Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

amonda
21. júl 2013

@erdeitunder Ja osobne som mala 10 bunkove, ale ked mi ho vkladali bola som tiez nesvoja, toto bolo moje 2.ivf, v tom prvom som dostala blastocystu, takze som si nevedela predstavit, ze take male embryjko to dokaze a dokazalo 🙂 Ta moja kamaratka mala myslim 6 bunkove, ale mne jednoznacne doki povedal, ze maternica je vzdy prirodzenejsie prostredie ako akakolvek laboratorium. Takze opakujem sa, mysli na to, ze budes maminou, nie na to, ci emryjko prezije...

bimbo37
21. júl 2013

@katkaaaa001 ahoj. no mne tiez nikdy nic v ginfiv nehovorili. ale moj gynekolog mi sex vyslovene zakazal.

erdeitunder
21. júl 2013

@katkaaaa001 Ahoj, toto som nasla:po ET se doporučuje cca5ti denní abstinence, následně pak až do zjištění výsledku těhotenství styk s kondomem. Někdy doporučení o styku s kondomem přetrvává i v začátku těhotenství. Důvodem je jednak zabránění vzniku infekce, a také zamezení kontaktu poševní sliznice s látkami(prostaglandiny), které jsou obsaženy v ejakulátu a které dráždí dělohu ke stahům.
Uvádím zvyklosti naší klnice, na různých centrechniných centrech se mohou doporučení lišit.

Se srdečným podzravem
MUDr. Kateřina Veseá
kvesela@repromeda.cz
www.repromeda.cz
🙂

katkaaaa001
22. júl 2013

@erdeitunder Ďakujem za odpoveď, určite si budem davať pozor a nebudem nič riskovať.

andyka3
22. júl 2013

čaute baby,prosím poradí mi niekto ako dlho sa má pichat diphereline?pichá sa podla protokolu dovtedy kým nepojdem na 1.kontrolu medzi 2.a 4.dnom cyklu?to by som si pichala 12 dní.

jomini
22. júl 2013

@andyka3 a potom sa pokracuje, + sa pridavaju postupne ostatne injekcie

alibabaa
22. júl 2013

@zalucia este k tomu morfoultrazvuku. volaj hned ak ho chces absolvovat, lebo sa moze stat, ze nebudu volne terminy kedze ho musis absolvovat najneskor v 21tt...

andyka3
22. júl 2013

@jomini dakujem za odpoved 🙂

zalucia
23. júl 2013

@karinuska22 áno, pojdem, aj teraz mi pomerali všetko, videla som mozog, močový mechur, aj pršteky malinkaté, bola som z toho na mäkko, to sa objednám do cegys v TN, síce choeím k Jankovskému v TN, ale na tento utlrazvuk chcem ist k mudr. Hlaváčikovi.

zalucia
23. júl 2013

@alibabaa áno áno dakujem, je to kámošov známy, tak dufam, že ma nedomietne 🙂

luanna
23. júl 2013

@erdeitunder ahoj, ja som bola na KET s dvoma 4 bunkovymi embryami a cakame dvojicky! Takze neboj, sancu uchytit sa maju aj take malinke. Drzim palce!!! 🙂

erdeitunder
24. júl 2013

@luanna gratulujem! 🙂 Dneska je piaty den, a ja este nemam ziadne priznaky tehotenstva.V maji ked som bola na ivf, tak vtedy uz som citila ze sa nieco deje, ale nemohli sme dlho tesit, lebo odislo nam. ☹ Ty kedy si zacala citit ze si asi tehotna?

aqva
24. júl 2013

Môžem sa baby spýtať od dnes mám užívať 3x2 tab.estrofem musim dodržať aj čas užívania alebo ako to užívate? Prvú tab. som si dala ráno o 7h

bimbo37
24. júl 2013

@aqva ahoj, no v podstate mala by si sa priblizne drzat rovnakeho casoveho rozmedzia, ale zase nestriela sa, ak mas cca do hodinky rozdiel. ja ak niekde som tak tiez si davam neskor alebo ak niekam idem tak zase skor.

melinda1989
24. júl 2013

Ahojte!
ja v piatok idem na krv,chodím do gyn-fiv, a chcela by som sa opýtať,že potom si mám vypítať termín na konzultáciu,alebo my daju oni?koľko trvá kým budú mať výsledky?

luanna
24. júl 2013

@erdeitunder ja som necitila nic, iba kramove bolesti asi 8 den po ket tak som si isla nakupit tampony a vlozky 🙂 a dalsie rano som si robila test a hned vyskocili dve ciarky 🙂 iba cigaretovy smrad mi vadil ale to som si uvedomila az potom

luanna
24. júl 2013

@aqva ja som uzivala presne kazdych 8 hodin +- . O 6,00-14,00-22,00. Snazila som sa to dodrziavat

bimbo37
24. júl 2013

@melinda1989 ahoj. a ty si sa objednala len na krv? lebo standardne je to tak, ze sa objednas na konzultaciu a tam sa vsetko dozvies a nasledne potom absolvujes vysetrenia, ktore ti urcia. takze v tvojom pripade neviem? skus si tam zavolat. ale podla mna by si si mala tu konzultaciu dohodnut cim skor.

erdeitunder
24. júl 2013

@luanna tak este mam nadej, dneska je 5-ty den od transferu.U nas nikto nefajci, nepijeme ani kavu.Dneska poopede rozhodla som ze nebudem dalej lezat,lebo stale vymyslam nieco zle, ale budem upratat a varit,a je mi ovela lepsie. 🙂

melinda1989
24. júl 2013

bimbo37 ahoj!ja som uz bola na konzultácií minulí týždeň,mám ísť na krv v piatok(tak my vysiel 3 deň cyklua aj manzel v tedy je objednaný na spermiogram.a neviem, ze ci máme počkať tie výsledky a ona nás zobere na konzultáciu ten deň alebo sa máme objednať na inokedy?

melinda1989
24. júl 2013

@bimbo37 ahoj!ja som uz bola na konzultácií minulí týždeň,mám ísť na krv v piatok(tak my vysiel 3 deň cyklua aj manzel v tedy je objednaný na spermiogram.a neviem, ze ci máme počkať tie výsledky a ona nás zobere na konzultáciu ten deň alebo sa máme objednať na inokedy?

vahy1
24. júl 2013

@aqva ahoj,tak aj ja som presne uzivala a aj uzivam estrofem kazdych 8hod. ,ja mam vsak davku 3x4tbl. Dnes som 3den cyklu

erdeitunder
25. júl 2013

@melinda1989 ahoj,vysledky budu hotove o 3 tyzdne,a ked ides nahlasit ze si prisla na krv tak vtedy mozes aj objednat nanabuduce

blcha76
25. júl 2013

Ahojte kočky. Ja som bola včera na kontrolu po mesačnom užívaní antikoncepcie, pretože sa mi po užívaní Clostilbegytu robili cysty a pred mesiacom som mala až 4 a 8cm. 3 zmizli, ale jedna 3,5 cm mi ešte zostala. Takže mi Dr. ešte na jeden mesiac predpísala antiku. Skoro ma porazilo. Toto čakanie ma ubíja. Vraj sa musíme najskôr zbaviť tých cýst a potom môžeme pokračovať. Takže som stále na začiatku a o mesiac idem na kontrolu a stále budem len na začiatku. Výsledky krvi mám dobré, nič mi nezistili a partner má spermiogram tiež dobrý, takže nechápem prečo sa nám 3 roky nedarí... Držím Vám všetkým palčeky 🙂 , a ja musím ešte mesiac vydržať, aby sa niečo začalo už diať ☹ ...

blcha76
25. júl 2013

@melinda1989 Myslím že výsledky trvajú cca 3 týždne (teda z krvi), spermiogram je do 2 hodín. Takže by si sa mala objednať po odbere krvi na nejaký termín o cca 3 týždne...

melinda1989
25. júl 2013

@erdeitunder
@blcha76
dakujem vám za informácie!

zelenagw
25. júl 2013

Ahojte už som tu dlho nebola lebo som nič nové nemala ale už mám ideme posledný raz do Mt na IUI a už čakáme na žiadosť na IVF dnes prišla mrcha tak že ideme na to ....

melinda1989
25. júl 2013

Ahojte!Vedeli by ste my povedať koľko trvá príprava na IVF po krvných výsledkoch?

nezabudka8
25. júl 2013

Ahojte snazilky prosim o radu.dnes 7 den mam inj. Diphereline ci ako sa to vola ale stale ziadne priznaky mrchy.je to este ok?kedy ste vy dostali?cca. mam problem aby som dovolenku potom mala.mam ju nahlasenu o 3 tyzdne. Dakujem

gelinka75
25. júl 2013

@nezabudka8 mne od dipherelinu meskala 4 dni, musis vyckat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre