Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

zuzi20
13. jan 2014

@vahy1 ahoj, ako dopadol vklad? Zvladla si poloplny mechur? 😉

mirka135
13. jan 2014

Dievcence picham si diphereline a uz 6dni mi meska menzes v patok som bola v centre a povedali ze mam cakat na menzes ale picham si od 2.1 je to normalne????

zuzi20
13. jan 2014

@mirka135 aj mne par dni meskal a bola som z toho v strese, aby mi vysli injekcie, ale nakoniec dorazil. Nic neboj, dostavi sa 🙂

guginenka
13. jan 2014

@lesik - nas sa uz prestali pytat. ak takato otazka pride tak odpovieme,ze urcite na tom pracujeme. 😅 a nech si mysli kto chce co chce. niekedy mi to vadilo viac ale teraz je to v pohode. a niekedy je dobre sa urobit hluchym. a dobre si jej odpovedala. to su ludia, o com by klebetili. kasli na nich a na reci, zi si svoje a kazdy nech si hladi svojho 😎 do boja 😠

mirka135
13. jan 2014

@zuzi20 no som s toho v strese nikdy mi tak nemeskali mam stoho obavy

zuzi20
13. jan 2014

@mirka135 to moze byt z toho dipherelinu. Mna na to vtedy upozornila doktorka, ze ms moze meskat. Tak este pockaj, popr. ak stale nic, zavolaj do GF.

vodnari
14. jan 2014

@sizo Ano už v piatok začínam....som už nedočkavá...a ako sa máš ty a čo nové?

majkulik
14. jan 2014

@mirka135 je to normalne, aj mne meskal.

majkulik
14. jan 2014

@leonie777 veru veru a navyse, chlap nepochopi ake je to, pichat si tie injekcie. Ja som v pohode, uz teraz. Vikend pomohol. Vcera som si pisala s tou kamoskou. len som ju musela trochu usmernit, nech mi nevypisuje tie tehu priznaky a radosti a strasti. . . menzes stale nic, a ani nemam priznaky, ako som mavala pred nim, kym som zacala pichat hormony. Mam strach, ze sa mi to cele na kompletku rozhadzalo. ale skor ci neskor, on pride a sup sup na to. 😀

franzziska
14. jan 2014

ahojte baby ktore sem chodite, poskytuje gynfiv aj darcovsky program ak by som potrebovala cudzie vajicka?

elabka
14. jan 2014

Ahojte baby, mam dilemu.... tak sa chcem poradit s vami. Chodime k Dr Harbulakovi a ten odporucil IVF... ale uz dlhsiu dobu planujeme s partnerom dovolenku. Chceme ist koncom marca asi tak na mesiac precestovat juznu Europu autom. Myslite, ze je vhodne zacat teraz IVF ? Viem, ze sa to nemusi podarit na prvy krat... ale co ak ano! Asi by som na zaciatku tehotenstva nemala mesiac sediet v aute a cestovat...
Zatial stale cakame na schvalenie od poistovne, ale uz asi kazdu chvilu by to malo byt (podali sme ziadost zaciatkom decembra)... a vcera sme boli na genetickych testoch, tak neviem, ci budeme musiet pockat na vysledky genetiky alebo Dr bude chciet zacat s IVF hned ako pride schvalenie od poistovne...
Troska sa bojim, ako zareaguje Dr ked mu poviem, ze by som chcela pockat az po dovolenke...
Mozno si robim zbytocne stres... ale nepoznam ho... tak neviem...
Co vy na to?

waitiekatie
14. jan 2014

@elabka ahoj, my sme mali tiez planovanu dovolenku, sice iba tyzdnovu, ale asi by som skor IVF naplanovala po dovolenke... bo okrem castych kontrol pocas stimulacie su aj nejake po transfere a neviem ci to stihate.. bo podla mna bude chciet pockat na tu genetiku... ked mi volali ze to mame schvalene som sa pytala ci je to nejako casovo obmedzene,platnost toho povolenia, lebo mame planovanu dovolenku.. povedali mi, ze si to niektore zeny odlozia o mesiac (cyklus).. asi by som to na tvojom mieste nechala po dovolenke... mozno niekde pod toskanskym slnkom splodite drobca aj bez IVF 🙂 😀 😎 a Harbulak je v pohode, je to na vasom rozhodnuti, aj keby ste si to teraz rozmysleli, nikto vas tam nemoze dotiahnut kym vy nepoviete ze idete do toho 😉

elabka
14. jan 2014

@waitiekatie Ufff, tak si ma ukludnila 🙂 ja som taky stresmen! Uz som aj dovolenku chcela zrusit 🙂 ale ak budeme cakat na tu genetiku, tak asi aj tak skor ako pojdeme na dovolenku vysledky nebudu (doktorka sama povedala, ze to trva dost dlho).. a presne ako pises, mozno niekde daleko od domova sa podari zazrak a Gyn-fiv potrebovat nebudem 🙂 Dakujem ti waitiekatie

mirka135
14. jan 2014

@majkulik a kolko ti meskali????

leonie777
14. jan 2014

@majkulik nooo, a mozno ti ani nedorazi 🙂 a budes tehula prirodzene ... ja ms este nic tiez, takze stiham po recept a potom aj celkovo 🙂 akurat uvazujem, ci to o mesiac neposuniem, lebo ideme na 3 plesy este a zasa budem za sofera a bez drinku ... neviem, muz nechce aby sme to teraz hned riesili, ze skor v lete nech ideme na ket ... tak si urobim aj tak po svojom 🙂

leonie777
14. jan 2014

@mirka135 mne ms meskala 9 dni 🙂 neboj sa, ono to pride, lekar mi povedal, ze moze meskat az 14 dni a ked dovtedy nepride, tak by som tam nabehla na kontrolu.

@elabka ahoj, my sme absolvovali 1.ivf a cely ten proces na dlhy protokol prebiehal cca 2 mesiace, s pichanim injekcii kontrola, opu, vklad, cakanie na krv ... myslim, ze kludne chod na dovolenku a ivf naplanujte az po, aby si bola oddychnuta a plna sil a energie, pevnych nevrvov, vsetko ti to bude treba 🙂 doktori sa nenastvu kedy sa rozhodnes ivf absolvovat, je to tvoje rozhodnutie, oni su v pohode a respektuju to ... a inak bodaj by si to ivf uz nepotrebovala ked sa vratis z dovolenky 🙂

mirka135
14. jan 2014

@leonie777 no a injekcie ti vystacili? Ja uz budem mat 2 balenie minute

silvik1
14. jan 2014

@elabka ahoj. ja som na výsledky genetiky čakala až dva mesiace. takže šup šup na dovču 😉

leonie777
14. jan 2014

@mirka135 injekcie diphereline som minula do poslednej, mala som tusim 4 balenia 28 ks ... mas dlhy protokol?

leonie777
14. jan 2014

baby, menil sa v GF nejako cenik vykonov? kolko stoji KET?

waitiekatie
14. jan 2014

@leonie777 KET tusim 140

leonie777
14. jan 2014

@waitiekatie dakujem 🙂

zuzkagal
14. jan 2014

@leonie777
@majkulik Ved to ani ja svojmu chlapovi nehovorim uplne vsetko. Lebo ked aj zacnem, tak mi povie, viem zlatko ze trpis a ja sa trapim, nemysli na to, bude dobre.... No a taketo vsetky veci okolo diskutujem tu. Baby vcera ked som isla spat som si spomenula, ze som mala ist 14.1. na prvy utz a spustila som zase polhodinovy rev. Mna z toho asi vystrie. uz to chcem byt opat ja 😎 Supnite si cerveneho vina a ms pride 🙂

leonie777
14. jan 2014

@zuzkagal moja, to je zleee, ze sa takto citis, viem ze to je klise ale ozaj chce vsetko cas ... ja som sa po potrate spamatavala rok a odvtedy uz budu v maji dva a nic sa nedeje ... cim skor posli negativne myslienky het, aj ked svoje si odsmutit musime kazda, mas nato narok ... hlavu hore, ostali embrijka, ktore na teba cakaju a urcite je tam to naj, ktore si pojdete vziat 🙂 na cervenom ja ficim uz dva tyzdne kazdy vecer 1-2 dc, podla toho ako mam chut 🙂

sarah00
14. jan 2014

ahojte dievčatá, dnes sme boli na UTZ a srdiečko je potvrdené, veľmi sa tešíme. Ďakujem Vám všetkým za podporu a naďalej budem podporovať aj Vás. naozaj to všetko stojí za to. robte všetko tak ako cítite a nedajte sa tlačiť do ničoho 😉 ale to vy už všetky viete. držíííííím moc palce @leonie777 @majkulik @waitiekatie @guginenka @lesik @zuzkagal

@elabka nemusíš ísť na IVF hneď ako máš potvrdenú žiadosť. my sme ju mali potvrdenú v júni a na IVF sme šli až v novembri, dovtedy sme sa na to "necítili". držím palce a peknú dovolenku 🙂

majkulik
14. jan 2014

@mirka135 iha to si uz nepamatam. Tak ako napisala leonie777 - pokial nemeska 14 dni tak kud. mne diph. zostal, takze ked potrebujes, mozem ti dat. resp. si vypytaj v gf. tam ti daju.

majkulik
14. jan 2014

@leonie777 podlla vsetkeho cennik platny od 1.2.2013 nemenili. je mozne ze budu zase od 1.2. . .
juuu prirodzene, kiez by si mala pravdu, to by bolo ake uzasne.
a prelozite to na leto? ja to nechcem odkladat, mna uz tlaci vek. a uz sa aj tesim dako, ze by sme na vianoce mohli byt traja (styria).

@sarah00 super, tesim sa s tebo. len vas opatruj, aby vsetko dobre dopadlo. v ktorom si tt?
@zuzkagal hm ☹ hore hlavu. mas super chlapa vedla seba.
inak ja verim, ze aj polovickam je to luto, ale predsa len, prezivaju to doslova tak ako my. tie pocity a to vsetko.

elabka
14. jan 2014

@sarah00 aaaa... to ste sa potom sami ozvali v GF, ze uz by ste chceli ist do toho? Dakujem za odpoved a z celeho srdca gratulujem a drzim palce nech to vsetko v poriadku prebieha 🙂

elabka
14. jan 2014

@leonie777 cennik sa menil, len este nie je zverejneny. moj partner bol vcera zmrazovat spermie na rok a zaplatil 105€, minuly rok to bolo 50€...

waitiekatie
14. jan 2014

@sarah00 som na teba silno myslela a stale sem pozeram ci uz si napisala... neskutocne sa tesim s tebou, drzim palciaky aj nadalej nech ide vsetko dobre... tisko ti zavidim, ale iba trosicku, bo ja budem o chvilu tiez 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre