Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

zuzancek22
3. okt 2011

@paaat tak to neviem ja som bola u svojho ráno

annamary27
3. okt 2011

@yeliel zatial nemám lapateľný dôkaz 😉

annamary27
3. okt 2011

@ivica7793 ahoj,my sme si užili jar a leto bez centra ,dovolenku v Turecku,chodíme k liečitelovi,ale ked sa to nepohne,tak trielime na Ket,ved máme troch mrazákov v centre 😀 😀 držte sa 😵 😵 😵

tinasc
3. okt 2011

@annamary27 presne tak som sa aj ja teraz rozhodla aspoň pár mesiacov neriešiť centrum... držím palce, nech vám to vyjde 🙂

nr_martinka
3. okt 2011

@misi76
@pici tak dik baby ale nepotesili ste ma🙂)

katka159
3. okt 2011

baby ta anestezia pri odbere vajičok je aká ako pri normálnej operácii?

pici
3. okt 2011

@katka159 urcite nie... toto je taka 15minutova... teda podla toho co beries ako normalnu operaciu :D

katka159
3. okt 2011

@pici napr.žlčník...lebom som fest nascípana a bojím sa že zajra na internom ma dr. stopne a povie že nič s toho nebude že ma na to nepustí ale dufam že do piatku sa stihnem dať do poriadku... 🙂

pici
3. okt 2011

@katka159 jaj tak to urcite nie je taka narkoza... podla mna porovnatelna s laparoskopiou... myslim ze ked si chora, nedovolia ti ist...

tinasc
4. okt 2011

@katka159 žlčník je náročná operácia, pri ktorej sa dáva iná narkóza ako pri OPU... náročnejšia aj ako laparoskopia malej panvy... ale napríklad podľa správy z nemocnice pri kyrete mi dali to isté ako pri OPU... tam to bolo tiež cca na 15 min... no a to netuším, či ti internista dovolí narkózu, keď si chorá... skôr nie...

misi76
4. okt 2011

@katka159 ja si myslím, že by ti mohla dovoliť narkózu, nebudú ťa intubovať. Ale snaž sa vyliečiť, do piatku by sa ti to mohlo podariť. Držím palce

tinasc
4. okt 2011

@misi76 a ty sa ako máš? tehu ti krásne napreduje, za chvíľku sa aj ty budeš tešiť z detičiek 🙂

misi76
4. okt 2011

@tinasc no veru, niekedy sa mi zdá, že to ide pomaly, inokedy rýchlo. Už je to veľká záťaž a to som len v 7.mesiaci, ešte musíme min. 2 vydržať, prekrížim nohy a nepustím. 🙂
Ty ideš tento mesiac na KET? Či až po novom roku?

alibabaa
4. okt 2011

@katka159 skor si myslim ze ta nepustia. ale skus vsetky mozne babske mediciny... budem drzat palce 🙂

anlady
4. okt 2011

Prosím o info. ktorá z Vás podstúpila IUI v gin-fiv. Ako často tam treba chodiť. Nechcem tam chodiť moc často-ak to nebude potreba. Koľko to trvá celé-prosím o vaše príbehy do pošty.prosím-moc mi pomôžete 🙂

sysinek
4. okt 2011

Ahojte dievcata...idem si po vzpruhu k vam a trosku pozitivneho myslenia...pretoze mam strach...Od vcera som zacala v gynfive dlhy protokol...mam strach z toho co tie hormony so mnou porobia...snad to nebude take zle, dufam...lebo moje decka v skole budu mat kruty mesiac 🙂 🙂

annamary27
4. okt 2011

@sysinek ahoj,ja som prežila v pohode 2krát dlhý protokol,hormony u mna neurobili žiadne nežiaduce zmeny,v pohode som chodila do roboty a nemala som čas sa sledovať,len 2-3kilečká sa na mna nalepili 😉 ja som pichala diphereline,puregon a menopur.

dasyka
4. okt 2011

Babulky, aj napriek uzivaniu utrogestanu som na 6 den po ET zacala krvacat. Volala som do centra a dnes, tj. 7 den po ET som bola na odber krvi. Vysledok je jasny - negativny. Stalo sa Vam, ze napriek uzivaniu utrogestanu ste dostali menzes....a este tak skoro po transfere?

sysinek
4. okt 2011

@annamary27
aj ja mam pesne take....hormony...zatial druhy den diphereline....kil sa moc nebojim...len nech to nejako zvladnem mysli po psychickej stranke..ja som taky placko

annamary27
4. okt 2011

@dasyka ja som dostala na 9ti den,krv bola trochu pozitívna,druhá krv bola trošku s vyšším hcg a pri tretej krvi bolo negatívne.Pri druhom ET som vôbec nekrvácala a krv bola slabo pozitívna a druhá negatívna.Na kontrolnú krv o pár dní nepôjdeš?

annamary27
4. okt 2011

@sysinek ked budeš mať myseľ zamestnanú prácou a nebudeš len doma vysedávať a celé dni na to myslieť tak to bude podla mna v pohode.treba byť hlavne pozitívne naladená 😀

dasyka
4. okt 2011

@annamary27 hej, v piatok mam ist. A aj to nejako u Teba riesili? ...ci takymi vecami sa ani nezaoberaju? Lebo ja som si myslela, ze ked uzivam utrogestan, nemozem dostat menzes.

sysinek
4. okt 2011

@annamary27
ved to...chodim do prace, tak to snad prezijem...🙂)...v skole sa neda nudit🙂)....ja mam strach z tych velkych hormonov puregon a menopur...mi povedal, ze mi dal vyssiu davku, ze radsej potom bude znizovat...ked bude vidiet, ze foliky pekne rastu

annamary27
4. okt 2011

@dasyka bolo to vraj biochemické tehotenstvo,volačo tam neklaplo,tak je pešie ked to skončilo takto skoro než potratom neskor,to mi povedali po prvom pokuse.
Po druhom sme už riešili štítnu žľazu,protilátky,podrobnejšie vyšetrenie krvi,moja dokina doma mi dokonca dala urobiť aj toxoplazmozu.všetko som mala o.k,len protilátky mi robili na jar v centre a ja som tam odvtedy nebola,dali sme si trocha pauzu,dva pokusy za rok bolo dosť.Z druhého pokusu máme 3zmrazené embryjká,tak uvidíme kedy sa po ne vyberieme.

annamary27
4. okt 2011

@sysinek mne zvyšovali tie dva typy v druhom pokuse,aby som mala kvalitnejšie vajíčka a aj to zabralo 😀 😀 z toho pokusu máme aj mrazíkov,len pri Et predtým sa súrodenci neudržali.

dasyka
4. okt 2011

@annamary27 hmmm...mas pravdu. Ako sa hovori: vsetko zle je na nieco dobre. Lepsie, ze to skoncilo tak skoro ako by si sa mala neskor trapit. U nas to bol prvy pokus, tiez nam zostali zmrazene 3 embrya 😉

katka159
4. okt 2011

@pici
@tinasc
@misi76
@alibabaa tak internistka mi povedala že z jej hladiska v tom nevidí problém ale že ma môžu stopnuť v gynfive ale podla tej reči mi to dovolia...ved uvidím zajtra čo mi povedia.... 🙂

tinasc
4. okt 2011

@misi76 ja idem koncom decembra na nastavenie stimulky a hor sa na druhé ivf... mrazáčikov sme nemali...

tinasc
4. okt 2011

@sysinek aj ja som mala dlhý protokol, ale nič mimoriadne som nezaznamenala, akurát trošku väčšia únava, robila som to čo predtým, takže myslím, že v pohode...

sysinek
4. okt 2011

@tinasc
tak to si ma potesila🙂)...zacnem sa normalne aj z toho tesit, ze nieco sa vobec okola mna deje...po takom case🙂)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre