Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lesik
8. dec 2013

@mauerka Ano,dala som si poziadavku v dotazniku,ci ako to nazvat,ze chcem aj zamrazit.Je otazne,kolko bude zivotaschopnych na zmrazenie.Samotna embryologicka nam povedala po punkcii,ze kludne sa moze stat,ze na zamrazenie nebude ani jedno embrijko.Takze necham to na toho hore.Ale musim tak ci tak zavolat lebo neviem ci si mam dat vlozit dve alebo jedno.Je to moje prve IVF.Babulky tu pisu,ze az na dalsie IVF odporucaju dve.Som na pochybach ako sa mam rozhodnut.

mauerka
8. dec 2013

@lesik Na mrazenie su vhodnejsie "mlade" - 2dnove - embrya, casto sa stane, ze po PK uz na mrazenie nie je vhodne nic, preto som sa pytala, ci UZ ste dali nieco mrazit...
A to ci vlozit dve al. jedno - nesuvisi az tak velmi s poctom IVF. Skor s tym, akej KVALITY su blastocysty.
My sme tiez mali 1.IVF a jednoznacne odporucali vlozit hned dve - kedze boli slabej kvality.
A zase tak kvality embrii nezaruci ze sa ujme. Je vela dievcat, ktorym vkladali ukazkove blastocysty...a nic. A na druhej strane su take, ktorym vkladali horsiu kvalitu a aj tak zostali tehu...

lesik
8. dec 2013

@mauerka no tak toto embryologicka nespomenula,ze po PK sa moze stat,ze na zmrazenie nie je uz nic.Mne jednoducho volala v sobotu embryologicka,ze odporuca predlzenu kultivaciu a na vklad mam ist v stredu.

sarah00
8. dec 2013

@lesik presne takto isto to povedala mne. ja teraz trošku ľutujem, že som jej nepovedala, aby dve dali zamraziť a 4 nechali na PK 😒 no ale čo už, snáď vedia, čo robia 🙂

kklaudia
8. dec 2013

Dievčatá, ja dnes asi nezaspím...

donatela
8. dec 2013

@kklaudia držím ti veeeľmi palce na zajtra!🙂🙂
a na koľkú hodinu ideš (ja idem v utorok, tak aby som mala predstavu...)? a vieš aj prečo rozmrazovali 4 E?

erin365
9. dec 2013

@blcha76 ahoj, momentálne som od snaženia a riešenia otehu upustila...nemám náladu ísť zase do niečoho, potrebujem sa "oklepať" a spamätať...
Si priamo z NR? Ja som zo Štitár...

blcha76
9. dec 2013

@erin365 ...držím ti palčeky aby si opäť nabrala silu... Ja bývam v Hrnčiarovciach 🙂 ...

lesik
9. dec 2013

Baby poradte,v noci som mala zachvatovitu bolest vajecnikov s vystrelovanim do chrbtice.V piatok som mala punkciu.Rano tiez trosku,ale ako som isla na WC tak bolest uplne prestala,trosku som si ulavila,citila som zastavene vetry...Teraz je uplne v pohode.Neviem co mam robit.Setsricka z GinFivu mi povedala,ze ak mi to neprejde tak mam skocit do najblizsej nemocnice.

sarah00
9. dec 2013

@lesik ahoj. ja som po punkcii mala dosť bolesť, ale iba ten jeden deň, na druhý deň ráno už bolo všetko v pohode. ale mala som to tak ako ty hovoríš, keď som mala plný močový mechúr, tak ma to akoby tlačilo, aj sa mi ťažšie "cikalo", ale keď som tú počiatočnú bolesť vydržala, tak ako som mechúr vyprázdnila, tak sa mi uľavilo, ale teda ja som to mala iba ten jeden deň. ale ak ti to neprestáva a máš prípadne aj iné príznaky, tak radšej choď k lekárovi, dajú ti infúzku, alebo niečo s tebou urobia.

kklaudia
9. dec 2013

@donatela neviem prečo 4, asi keby sa z nich niečo nepodarilo. teraz mi embryologyčka povedala, že sú dve - že mi aj dve vlozia... Veď sme aj chceli. Mysli na mna, aj ja zajtra budem. Teraz sedím v čakárni, za cca 15 min idem dnu, tak papa

donatela
9. dec 2013

@kklaudia drzim palce silnooooo!!!!!!!! Nech sa babulatkam u teba paci🙂🙂

zuzkagal
9. dec 2013

ahojte dievcata, ktore idete zajtra na vklad? uz vam volali o kolkej mate prist? ja cakam telefonat od rana a uz som nervozna z toho 😖

sarah00
9. dec 2013

@zuzkagal ja idem na ET, zatiaľ nevolali, myslím, že volajú až poobede. dievčatá tu niektoré písali, že aj o po 16. hod volali

majkulik
9. dec 2013

@lesik ja som mala to iste, vo stvrtok OPU a vpiatok to zacalo - musela som na pohotovost a povedali, ze mam OHH a nechali si ma par dni na infuzkach. Ja som mala strasne bolesti - ako pri menzese ale boli priserne silne, ani som nevedela chodit vystreto a brucho som mala ako v 5 mesiaci.

zuzkagal
9. dec 2013

@sarah00 az po 16tej? vsak myslim ze len do 16tej robia... jaaaj to zas bude den, som cela nervozna z toho... ty si na tom ako?

waitiekatie
9. dec 2013

fiiha, kocky, to az po OPU sa moze dostavit OHSS?? ja som myslela ze skor by som ho mohla mat kym pride k OPU... mne dnes konecne povedali ze stacilo hormonov a v stredu ideme na to.. sice sa viac bojim anestezy ako samotneho zakroku, ale strasne sa tesim...ze 12folikulov a 1 5cm cysta... tak dufam, ze budu dobrej kvality 🙂 drzim vam vsetkym paste 🙂 inac podobne tazkosti ako pisete majkulik a lesik mavam aj ja pri kazdom menzese...ale pripisala som to zrastom... aj vcera som mala take ked som isla na malu, ako keby som mala vajecnik niekde zacviknuty, potom sa presmykne a prestane boliet,,, podla mna mam zrasty asi nie celkom rozrusene, ale co uz...

sarah00
9. dec 2013

@zuzkagal ja som v pohode 😀 no budem čakať. oni v labákoch asi robia dlhšie, neviem. ale zajtra by nás malo byť dosť, tak asi majú fofry 🙂 neboj, určite na nás nezabudnú, teda dúfam, 😀 😀 😀
@waitiekatie OHSS sa môže prejaviť po OPU ale aj po vklade. kamoške sa mierne prejavil po vklade, aj jedna holka, čo sme boli spolu na OPU hovorila, že keď bola prvýkrát, tak tam prišla nejaká baba s OHSS a jej rovno povedali, že je tehotná, takže to už muselo byť nejaký čas po vklade

dasa118
9. dec 2013

@guginenka dakujem za radu 🙂

majkulik
9. dec 2013

@sarah00
@zuzkagal
baby myslim na vas 🙂

sarah00
9. dec 2013

@majkulik ďakujem, tebe už je lepšie?

majkulik
9. dec 2013

@sarah00 relativne ano, hrdlo aj ked ma este boli, ale uz to nie je take zle. Ja beriem antibiotika po 4 ci 5 rokoch ☹ akurat teraz. ale beriem to tak, ze to takto ma byt. toto som nezazila - od uzlin v hrdle bolest az do usi a z usi do celej hlavy. no des.

waitiekatie
9. dec 2013

@sarah00 fiiha, no teda dufam, ze mne sa vyhne uplne... netuzim stravit sviatky v posteli.. jedine ak bude drobec uz v bruchu 🙂 tak ti drzim na zajtra palec, dnes tam bolo pomerne malo ludi, na to ze bol pondelok... som zvedava co bude v stredu...

majkulik
9. dec 2013

@waitiekatie nemusis sa bat anastezy. je sice celkova, ale nie hlbkova. ti pichnu do zili serum, hned zaucinkuje a potom sa zobudis. Horsie su tie narkozy, kde intubuju cloveka a pustaju rajsky plyn - fuj, tie su hnusne. drzim pacleky, aby to dobre dopadlo

zuzkagal
9. dec 2013

@sarah00 no dufam, ze nezabudnu 😀 na zajtra mam dovolenku nahlasenu, co ine by som robila 😀
@majkulik dakujem majka 🙂

leonie777
9. dec 2013

@zuzkagal
@sarah00
@majkulik
@donatela
@macka23
@lesik

ahojte dievcata, myslim na vas na vsetky a drzim palce 🙂

dasa118
9. dec 2013

Ahojte Gin-fivacky 🙂 uz budem asi aj patrit medzi vás som objednanná na uvodnu konzultaciu buduci tydzen. Tak som zvedava ci nám pán doktor povie.... Prosim Vás nemáte niekto skúsenosti s odberom spermii z nadsemrnníkov?

waitiekatie
9. dec 2013

@majkulik ja viem, je to smiesne ten moj strach, hlavne ked som zdravotna sestra, ale pri laparke ked ma uspavali som dostala 3 lieky, hned po prvom som sice odkvacla, ale nechutne mi strpla cela tvar, bolo mi to strasne neprijemne...a zobudit sa po intubacii a zacievkovana.. fuj... ked ma uspia len tak aby som sa dobre vyspala, to mozu 🙂 ozaj kocky, a kde boli manzelikovia kym ste vy odpocivali po zakroku? bo asi by mali byt pri rozhovore s embryologickou, ci nie? pustili ich k vam, alebo ho mam poslat do centralu na vianocne nakupy? 😎

majkulik
9. dec 2013

@waitiekatie nie je to smiesne, je to normalne. myslim, ze vacsina ma strach. U nas sa nedalo. Embryologicka prisla a tam sa s nami rozpravala. My sme boli uz dopredu s mm dohodnuti, co a ako dame pri ako mnozstve a podla toho co odporucia. 😀

majkulik
9. dec 2013

@leonie777 no neboj, aj my sa dockame 🙂
aj ja myslim na teba, com citala, a teba nikde

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre