Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

efkac
9. sep 2013

@blavabla u nás je momentálne dosť problém, že svojim prístupom znechutili môjho muža...on to cíti tak, že ja kvôli nemu musím podstúpiť nepríjemné vyšetrenia a z jeho pohľadu aj telo zaťažujúcu liečbu (predsa len, nikto presne nevie, čo tie hormóny môžu v budúcnosti spôsobiť)...ja sa nebojím a som pripravená podstúpiť čokoľvek...ale on nie je presvedčený, že keď sa k nám tak chovali hneď na začiatku (vo chvíli, keď nás mali presvedčiť o ich schopnostiach), tak že im bude záležať na nás v celom procese...bojí sa o mňa...neviem, je to ťažké vysvetliť...na jednej strane za nich hovoria ich výsledky, na druhej strane je vnútorný pocit (možno inštinkt alebo šiesty zmysel..)...momentálne sa vo mne bijú pocity čo ďalej...veriť ich výsledkom? dať na vnútorný hlas?...je to ťažké rozhodnutie...sama som zvedavá ako to dopadne...tie krátke záchvaty plaču poznám...ja ich mám niekedy po ceste z práce domov (autom mi to trvá iba 7 minút ; niekedy ma napadne, čo si o mne môžu myslieť ľudia, ktorí ma vidieť šoférovať s prúdom sĺz stekajúcim po lícach...)...

petkaa28
9. sep 2013

@efkac je mi ľúto, ze nemáš rovnaku skúsenosť ako ja.. Nám ukázala dr aj spermie na obrázku, aké majú byt a aké ma manžel..
@nellyel ďakujem za odpoved 🙂 držím palceky 🙂

majkulik
10. sep 2013

@sarin pri prvej konzultacii sme predlozili papiere co sme mali a hned nam povedala, ze treba spermiogram, odo mna krvne vysetrenia a povedala, ze na zaklade vysledkov sa uvidi, ako dalej 🙂

majkulik
10. sep 2013

@efkac ja som tam tiez chodila s polovickou, a vzdy sa k nemu spravala slusna. Mala na neho trpezlivost, slusne a trpezlivo odpovedala na jeho otazky. Jedine, co mna zarazila bolo vtedy, ked som jej povedala, ze to musime o mesiac odlozit, lebo v praci k 1. mi ma nastupit nova kocka ato je vzdy stres. Svojou reakciou ma trochu zaskocili, ale inak v pohode.

majkulik
10. sep 2013

@efkac inak mm ma tiez zly spermiogram, bol aj na operacii, nepomohla. vy ste skusali nieco s tym urobit? teraz do neho cpem vitaminy, figy, ma zakaz alkoholu (vcerajsie narodeniny sme oslavili s kofcou), studene sprchy a dusevne cvicenia. . . . aj ja som v poriadku, ale podporuje ma a stale hovori, ze je to hlavne na mne. ked som sla domov s dvoma igelitkami liekov, tak sme zostali mimo obaja. teraz tie kopy krabiciek len obchdzame, a stale mi hovori, je to len na tebe. jedno je iste, ste v tom dvaja a dvaja to musite prekonavat, ale odsudit niekoho len kv tomu, ze mal mozno zly den, alebo ho nieco podrazdilo a mozno to s vami vobec nesuviselo. ano, je to sukromne centrum, ale robia tam ludia. ja osobne by som im este dala sancu.

silvik1
10. sep 2013

@efkac ahoj. mala som presne také isté očakávania ako Ty keď som šla do GF. ja chodím k Drábekovi a u neho som naopak zistila, že je ukecanejší práve keď tam mám manžela. na rozdiel od iných báb si nemyslím, že by si to mala siliť a chodiť tam keď im nedôveruješ a máš z nich zlý pocit. v BA sú aj iné centrá, zájdi si tam na konzultáciu, porovnaj a potom sa rozhodni. pretože keď Ti už teraz vadí ich prístup, nemyslím si, že sa to zmení - keď totiž začneš stimuláciu na IVF "prejdeš rukami" na kontrole pomaly všetkým lekárom a na to si nie každý vie zvyknúť. hlavne sa nenechaj znechutiť - GF nie je jediný, aj keď sa niekedy tak správajú 😉 hlavu hore, hlavne sa rozhodni správne 🙂

gelinka75
10. sep 2013

@efkac ja ta chapem, nie je to prijemne, ked ta zrazu lekar postavi pred hotovu vec, inac ja som vdacna zato, ze mi hovoria veci na rovinu a nehovoria okolo toho obaly a recicky, to nepotrebujem..takze ak si precitlivela asi bude lepsie sa trocha obrnit, lebo to cele IVF nie je jednoduche a ano oni z toho ziju, ale v prvom rade su lekari a nie vzdy nam je prijemne to co sa deje...este jedno to o tych setrickach si viem predstavit, nie vzdy su v nalade..ale kazda bola uz ku mne aj mila..naopak to ma vzdy tak prijemne prekvapi, drzim palce akokolkvek sa rozhodnes, nech sa vydari to, preco ste tam prisli

senselinka
10. sep 2013

@efkac ja MUDr. Behúňovú poznám dlhšie, nestretla som sa s ňou prvý raz v GF, ale na pohotovosti v Ružinove, keď som druhýkrát potratila... bola milá ale racionálna, bavila sa so mnou narovinu a do ničoho ma netlačila... povedala mi riziká rozhodnutia a bez problémov ma nechala odísť domov, ráno som šla na kyret, ale bolo pre mňa nesmierne dôležité, že tú noc "pred" som mohla stráviť so svojím manželom... Všetky si prechádzame podobným peklom a je nás hrozne, hrozne veľa... na "pomojkanie" asi budeme musieť využívať manžela, kamarátky, mamy a nečakať spŕšku citov od lekárov. Keď sme bol u Dr. Behúňovej v GF, bola veľmi fajn, možno ju zaujal náš prípad a to, že sme niečo iné, trochu "výzva", ale narovinu nám povedala, že nám nič nesľubuje, lebo donosiť dieťa s mojou diagnózou sa naozaj nemusí podariť, ale že urobia všetko pre to, aby sme sa bábätka dočkali. Bola som rada, že viem, aká je pravda, pretože po 4 potratoch mám už zbytočného ubezpečovania, že všetko bude OK, akurát dosť... A čo sa týka sestričiek, tam je to ozaj ako na bežiacom páse, ale vôbec by som to neriešila. Keď som tam o 7:15 prišla, predo mnou už stálo 17! žien a vnútri čakalo 10 párov. Keď som odchádzala, za mnou už stálo ďalších 10. Je to neuveriteľné, koľko párov má dnes problém... a ja som rada, že je tu niekto, kto sa nám ten problém snaží pomôcť vyriešiť, že existuje tá možnosť, že nieje všetko stratené a že sa toho bábätka raz naozaj dočkám 🙂 Držím palce, aby si sa rozhodla správne, nie je to ľahká cesta a je skvelé, že tvoj mm sa o teba bojí, o mnohom to svedčí a budeš mať vedľa seba skvelého sparingpartnera na toto náročné obdobie 😉

lusipe
10. sep 2013

@pancuska tak ja pijem alchemilkovy caj teraz a inak nic specialne len vitamin E a tiez femibion 800....my sme obaja uplne v poriadku, len nevedia, preco sa nedari....tak asi je problem v tom, ze sa nevie spermia a vajicko spojit...tak na tu tvoju radu teda dam....🙂..myslim jablcko a mrkva...hej prva mam prirodzene, ani neviem ako....ale s prvym muzom....teraz velmi tuzime, tak snad to vyjde 🙂

blavabla
10. sep 2013

@efkac ja ti uplne rozumiem, je to tazke ...skus ist napriklad aj do ferticentu, tam maju zevraj rodinejsiu atmosferu skus ist na konzultaciu a uvidis...za to nic nedas...ako kolvek sa rozhodnes drzim ti palceky ... 🙂 a daj vediet... 🙂

depa
10. sep 2013

@pancuska vieš dnes je to 18den len to ti ma zarazilo že aj krv je pozitivna ono ani too nebolo tak krvacanie ako ked som bola na vecku a na papieri som mala slaunky pasik krvi naviem ci pri utroši može byt vytok taky žltohnedy raz slabsi koncom mesiaca mam ist na usg ale sa bojim diky že si mi napisala

donatela
10. sep 2013

Dievcence, chcela by som sa opytat, ked uz tu bol tip na mrkvicku s jablckom po ET. Citala som, ze pri IVF je potrebne pit vela vody. Kedy to zacina byt naozaj dolezite, v akej faze IVF a kolko je to vela vody? Plus som zachytila radu, ze je dobre pit mlieko. Tak sa chcem tiez opytat, ci ozaj, v akom stadiu a kolko? Ja totizto mlieko nepijem vobec...

bobulab
10. sep 2013

tak ja dnes dufam, že vo mne nevypukne chrípka, lebo mam od rana zvýsenu teplotu a vsetky kosti ma bolia:P....dufam, že to cakanie nepokazí choroba:(

mauerka
10. sep 2013

@donatela Vela vody uz od zaciatku stimulky - postupne zvysovat az na 4litre denne - to pit este aj po ET aspon par dni, potom mozes prejst na "klasicky rezim". A s tym mliekom to je kvoli potrebe zvyseneho prijmu BIELKOVIN pocas stimulacie kvoli hyperstimulacnemu syndr. Takze to nemusi byt bezpodmienecne mlieko ako take, ale bielkoviny /cottage cheese, tvaroh, jogurty.../ Ale zase prehanat to s bielkovinami nemusis, to nie je az take "zivotne dolezite" 🙂 Nakup si to do chladnicky a ked uz to tam bude, budes papat. Ta voda je podstatnejsia, tej treba pit vazne vela.
Ta mrkvy s jablkom - no, povedzme si pravdu - poskodit neposkodi, pomoct nepomoze 🙂 Rovnako si mozes davat deci cerveneho par dni pred transferom a ja osobne dost "nedam dopustit" na chilli v tobolkach kvoli prekrveniu maternice.

mauerka
10. sep 2013

@depa Taketo hnedaste OBCASNE vytoky na zaciatku su v pohode - hlavne v case, kedy mala prist ms za normalnych okolnosti. Ja som spinila este aj v 8tt a nebol to len hnedasty vytok, ale hneda krv tak na 2 slipove vlozky denne.

lusipe
10. sep 2013

@mauerka precitala som si tvoje odporucania donatele....lebo sme na tom uplne rovnako... 🙂....a stimulka sa pocita aj dipherelin pre menzesom?...prepac, ze sa pytam, ale je to pre mna tiez uplne nove..kazda rada nad zlato 🙂

nellyel
10. sep 2013

Ahojte, neviete mi poradit ako to funguje s vratenim injekcii v Gyn-fiv, ci si treba vopred zavolat alebo je mozne kedykolvek ich priniest.

gelinka75
10. sep 2013

@nellyel prinesies to hlavnej sestre, sedi tam pri recepcii, nemusis tam volat

depa
10. sep 2013

@mauerka ja som mala už taky strach ale ko vraviš vtedy som mala mat ms ale teraz je to zatial len taky žltkasty vytok neviem ci utrogestanom take dačo može byt sem tam nejake šteklenie pocitujem v brušku dufam že to nie zle. diky

mauerka
10. sep 2013

@lusipe Staci, ked pridas hormony, teda po ms, ked pichas uz okrem Diphereline aj dalsie /puregon, Menopur.../

mauerka
10. sep 2013

@depa Sleduj to samozrejme, akonahle by to malo "naberat na obratkach" - intenzivnejsie spinenie al. az krvacanie, tak nevahaj a bez na pohotovost, ale v stadiu tmavsieho vytoku v obdobi ms by som este nic neriesila. Ja som utros vkladala az do 16tt, z neho som nespinila, hoci niektore baby to spominali.

lusipe
10. sep 2013

@mauerka
super, dakujem za info...moc pomohlo...a aky je rozdiel medzi tymi liekmi gonal, puregon, menopur?...ako vedia, ktore su spravne? 🙂

mauerka
10. sep 2013

@lusipe Tak na to, akym zazracnym klucom vedia/ nevedia, ktorej dat ake lieky som nedosla 🙂 Jasne, ze by mali zhodnotit stav tvojho organizmu /hormonalny profil, AMH, celkovo to, kde je vlastne "problem"/ V tom im treba doverovat, ved predsa len - skoly na to maju aj skusenosti, takze asi tak. Je tam aj rozdiel v doplatkoch, mozno niektore baby vyslovene pytaju kvoli tomu tie lacnejsie s rovnakou ucinnou latkou...

pancuska
10. sep 2013

@lusipe alchemilku po vklade uz nepi,sposobuje potrat,stah maternice.... preto som ja pila ten gynastan lebo tam je uz vsetko a je lepsi nez samotna alchemilka....ak nie je problem tak neboj zadari sa,ved ani mi sme nejak extra velky problem nemali len ja som si musela dat odstranit vajcovody,najprv kvoli mimomaternicovemu a potom kvoli sactosalpinx....a vidis podarilo sa!!! 😉

lusipe
10. sep 2013

@pancuska rozumiem 😉 ...dakujem pekne....ja to nejako citim, ze sa zadari...akurat sme s muzom na obede kecali, ze mam pocit, ze keby sme si dali dve, tak sa ujmu obe... 😉 a na to sa ja velmi necitim 😉 ...som rada za tieto pozitivne priklady ako si ty 😉 ...

majkulik
10. sep 2013

@pancuska ako dlho si pila ten gynastan? a kolko sackov za den? dakujem aj ja za radu

zuzanka05
10. sep 2013

@tyli Ahoj,no vcera bolo vsetko poridku,nato ze mi odobrali 30 vajicok,tedy ma to nebolelo,ale doma to bolo omnohon horsie 😉 Ale dneska je to lepsie,nato ze som volala a z 30 vajicok a z toho dala som 8 napychat a len 6 oplodnilo a zvysok som dala prirodzene(22 vajicok) a z toho ani jeden neoplodnilo 😒 lebo 15 vajicok nebolo zrele...Trosku som bola smutna,ale manzel ma uspokojil ze aspon volaco oplodnilo....Ti ako si, transfer poriadko kolko embrio si vkladala?

majkulik
10. sep 2013

@lusipe aky mas protokol? kedy zacinas pichat?

zuzanka05
10. sep 2013

@tyli Ahoj,chcela by som ti este opytat,beries tabletky Prednison(na imunitu) aj po vklade?

zuzanka05
10. sep 2013

@katty5 Ahoj moja no ako si,oplodnili vajicka?Mne z toho 30vajickach bohuzial malo sa podarilo....som dala8 napychat z toho 6 oplodnilo z tych zvysok mi neoplodnilo ani jeden,ale embryologicka hovorila ze z tych 30 len 15 bolo zrele vajicka. 😒 Trosku som bola sklamana,ale manzel ma uspokojil,ze aspon volaco mame...Ja som verila ze bude viac,ale uvidime...nato aby sme boli tehotne staci len jedno embryo,,dufajme ze podari 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre