budes ten menopur pichat? a mas len menopur? Vidim, ze kazda to ma uplne inak 🙂

janie7
2. máj 2016

@miuska49 Tak to si ma ukludnila, dakujem. A ten augmentin si aj douzivala, alebo si si ho dala iba pred vysetrenim?

miuska49
2. máj 2016

@janie7 boli to dve tabletky prva hodinu pred a druha myslim o 12 hodin a ano dala som si aj tu druhu a pohoda, ziadne neziaduce ucinky 🙂

xxxena
2. máj 2016

@levisa silno držim palčeky aby všetko dobre prebehlo. ja som ešte nezačala mam kupene menopur,pregnyl,aj utrogestan aj augmentin. ešte som nedostala menštruáciu . ked dostanem tak hned začnem neviem ako dlho si ho budem pichat,7 alebo 8 den od začiatku menštruacie mam ist na kontrolu . tam mi asi povedia viac či mam pokracovat či znižit alebo zvyšit davku.
volala som do gynfiv nezdvihali tak som napisala email🙂

janie7
2. máj 2016

@xxxena Dik moc. Mne sa to zda totiz kontraproduktivne, kedze som prednedavnom douzivala Macmiror complex, proti kadejakej kvasinkovej havedi a tento augmentin ma prave toto vo vedlajsich ucinkoch, takze nechcem byt nadopovana antibiotikom za antibiotikom.

xxxena
2. máj 2016

@janie7 no ja som nebola liečena pred tym žiadnymi antibiotikmi. ale myslim si že ked to lekar vedel že si pred tym mala už antibiotika . a dve tabletky to nie je take hrozne. ide tam o to aby ti nezaviedli nejaku infekciu .

janie7
2. máj 2016

@miuska49 Super, dakujem za detailne infosky. 🙂

janie7
2. máj 2016

@xxxena tak to je potom pohodicka, som si myslela, ze zase musim douzivat cele dvojtyzdnove balenie, velka vdaka a drzim palce 🙂

levisa
2. máj 2016

@janie7 ahoj, ja som si pred hyfosy zarovno augmentinu dala probiotika, tiez sa bojim ze po atb dojde mykoza, alebo nejaka pliaga, takze ja som to riesila takto

janie7
2. máj 2016

@levisa vidis, to je dobry napad, vdaka za tip

levisa
2. máj 2016

@janie7 ja ku kazdym antibiotikam automaticky kupujem probiotika, mne osobne pomahaju

xxxena
2. máj 2016

@janie7 nie nemusiš cele balenie to iba jednu pred zakrokom a potom 12hodin po zakroku🙂

wewika1
2. máj 2016

@xxxena
@levisa tak potom je rozdiel len v mnozstve, kazda potrebujete inak 🙂
jj, chystame sa na ivf, ale este nemame ani ziadost ani nic, takze to je take chystanie ako posledny rok 😀 len si robim prieskum pomaly...k tomu embryoscopu, ja som tiez nad nim uvazovala, ale precitala som si zahranicnu studiu, kedze na slovensku sa to dlho a casto nepouziva a zaverom bolo, ze emryoscop nezvysi mnozstvo ani kvalitu emryi, je to hodnotiaca metoda na vyber tych najkvalitnejsich...ale tak ked niekomu nie je luto tych peniazkov a ma na to, tak tym isto nic nepokazi 🙂

bubinko1506
2. máj 2016

pripojim sa k vam do diskusie kocky. lieky, co vam zostanu, mozete kludno vratit do GF - vratia vam za to doplatok, co ste platili v lekarni. neviem, ci sa to tyka aj nacatych baleni, ale nenacate balenia vam v pohode vezmu, len sa na to treba spytat sestricky.
embryoscope, embryoglue su podla mna uplne zbytocne, nezvysuju sancu na uspesne otehotnenie. pri embryoglue sme mali po ET hcg 0.
oplati sa investovat do PK, ICSI a mrazenia embryi. pri PK je vklad az na 5. den po oplodneni a vdaka PK sa daju vyselektovat embrya, ktore sa prestanu po troch dnoch delit, cize nie su vobec vhodne na vklad. po PK sa na ET vyberaju tie najkvalitnejsie embrya. ICSI ma vyznam hlavne, ak nie je uplne v poriadku spermiogram alebo ak vytvarate protilatky proti spermiam. pri ICSI je vyssia pravdepodobnost oplodnenia toho vajicka, kedze spermia sa vpravi priamo do vajicka.
a mrazenie - zalezi na tom, kolko embryi ste mali, v akej kvalite, ale ak sa da, tak urcite si ich dajte zamrazit - je lahsie ist len na KET, ako absolvovat cely cyklus odznova.

levisa
2. máj 2016

@wewika1 ja som tiez v zahranicnych clankoch citala za ten embryoscope a moc ma to nepresvedcilo...
@bubinko1506 vdaka za info ohladom tych liekov, dobre vediet. Ja mam odlozeny blok z lekarne, spytala by som sa aj tam, ale najskor sa teda opytam sestricky. Co sa tyka ICSI -my mame napr.spermiogram super, vsetko je v poriadku okrem toho ze mam malo nizke AMH, ale aj tak sa mi to zda "istejsie", takze do toho pojdem urcite. Aj ked so zvedava ako dopadneme, lebo mam len 6 folikulov :(
vidim ze ty uz si v ocakavani 🙂, tak gratulujem!

bubinko1506
2. máj 2016

@levisa dakujem a drzim palce, nech sa aj vam coskoro zadari. ICSI odporucaju aj vtedy, ak je malo vajicok na oplodnenie. ja som mala naposledy vela vajicok, tak sme len za ICSI platili 6ooe, ale nevadi.
ti dvaja drobci za to stali 🙂

levisa
2. máj 2016

@bubinko1506 dakujem, budem rada ak nejake vajicka budu, hadam to vyjde. Ty cakas dvojicky??? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre