Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pgaba
10. okt 2012

@zuzana231 ahoj, chcela by som sa spytat po 10 dnoch ides na kontrolu aj na 14 den a potom ak mas vyssie hodnoty GF ta este zavola na nejaku kontrolu alebo hned ta odposle svojmu gynekologovi? dik

pgaba
10. okt 2012

@boobaa ahoj my sme si dali 2 ale ktora bola so mnou ta si dala len 1 embr... to urcite pride zavami velmi mila a zlata embryologicka a ta Ti vsetko povie co a ako a hlavne co Ti odporuca a ostatne veci. Klud ak uz si prezila pychanie toto vsetko bude malina :D hravo sa to zvladne a uz len cakanie na vysledok ;)

boobaa
10. okt 2012

@pgaba ahojky, viem ako to prebieha, bola som minulý rok na IVF - bolo úspešné, po 2 embryjkach, 1 odumrelo a z 2ho som mala jednovaječné dvojičky. Lenže dievčatká som potratila v 25tt. preto sa bojím mať znovu 2 embryjká. a pri 1 embryjku sa bojím že sa može stať že sa neuchytí. toš budem to mať tažké. ale vnútorne som rozhodnutá asi pre 2

rojica
10. okt 2012

@boobaa tak šup do toho a neváhaj aby si to neskôr neľutovala..... 😉

pgaba
10. okt 2012

@boobaa to ma fakt mrzi a drzim palce a hlavne vela sil :D tak sa rozhodni podla tvojho vnutorneho pocitu :D

dadenka111
10. okt 2012

@2lil juu tak to hej 12DC staci ist na kontrolu, ale... mne sa inak clostilom cyklus skratil. (PCO po operacii vajecnikov) 1.IUI na 15DC, 2.IUI na 17DC, 3.IUI na 12DC bez clostilu ovulka 21DC a viac.
snad ti clostil pekne zaberie. drzim palce. my ked sme chodili na IUIcka, tak to stalo 50€. myslim, ze sa cena nezmenila. 😉
A ano Pregnyl (HCG shot) je podobny ako LH hormon a vyvolava ovulaciu. 😉

zuzana231
10. okt 2012

@pgaba bola som na krvi na 10 a 14 den a z tych hodnot HCG asi usudili, ze vsetko je v poriadku. od druhej krvi za 3 tyzdne mame ist na ultravuk do GF. jasne, ze som medzitym uz bola AJ u svojho gynekologa, ten uz videl aj bit srdiecko. chapem to tak, ze ak bude vsetko v poriadku na ultrazvuku v GF, tak potom uz vypisu zaverecnu spravu a uz budem chodit len svojmu gynekologovi.

2lil
10. okt 2012

@dadenka111 no uvidím na čom som ...v pondelok tak zbehnem ...no snáď mi zaberie ten clostil a snáď to vydržím bo dnes som len 2deň s clostilom a nieje mi dobre... točí sa mi hlava, vraciam :( a neviem či ma odvodňuje ale čurám nonstop :( ešte tri dni vydržať uff ... dik za info ...

ivka3901
10. okt 2012

@rojica držím palčeky všetko budé dobré posielam objatie cmuk

katty5
10. okt 2012

Ahojte, som tu nová a chcela by som poradiť ako prebieha prvá konzultácia v GF. Ideme ku koncu mesiaca prvý krat tak sa chcem dopredu pripraviť 🙂 Mame za sebou 2 krat dosť zlý spermiogram a tak sme doporučený na ICSI. Viete mi povedať čo nás čaká? Je potrebné pred prvou konzultáciou robiť ešte nejaké vyšetrenia. Chceli by sme to čo najviac urýchliť. Ďakujem za každú radu.

maruskaaaa
10. okt 2012

@katty5 Ahoj, na prvej konzultácií s vami preberú zdravotný stav, urobia ti stery. Ak by si bola v 2-5 DC, tak ti urobia aj hormonálny profil. Ak máš nejaké výsledky od svojho gyn, tak si ich zo sebou zober. Neskôr budeš potrebovať aj cytológiu, ktorú v GF nerobia, to ti urobí tvoj gyn. Ale to ti všetko povedia v GF. 🙂

katty5
10. okt 2012

@maruskaaaa dakujem za rady 🙂 viem, že to je možno blbá otázka, ale čo to znamená 2-5 DC? Robia sa aj nejaké genetické vyšetrenia? Ďakujem 🙂

rojica
10. okt 2012

@katty5 2-5 DC to je deň cyklu....a vtedy by ti mohli zobrať krv na hormonálny profil..... 🙂

katty5
10. okt 2012

@rojica dakujem 🙂 musim sa do tych vsetkych skratiek dostať 🙂

maruskaaaa
10. okt 2012

@katty5 DC znamená deň cyklu. 1DC=prvý deň menštruácie. Ak nemáte v rodine nejaké postihnuté dieťa, tak to nerobia automaticky. Robia to až po neúspešných pokusoch o umelé. Oni zoberú iba stery, či si v poriadku, potom donesieš cytológiu, urobia ti hormonálny profil a ešte budú zisťovať, či máš priechodné vajcovody. Robí sa to buď ambulantne alebo laparoskopicky. Mne to robili ambulantne, to ti vstreknú takú tekutinu a budú pozerať ultrazvukom, či sú vajcovody prechodné. Ak ideš na umelé oplodnenie - IVF, tak vajcovody nemusíš mať ani prechodné, len sa ti tam nesmie vytvárať taká tekutina, ktorá by bránila uhniezdeniu. Nechcela som ísť zbytočne na laparoskopiu. Ak by si išla iba na insemináciu, tak vajcovody musíš mať priechodné. Ale vidím, že inseminácia sa ťa netýka, lebo píšeš o metóde ISCI, tak to pôjde o umelé. My sme tiež dali ISCI. 🙂

rojica
10. okt 2012

@katty5....my sa chystáme zajtra na druhú konzultáciu doGF, tak som v tom tiež ešte nie až tak zbehlá..... ☹ ....

katty5
10. okt 2012

@maruskaaaa vsimla som si že ty už bábätko čakáš 🙂 tak gratulujem a prajem nech sa všetko podari 🙂 Ako dlho to všetko vlastne trvá? Od prvej konzultacie až po prvé ICSI?

katty5
10. okt 2012

@maruskaaaa a ta priechodnosť vajcovodov je bolestiva, či to robia len nejaku kontrolu? My máme doporucenu metodu ISCI tak dufam že mi nič hrozne robiť nebudu, lebo sa toho strasne bojim ☹

katty5
10. okt 2012

@rojica nam dali prvy termin až 30.10., som si myslela že to bude aj skorej, to cakanie je teraz strašne ☹

maruskaaaa
10. okt 2012

@katty5 Ďakujem ti veľmi pekne, snáď všetko bude prebiehať tak ako má 🙂 Na prvej konzultácií som bola v marci, stimuláciu (pichanie inj.) som začala v júli. Ja som na hormonálny profil čakala až 2 mesiace, lebo 2-5 deň cyklu mi vyšiel na veľkonočné sviatky a to v GF vtedy nerobili, tak som musela čakať až 2 mesiace. Potom minimálne 1 mesiac čakáš na schválenie zdravotnou posťovňou, niekedy to trvá aj dlhšie. Samotné pichanie mi trvalo 3 týždne a 2 dni, potom je odber vajíčok a samotný vklad. To už potom ide rýchlo. A potom už len čakáš na pozitívny výsledok. 🙂

rojica
10. okt 2012

@katty5 a ku komu idete na vyšetrenie?

katty5
10. okt 2012

@maruskaaaa fuha, no tak to je dlha doba cakania ... sa z toho aj zblaznim ... chcela by som to mat vsetko rychlo za sebou, no ale vidim ze to nebude az tak rychle a jednoduche .... A ty si si dala kolko vkladať?

katty5
10. okt 2012

@rojica to keby som vedela 🙂 objednali sme sa a zabudli sme na meno ... ale je to doktorka a viem ze priezvisko zacinalo na B.... ty ku komu chodis?

maruskaaaa
10. okt 2012

@katty5 Nemáš sa čoho báť. Tá priechodnosť (SIS) sa dá prežiť, trva max.15-20 minút. Predtým ti dajú diazepam proti bolesti na uvoľnenie a čípok - spasmopan. Najprv ťa iba z dola trošku vyčistia, potom ťa otvoria takým kliešťami, ako keď ti robia stery na cytológiu a potom tam dajú takú hadičku, ale to vôbec nebolí. Potom pomaly púšťajú takú tekutinu a pozerajú na monitore, či je to prechodné. Tekutinu púšťajú pomaly, budú sa ťa pýtať, či to nebolí, mňa to trošilinku bolelo ako keď máš menzes, ale to trvá iba minútku, niekoho to vôbec nebolí. Nemáš sa čoho báť. Metóda ISCI je napichnutie vajíčka, robí sa to tým, ktorý majú horší spermiogram (ak sú pomalé spermie). Aj my sme mali ISCI. Nemáš sa naozaj čoho báť, ja som sa tiež hrozne bála,lebo som taký strachopud a vidíš, prežila som to. Človek sa bojí, lebo nevie, čo máš čakať, ale tu ti všetky poradím, ak nebudeš niečo vedieť 🙂

rojica
10. okt 2012

@katty5 tak je to dr. Behúňová aj my k nej chodíme.... 🙂

maruskaaaa
10. okt 2012

@katty5 My sme si dali vložiť 2 (jedno bolo metódou ISCI a druhé IVF-z prirodzené oplodnenia). Jedno sa potom vstrebalo, tak čakáme 1 bábo, ale aj tak sa teším, hlavne, aby bolo všetko v poriadku. Tie poisťovne si dávajú načas so schválením, ale vyšetrenia netrvajú dlho, len v lete mali aj dovolenky, tak mne sa to trošku natiahlo. 🙂

maruskaaaa
10. okt 2012

@katty5 dr. Behúňová že? Aj ja som k nej chodila a musím ti povedať, že je skvelá odborníčka a je veľmi citlivá 🙂 Dobre si si vybrala

katty5
10. okt 2012

@maruskaaaa dakujem, si zlata 🙂 som rada za vsetky rady co dostanem 🙂 ja mam tiez strach zo vsetkeho, no ale ak si to teda zvladla ty tak musim aj ja 🙂 a aj pracujes teraz, alebo si PN?

katty5
10. okt 2012

@rojica ano tak tak, uz si spominam 🙂 dufam, ze bude vpohode ... hned mi ju pridelili, ani som si nevyberala, tak dufam ze som mala štastie 🙂 a pomôze nam

maruskaaaa
10. okt 2012

@katty5 ja pracujem u manžela, ale teraz som doma, pracujem z domu. Ale manžel je skvelý, ak som unavená, nenúti ma pracovať za každú cenu. Občas len tak leňoším a užívam si nič nerobenie. Ja som dala z práce výpoveď po 15 rokoch, lebo som mala veľké stresy, tak teraz si to užívam. A neboj, zvládneš to aj ty. Ja sa bojím všetkého, krvi, ihiel, nemocničného prostredia.... taký posera som 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre