Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

leonie777
29. okt 2013

@zuzkagal je tam taka praveze velmi symposka lekarka, taka stihla tmave vlasy, stenova sa vola tusim, ale ta je perfektna ... ak to bola ona, tak len asi nemala svoj den 🙂 neries to, kazda sme obcas hrca nervov a nic to neznamena, hlavne sa sustred na to preco sme tam a okolnosti ktore nas k tomu vedu nie su standardne 🙂 teraz neviem ci si ta nepletiem s adulkou, ale niektora ste tiez mala zacat od dnes dalsiu injekciu @adulka1979

leonie777
29. okt 2013

@majkulik zlatino od teba budeme tahat infosky, nech vieme co nas caka 🙂 ktovie ako nam to vsetkym nastavia, je mozne ze ty budes mat opu uz tento tyzden? mne to vychadza podla protokolu, ze to bude 6-7 🙂 chcela by som 7 moje stastne cislo 🙂 a rovno by som uz aj v piatok ostala doma z prace a budem mat zas dlhsi vikend 🙂 som zvedava co tebe povedia na kontrole ... ako sa ti picha to pero? kedy pridavas este aj tu tretiu injekciu?
@zuzkagal
@adulka1979

leonie777
29. okt 2013

@erin365 vcera som nestihala napisat ale myslela som na tvoj vklad a ako citam, tak chlapceka uz mas u seba a teraz sa len pekne opatrujte, nech si stastna tehulka celych 9 mesiacov a my naskocime na vlak co sa rozbieha pekne v gf 🙂 huraaaaa ... ako to prebiehalo? ako sa citis dnes?

erin365
29. okt 2013

@leonie777 transfer v pohodičke, poležala som si cca hoďku a šla domov 🙂

leonie777
29. okt 2013

@erin365 teraz ta caka dlhe cakanie na vysledok 🙂 ja mam opu buduci tyzden a uz teraz som nedockava kedy to bude a to este neviem ci vobec stimulacia zabrala ako mala, lebo kontrola az v pondelok ...

erin365
29. okt 2013

@leonie777 ani nehovor...budem sa snažiť na to nemyslieť... koľkého máš OPU?

mauerka
29. okt 2013

@hi Nemozes mat sex den pred IUI - teda aspon nie s tym chlapom, ktoreho spermose chces aby sli na inseminaciu 😉 On by mal pred tym take dva-tri dni abstinovat.

erin365
29. okt 2013

@mauerka sa smejem ako si to napísala 😀 😀 😀

sarin
29. okt 2013

@mauerka @hi takze ked to zhrnieme zena moze mat sex a chlap nie 😀

sarin
29. okt 2013

@erin365 prepac, ze som taka zvedava, ale ako vies ze ti vlozili chlapca? 😨

erin365
29. okt 2013

@sarin v pohodičke... 🙂 Vieme to preto, lebo sme si dávali robiť PGD - preimplantačná genetická diagnostika embryí... robia sa tam vyšetrenia z viacbunkových embryí na tuším 8chromozómov, medzi ktorými sú aj pohlavné chromozómy a teda vieme presne čo nám vkladali po IVF (dvoch chlapcov) a aj teraz pri KET nám vložili posledného chlapčeka.

sarin
29. okt 2013

@erin365 ja som mala odniekial zafixovane, ze to nesmu hovorit,... tak preto som sa cudovala,...

leonie777
29. okt 2013

@erin365 este prave neviem, kontrola na 10 dc v pondelok a podla toho sa zariadia ... ja dufam ze to bude 7.11. 🙂 no drzim palce aby si nato nemyslela, lebo ja to urcite nedokazem 🙂

erin365
29. okt 2013

@sarin nie nie, oni to povedia...ešte keď sme mali 5 emryjok - 1 dievčatko a 4 chlapcov - tak sa ma embryologička pýtala, či chcem vedieť čo mi vložia. Najprv som povedala že nie...a potom keď mi ich už dávali dnu, tak som si to rozmyslela vzhľadom na to, že som volala s mm a ten povedal, že on chce vedieť 🙂 a povedala že dáva dvoch chlapcov, lebo dievčatko sa pomalšie delilo... 😵

erin365
29. okt 2013

@leonie777 veľmi verím že budeš mať krásne folíky 🙂

leonie777
29. okt 2013

@erin365 no dufam v to aj ja ... mam dlhy protokol a meskala mi ms 5 dni, tak to cele tak na nervy zacalo, ale uz od dnes picham puregon a pridavam v pridavam piatok aj menopur ... ty si mala aku stimulaciu pred ivf? lebo baby, co su teraz v gf so mnou na DP tak maju ine injekcie ... neviete podla coho sa to urcuje ake injekcie pichame??
@mauerka

erin365
29. okt 2013

@leonie777 mi o tom hovor... ja som mala po IUI cystu a ms prišla až na 64.deň!!! Pichli vyvolávačku, nasadili dlhý protokol... ach jo...a mala som 56folíkov!!!

erin365
29. okt 2013

@leonie777 aj ja som mala iné injekcie, tie tvoje mi nič nehovoria...

zuzkagal
29. okt 2013

@leonie777 @adulka1979 @majkulik je mozne ze bola podrazdena, ale tak kazda z nas prechadza niecim novym, info cerpame len od lekarov, ved koho sa spytam asi len lekarky, pre kazdu zenu je to citiliva tema + tie peniaze co tam clovek necha...tak preto by mohla byt naozaj citlivejsia, ale vsetci ostatni su vzdy mily,takze asi naozaj mala len zly den....leonie ja som od vcera zacala Gonal a asi mas iny problem, kedze mas ine injekcie... je jedno ake mame injekcie, hlavne aby sa nam to vsetkym podarilo 🙂

leonie777
29. okt 2013

@erin365 no zbohom, tie hormony to je pre nas strasny bordel ... iui som mala aj ja a tiez mi meskala ms ale na 35 dc prisla, to mavam cykly 25-27 dni ... aj teraz to je o nicom a nervozna som strasne ... tych folikov si mala strasne vela preboha ... kolko z toho bolo dobrych a kolko sa oplodnilo? ... ty si mala ake injekcie? idem zistit ci tu vobec niekto mal take ako mam ja, lebo este som necitala ...

leonie777
29. okt 2013

@zuzkagal ale ja nemam ziadny problem, vysledky HP aj krv mam v poriadku ... tak neviem ... idem pozistovat u bab, ktore mali tak ako ja puregona a menopur dalej ... dufam ze to nebude len o cene ☹ zelam nam aby sme mali uz len dobre vysetrenia a ustretovych lekarov ... verim, ze im ide o to aby nas co najviac odislo do ciela, tak pre to robia co vedia aj ked to niekedy tak nevyzera 🙂

erin365
29. okt 2013

@leonie777 presné počty neviem ale cca 56folíkov, z toho 36dobrých vajíčok, oplodnených 27, 15 emryjok sa vyvíjalo,10 nieslo genetické vady a zostalo 5, z 5 sa naďalej vyvíjali 3...dve vložili ale neujali sa a jedno zostalo zmrazené, ktoré sa našťastie pekne rozmrazilo...

leonie777
29. okt 2013

@erin365 tak si si tym presla dufam uspesne ... musi to byt vitazne, moc ti to zelam 🙂

kora77
29. okt 2013

@nancsy ahoj, tak bejby je len jedno, ma 1,5cm, druhemu nebilo srdiecko a dr. povedala, ze uz nie je nadej lebo nie je vobec prekrvene ci co...
velmi ti drzim palce aby to aj tebe vyslo!!!!

karin30
29. okt 2013

Ahojte dievčatá,už som tu dlhšie nebola.Včera som bola u gynekologa,malinké má už 5cm a vyzerá to na 11týždeň aj 6dní.Zatiaľ je všetko v poriadku,dúfam že aj bude.Takže prvé ivf úspešné.Držím Vám všetkým palce aby sa to podarilo 🙂 Držkajte sa 🙂

mauerka
29. okt 2013

@leonie777 Ja som mala presne to co ty - diphereline, nasledne puregon /75/, nasledne menopur a pregnyl

karin30
29. okt 2013

@erin365 Ahoj,veľmi Ti držím palce aby sa malinkému v brušku páčilo 🙂 Dávaj na seba pozor 🙂

mauerka
29. okt 2013

@leonie777 ja som bola tiez ten pripad, ze som uplne v poriadku, len spg sme mali zly a stimulovala som uplne nizkymi davkami peregonu a menopuru, mala som 13 vajec, 10 sa oplodnilo ICSI

leonie777
29. okt 2013

@mauerka super, to som rada, ze niekto mal to iste, lebo uz som bola na pochybach ... nejdem patrat preco nam dali toto, ale ok, hlavne nech to dobre dopadne, minimalne ako ty ... som fakt zvedava kolko vajicok budem mat po tejto stimulacii. tebe na kolky den robili opu ak vies? pekne vela sa vam oplodnilo ... aj ti zostali zamrazene? chceme si aj my dat icsi, tak som zvedava.

mauerka
29. okt 2013

@leonie777 na 15. den OPU, po dvoch dnoch sme dali mrazit 3ks, ostatne PK. vlozene 2 blastocysty, ujala sa jedna - Leuška 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre