Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

bubinko1506
18. máj 2016

@xxxena ahoj, rada poradim. prvykrat je to pre kazdu z nas stresujuce. po pregnyle uz nepichas nic. ak si doteraz cvicila, tak po jeho pichnuti si daj pauzu az do OPU (potom sa ti uz aj tak nebude chciet 😀 ) inak ti to super vychadza, ze OPU budes mat v piatok, cez vikend si oddychnes a ak dobre ratam, tak transfer vychadza na stredu. drzim palce na rukach aj na nohach, nech tu o nejake dva tyzdne pridas pozitivny vysledok.

levisa
18. máj 2016

@mkatkam my mame obaja 33, takze podla mna nie. Kamoska ma tiez 33 a jej partner 35 a im to robili(nej operovali krcok maternice pred par rokmi), takze fakt neviem podla coho - ci nie na zaklade nejakych predchadzajucich "chorob", zakrokov, alebo tak nieco...fakt netusim
a este negratuluj, na to je este skoro 😀

misela103
18. máj 2016

Ahojte davno som tu nebola lebo my teraz cakame na tu genetiku... ale dnes mi prisla sms z DOVERY ze Judr. Stenova podala ziadost na IVF to mi prislo rano o pol 9 a tera par minut po 11 tej mi doslo ze schvalili sme navrh na vasu liecbu... ??? to uz znamena ze mi schvalili IVF??? je to vôbec mozne za par hodin? 1 IVF trvalo cca 2 tyzdne kym to schvalili... ma niekto skusenost s takymto?

leelloo
18. máj 2016

@misela103 fiiiha, tomu sa povie rychlost 🙂 ja uz cakam vyse mesiaca na schvalenie od vseobecnej zdravotnej :(

misela103
18. máj 2016

@leelloo je to neuveritelne ale skutocne je to tak v maily som si toho o tom precitala viac super trvalo im to ani nie 3 hodky.... ze ked sa to poda elektronicky je to raz dva... ja mam doveru ... az sa cudujem aj ja ze tak frisko 🙂 tesim sa

levisa
18. máj 2016

@leelloo ty cakas uz nejak dlho, nie? inak zalezi aj od toho, kedy to do poistovne poslu, ale ak je to viac ako mesiac, pytaj sa v GF na to. Dovera to schavluje tusim vsetkym tak rychlo 🙂

leelloo
18. máj 2016

@levisa tiez sa divim, ze tak dlho, jedna baba tu pisala, ze jej to schvalili vo vseobecnej po 2 tyzdnoch a podpisovala ziadost 3 dni po mne, takze tiez zacinam rozmyslat, ci na to nezabudli alebo co. Ale stale cakam este na geneticke testy, uz su to 2 mesiace.

leelloo
18. máj 2016

@misela103 tesim sa s tebou a ja asi pouvazujem nad zmenou poistovne 🙂

misela103
18. máj 2016

@leelloo dakujem pekne 🙂 No moc nad tym neuvazuj lebo dovera je dobra asi len v tomto :-P 1 IVF som mala za dva tyzdne ale ja som uz citala aj ze 3 mesiace cakali.... ale za opytanie nedas nic... no my sme podpisali splnomocnenie pre GF a hovorili ze tak koncom mesiaca maj to poslu ani vo sne by ma nenapadlo ze to bude tak rychlo 🙂 aj my cakame este na genetiku dnes je to presne mesiac tak sa este nacakam... dr z genetiky povedala ze zavola keby nieco ale ze ked nic take tak to da len do karty a snad mi potom zavolaju z GF ci?

leelloo
18. máj 2016

@misela103 tvrdia, ze budu volat, tak dufam, ze ano. A na tej genetike to vraj trva tie 3 mesiace, mne uplynu 7.juna, tak uz som nedockava a len dufam, ze nic hrozne nezistia 🙂 a uz si mala nejake neprijemne skusenosti s doverou? ja som s poistovnami nic neriesila doteraz, zatial vsetko fungovalo v pohode

xxxena
18. máj 2016

@bubinko1506 áno veru je to stresujúce.:D:D už sme boli nakúpiť ananásové džusy. 🙂 ďakujem verím aj ja že sem pridám pozitívnu správu. budem sa šetriť ako sa najviac dá, aby sa nám to podarilo.
dnes pregnyl, a piatok OPU. to dáme.a asi v stredu ako píšeš transfer, možno v utorok neviem. nechám sa prekvapiť.

misela103
19. máj 2016

@leelloo no tak potom isto zavolaju... to mas prve schvalenie? mne tie 3mes uplynu az 18. júla :-P takze ani nemam dufat ze to bude skor ze? 😒 tak nie nemam.... ale ze ta moja nechce toho moc preplacat... :-P aj zubarka sa mi stazovala ze ma problem s dôverou tak neviem... ale zas v tomto su veeelmi rychly a to ma velmi tesi 🙂

leelloo
19. máj 2016

@misela103 ano, to je moja prva ziadost o IVF. Tiez som si myslela, ze by t a genetika mohla byt skor, ale zial to tak nevyzera 😒 tak snad sa dovtedy aj ta poistovna rozhybe 🙂

leelloo
20. máj 2016

@misela103 tak uz aj ja to mam schvalene 🙂

sonulienka13
20. máj 2016

leelloo a kolko dni trvalo schvalenie s poistovne prosim vas?? Aj ja cakam s dovori.

zuzsat
20. máj 2016

baby boli ste pred podanim ziadosti ivf 3x na neuspesnom iui? chcela som vypisat ziadost a v gyn fiv mi povedali ze to nema zmysel ze musim aspon 3x mat iui neuspesne ..

sonulienka13
20. máj 2016

@zuzsat ja som bola na iui len raz a teraz cakam na poistovnu a idem na ivf.neviem sa dockat.

levisa
20. máj 2016

@zuzsat co???? prvy krat som tam dosla, Dr.Harbulak pozrel moj hormonalny profil, ktory okrem nizsieho AMH nemal jedinu chybu a hned ze ideme do IVF. Ze ci chcem skusat IUI, co podla neho aj mna by bola strata casu, tak sme podali ziadost (VZP) a presne za mesiac bola schvalena

zuzsat
20. máj 2016

ja som sa pytala pred 2.iuidr.behunovej ku ktorej chodim ze ked to nevyjde ze chcem idt na ivf a povedala ze poistovne sprisnili kriteria schvalivania a ze ked mi nemame ziadne zle vysledky ze musim aspon 3x iui absolvovat aby sa mnou poistovna vobec zacala zaoberat
@levisa

leelloo
20. máj 2016

@zuzsat ja tak isto ako levisa, mne Dr Stenova povedala, ze pri takom nizkom AMH nema zmysel skusat IUI a rovno ideme na IVF. To, ze nemate ziadne zle vysledky znamena zo vsetkych vysetreni, ktore vam robili?

leelloo
20. máj 2016

@sonulienka13 ja mam VZP a trvalo im to mesiac. Ale su tu baby, co mali v Dovere schvalene za par dni.

misela103
20. máj 2016

@leelloo Tak podla mna je to tak ze pri prvom im to tak dlho trva lebo vsak ked tak tak pri druhom uz nemaju co skumat tak to jednucho schvalia a hotovo... ale hlavne je ze to uz mas tesim stebou tak uz len pockat genetiku a hor sa dotoho ... 🙂

zuzsat
20. máj 2016

@leelloo no a prave o to ide. okrem sperniogramu priechodnosti vajecnikov a odbeu krvi si ine vysetrenie nepamtam.

leelloo
20. máj 2016

@zuzsat z krvi ti robili hormonálny profil? Tam si mala vsetko v pohode? Mozno ak nenájdu ziadny dôvod, tak musis najskor absolvovať IUI, na IVF musia nieco napisat ako dôvod pre poisťovňu.

leelloo
20. máj 2016

@misela103 uz aby to bolo 😉

zuzsat
20. máj 2016

@leelloo ano to mi povedala asi to tak bude

mkatkam
20. máj 2016

Robili mi hormonalny profil,odber tusim druhy den cyklu, ale o AMH nebola rec...znamena to,ze ked mi to dr. nezdoraznila,tak to mam v pohode? Robi sa to amh standarne ci sa to priplaca?

leelloo
20. máj 2016

@zuzsat a este si nebola ani raz? Drzim palce, snad nebude treba IVF 😉

mkatkam
20. máj 2016

Totizto nasla som ze sa za to plati 15euri a to sa mi nezda zeby som platila...http://www.gyn-fiv.sk/novinky/zistite-svoju-ova...

leelloo
20. máj 2016

@mkatkam v hormonálnom profile robia AMH, FSH, štítnu a DHEA myslim. To su asi tie najdôležitejšie veci. Nic ti nepovedali k tomu? Mne spomenuli kazdu vec a aj okomentovali, povedali co je Ok a co nie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre