Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

annamary27
19. jan 2015

@janinuska posťovna nám schválila za 3-6týždnov,boli sme na troch ivf,v poslednom úspešnom sme využili aj icsi,embryoskop,predlženú kultiváciu,doplácali sme okolo 1400eur.závisí to aj od počtu vajíčok,čo budú napichávať,od toho či budeš mať aj na zamrazenie,to sú plus eurá a od toho aké hormony si budeš pichať,každé má iný doplatok.tá cena bola pred troma rokmi a platí sa v den vkladu embryjok.to ti hned na recepcii po prihlásení vytiahnu zmluvy o výkonoch a sumu.

annavallova
19. jan 2015

My sme cakali 6tyzdnou,plati sa v den vkladu,my sme platli 1200€,mali sme aj zly spg. A napichovali nam 15 vajok,aj pk aj embryoskop sme si dali,po odbere vajok pride za vami embryolog a povie aka kvalita vajok a spg.je a id toho vam poradi a zalezi na vas co si vyberete,drzim palce,treba kuk.cenik lebo je uoraveny.a mozno ti teraz dlhsie trva boli sviatky

annamary27
19. jan 2015

@janinuska ešte ma napadlo,embryoskop je dobré povedať ešte počas kontrol,aby s tebou rátali ak sa v nom uvolní miesto a to napichávanie vajíčok sa rieši v den výberu,to sa s tebou porozpráva embryologička,poprípade navrhne čo by bolo pre vás vhodné,ale rozhodnutie je na tebe.dá sa aj polka embryjok nechať oplodniť prirodzene a polku napichnúť.

lina129
19. jan 2015

@zuzicek88 cozee? to som sa tu prave chcela spytat, ze asi ako dlho trva to schvalenie poistovnou... mne vypisali ziadost teraz v piatok, takze 16.1. tak na co sa mam pripravit... Aku mas poistovnu?
A ako to vlastne daju vediet, ze to schvalili? dakujem...

zuzicek88
19. jan 2015

@lina129 mam vseobecnu zdravotnu a vraj my zavolaju s centra,ked to uz bude schvalene,no pekne si vsetci davaju nacas

lina129
19. jan 2015

@zuzicek88 no veru... Ja mam Doveru, tak uvidim...ze vraj teraz dost ziadosti neschvalili, tak uvidim ako dopadneme my... Ku komu chodis v GF? Drzim prsty!

zuzicek88
19. jan 2015

@lina129 no ja som tam dnes volala ,ledva som sa dovolala,potom ma furt prepajali,ale taka mila ochotna pani sa mi ozvala,ze mam zavolat zajtra,lebo kompetentna pani dnes nie je v praci,ale ze mozno to uz mam aj schvalene a ze ak nie buduci tyzden urcite schvalia,no ja tam zajtra aj tak zavolam. Ja som chodila k doktorke Behunovej teraz som bola v nr aj som zabudla ako sa vola ta doktorka,musela by som niekde kuk do papierov,ale bola moc mila,nestazujem si

zuzicek88
19. jan 2015

@lina129 a zabudla som,aj ja tebe drzim palceky,potom napis,ze co a ako

janinuska
19. jan 2015

Dakujem za odpovede. Ešte sa chcem opytat, ked napr, nema žena žiadne embryo na transfer, alebo ani nedojde k odberu vajičok, len si začne žena pichat injekcie, berie sa to ako vyčerpany pokus poistovnou? Alebo je vyčerpany pokus poistovnou len, ked je cely cyklus ivf ukončeny aj s transferom? A ešte ma napadlo, ked ma žena icsi, predlženu kultivaciu, embryoscop, ale nedojde k transferu, lebo embrya sa prestanu delit, vyvyjat, tak sa musi za tieto nadštandartne ukony platit, či nie? Lebo však pri každom ivf nemusi dojst aj k treansferu embrya. Velmi sa v tom nevyznam. Dakujem za odpovede.

jarmila85
19. jan 2015

@janinuska ahoj ja ti iba odpoviem co sa tyka toho co bere a nebere poistovna za pokus...ja som bola v gin fiv prvy krat a bola som na odbere...bohuzial vsetkych 32 folikul som mala prazdnych...pekne ma zobudili a poslali domou
..ze nepodarilo sa a mam ist domou a za tri mesiace dojst a riesit dalsi pokus...no uplne des...poplakala som si...nikto mi nic nepovedal....a zmarili mi pokus...dovera to brala ako keby som vsetko absolvovala....este jeden pokus som absolvovala v ginfive a nic...teraz sa pripravujem uz na posledny pokus ale v inom centre...drzim ti palce....

fazulenka68
19. jan 2015

@jarmila85 to mňa veľmi mrzí, ale neplatila si nic, alebo áno??
Veľmi ti držím päste a určite to do tretice výjde 😉
Je mi smutno z toho že aký obchod si s nás robia, vyrábajú na ľudskom nešťastí 😒
Bože, ked som bola na príjme v nemocnici tak som tam videla mladú babu, bezdomovkynu tak možno 7-8 mesiaci, bolo mi do plaču, prvé co mňa napadlo, je toto spravodlivé??

sonulka81
19. jan 2015

ahojte dievčatá moja cesta do GF viedla v roku 2011 v oktobri po 5 ročnom snažení asi...prvú dcéru máme prirodzene a druhé sa nechcelo zadariť...mňa poslal môj gynekolog ani sa nepýtal kam rovnoGF.prvý pokus nevyšiel nakolko mm musel služobne dva týždne pred vkladom odísť na pol roka tak sme mali mrazené spermie a jednoducho to nevyšlo a ani nič neostalo lebo 3 sa podarilo oplodniť ale sa dobre nedelili a vklad bol neúspešný...mm sa v decembri 2012 vrátil domov a rozhodovali sa čo ďalej...tak vo february rovnaký kolotoč...a v máji bol druhý vklad....a mrazáčikov kopec...čerstvý matroš bol teda lepší...a hlavne úspešný...o dva dni má náš malý Gynfiváčik jeden rok....je to šinter veľiký...je živšia ako staršia sestra...mrazáčikov si platíme aj keď ich už asi nevyužijeme...ja som todala hlavne pre istotu...či už kvôli tehotenstvu,či syndromu nú... tento máj už asi nezaplatíme....možno keby boli čerstvé hned 1x tak to vynde...boli sme aj na dni rodiny v gof miniklube čo organizujú každe 2 roky....inak všetci boli milý a mala som dr Stenovú.aj moja kolegyňa chodila k nej a im vyšlo hneď prvé...malá má dva roky išla o 2 mesiace pred nami.... 😀 🙂 😉 😵

scheflera
21. jan 2015

v decembri som bola na KET v Gyn fiv,nevyšiel,v januári som ho musela odložiť kvôli zavretému labáku,a vraj ked mi budú dochádzaťť lieky,tak si mám prísť do Nr. pre recepty a vo februári bude .KET.
dnes som si chcela prísť pre recepty,ale vraj mi ich nemôžu napísať,musím sa najprv objednať na konzultáciu v blave.ktovie kedy sa na nu dostanem,zatiaľ nebudem mať lieky,hlavne Prednison musím brať min.6 týždnov pred vkladom.stratím dalšie 2-3mesiace kvoli 2krát mrazenému materiálu sa to asi neoplatí.a načo konzulka?čo chcú ešte konzultovať?alebo ide o to aby som zaplatila 10 eur a mám to vyše 100km.

zuzana75
21. jan 2015

ahojte, dnes som mala vysledky u mojho gynekologa z rozsirenej cytoliqie a zistili mi chlamydie na 1x... mala niektora z vas uz taketo nieco? Mala by som ist na dalsi cyklus IVF.. a bojim sa ze to nebude dobre...
poradte... dakujem a ozaj vstkym drzim palceky..

megan5
21. jan 2015

@scheflera to je nejaká blbosť,mne predpisali prednison hned ked som chcela a nemusela som isť na žiadnu konzultáciu..sestrička mi bez problémov predpísala,ale bola som v gf v blave.ale aj tebe by mali aj ked si bola v nitre..

scheflera
21. jan 2015

@megan5 sestrička v Nr. volala do Blavy a povedala,že nemôže mi dať žiadny recept ,ked to v Blave neschválili.budem zajtra ešte volať mojej dr.,lebo v stredy nerobí,že čo to vlastne znamená. 😨

scheflera
21. jan 2015

@jarmila85 mám tiež takú skúsenosť s gyn-fivom ako ty:folikuly prázdne.Druhý pokus bol s darovanými vajíčkami,ale s mrazenými spermiami,mrazenými embriami,boli len 4,hned šup do mrazáka,takže bez PK.Zakže 2 zmarené pokusy,lebo ked má darkyna 4,či 15 vajec,všetko jedno,ráta sa to ako pokus,ani to sa nerozlišuje,či čerstvý alebo mrazený materiál,a tiež je rozdiel,či je na 4 pokusy s PK alebo len na 2 bez nej podľa mna.
A dnes ma dorazili.chcela som ísť hned na další Ket,načo to naťahovať,ale vraj mi nemôžu predpísať lieky,nejprv musím na konzulku,potom lieky aKET,takže odznova brať prednison 6týždnov pred vkladom,čas letí?
Chystám sa na 3.pokus v zahraničí,tam nie je čakacia doba,darkynu budem mať za 15min.povedali baby,čo už tam boli.Kedže mám Dôveru,budem samoplatca,ale viem,začo platím a že sa snažia pomôcť a robia to úplne inak ako posraný gynfiv. 😠

zuzu1108
22. jan 2015

@zuzana75 Urcite by som nesla do stimulácie. Chlamydie su velke svinstvo a treba ich liečiť niekoľko týždňov. Nevyliečia sa podaním jedných atb. Su to vnutrobunkove baktérie a ked uz raz su, nikdy sa poriadne nedajú vyliečiť. Takze urcite ich treba liečiť aj partnera a niekde sa pise ze ani sex by nemal byt pocas liečby a ak tak urcite s kondómom.

cicanuska
23. jan 2015

Ahojte baby chcem sa spýtať začala som s Clostilom a chcem vedieť ako zabranim prípadnému OHSS a či sa vlastne tomu dá vyhnúť.

scheflera
23. jan 2015

@megan5 V Blave povedali,že prednison a listovku nemôžem vysadiť bez súhlasu lekára,to proste musím brať.A dnes mám 1. DC,začínam brať estrofem a mám prísť poobede na konzulku,dostanem protokol.Takže KET je tento mesiac.to je skvelé.

megan5
23. jan 2015

@scheflera tak to je super,že ste sa nejako dohodli..držím palce nech ti ket výjde..budete vkladať 1 či 2embryjka?

katka17044
23. jan 2015

Ahojte je tu niekto kto v nedeľu, alebo niekedy teraz začína so stimulaciou? Ja začínam od nedele diphereline pichať.

katka17044
23. jan 2015

užívam aj medrol 2 mesiace a pekne mi znížilo pozitivitu tak uz mám protilátky v poriadku a užívam medrol dalej

katka17044
23. jan 2015

@zuzana75 Chlamýdie trachomatis pozitívne nie je dobre, dôvodom moze byť potrat bohužiaľ to by som neriskovala ak ide o plúcne chlamýdie to je iné.

scheflera
23. jan 2015

@megan5 dakujem.Vložia 2,posledné.Dúfam,že sa niečo ujme.Mám asi silnú imunitu,od dnes mám Prednison 2 tabl.denne.

ingrid0105
23. jan 2015

@katka17044 jej tak uz ides nato, gratulujem, pamatas si ma zo skupiny ET? 🙂 teraz to uz bude tutovka velmiti drzim palceky

ingrid0105
23. jan 2015

@katka17044 chcem sa ta spytat ked mi dali len ciste preventivne Prednison, nevytvaam protilatky njake, staci to zacat uzivat sucasne so stimulkou?

katka17044
23. jan 2015

@ingrid0105 ahoj samozrejme ze si ta pamätááám... no veru konečne idem na to... teraz tie mesiace sa tak vliekli. Na imunologii mi povedali ze ked sa to uziva tak na zaciatku stimulky ze to je viac menej zbytocne, ze to aj tak nic nespraví za ten cas ale vedeli ze v centrách to takto zvyknú robit vlastne aj mne to preventivne minule dali ale to sme este nevedeli ze si ich aj vytváram tie protilátky. ja som ich uzivala 2 mesiace az kym zabrali. ale ty ak si nevytvaras tak to je v poriadku. ja som si tvorila proti spermiám a aj proti trofoblastu.

ingrid0105
23. jan 2015

@katka17044 dakujem , ja idem do brna do reprofitu na soft, 26.1. idem na konzultaciu tak som zvedava co mi daju 🙂 budem ta priebezne sledovat a tuho stiskat palceky 😀 mas asi kratky protokol a co pichas?

katka17044
23. jan 2015

@ingrid0105 ďakujem ti velmi pekne aj ja ti silno držím palce, musí sa nám to teraz už podariť...
tak zatial začínam v nedeľu diphereline a potom pokracujem s puregonom a menopurom toto sa nám minule osvedčilo tak mi idu dať tú istú stimulku a podla toho výpočtu by som mala mat cca 16.2 punkciu potom si dám predĺženú kultiváciu a teraz si dám aj embryoskop tak snáď už to fakt bude dobré.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre