Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

gelinka75
1. jún 2012

@dadenka111 cauko, brala som femibion v decembri tak mi na vianoce vysli brutalne hemoroidy a teraz som tiez zacala a po 2 tyzdnoch znova hemoroidy, akoze mavam ich niekedy ale toto co mi to robi je neskutocna bolest, asi to drazdi ci co 😔

gelinka75
1. jún 2012

baby myslite si, ze na diphereline sa moze pit vino? 😅 ideme na ochutnavku vin z firmy tak aby som nevyzerala ako mimozemstan, kebyze si nedam 😕

icipxe
1. jún 2012

@gelinka75 jasne ze moze :D

dadenka111
1. jún 2012

@gelinka75 aha dobre vediet, ze to moze mat taky ucinok. a este sa z neho pribera zevraj.
tak uz len cistu listovku papkaj.

gelinka75
1. jún 2012

@dadenka111 no ja som z antiky pribrala 2 kila, som rada, ze nie viac, z femibionu sa mi zdalo v decembri, ze som sa tiez nejak naliala, ale mozno to je len voda, uvidime ked to cele zvladnem, ale to zas ked budem tehu tak neviem porovnat, lebo zas len priberat budem 😀

silvik1
1. jún 2012

baby ja som ešte aj z tej kyseliny listovej pribrala - za mesiac 2 kilá, tak som ju rovno vysadila. a odvtedy neviem tie blbé kilá dať dole 😒 nestačí to užívať aj keď sa potvrdí tehotenstvo - veď zeleninu aj ovocie jem dostatočne, či ?

dadenka111
1. jún 2012

@silvik1 @gelinka75 som pocula, ze je dobre brat listovku este par mesiacov pred otehu. ja som od decembra 3kg pribrala, tak uz 3ti vyzden dietujem, tak ze vynechavam sacharidy. takze hlavne ziadne sladkosti a biele pecivo a tiez uplne vyradena ryza a zemiaky ako priloha, len zeleninka 😵 . za 2tyzdne 1,5kg dole a v pondelok vazim znovu. 😉

gelinka75
1. jún 2012

@dadenka111 pekny ubytok, ja zial na dietu uz nejdem, prave som si upravila posahany metabolizmus, jem len komplexne jedla vratane sacharidov, 5x denne, za rok som isla dole -13kg, nechcem na tom nic menit nateraz 😉

lea1333
1. jún 2012

@silvik1 ja ju beriem uz 2roky inak aj ja som vcera pribrala a pisala mi kamoska ze sa jej snivalo ze som tehotna to by nic nebolo keby tak presne minuli rok sa jej nesnivalo to iste a tehotna som uz bola len to nevedela 😀

gelinka75
1. jún 2012

@silvik1 ked mas pestry jedalnicek tak je mozne, ze to postacuje, toto som nasla: potravinách sa kyselina listová nachádza v čerstvej listovej zelenine, predovšetkým v špenáte. Ďalším zdrojom je brokolica, celozrné výrobky, ovocie, fazuľa, šošovica, hrach a pečeň. len tam bolo aj napisane, ze sa nici teplom, takze to aby sme jedli vsetko surove 😠

dadenka111
1. jún 2012

@gelinka75 jj moj trener hovori ze chunutie je 80% v stravovani a 20% v cviceni. ze je dolezite pravidelne jest (5xdenne) aby telo nehladovalo a nerobilo si zasoby. ziadna hladovka ale papkat. samozrejme v miere, nie sa prezierat. niekedy obed nedojem a dojem ho az na veceru. 😉

gelinka75
1. jún 2012

@dadenka111 no aj ja som nato prisla az po rokoch, nakoniec som priberala aj z mala lebo telo ukladalo, teraz zjem ooovela viac a super 🙂 az na tie hormony, nerobia dobre

zuzana231
1. jún 2012

ahojte, ja som tak naivne zacala brat kyselinu listovu ako pisu tri mesiace pred planovanym tehotenstvom... s prestavkami ju beriam uz vyse dvoch rokov 🙂 nemyslim, ze som z nej nejako pribrala, ale davam si pozor, co jem, snazim sa zdravo stravovat a nejest vela sladkeho. ale jasne, ze mi to velakrat nevychadza 🙂

zuzanka9999
1. jún 2012

Ahojteee kocky chcem sa informovat ake mate skusenosti s gyn fivom nakolko mame s mm tam zaujem o iui? Takisto sa chcem informovat ako to tam prebieha ci je nieco potrebne i od moje gynekologicky.snazime sa o babo uz 10 mesiacov a neuspesne moj mm tam bol na spg a vsetko ma v norme.dakujem za rady;))))

silvik1
1. jún 2012

no ja sa stravujem celkom zdravo (si aspoň myslím 🙂) - je pravda, že občas zhreším, hlavne keď sú nejaké akcie a občas si doprajem aj sladké. pečivo len celozrnné aj to len jedno na raňajky, veľa ovocia a zeleniny a po šiestej už nejem a cvičím 3 až 4 krát týždenne a nič (telo sa spevnilo, teda akurát na spodné brucho ale váha sa nepohla). ani kilo dole. no na porazenie. a to ideme v lete k moru a ja sa mám vytasiť do plaviek 😨

dadenka111
1. jún 2012

@silvik1 citala som, ze svaly su 10x tazsie ako tuk, takze preto sa ti vaha nehybe a cvicis, spevnujes. hlavne, ze sa dobre citis a na satach citis, ze su volnejsie. to je parada. co si ta pamatam, tak nemyslim zeby si musela chudnut. obaja ste fesaci 😉 ja by som mala zhodit veru dost...

dadenka111
1. jún 2012

@zuzanka9999 Ahoj, nepotrebujes ziadne papiere, teda odomna nepotrebovali ziadne odporucanie. iba sa pytali kto ma k nim poslal. neviem ci 10mesiacov nie je malo na centrum, skus trosku pridat, ze tak vyse roka sa snazite. 😉 Ak si tam este nebola, tak najskor prides na recepciu sa nahlasite na prvu konzultaciu a vysetrenie. bud ku konkretnemu dr. alebo najblizsi volny termin u hocikoho. Mala si robeny aj test priechodnosti vajcovodov? ak je mm v poriadku, tak musia hladat u teba chybu. Ci vyskusaju urobit IUI bez tohto vysetrenia neviem. Mna doki hned poslal na laparoskopiu, ale to som mala zistene aj polycysticke vajecniky.
Pred IUI potrebujes mat jeden papier od notara overeny (podpisy) a potom vacsinou rano sa vykonava zakrok. mm odovzda material. tak 1-2h ho spracuvaju a separuju len tie najlepsie zubrienky a potom ta zavolaju.

maruskaaaa
1. jún 2012

@gelinka75 ahoj, tak včera som si už bola pre lieky na SIS. Ak dostanem mrchu na čas, tak 14.6 ideme na to, dúfam, že to prežijem 🙂 Tebe sa to už kráti, nedeľa sa blíži. Tešíš sa?

silvik1
1. jún 2012

@dadenka111 na oblečení práveže nič necítim. nič ma neštve len to spodné brucho a to mám odvtedy čo som jedla tú listovku + clostil. no čo už. ďakujem za kompliment - poteší takto v piatok 😎

maruskaaaa
1. jún 2012

@dadenka111 ahoj, kedy začínaš so stimulkou? 🙂

dadenka111
1. jún 2012

@zuzanka9999 pred IUI este chodis rano na folikulometriu a odber krvi na zistenie hladin hormonov. ale to ti vsetko uz tam napisu do protokolu co, kedy ...

dadenka111
1. jún 2012

@silvik1 😉

dadenka111
1. jún 2012

@maruskaaaa AHoj, dnes som 11DPO, obcas mrchovske pobolievanie bruska. cez vykend este skusim test ci naaaaahodou 😨 a tak podla LF by mala mrcha prist tak 15DPO. to znamena, ze od stredy by som mala pichat. uvidime. uz som uuuplne pripravena a nedockavaaaaa!
co je to SIS?

maruskaaaa
1. jún 2012

@dadenka111 to ti verím, že si nedočkavá. Ja som tiež zvedavá, či moja mrcha príde na čas, lebo naposledy prišla aže 36DC, čo som zostala dosť prekvapená. Chcem mať tú SIS už za sebou, dúfam, že prežijem a konečne mi už dr. môže vypísať žiadosť do poisťovne, teda aj SIS dopadne dobre. Som rada, že aj výsledky dopadli všetky super, že zatiaľ nie je žiaden problém. Ty si budeš pichať sama? Alebo máš niekoho?

gelinka75
1. jún 2012

@maruskaaaa jasnee, neviem sa dockat, tak ako @dadenka111 😀 isto to prezijes, ja som cakala tiez nieco otrasne a trvalo to len chvilocku a muz ze uz si aj hotova? vonku ma cakal, este potom sme isli na konzultaciu k dr. ohladom dalsich veci

maruskaaaa
1. jún 2012

@gelinka75 dúfam, že mi zašlape ten diazepam a budem pekne mimo, aby som žiadnu bolesť necítila. Mne dala aj jednu tbl že nejaké antibiotiká, vraj, aby som nedostala žiadnu infekciu alebo také niečo, vraj aby sa to nedomrvilo, že všetky výsledky som mala O.K, aby zas nemusela robiť stery a pod., vraj to je taká ochrana. Dúfam, že všetko bude priechodné a pohnem sa ďalej, pevne tomu verím. Jaj baby, vy už s Dadenkou 111 to máte za pár. Škoda, že som 1 mesiac zbytočne čakala a odber krvi na horm.profil mi vyšiel presne na veľkonočné sviatky. Možno by sme boli na rovnako. Ale asi to tak má byť 🙂

dadenka111
1. jún 2012

@maruskaaaa no ja som mala cyklus predtym 37DC, ale to bola ovulka 21DC. stale mi vychadza 15dni lutelna faza, takze teraz ked bola ovu 15DC, tak nemozem mat dlhy cyklus no nie?
aha http://www.fertilityfriend.com/home/dadenka

maruskaaaa
1. jún 2012

@dadenka111 jaj, SIS je zisťovanie priechodnosti vajc., je to ambulantný výkon, to čo podstúpila gelinka75. Dr. mi vravela, nakoľko výsledky vyšli ok a nemám problémy, tak to vieme spraviť ambulatne, nie laparoskopicky. Dúfam, že budú priechodné a laparoskopia bude pasé 🙂

gelinka75
1. jún 2012

@maruskaaaa ten cipok si daj tiez, to je od bolesti 😉 keby nahodou, inak dr. bola strasne zlata, potom mi vravi, chodte si domov lahnut za tyzden ste prezili 2 zakroky (punkcia, SIS) je toho na vas vela a ja ze v pohode nic mi nebolo, len sa mi hlava motala z toho diazepamu, bohvie ako tam niektore baby vyvadzaju 😅 tak kazdy to preziva po svojom

maruskaaaa
1. jún 2012

@dadenka111 no ja som tiež tento mesiac mala ovuláciu presne 15DC. Tak na to sa spolieham, že mrcha príde načas, lebo predtým, čo som mala mrchu na 36DC ani neviem, kedy bola ovulka. Tak sa na to spolieham. Dnes som 24DC, tak uvidíme 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre