Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

blackrose
5. nov 2009

ahojte, chcem sa vas spytat na nazor na urologa-andragoga v GYNFIV-e
totiz, moj manzel ma cerstve vysledky zo SPG a su dost zle. Zatial mu odporucili dalsi kontrolny SPG o 3 tyzdne a ak aj ten bude rovnako zly, tak ma ist urologovi. Preto sa chcem spytat, ci ten urolog v GYNFIV-e je normlany alebo mame ist radsej inemu.
Pocula som nazory, ze CAR nie su vhodne na diagnostikovanie, pretoze vraj hned odporucaju na IVF alebo ICSI, ale my by sme radi skusili najskor nieco "prirodzene", liecbu a pod.

dara112
5. nov 2009

ahojte callex 🙂 chcem sa ta opytat ako to vysetrenie tym pristrojom SCIO prebiehalo a kolko to vyslo peniazkov a ci ti dali aj neake lieky uzivat a ci mas ist aj na kontrolu vies ja sa chytam uz ako topiaci slamky vsetkeho mozno by som tam skocila, dakujem za odpoved

callex
5. nov 2009

dara112
ja som nemala presne to vysetrenie zamerane na pocatie ale mala som kompletnu diagnostiku ktora stoji 45eur.zaroven ten program vybral najvhodnejsie lieky pre mna,pani mi dala precitat o nich letak a nechala ma rozhodnut.takisto sa snazila mi najst najlacnejsiu variantu pripravkov pretoze jej vyslo ze by som mala brat jeden ktory stoji 66eur. nasla mi dvojkombinaciu ktora stala do 50eur. lieky mam brat 3tyzdne,tyzden pauza potom zase tri tyzdne dokym sa neminu.potom je uz na mne ci chcem opet ist na diagnostiku aby som videla pokroky.doporucila mi poriesit veci ktore mi vysli a potom ist na ten program na pocatie.hovorila ze maju pacientov ktory chodia 2x do roka alebo raz alebo aj castejsie.
dopocula som sa ze nieco podobne je aj v Topolcanoch a stoji to 16eur.tak chcem vyskusat aj to a porovnat to.i ked to v Topolcanoch bude asi fungovat na inom principe a bude to trosku zastarale.
vysetrenie trvalo hodinu, sedela som v pohodlnom kresle a relaxovala a pocitac pracoval.na tele som mala elektrody-ruky,nohy,hlava a tie snimali vlnove frekvencie ci ako to nazvat.ma to nieco do seba pretoze pristroj odhalil problemy o ktorych som vedela ze mam.bol aj moj manzel a ten bol uneseny.

callex
5. nov 2009

blackrose...zaujimave ze o tri tyzdne mate dalsi SPG..nam nakazali ho o tri mesiace zopakovat.a kazdopadne by som isla po svojej osi..hladala urologa mimo CAR.keby ho v Car vyliecili nemali by z vas peniazky.

dudinka80
5. nov 2009

Ahojte babulky 🙂 🙂
dnes som bola v GF,a povedali ,ze po pondelku mam dobre vajka,rychlo narastli,dnes si pichnem pregnyl,a v sobotu nas caka punkcia.cakala som,ze to bude az zaciatkom tyzdna,ale takto to vyslo.mam trosku depku,v noci som zle spala,snivalo sa mi o punkcii,a mimcach,ci sa to podarí.....mam strach......dufam,ze do tretice vsetko dobre .... ☹ snazim sa mysliet pozitivne,ale nejak sa mi nedari.

lubka0506
5. nov 2009

ahoj dudinka 🙂 držím ti prsty... 🙂

dudinka80
5. nov 2009

dakujem, 🙂

smejko
6. nov 2009

dobré ránko dievčatá ... píšem po dlhom dlhom čase, bo mám problém ... začala som včera pichať Diphereline a keďže som si to nechala iba vysvetliť, tak som sa včera pri prvom raze trošku trapila ...

to čo ste si pichali do pupka - ako hlboko treba "vraziť" ihlu ? pichali ste ju kolmo alebo pod pod uhlom ? Mne tam potom "navrel" taký kopček - ako keď vás niečo uštipne, ale do rána sa to vsiaklo ... len večer to bolo také navreté, červené a zľakla som sa ... mali ste to aj vy ?

Dudinka, držím prsty ... 😉 a samozrejme aj ostatným ...

dudinka80
6. nov 2009

dobre ranko,dakujem.
ako draha-smejko.co mas nove??
diphereline som si pichala nechat, do ramena pod kozu.to len trosku.nebudes chodit do centra nech ti to pichaju.?ono to trosku stipka,ale ked som si to dlho pichala,tak ma potom bolelo to pichanie uz,podla mojej skusenosti.

dara112
6. nov 2009

callex dakujem ti za odpoved, porozmyslam a mozno sa tam objednam aj mne by urcite vselico zistili, ako som pozerala tu stranku oni pracuju s pripravkami energy nedali ti take kvapky uzivat 🙂 ja som raz brala gynex + renol

nelly3
6. nov 2009

smejko ja som si pichala tiez diphereline, teda moj manzelik mi to pichal do brucha ako pises okolo pupku, striedala som strany, picha sa to pod kozu pod uhlom, chytis si kozu a pod uhlom pichnes sikmo, aj mne to ako keby navrelo, aj cervene bolo, ale to postupne prejde, ja som si to zvykla po vpiche trosku rozmasirovat to miesto vpichu 😉

smejko
6. nov 2009

Dudinka, picham si to vecer, hned kvoli dvom veciam : lebo to s istotou viem ze budem doma ja aj manzelik a navyse rano si picham fraxiparine, to zvladam aj sama, takze preto ...

Nelly3, tak som hned spokojnejsia 🙂 dakujem. A pichala si celu ihlu alebo tak do polovicky ? Ja mam pocit, ze mi povedali ze celu dlzku ihly (ta moja ma tusim 2,5 cm) ale moj drahy sa boji, aby mi to nepreslo cez tuk priamo do brucha ... no, ehm, cez tu "pneumatiku" co mam na bruchu sa nebojim 😀

nelly3
6. nov 2009

celu ihlu do brucha, ale pod kozu sikmo ako som pisala, takze sa to stat nemoze a ta ihla ide ak si chytis kozu tak fakt len pod povrch a sikmo. pichas si to asi oranzovou ihlou vsak?

jahodka26
6. nov 2009

ahojte,
callex mala som 28 vajicok- co bolo vraj dost, tak mi hned po punkcii dali infuzku.
z tych 28 napichali 18, cize sme mali ICSI - odporucila to aj embryologicka, aj vzhladom na zly spermiogram manzela.
z tych 18 sa nam oplodnilo 10. a po odporuceni mame predlzenu kultivaciu, takze dnes poobede nam maju zavolat, ze ako to vyzera s nasimi emryjkami, ci sa delia a ci ideme na ET v sobotu alebo v nedelu.

jahodka26
6. nov 2009

blackrose, mojmu manzelovi pomohol pri zlom spermigrame- profertil- su to vitaminy, tiez mal z nemecka podne vitaminy ako profertil, to sa tusim volalo fertil plus. pomohlo mu to zlepsit kvalitu spermii.

jahodka26
6. nov 2009

dudinka80 drzim ti palceky 🙂 urcite to dobre dopadne...

dudinka80
6. nov 2009

ahojte,
jahodka26,dakujem.pekne si dopadla,to je pekna vysluska 🙂 drzim palceky,aby si mala aj vela mrazacikov 🙂
kamoska co bola so mnou v lete na ivf,tak jej manzel mal tiez horsi spermiogram,a dnes je uz v siestom mesiaci a caka dvojicky.vsetko dobre dopadne. 🙂 🙂

smejko
6. nov 2009

nelly - áno, mám oranžovú ... takže dnes večer ju tam "narveme" celú 😀 vám poviem, keď sme to včera pichali tak sa mi tak strašne chcelo smiať, aj som sa nezdržala, manžel na mňa kukal, či mi šibe ... ja neviem prečo mi to bolo také smiešne ... no, ale tým že som sa vďaka tomu smiechu trochu mykla, tak to možno viac zaštípalo ...

Babule, tuším všetky, ktoré ste si pichali Diphereline ste meškali s menzesom, že ? Potrebujem si totiž nahlásiť dovču na tie dni na odber a možno aj potom, a vooobec netuším na kedy ... Ten Diphereline sa pichá aj počas M a od prvého dňa menzesu sa pridáva Fostimon, dobre si to pamätám ?
Dakujem a dobru chut 😵

jahodka26
6. nov 2009

dakujem dudinka...som trochu nervozna, ale verim, ze vsetko dobre dopadne🙂
smejko - ja som si pichala fostimon od 4.dna cyklu

mimmi77
6. nov 2009

ahojte,
vie mi niekto, prosím, povedať, ako je to s dovolenkou v GF cez vianoce?
Bola som v júni na laparoskopii, pri vyberaní stehov mi hneď vypísala Dr papiere na IUI, na ktorú som mala ísť v auguste. Ale medzitým som stihla otehotnieť, žiaľ aj potratiť. Ale zdalo sa mi to pozitívne, mala som pocit, že to po tej laparke pôjde aj prirodzene, bez IUI. Ale doteraz zase nič... 1 cyklus pred IUI mi Dr naordinovala Agapurin, dnes som vzala prvú tabletku. Len teraz neviem, či som urobila dobre, keď tu čítam o dovolenke 😒
Mám to radšej ešte o mesiac odložiť? Inak, dúfam, že ma tam nezvozia, že prečo som prišla až teraz...?

matiasko
6. nov 2009

ahoj pipinky 🙂
ze 3. stana tak nas aspon posuniem
jahodka gratulujem pekna urodicka 😉
dufam ze s toho bude mnoho mrazacikov 😵
smejko aj ja som to mala tak ako jahodka od 4 dc fosimon 😉

och
6. nov 2009

baby tak Mayku vzali do nemocnice, odtiekla jej plodovka asi zajtra porodiiiiii 😉 😀

callex
7. nov 2009

ahojte babule...
och no vyborna sprava...v tento uprsany den.

dara112..ano dali mi kvapky ktore vyhodnotil pristroj ako vhodne pre mna.

dudinka80- drzim palce nech mas bohatu urodu.

jahodka26...fiiha si sa ,,pochlapila,, 🙂 paradna urodicka.prosim ta za to ICSI ste kolko vycalovali? nedali ich hned zmrazit? kolko sa uajlo po PK?

slniecko01
7. nov 2009

Nelly nám sa posarilo chvalabohu na 1x IVF, tak som nezážívala také sklamanie ako niektoré z Vás. ☹

Ale nebojte sa skôr, alebo neskôr sa to určite podarí a malinké sa zahryzkajú aj u vás 😀

yayama
7. nov 2009

ahojte!no tak už som doma z nemocnice,potvrdilo sa mimomaternicove t ☹ vybrali mi to mala som to v pravom vajičkovode,a ten mi museli odstranit ☹ bolo to velke 4krat3cm.Teraz si dam oddych 3mesiace aby sa dalo telo dokopy a hura na KET,mame 9mrazačikov 🙂 🙂 🙂

jahodka26
7. nov 2009

ahojte kocky,

tak dnes mame po ET, mame v brusku 2 babatka...z tych 10 embryi nam zmrazili 5, dalsich 5 nechali dalej sa rozdelovat, dnes boli akurat 2 vhodne na transfer, dalsie 3 este nechaju cez vikend a v pondelok si mam zavolat, ci zmrazia aj tie.
za CSI sme zaplatili 497,91€.
aj vas tak po transfere pichalo v podbrusku? dost ma picha na lavej strane. teraz som si konecne lahla, trochu vylozila nohy a je t trochu lepsie..

lubka0506
7. nov 2009

yayama je mi to lúto... ☹ neboj nabudúce to dopadne lepšie... 😉

lubka0506
7. nov 2009

jahodka26 ty sa teraz šetri! vylož nohy na stol a manželík nech ta obskakuje...a dávaj na seba pozor!... 😉

jahodka26
7. nov 2009

yayama mrzi ma to...najblizsie to urcize vyjde...budeme drzat palce...
lubka dakujem, lezim, manzel sa stara, je zlaty 😵

matiasko
7. nov 2009

yayama 😢 😢 😢
babula drz sa nabuduce to bude 100% dobre tehu 🙂
oddychni si a potom sup sup na ket 🙂

jahodka vyloz nozky a hladkaj fazulky v brusku 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre