Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

zuzkagal
16. jan 2014

@leonie777 vies co ja som chcela pit ten caj, ale strasne bol nechutny ma z neho napinalo, tak som ho nepila. Ale ci to pomaha....? no to ti nikto nepovie, ale viem ze baby pred ket ho pili. Vyskusaj 🙂

cammeronka
16. jan 2014

@sarah00 jeej blahozelam a prijemne tehulkovanie 🙂 a tu priechodnost je potrebne robit len ked chce ist clovek na IUI alebo vseobecne? lebo ja nechcem ist na IUI, ja len chcem vediet, ci nie je nejaky problem (napr. taky, ktory na vseob. prehliadke nie je vidiet)..

elabka
16. jan 2014

@cammeronka Ja som sa toho vysetrenia dost bala, citala som ako sa to robi... ale v GF maju asi novu metodu (HyFoSy) o kt sa na webe nepisalo takze vysetrenie bolo uplne v pohode, bezbolestne 🙂
Dr mi dal cipok, kt som si mala hodinu pred vysetrenim zaviest (kvoli uvolneniu svalstva) a potom mi zaviedol nejaku trubicku ("spodkom"), ktorou do mna pustil kontrastnu latku a tu sledoval sonom,
Trvalo to cele nejakych 15min, bolo to bezbolestne (troska tlak, ked zavadzal trubicku) a bez stresu (mala som tam strasne zlatu sestricku). Mala som prist v sprievode partnera tak som sa bala, ci nebudem nejako mimo alebo ubolena, ale bola som uplne v pohode, mozno len ten cipok mal vplyv na riadenie motoroveho vozidla, preto chcel Dr aby partner prisiel so mnou.
Vysetrenie stalo 110€ (minuly rok).

leonie777
16. jan 2014

@zuzkagal ja som pila alchemiku aj pred opu, a mala som peknu sliznicu, tak rozmyslam, ze budem pit aj teraz, ved jedine o co teraz hlavne pojde, aby bola maternica pripravena a sliznica v norme, uvidime ... ta chut nie je bohvieaka, ale ked ho pijem este horuci tak sa to da, ale pokial vychladne, tak je to grc 🙂

zuzkagal
16. jan 2014

@leonie777 ja tomu akosi neverim tym cajom, ani tym tabletkam. Vies mas zacat s tabletkami 1.DC, ja som bola na konzultacii 5.DC a DR. mi vravi ze mozeme aj teraz skusit zacat tablekty a uvidime co na to sliznica. Prvy estrofem som dala vecer 5.DC, parkrat som ho zabudla zobrat,lebo som si do prace nezobrala tabletky, ze dva dni som nebrala vobec, lebo som bola u rodicov a tiez zabudla doma tabletky... takze som to nevidela uspesne, no a na kontorle mi DR povedala ze mam krasnu sliznicu.... chapes tomu? ja veru nie... preto tym tabletkam neverim. Su baby v CR na modrom konovi, ktore nebrali tabletky na sliznicu vobec a mali uspesne KET... potom mi to pride ako zbytocne napchavanie sa hormonmi...

leonie777
16. jan 2014

@zuzkagal to je jasne, ale estrofem sa neberie na rast sliznice, ale zastavuje tvoju prirodzenu ovulaciu, aby sa ti ten cyklus nevytvorilo vajicko, lebo ak by sa vytvorilo, tak vyplavi aj pri vklade to vlozene prirodzenym cyklom ... nezabite ma ostatne ako to zle vysvetlila 🙂 takto mi to povedal lekar a tak som to pochopila ...
teraz si kladiem mudrlantsku otazku, ci u teba neprebehlo toto, ked si tie tabletky nebrala "poctivo" hm?

zuzkagal
16. jan 2014

@leonie777 je to mozne, tiez som o tom polemizovala, ale citala som si pribehy inych bab, ktore boli na ket v inych klinikach a tie nebrali tabletky. Ja mam inu teoriu, a tu musim prediskutovat s Dr. ja si myslim ze moje biele krvinky mi zlikvidovali embrijko, lebo mam velmi dobru imunitu, a to som si tiez kladla otazku preco mi nerobil tieto testy Dr a nasledne nenasadil Predinson aby mi imunitu oslabil??? vies bavili sme sa uz o tom cez spravy co si o tom vsetkom myslim, a stale nove info co si nastudujem ma utvrdzuju o mojom nazore. Pamatam si presne ako mi Dr povedal "vyskusame prve IVF a uvidime" ... Len skoda ze ja na "skusanie" druheho IVF uz nemam fin. prostriedky...

leonie777
16. jan 2014

@zuzkagal uplne ta chapem ... nenavidim tie ich reci, ze vyskusame ... bla bla bla, sme ako pokusne kraliky, ale darmo, v SK sa lekari este len ucia robit ivf a mame udajne slabych embriologov a vybavenie ... vela lekarov v zahranici pacientky upozornuje na moznosti vylepsit tzv.skore uspesnosti tym, ze ich vysetruju daleko viac a doslednejsie aby sa predislo zlyhaniu .... vela zavisi od skusenosti embriologa, lebo on vybera a sleduje kvalitu vajicok, pri icsi vybera on spermiu o ktorej si mysli, ze je ta najlepsia ... samotny vklad a stimulacia ktoru nasadi lekar je uz potom len ceresnicka ... ach jo, nie som z toho stastna a verim, ze to prekonzultujes a ak sa tvoja teoria potvrdi, ze sa tomu da nabuduce predist ... ja mam trebars vysoky prolaktin a neriesia mi ho, lebo ze to vraj netreba aj ked vsade citam, ze vysoky prolaktim moze byt problem ... tak co ti poviem ...

zuzkagal
16. jan 2014

@leonie777 clovek pochopi to ze sa musia ucit na kazdej konkretnej pacientke, ved kazda sme ina, kazdy par ma iny problem. Ale keby to bolo cele zadarmo a keby to nemalo take nasledky... ja uz dva mesiace nemam normalne ms, som rozhadzana jak leco, cez pichanie injekcii som bola v akych stavoch - hysterka bola nic proti mne, veci ako OHSS ani nespominam, to som trpela ako pes, vravela som mm ze radsej rozmriem ako tie bolesti... Skusaju vlastne nase zdravie za nase peniaze. ach jo, som sa akosi rozohnila 🙂

tyli
16. jan 2014

@leonie777 teraz pred posledným KET som mala už iba 2 s PK. Tie s PK sa vraj ťažšie rozmrazujú, ale napríklad vahy1 sa rozmrazili. na dôvod som sa nepýtala, povedali mi, že sa prestali deliť tuším. alebo nezačali... veru neviem naisto. Nič ma nebolí. Ale na kontrolu som aj tak chcela ísť. Tak keď mi skončí ms objednám sa.
Držím ti palce 😉

sarah00
16. jan 2014

@cammeronka ďakujem. priechodnosť je základné vyšetreniu u ženy, tak ako spermiogram u muža, môžeš mať všetko OK, ale ak ti nemá vajíčko kade prísť k spermii, alebo naopak 😀 tak je všetko zbytočné. laparka je síce väčší zásah do tela, ale dá sa ňou diagnostikovať aj endometrioza, ktorá je tiež veľkým nepriateľom otehotnenia 😒
@leonie777 alchemilku si ženy chvália, aj keď ja som ju pred OPU pila a sliznicu som nemala moc vysokú, dostala som hneď estrofem, preto si myslím, že estrofem nie je na zastavenie ovulácie ale na sliznicu.

dievčatá čo sa chystáte na OPU, neviem, či toto bolo našim úspechom, ale ja som pred OPU jedla vitamíny INOSITOL, je to látka, ktorá je teraz veľmi preferovaná v tabletkách inofolic. mne ich zohnala mauerka, aj mi napísala dávkovanie a mali sme síce "len" 7 vajíčiek, ale všetky boli zrélé a schopné oplodnenia. tiež som pred vkladom jedla tabletky chilli, tie sú na prekrvenie maternice. neviem, naozaj, či toto bolo to, čo nám pomohlo, ale nedá mi nepodeliť sa o skúsenosť 😉

tyli
16. jan 2014

@zuzkagal povedali ti v GF, že sa ti tvoria protilátky proti trofoblastu/spermiám? ja mám tento problém a užívala som Prednison. Pred ET - KET sa má užívať cca 6 týždňov aby zabral. po pol roku sa musí vysadiť, pretože prestáva účinkovať. ak nemáš potvrdený problém s protilátkami, radšej neužívaj Prednison. je to vraj riadne svinstvo. internistka mi to povedala 😒
ak máš ale problém s protilátkami, tak vraj Prednison je jediná možnosť + hľadať príčinu, nejaký zápal v tele. môže to vyvolávať urologický problém napríklad.
ja teraz v rámci 4 mesačnej prestávky pôjdem na urologické vyšetrenie, gynekologické a hematológiu.... . využijem čas.

lesik
16. jan 2014

Baby,mozno otazka trosku mimo.Zajtra mam konzultaciu v GF a od dnes mam slabsi vytok.Myslite,ze sa mam preobjednat na iny termin?

tyli
16. jan 2014

@sarah00 mala si iné lieky ako Inofolic? ja som skúšala jeden mesiac Inofolic, nebadala som zmeny, tak som ho aj kvôli cene vysadila. koľko ťa stál tvoj Inositol? Chilli si brala koľko kapsúl? Ja som ich tiež mala, ale mne nerobili dobre na žalúdok ☹

tyli
16. jan 2014

@lesik ja by som išla aj napriek tomu.

lesik
16. jan 2014

@tyli Hm,aj ja rozmyslam,ze pojdem.Caka ma konzltacia pred KET.Mam iba jedno zmrazene embryo a aj to po PK.Normalne sa bojim,ci sa vlastne rozmrazi,co ti citam tak PK nie je ziadna vyhra.

elabka
16. jan 2014

@lesik Ahoj, mne prave koncila menstruacia, este som spinila, tak som sa pytala telefonicky, ci to vadi alebo nie a na recepcii povedali, ze nevadi, ak by doktor potreboval nejake vysetrenia, tak ma objedna potom, ale to prve uvodne stretnutie som mala aj ked som spinila

tyli
16. jan 2014

@lesik mne sa žiaľ nerozmrazili, ale napríklad vahy1 sa rozmrazili. asi záleží aj od genetiky, či sú bez vád, dostatočne silné aby zabojovali. držím ti palce 😉

tyli
16. jan 2014

@lesik teraz som si spomenula, že napríklad ja som bola na prvej konzultácii v GF a bola som 3 DC a aj tak mi doktor urobil sono. takže je to O.K. 🙂

sarah00
16. jan 2014

@tyli ahoj, práveže ja som nemala inofolic, inofolic je liek, ktorý obsahuje účinnú látku inositol a mne @mauerka zohnala práve len ten čistý inositol. ten som brala od začiatku cyklu do OPU a chilli od OPU až tuším ale 3-4 dni po vklade s postupným dávkovaním a postupným vysádzaním. tie chilli som si dávala veľký pozor, aby som nejedla všetky naraz a hlavne, aby som ich dávala po jedle alebo s jedlom, vtedy som necítila, že som si ich dala, tuším len raz na začiatku som cítila, asi kým si žalúdok zvykol.

sarah00
16. jan 2014

@tyli obidva lieky som brala od mauerky, má ich stále v inzeráte a spolu som platila niečo do 20 €

medyx
16. jan 2014

Ahojte baby. Mam jednu otazku zajtra idem do GF a chcela by som vratit injekcie co mi zostali.len neviem ci to mam brat na recepciu alebo do lekarni.a vratia aj nejake peniazky? Lebo minuly rok tu pisali baby ze dostali naspat volaco.len neviem ci to tak funguje aj teraz.

donatela
16. jan 2014

ahojte dievčence. idem sa s vami podeliť so svojim smútkom...:(
minulý týždeň som začala náhle krvácať, išla som do gf a videla som 2 bijúce srdiečka. ujali sa obe (KET 2 dvojdňových E - jedno 2-bunkové a jedno 3-bunkové), ale jedno E malo neporovnateľne menší vak, v ktorom bolo a bol pri ňom drobný hematóm. po injekcii krvácanie ustúpilo a iba som jemne špinila. poslali ma domov, PN, kľudový režim, kontrola o týždeň.
dnes už bohužiaľ na utz nebilo ani jedno srdiečko:(:(:( MA v 8tt, plánovaný kyret o týždeň vo štvrtok, ak sa to dovtedy nespustí samé...:(
takže ani náš KET nebol úspešný. ako to vyzeralo, že decembrové ET a KET boli úspešné, tak tehotná ostala iba jedna...

tyli
16. jan 2014

@sarah00 ja som mala od nej tie chilli. pozriem ten inositol. ďakujem 🙂

sarah00
16. jan 2014

@donatela ale nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ☹ ☹ ☹ ☹ ja som tak verila, že aspoň ten jeden drobec zabojuje 😢 je mi to veľmi ľúto 😢 😢 😢 och a ešte to čakanie do štvrtka 😠

tyli
16. jan 2014

@donatela to mi je veľmi ľúto 😢

tyli
16. jan 2014

@medyx mne bolo povedané, že sa dajú odovzdať hlavnej sestre. skús si zavolať do GF kedy to tam môžeš priniesť. Peniaze dávajú podľa toho, ako veľmi potrebujú lieky. aspoň ja som to tak pochopila.

mauerka
16. jan 2014

@donatela strasny smutok ☹

majkulik
16. jan 2014

@leonie777 ahojky, drzim palceky. takze tak ako som pisala, ty pojdes tentokrat prva. moj ms v nedohladne, ani priznaky, okrem zravosti.

majkulik
16. jan 2014

@donatela smutim s tebou

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre