Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

chrustik10
9. okt 2012

@maruskaaaa no jak si ma teraz ukľudnila...že viac ako 3 týždne! 😀 😀 po jednej injekcii depherelinu mám citlivé okolie vpichu...ak ho mám brať ešte 20 dní, tak .....radšej nič nedodám, lebo úplne vystraším pancusku 🙂

rojica
9. okt 2012

@2lil moja ja si musím ešte najskôr počkať na verdikt od pani doktorky.....a mrchu som už dostala akurát mám 3 DC....tak v tomto som ja moja nie veru zbehla...nepomôžem ti... ☹

maruskaaaa
9. okt 2012

@chrustik10 nič sa ty neboj, to pôjde ako po masle, niekto si pichá menej, niekto viac, ja som mala dlhý protokol. Keď už budeš pridávať aj ďalšie inj, tak to pôjde rýchlejšie. Uvidíš, zbehne to veľmi rýchlo, až sa budeš čudovať. 🙂 🙂 🙂

dadenka111
9. okt 2012

@2lil Ahoj, doberies lieky prides na kontrolu ako pisu. Najskor krv a potom ta zavolaju na sono. Pozru ci sa tam nachadza dostatocne veliky dominantny folikul. Ak si mavala ovulku a v cas, tak by si mala ist hned 10DC na sono. Po clostile mozes mat aj skor zrely a moze ich byt aj viac. Potom volas na to cislo v protokole a povedia ti dalsi postup. Ci mas este raz prist na kontrolu, alebo uz mas hladinu LH v krvi zvysenu a folik taky veliky, ze ti povedia kedy si mas pichnut Pregnyl a aku davku. Pichat kazu vacsinou o 22:00 a davku 5000IU (1bal.). Ak si ho nedokazes pichnut sama, tak za poplatok na pohotovosti ti ho pichnu. Mala by si mat od GF ten papier na to.
No a zakrok je taka rychlovka. Az na to cakanie kym MM odovzda zubrienky a kym ich spracuju(precistie) to je aj 1,5-2hod. Potom si ta zavolaju. Nejake papierovacky a pred tym este zaplatis na recepcii prasule. O zakroku napisem neskor....musim ist. Zatial cauko

2lil
9. okt 2012

@dadenka111 ďakujem veľmi pekne 🙂 ... ovulku som mala naposledy až 31DC takže v pohode mi stačí ísť 12DC 🙂 ... len u mňa je problém s funkčnými cystami takže folikuli asi narastú len je problém s prasknutím ... a na to ak som dobre pochopila včera lekára je zas ten pregnyl ... sama si to asi nepichnem ani neviem ako ani kam a nikdy som to nerobila.. je to len raz za mesiac tak zbehnem na pohotovosť.. hej papier mi dali na pohotovosť... a koľko to cca stojí v GF? ďakujem za info ... 🙂

sarah00
9. okt 2012

ahojte. babule, kedy ste platili niečo prvýkrát v GF? ideme v pondelok na druhú konzultáciu a neviem, či už mám pripraviť nejaké euráče.

jomini
9. okt 2012

@sarah00 ahoj, platili sme az ked som zacala stimulovat, 105,- poplatok za vysetrenia pocas stimulacie, ostatne az po zakroku

fertilitycoaching
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pancuska
9. okt 2012

@chrustik10
@maruskaaaa
@rojica
@dadenka111 som vas dievceta zhrnula len strucne lebo uz nas tu je tolko ze som si zacala zakladat debilnik a pisat co kedy ktora ma lebo som mala hlavu ako melon ze co kedy ktora ma 😀 no tak zajtra moja prva diphereline injekcia,dufam ze to nie je nic hrozne a zvladnem buduci tyzden nocnu!!! take nieco ako pregnyl? myslim pocit..... 😉

rojica
9. okt 2012

@pancuska tak držím palce aby si to pichanie zvládla..... 😉.....sa my to píše, ale ešte neviem, že čo mňa čaká.....☹

lulu107
9. okt 2012

Ahojte aké ste mali hcg po ET na 10deń?a mali ste PK? ja som mala na 10 deň 506 a na 14 deň 1600 po PK, vrtá mi v hlave je také hcg pri jednom alebo dvom babatkach. Ďakujem za odpoveď

chrustik10
10. okt 2012

@pancuska čauky..tak ja včera druhý diph....do druhej ruky, druhá sestrička (no veď na pohotovosti asi nestretnem dvakrát tú istú) a táto presne vedela, že pomaly, dokonca sa ma pýtala, či to nechcem do bruška....ja reku aj to bude....štipkalo veľmi málo, nateraz bolesti žiadne...takže rada, akú som aj ja dostala od báb - pomaly, pomaly, pomaly a tomu, čo ti to bude pichať, to treba doslova zdôrazniť.....

chrustik10
10. okt 2012

baby, ktorá ste pichala menopur alebo puregon, alebo súčasne, aj tieto štípu? nech sa psychicky pripravím.... 🙂

zuzana231
10. okt 2012

@lulu107 ahoj lulu. ja som mala po PK na 10 den 238 a na 14 den 807 a bude 1 babatko. takze u teba to asi budu dve 🙂 ale ono je to individualne, treba pockat na ultrazvuk. drzim palceky nech je vsetko v poriadku 🙂

boobaa
10. okt 2012

ahojte baby, mám neskutočný strach pri výbere, neviem sa rozhodnúť medzi 1 alebo 2 embryjkami.mala ste niektorá podobný problém? neviem čo mám robiť a IVF sa mi blíži

elise
10. okt 2012

@boobaa pri dvoch embrijkách máš väčšiu šancu že sa ti aspon jedno ujme, ja som dávala vždy dve a ujalo sa iba jedno. aj to po PK.

gelinka75
10. okt 2012

@chrustik10 pichala som menopur, nestipal

rojica
10. okt 2012

@pancuska babenky myslite zajtra na mňa a držte my silno palčeky aby bolo všetko ok....bojím bojím..... ☹...
@boobaa
@2lil
@ivka3901
@annamary27

2lil
10. okt 2012

@rojica moja neboj všetko bude dobré ... budem na teba myslieť a čakať večer na správu 🙂 ...máš dobrý DC tak sa hádam hneď pohnete a nebudeš musieť čakať na ďalší cyklus ... držím palceeee !!!!

dagmar25
10. okt 2012

@pancuska ahojky, chcela som sa ta spytat, ze za ako dlho tebe schvalili tu ziadost a kedy si volala vtedy do poistovne? Dakujem a inak drzim dnes palce, urcite to zvladnes... 🙂

vvia
10. okt 2012

@sarah00 platis prvykrat, az ked ides na umele...ja som niekedy zaciatkom stimulacie platila

dagmar25
10. okt 2012

@boobaa ahoj, rozhodnutie je ozaj len na tebe a tvojom partnerovi, my sme sa rozhodli pre dve a jedno sa nam ujalo, teraz znova, ak sa podari tak si dam vlozit dve...

boobaa
10. okt 2012

@elise dakujem, ja viem ... pri 1 x IVF som si dala 2 embryjká, a z toho 1 umrelo a druhé sa rozdvojilo, takže som čakala jednovaječné dvojičky dievčatká, lenže som o ne prišla v 25 týždni - spontánny potrat a tohto sa veľmi bojím. pri dvojička je vždy riziko. Bojím sa že ked si dám iba 1 tak sa neujme a ked 2 tak sa mi ,,to,, znova zopakuje ☹ tak namiesto toho aby som sa tešila mám hlavu v smutku z rozhodnutia

boobaa
10. okt 2012

@rojica držím palčeky silno mooooc, ideš na vyšetrenie?

rojica
10. okt 2012

@boobaa hej moja ideme na druhú konzultáciu....ohľadom toho čo som ti písala v IP.....ďakujem moja.... 🙂

rojica
10. okt 2012

@boobaa verím ti, že to musí byť ťažké rozhodovanie potom čím si si už prešla...ale nech sa rozhodneš akokoľvek určite to dopadne dobre....držíííím palčeky.....

rojica
10. okt 2012

@boobaa a kedy sa chystáš na vklad?

boobaa
10. okt 2012

@rojica neviem kedy bude punkcia vajíčok, ževraj sú lenivé a pomaly rastú, tak musím brať tršku väčšie množstvo gonalu (hormón) ja si myslím že budúci týždeň pojdu vajíčka von a potom sa uvidí kedy bude vklad embryjok

maruskaaaa
10. okt 2012

@pancuska Tak vidíš, prvá inj.dipherelinu za tebou a ani to nebolelo že? 🙂

pgaba
10. okt 2012

@chrustik10 ahoj, kde si davas pychat dipherelin -do ramena? to nic nie je da sa to prezit ak by sa ti vytvarala modrinka tak si na to daj heparoidovy krem :D ja som si tiez pychala 3 tyzdne a som tu -da sa to prezit uz co potom pride je len malina :D hore hlavu stoji to za to ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre