Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lilinka81
30. sep 2010

@balinka podla mna je to na to,aby sme boli unavene a v ten den lezali,...a nemala by si ist sama,aspon taxik nech ta caka moja

balinka
30. sep 2010

@lilinka81 hej viem,len keby si ma videla,ked som si ho dala prvykrat,ja som bola uplne mimo a si neviem predstavit,ze takto do taxika...muz musi ist pracovne do brazilie a ja neviem koho zoberiem ☹

lilinka81
30. sep 2010

@balinka hm to nie je dobre 😒

yeliel
30. sep 2010

No baby uznajte..1IVF napichala som do sebe vsetko ale dostala som zapal tak som sa ani nedostala ku ET
2IVF si kuknite moj album kolko gonalu som vypichala a to nieje vsetko..stimulovla som do 22DC a ET som mala 27Dc..stale som im vravela..ze mam bolesti a hrucky ale nikto ma ani nepozrel..na ET som mala este bolesti a horucku 38 ale bolo mi povedane,ze to horucka nieje...po negativnom vysledku sa mi len do telefonu povedalo..ze mam vysadit lieky a ak chcem pokracovat tak sa mam objednat na dalsi konzultaciu..pri nej som dostala len recepty a protokol..a bola som zase vybavena 😠 😠 😠 😠 darmo som sa ho pytala.co sa da este spravit (myslela som presne na tie vysetrenia) kedze oni nic tak som sla za mojou gyn a vyziadala si genetiku a tie faktroty zrazania kde mi boli zistene aj mutacie..moja doki to zhodnotila,ze akoze nikam netreba ist ale ja som sla aj tak na hemato a tam mi doki povedala..ze musim byt vzdy na fraxiparine ak beriem hormony ...no proste mne v Car nic nezistii iba ma tlacia od jedneho IVF k druhemu...to ma hneva a nenormalne...ja cakam od nich ze mi pomozu a nie ,ze ja sa budem sama liecit ☹ ☹ ☹ a zhanat si informacie na nete a doprosovat sa ,ze kto mi co vysetri 😠 😠 😠

yeliel
30. sep 2010

@balinka moje a nemoze ist s tebou niekto? z rodiny alebo dobra kamoska 😉

balinka
30. sep 2010

@yeliel tak to presne chodi...v ''najlepsom centre'' ako to oni o sebe tvrdia...je to smutne ☹ neviem kto so mnou pojde...nieco musim vymysliet 😉

yeliel
30. sep 2010

@balinka esteze..sme si vybrali to najlepsie 😀 😀 😀 si z Ba?

balinka
30. sep 2010

@yeliel ano ja som z BA,mne to poradil moj gynnekolog,ze to je najlepsie,tak mu musim podakovat za take odporucenie 😠

yeliel
30. sep 2010

@balinka ja moja gyn..povedala.,ze su najlepsi.. 🙂 zas ale je tu vela bab co su spokojne ...

balinka
30. sep 2010

@yeliel ja neviem,aj ja by som chcela byt spokojna,ale zatial ma o tom nepresvedcili 😲 a ty kedy ides na KETko?

yeliel
30. sep 2010

@balinka este neviem kedy ale 14Dc mam na 8,10 to pojdem na ultrazvuk a tam mi povedia co a ako.

demeeri
30. sep 2010

Baby,hláste sa s pozitívnymi výsledkami!
Chceme počuť niečo pozitívne!
Komu sa to už podarilo?

yeliel
30. sep 2010

@demeeri moja vela babam sa to uz podarilo... 😉 netraba sa hlavne vzdavat..treba verit a vydrzat.. 😉 🙂

annamary27
30. sep 2010

@yeliel čo to čítam moja,nezlosti sa a neplačkaj,všetko bude o.k a dáme kapčo v GF ešte do Vianoc 😀 😀 😀 😀 😀

kikus77
30. sep 2010

baby mam na Vas otazku: zaciatkom augusta som mala 1.IVF-neuspesne,presne v termine som aj dostala mu ,mam aj lieky na KET ale....uz 36 den cyklu.Posledne mesiace som mavala cyklus 28-32 dni. bola som aj u svojej gyn na kontrole-vytery a tak aby som mala istotu ze som ok,dnes mi dala vyvolavacku,ak som nahodou tehotna tak pomoze a ak nie tak pomoze mrche.Neuveritelne ma bolia uz niekolko dni prsia,obcas ma boli brucho ako uprostred kramov a dnes som mala bazalnu teplotu 36,9 co nemavam ani pri ovulacii.Moja otazka je ako dlho Vam meskala mrcha po IVF?takto dlho som nikdy nemeskala,chcela som ist na KET hne prvy cyklus ak by boli dobre vysledky,ale uz ked mam vyvolavacku tak to odlozim.

Dakujem

yeliel
30. sep 2010

@kikus77 moje ale ak dostanes mrchu tak tehu niesi a estrofem,sa zacina brat od 1DC...
a preco ti doki nezobrala krvicku na hcg? 😉
a ak zacnes krvacat teda bude mrcha preco chces odkladat KET? ja idem tiez po vyvolavacke na KET 😉

yeliel
30. sep 2010

@annamary27 moje v GF..sa tesim jedine na to kafco s tebou 😉 🙂
aaale tak ja sa len tak trosku musim obcas pozlostit 😀 😀 😀 a to nie ja to hormony 😉 😀 😀 😀

annamary27
30. sep 2010

@yeliel 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 dobrú nocku,idem už čičikať. 😉

annamary27
30. sep 2010

ešte Vám sem napíšem www.zulicehore.sk -tanečný projekt skupiny Old school brothers,ak by to niekoho zaujímalo. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yeliel
30. sep 2010

@annamary27 dobruu 😉

wewulka
1. okt 2010

Ahojte dievčata, dufam, ze je v poriadku, ze sa vam sem pripajam do temy 😉 ale mate dost skusenosti s SPG a IVF. mm bol na SPG a diagnoza je oligoastenoteratozoospermia - buduci tyzden ide na dalsi SPG. Neviem ako to bezne chodi, ale ja som zatial mala sedenie s mojim dokim a ten teda odporucil tiez ICSI respektive sa uvidi po laparke. Ale nemate nahodou skusenosti s tym ci aj manzelovi by nemali hladat pricinu a dat nejake lieky na zlepsenie SPG. Nemam na mysli vitaminy, berie uz vyse roka Selezin.
Dakujem Vám 🙂

kikus77
1. okt 2010

@yeliel neviem preco mi nezobrala krv, pichla mi injekciu ze bud udrzi ak je co alebo do 10 dni privola mrchu. Tehotna nie som, rano som si robila test (a to som prisahala, ze to uz nikdy viac nespravim) a je negativny aj ked bazalnu teplotu som dnes mala 37, co je o stupen viac nez vcera. Dnes meskam uz 9 den co je teda aj na mna moc. No a KET chcem odlozit preto, lebo kramy dostanem na zaklade vyvolavacky a nie same od seba. Mam len 3 mrazacikov a nechcem nic riskovat, nerada by som si zopakovala IVF aj ked pri KET vobec nepocitam s //. Bojim sa , ze sa mi uplne rozhadzal hormonalny system- beriem totizto uz 2 roky parlodel na zvyseny prolaktin, sice som ho mala "iba " 40 ked mi zistili hyperprolaktinemiu a maximum je 20 , ale stacilo to na to , aby som, 7 mesiacov nemala kramy.
Teraz fakt neviem co spravit, zacat so stimulaciou ked ich dostanem alebo ist si dat spravit hormonalny profil a az potom KET, ja fakt netusim.
A ty kolko meskas?

kikus77
1. okt 2010

@wewulka my mame oligoastenozoospermiu, nastastie nie terato, mm bol u androloga a nasadli mu 3 mesacnu kuru liekmi- teraz si ale nespomeniem presne na nazvy, viem ze bral profertil, tomafixene ebene a este jedno no a vysledok po liecbe bol ze zo 4 milionov zivych a-ckovych spermii s pohyblivostou a/b zostali 3 mil. Takze neviem ci to ma zmysel. Navyse nam ten lekar povedal ze sa to liecit neda, ze liecba iba upravi stav na 4-6 mesiacov. No a nam upravil smerom nadol ☹ Takze ICSI sme sa nevyhli, zial s negativnym vysledkom ☹ ☹ ☹

wewulka
1. okt 2010

@kikus77 Kikus neuspesne ICSI je mi luto 😒 ... terato mame a+b 80% +b/ aspon takto je to tam napisane.... Precitala som dost clankov o tom,ze vacsinou vitaminy ako profertil su skor iba reklamou samozrejme, ze sa najdu aj takí ktorim to pomaha. Este vsak bude treba zisit ci aj sa v poriadku - dufam, ze hej. MM ide v pondelok na dalsi SPG tak som velmi zvedava na vysledky . Uz aby sme aj my boli pri ICSI ...

kikus77
1. okt 2010

@wewulka nam ten proferrtil poradili 3 lekari nezavisle od seba, viem , ze su to len vitaminy a na ludskom nestasti sa zaraba najlepsie, ale s mm sme sa zhodli na nazore, ze ak by ich nebral tak by sme si casom mozno vycitali, ze sme pre to nase mimi ,co nas hadam niekde caka, nespravili vsetko. Takze profertil papa pekne dalej aj ked uz ma po liecbe. Zacal ho jest myslim uz niekedy v maji, skor ako nam potvrdili jeho diagnozu- vysledok ziadny, ale pre "pokoj v dusi" sme spravili hadam vsetko.

wewulka
1. okt 2010

@kikus77 mozete si aspon povedat, ze ste nieco preto spravili. Moj mm papa ten selezin ACE a ja uz rok babyplan.
Na ICSI je iba jeden pokus alebo ich je viac ? Citala som, ze tento zakrok poistovna nepreplaca ☹

kikus77
1. okt 2010

@wewulka Ako myslis, ze jeden pokus? Positovna ho nepreplaca to je pravda ☹ Nam napichovali 8 vajicok a 5 sa oplodnilo pomocou ICSI, dve vlozili a 3 zamrazili. Za napichnutie sme platili 280 EUR. Ak nam navyjde KET tak ideme na dalsie IVF a zace pomocou ICSI lebo u nas to inak ani nejde ☹ Je to doplnkova forma IVF- tak to bolo niekde napisane 🙂

balinka
1. okt 2010

dobre ranko babule 😉 zacala som spinit 😲 hmm co to ma znamenat?bojiiiiiiiim 😲

yeliel
1. okt 2010

@wewulka ahoj vitaj u nas 😉
moj drahy ma diagnozu ako ten tvoj 😉 nikto nas nikam neodporuci a ani sme nikde neboli..ako aj tebe aj nam odporucili ICSI co bohozial skoncilo neuspechom...ak pojdeme do dalsieho IVF tak prichadza do uvahy len ICSI..takze skusenosti s liecbou nemame ..

@kikus77 moje a kedy si mala naposledy robený HP? mne ho tusim robili pred IVF ani presne neviem..myslism,ze nieje preco sa bat ist po vyvolavacke do KET..ja idem tiez po vyvolavacke lebo inac ja mrchu nedostanem...mam pichnute 2 ampule agolutin a uz aj po mrche.. 😉 a myslim ,ze to neako zvlast ten hormon neostava v tele lebo mne po vyvolavacka raz robili aj HP a presne som sa pytala ci to neovplivni vysledky a bolo mi povedane,ze nie..Ale ak mas velke obavi,tak si zavolaj do Car a opytaj sa ci mozes po vyvolanej mrche na KETko 😉 (Daj potom vediet co povedali ale moja gynekologicka vie do coho idem tak snad by povedala,ze to nieje dobre ako by sa to nemohlo)...
Viem aj to,ze vele babam to meskalo a naburalo cyklus po IVF..co sa tyka prolaktinu a tej babzalnej teploty to ti neviem nic poradit .

@balinka ahoj...spinit? a ktory DC si...ved ty uz mas po mrche ..ze?

balinka
1. okt 2010

@yeliel ja uz som 10 den po mrche,tak neviem co to je,ale to je take hnedo cervene,ze ked je ovulacia,tak ze to tak niekedy je 😲

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre