Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

janan82
23. jan 2014

@lorena14 Ďakujeme, neboj sa, zvládnete to aj vy. Ćo už s tými spermiami, proste je uponáhlaná doba, stresová. Manžel celý deň sedí za volantom, ani to nie je dobré. Stravuje sa asi tak, že keď je čas, rýchlo do seba niečo hodí a pod. To všetko na pohyblivosť a potrebné funkcie pôsobí a to my neovplyvníme.

janan82
23. jan 2014

@gretchen111 No vitaj v klube. Len na úvod ťa asi nepoteším, ale bolo by lepšie, aby aj manžel bol presvedčený, že aj toto je cesta k vášmu vysnívanému drobčekovi. Mne bol v tomto veľkou podporou. Aj na ukážku ako pichať injekcie išiel a potom mi ich pichal on. My sme ich pichali do bruška, je tam dosť priestoru a nie je to bolestivé. Aj keď sme sem tam natrafili na žilku, ale to neva, modrina zmizla a bolo. Ja som si dávala kožu medzi prsty, aby sme nepichli do svalu, ale do kože a tuku 🙂 My sme ich pichávali ráno pred prácou. Už ku koncu je to náročnejšie na dochádzku, teda ak si neni z Ba, ale dá sa to zvládnuť. Ja som to dokonca tajila aj v práci a dodnes to tam nikto nevie, že sme niečo také absolvovali, teda okrem jednej super kolegynky, tej som to povedala deň po vklade.
A my sme tiež boli vyhúkaní po prvej konzultácii, ale pani Dr. Stenová povedala, nech sa nesnažím si všetko zapamätať, že oni mi na každej kontrole povedia, čo ďalej a to aj robili.

gretchen111
23. jan 2014

@janan82 Dakujem za infosky, my chodime tiez k Dr. Stenovej 🙂
Je mi jasne, ze by bolo lepsie, aby bol moj manzel o tomto celom presvedceny - vedel do coho ideme aj ake su moznosti... mam skor pocit, ze to berie ako svoje zlyhanie, lebo vsetci jeho kamosi na to skocili sup sup a uz to bolo a nam sa nedari... aj som mu povedala, ze by som potrebovala mat v tomto celom jeho podporu, ze cakam, ze mi povie, ze to zvladneme a ze vsetko bude okej... myslim, ze ma aj chce podporit, ale ma este take to zastarane zmyslanie - rovnako ako jeho rodicia... a mozno je to prave kvôli jeho rodicom, lebo sa boji ako to prijmu...
Ja byvam sice mimo BA, ale pracujem v BA, takze prakticky kazdy den som tu a ak bude potrebne, tak by som sla k mojim rodicom, ktori su z BA - v tomto nevidim problem... Skor rozmyslam nad tym ako riesit tie injekcie, ale tak riesenie sa vzdy najde 🙂

janan82
23. jan 2014

@gretchen111 Aj môj mužík to na začiatku bral ako zlyhanie, keď zistili zlý spermiogram, ale keď videl koľko párov tam je denne a za mesiac koľko čísiel medzi nami pribudlo, tak zistil aj sám, že to nie sme len my, že tých párov je strašne veľa, že je to dnešná doba a tak. Ak si každý deň v Ba, tak si vybehni do GF napríklad na obed a oni podľa mňa, budú ochotní ti to pichnúť. Ja som v deň promócií išla tam, mali mi pridať tú perovú injekciu, tak som si doma nepichla Dipheriline. Len tú ceruzkovú mi posunuli až o deň, tak mi Dipheriline pichla sestrička tam a nemala s tým žiadny problém.

gretchen111
23. jan 2014

@janan82 ved hej, aj ja tomu svojmu stale prizvukujem, ze nie sme jedini na svete, ze tych ludi tam chodi kopec... jeho strasne stve, ze toto je dôsledok aktuálneho zivotneho stylu - v com ma pravdu, ale tym, ze budeme zalamovat rukami nad dnesnou dobou veci nevyriesime... citi to ako strasnu krivdu...

janan82
23. jan 2014

@gretchen111 No má pravdu, ale ako píšeš, s tým nič nevyriešite a ani nespravíte. My s manželom sa teraz vytešujeme z rastúceho bruška, z každého kopančeka a nebyť GF, tak dnes určite nečakáme bábo. My sme mali vklad v deň manželových narodenín, tak on to bral aj ako darček, ktorý čoskoro uzrie svet a nebude to len jeho narodeninový darček, ale najkrajší darček za všetky naše roky spolu. Neboj, jeho to časom prejde, on to prekoná. Musí to prekúsnuť.

gretchen111
23. jan 2014

@janan82 To je zlate 🙂
Jasne, treba to proste brat ako dalsiu moznost, ktoru nam medicina ponuka... tiez pevne verim, ze je to len take prvotne "zaskocenie", ktore ho coskoro prejde a budeme sa sustredit na to co je podstatne 🙂

zuzi20
23. jan 2014

@lorena14 ahooj, no mna dnes pobolievalo podbrusko...a ked som prisla z roboty, tak akoby z praveho vajecnika mi vystrelovala bolest. Nevem, ci je to dobre, ci zle...Ak ta nic neboli, tak hadam im je tam dobre 🙂

zuzi20
23. jan 2014

@vahy1 ahoj, ako ti to odbuda? Ako sa citis?

marienka1980
23. jan 2014

Pekný večer dievčatá

Som tu nová, čítam vás pravidelne a som sa rozhodla registrovať.S partnerom by sme chcelli mať bábätko, ale sa nám nedarí už 2,5 roka Min.rok v júli som bola na laparoskopii a môj gyn.zistil endometriozu ☹ Začala som brať lieky Visanne,5 mesiacov som ich brala.Teraz už necelé 2 mesiace beriem inofolic. Nemám menštruáciu.Rozhodla som sa a zavolala do centra, Gyn fiv, a ideme na 1.konzultáciu.Som strašne zvedavá čo, ako bude.Môj partner dostal super prac.ponuku a tak by sme chceli najneskôr do konca februára absolvovať umelé oplodnenie. Vie mi niektorá z vás napísať ako prebiehá celá konzultácia a čo bude potom? 🙂 ďakujem pekne

matka177
23. jan 2014

@mauerka Dakujem si velmi zlata 🙂 ,aj ja by som si mala nieco kupit na lepsiu kvalitu vajicok???

kita26
23. jan 2014

ahojte, mám menší problém. Začala som v sobotu 18.1. (25DC) pichať diphereline, MS mala prísť v utorok 21.1. a na 4 DC som mala ísť na ultrazvuk. MS stále neprišla a ja neviem či je to normálne, či je to tými injekciami, vždy som mala MS n adeň presne. Neviem čo mám robiť, či si mám ďalej pichať diphereline a počkať na MS ...? Asi budem musieť zavolať do GF...

lorena14
23. jan 2014

@zuzi20 -ja moja ja som natom rovnako bolí ma podpruško,prsia ☹ a celí deň revem lebo mám taký pocit ako by mi prichádzala menštruácia. Tak sa bojíííím.

zuzkagal
23. jan 2014

@kita26 urcite pichaj dalej, po Diphereline obycajne ms meska, neboj sa nic. myslim ze do tyzdna ak meska je to ok.

mauerka
23. jan 2014

@kita26 pichat dalej, do CAR volas az ked meska tyzden. Je to uplne normalne, kazda druha z nas to tak mala - mne napr. meskal ms pri Diphereline 4 dni - a to som inak mavala presne ako hodinky.
Takze klidek este 🙂

zuzi20
23. jan 2014

@lorena14 ale kde je este menzes!! 🙂 ale ta bolest je presne taká akoby prichádzala...taká nepríjemná, chvíľková...

lorena14
23. jan 2014

@janan82 tak veru ťažko sa dá niečo takéto ovplyvniť nikdy sme si nepomysleli že budeme mať takéto problémy. Sme spolu strašne dlho a bábetko by bolo krásne oživenie .Ja mám teraz taký strach a vôbec sa neviem ovládať čo nie je dobré. 😢

lorena14
23. jan 2014

@zuzi20 áno a hormóni sa búria lebo celí deň revem

mauerka
23. jan 2014

@matka177 Ja som brala mix
Inositol
Q10
vit D
Melatonin
materska kasicka
NAC /N-acetyl cystein/

mauerka
23. jan 2014

@lorena14 so mnou bolo pocas stimulky na nevydrzanie - sama som sebe liezla na nervy... 🙂 Obdivujem svojho muza, ze nezdupkal vtedy. Rozum ti moze hovorit jedno, hormony aj tak spravia svoje...

waitiekatie
23. jan 2014

@mauerka ja som plakala pri reklame na Niveu 😀 😀

lorena14
23. jan 2014

@mauerka Tak tak ja viem že mám byť kludná ale neviem som 5 deň vkladu ale cítim sa dosť zvláštne.
Ja som cez stimulku vracala po každej injekcii tiež to bolo hrozné a asi sa preto tak bojím lebo nemáme zamrazené embrijká mali sme len 2 a to mi vložili. Mám strach že znovu musím prejsť všetkým. 😝

lorena14
23. jan 2014

Ešte že aspoň tu sa môžem posťažovať 😀

kita26
23. jan 2014

@mauerka dakujem za radu, to som nevedela...

zuzi20
23. jan 2014

@lorena14 neboj, to uz nejako vydrzis, kedy ides na krv? Hlavu hore! Dobre to dopadne! Musime verit!

lorena14
23. jan 2014

@zuzi20 -v stredu bude veľký deň 😀 len ho vyčkať ty ideš skôr však. 😉

mauerka
24. jan 2014

@lorena14 teraz nie je na mieste stresovanie, strach... to ti nepomoze ba skor naopak. Ja som na 4 den po vklade sla radsej do prace - a bolo to dobre rozhodnutie, lebo som prisla na ine myslienky.... a co sa "úriznakov" tyka - ja som zase nemala NIC, ale upne ze nic a test negativny este aj na 9.den po ET. Trojtyzdnovy balicek spi vedla v spalni. Takze zahodit stres, zlu naladu a mysliet na nieco ine - to je jedina moznost teraz 🙂

zuzi20
24. jan 2014

@lorena14 no tak to budes prva, ja idem az vo stvrtok, to mam 14-ty den, ty ides 10-ty...

guginenka
24. jan 2014

@lorena14 - no mozes sa postazovat. ale ziaden plac. zamestnaj si hlavu.

leonie777
24. jan 2014

@majkulik ahoj moja, tak si dnes uzi koncert a bodaj by bez mrchy 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre