Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

diska
13. mar 2015

@1pata nie ,tie som mala z mam nemam lieky na IVF.

1pata
13. mar 2015

@diska dakujem za info,aj ked som si povedala, že už končíme z centrami, tak to Brno je velmi zaujimeve. My by sme si už platili všetko sami, vzhladom na vek, tak preto sa pýtam čo a ako.

diska
13. mar 2015

@1pata urcite to skuste,my sme si uz tiez vsetko platili sami a nebolo to drahsie ale lacnejsie ako na slovensku a tu nam to preplacala aj poistovna,za konzultaciu nic nedas a sama uvidis aka super od tial naladena pojdes 🙂 Netreba tam chodit ani casto na kontrolu,kopu veci si dohodnete emailom,odpovedia ti na kazdu otazku,vsetko vysvetlia,v pripade porblemu tam mozes volat na nonstop linku .

1pata
13. mar 2015

@diska dakujem mooc za info.

mo3326
14. mar 2015

@katka676 nie, neboj nie si sama, ja od včera už stimulujem lebo som dostala neskoršie menz., beriem puregon a menopur. na kontrolu idem vo štvrtok ale točí sa mi hlava tak neviem či od liekov alebo od času ☹
Ty ako si na tom?

katka676
14. mar 2015

@mo3326 ahoj, som myslela ze vcera je uz mrcha na ceste ale furt nic :( ... by som stale len spala, ale obcas sa hlava toci aj mne, a to mam stale este len diphereline.

mo3326
14. mar 2015

@katka676 no mne taktiež meškal 3 dni, si prvý krát na IVF? ja áno, tak som ešte taká neistá v určitých veciach. unavená som aj ja. neviem či si môžeme dať pohár vínka keď berieme tie inj., nemáte baby stým skúsenosti? už som z toho celého taká vynervačená.

verroni28
15. mar 2015

Ahojte, rada by som sa vas popytala ohladom GF, ja som v zaciatkoch. Zatial mam za sebou prvu konzultaciu za 15e a v ambulancii som bola 10 min. Mam sa rozhodnut ci chcem ambulantne vysetrenie za 150e alebo rovno laparku 270e. Viem ze proti tomu co ste tu pisali za peniaze je toto asi malo ale mne sa aj toto zda byt dost. Lekarka povedala ze ak sa nic nezisti ambulantne tak pojdem na laparku a preto vela zien ide uz hned na laparku. Neviem ako sa tozhodnut 😒 ako ste to riesili vy prosim?

amy25
15. mar 2015

@verroni28 ja som bola na laparke u nas v nemocnici, poslal ma na nu moj gynekolog a neplatila som nic. Do GF som potom doniesla len spravu z operacie.

zellva
15. mar 2015

Baby na laparo treba ísť v kazdom prípade?? Alebo netreba?mám pocit že všetky tam chodíte. Ďakujem za odpoveď.

ladyblcha
15. mar 2015

@verroni28 laparku a hysteroskopiu ti spravia pod narkozou za 80e v gynpor sliac. Naco take prachy davat za to? Chod tam s vysledkami len.
Alebo nech ta gyndak posle do nemocnice s odporucanim a mas to ako vykon plateny zdravotnou poistovnou. Tiez dones vysledky len.
Oni tusim len zbieraju peniaze.

ladyblcha
15. mar 2015

@zellva mam pocit ze ked je problem muz (jeho spmg), tak nemusi ist zena. Ak je spmg dobry, zena to podstupuje.

zellva
15. mar 2015

@ladyblcha aha, lebo mne osobne sa to zdá ako veľmi veľký zásah do organizmu. Ja mám za sebou aj hysteroskopiu aj laparo ale pred cca 2 rokmi a teda nechcela by som znovu :/ ďakujem. A K tým cenám hysteroskopiu som mala hradené poisťovňou a bola som v Iscare. Tak sa mi zdajú ceny vysoké ;)
@verroni28

ladyblcha
15. mar 2015

@zellva tie ceny su hrozne! Laparka je preplacana zdr.poistovnou na odporucanie gyndaka, mozno aj hysteroskopia, len tu nerobi kazda nemocnica.

@verroni28 povedz ze donesies vysledky z laparky a odmietni to u nich. Tu laparku potrebuju ako absolvovany ukon zdr.poistovne pre preplatenie umeleho. Skratka urcite ukony musis absolvovat aby schvalili preplatenie umeleho. Ako samoplatca ale nemusis vsetko absolvovat, daju sa preskocit.

verroni28
15. mar 2015

Dakujem za rady. Ja mam gynekologa priamo v GF preto som hned zacala riesit aj tieto vysetrenia tam, len som po prvej konzultacii zostala v soku z cien. Laparku tiez nechcem riesit ked mozno vobec netreba. A to ambulantne vysetrenie sa tiez da cez poistovnu niekde inde? Viete mi prosim poradit kde v BA?

verroni28
15. mar 2015

@zellva hysteroskopia je to ambulantne vysetrenie? Tiez som myslela ze toto bude hradene poistovnou a keby mi potom povedali na zaklade vysledkov ze mam ist na laparku, tak pojdem. Ale takto ked je platene aj jedno aj druhe tak to zeny nuti ist rovno na laparku 😒 a tiez sa dost bojim operacii a nemocnicii tak sa neviem rozhodnut co so mnou dalej 🙂

zellva
15. mar 2015

@verroni28 hysteroskopia sa robí v narkoze, ale nerezu ani nič podobné, proste Z dola ti zavedú prístroje popozeraju, zoberú vzorky, zobudis sa a ideš domov. ja som bola na tom na odporúčanie gynekológa a teda V tom prípade to bolo hradené poisťovňou. Skús pohľadať, popytat sa kde to ešte robia, podľa mňa existuje inštitúcia kde to toľko nestojí :( podľa mňa sú to ďalšie peniaze navyše, ktoré sa dajú investovať inak.

ladyblcha
15. mar 2015

@verroni28 v tejto teme kocka spomina nejake bratislavske centrum, precitaj niekde v prispevkoch to je.
https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/laparoskopicke-vysetrenie-priechodnosti-vajecnikov-2/

katka676
15. mar 2015

@mo3326 Ahoj, ja idem teraz uz na 2 IVF, ale ako by som isla len na prve, nakolko 1 IVF cyklus bol stopnuty...byvaly odisiel za susedou 2 dni pred odberom oocytov. Ale presne ako to prve IVFko mi to meskalo presne 4 dni, takze dnes mrcha dorazila a cakaju ma prve kontroly. Ako sa citis, stale zle?

verroni28
15. mar 2015

Dakujem, uz googlim 🙂 predtym som sa sustredila len na to co si mam vybrat medzi tymi dvomi vysetreniami a viac menej som to riesila aj kvoli peniazom. Teraz viem, ze laparku nateraz odlozim a hladam, kde sa da spravit to ambulantne vysetrenie cez poistovnu. Inak to mi uplne uniklo ze aj to sa robi v narkoze. Ja som pochopila ze mi vstreknu nejaku tekutinu a bude sa pozorovat ako prechadza cez vajcovody a nejako som nezachytila tu narkozu. No idem najst vsetky info ohladom toho aby som nebola prekvapena a vedela do coho idem 🙂

ladyblcha
15. mar 2015

@verroni28 na tvojom mieste by som si vybavila laparku v nemocnici, za peniaze poistovne, pod narkozou. ak riesite umele, skor ci neskor to bude poistovna vyzadovat ako krok, ktory si podstupila pred poziadanim o preplatenie umeleho. teda ak su partnerove spermie v poriadku.

@katka676 prepac, ze sa pytam, akoze partner s ktorym si riesila umele odisiel za inou par dni pred odberom vajicok? 😕

verroni28
15. mar 2015

@ladyblcha no praveze my zatial umele neriesime a pevne dufam, ze nebude treba 😉 snazime sa rok o babo a gynekolog ma poslal na dalsie vysetrenie a to to ambulantne alebo laparku. Partner je zdravy, mne zatial tiez vysli vsetky vysledky dobre, tak vraj problem moze byt vo vajcovodoch, ze potrebuju zistit priechodnost.

ladyblcha
15. mar 2015

@verroni28 aha, tak to som nevedela, lebo si vo forume asistovana reprodukcia, tak som myslela, ze riesite 🙂

verroni28
15. mar 2015

@ladyblcha to mi naslo ked som hladala nieco o tychto vysetreniach v GF 🙂

ladyblcha
15. mar 2015

@verroni28 jasne, len ma to zmiatlo. ale hlavne ze si odpovede na svoje otazky nasla 😉

verroni28
15. mar 2015

@ladyblcha dakujem 🙂

alali78
15. mar 2015

My sme sa snazili a v Gyn- five nam pomohli. Mame krasnych zdravych dubakov ktorych nadovsetko milujeme

katka676
15. mar 2015

@ladyblcha nie, to v ziadnom pripade

ladyblcha
15. mar 2015

@katka676 prepac, zle som pochopila teda tvoj prispevok vyssie 😅

katka17044
15. mar 2015

ahojte prosím vas neviete.. po et som mala chvíľku pozitívny test cca týždeň, potom som presne ako hodinky dostala normálne menzes a teraz mám ďalšiu dostať až okolo 30.3 a dnes som však začala špiniť a aj trochu krv nemáte s tým niekto skúsenosť? Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre