PK - predĺžená kultivácia. Aké sú štatistiky?

boncusik
2. dec 2008

Ahojte holky založila som túto témičku, lebo mám z toho chaos či je lepšie PK alebo nie?
prosím ak máte nejaké informácie ohladne výhodnosti PK ev ET na 3 , 4 ev 5 den sem s nimi
práve sa chystám na OPU a neviem čo si mám dat a kedže je to už moje 5.IVF tak už nechcem nič pokazit 🙂

dicinka1
2. dec 2008

boncusik..ja som mala pk....a myslim,ze je to lepsie ako to nemat...a hlavne ked mas viac jajok...doky ti vyberie najlepsie..tam sa posudzuje nejakych 10 faktorov co som sa pytala Hermiho...a podla toho vyberu to spravne...a pk je lepsia aj preto,lebo ti uz vkladaju blastocystu..a ta sa hned uhniezduje...ak nie v ten den,tak na druhy urcite...ja som za predlzenu kultivaciu.....ked som mala 1 ivf...tak som do toho moc nevkladala korunky...ale teraz som nechcela nic zanedbat a zaplatila som si vsetko co zvysuje uspesnost...to je pk,icsi a lepidielko na embrya...a samozrejme aj lieky na stimulku som si vybrala tie drahsie....lebo pri 1 ivf som mala pri fostimone len 4 vajka...a pri 2 ivf som uz mala pri gonale 19 vajok..a mame aj mrazaciky..dokonca 6 😵

ale jednu nevyhodu to ma,AK vajka nie su dost kvalitne po liekoch,tak nevydrzia pk..uz sa to tu stalo na mk..takze aj s tym treba ratat..

hlavne mysli pozitivne..a bude vsetko ok..aj pocas stimulky..a prihovaraj sa vajkam..atd..ja som to robila...

takze moja rada,urcite si to daj,tymto nic nepokazis...

kveta
6. dec 2008

Od dr. Otevřela z Unicy Brno viem, že posledné výskumu ukázali nižšiu úspešnosť PK po IVF, lebo staršie embriá sú omnoho citlivejšie a tak neprežívajú transfer.

luly3
6. dec 2008

boncusik 😉 ahoj.............,
Dicinka ma pravdu ak maš dost vajok rozhodne PK pretože tam sa
vyselektuju tie najlepšie a vkladaju ti tie najkvalitnejšie čiže vetšia úspešnost 😅 😅

to o čom dicinka pisala že nemusia prežit tak to je tiež pravda ja som toho živý dôkaz
moje 1 IVF : 8 vajok 6 sa oplodnilo ......... 6 den po PK transfer 2 embrii a ostatne
sa prestali vyvýjat takže nič IVF neúúúúúúúspešne .............................................

ale teraz mam za sebou 2 ifko a dala som si zasa PK pretože premna je lepšie ak su
embrijka zle vediet to ako keby mi ich mali mrazit a žiadne Ketko nevyjde 😀 😀 😀 😀

dicinka1
6. dec 2008

ano luly mas pravdu 😉

luly3
6. dec 2008

boncusik a do akeho caru chodíš??????????
mojenko a kedy mš tu OPU???? jááááááááj
máš toho vela zasebou 5 IVF strašnééééééééééééééééé,
nech sa vam teda podarí budem držat palečky 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

isabellaa
22. feb 2013

Ahojte baby, chcela by som obnovit tuto temu.
Co si myslite o PK, ano alebo nie? Tie prispevky vyssie su stare 4 roky....
Dakujem za vase skusenosti.

pancuska
22. feb 2013

@isabellaa ja som si dala PK ,nevidela som dovod preco nie.....ale niekomu vyjde a niekomu je lepsie si PK nedat....zalezi aj od toho kolko budes mat oplodnenych embryok!! Ja som mala na PK 6 embryok a zostalo mi 5....2 vlozili a cakam dvojicky!!! drzim palce...

ada83
22. feb 2013

@isabellaa ahoj ja som si dala tiež pk volzili mi 1 a 2 zmrazili ale už by som si ju asi nedala

isabellaa
22. feb 2013

@ada83 Ahoj, preco by si si znova nedala PK?

ada83
22. feb 2013

@isabellaa kamoške sa podarilo bez pk a mne z pk nie možno je lepšie ak je to embrijko v bruchu ako tam

isabellaa
22. feb 2013

@ada83 tak to nemozes brat... keby sa ti nepodarilo bez Pk, tak by si vravela, ze s PK to urcite vyjde.
Viem, si smutna, ze to nevyslo, ale treba verit, raz to musi vyjst 😉

Ja este neviem co dame, asi podla poctu embrii. Spravne sa rozhodnut, to je niekedy umenie.

zuzana231
22. feb 2013

@isabellaa ahoj. my sme mali vela oplodnenych vajicok tak sme si dali PK. dali sme si vlozit 2 a ujalo sa nam 1. nam to vyslo na prvy krat. ale neviem do akej miery PK ovplyvnuje uspesnost. podla mna za pokus to urcite stoji.

ada83
22. feb 2013

@isabellaa to nikdy nevieš ako by to bolo lepšie ale teraz ako pojdem na ket tak na tie 2 nedám pk a uvidime 2 mame zmrazené morule a 2 hneť uvidime čo rozmrazia

isabellaa
22. feb 2013

@ada83 drzim palce, aby tento pokus bol uspesny 😉

ada83
22. feb 2013

@isabellaa diik ty idesš na 1 ivf a kam chodiš?

isabellaa
22. feb 2013

@ada83 ano, prve, reprofit Brno

ada83
22. feb 2013

@isabellaa išla si hneť do brna na slovensku si neskušala centra

isabellaa
22. feb 2013

@ada83 Ano hned, SK som nechcela. Na Slovensku som bola na 2 IUI a nic. Brno bude uspesne.

ada83
22. feb 2013

@isabellaa a ako je to tam s preplatením ivf a v ktorom centre si bola na IUI

isabellaa
22. feb 2013

@ada83 som samoplatca

ada83
22. feb 2013

@isabellaa tak to potom by som aj ja išla do brna

pancuska
20. mar 2013

@isabellaa ahoj....tak ako si dopadla!!? dala si si aj PK nakoniec?

isabellaa
20. mar 2013

@pancuska ahojjjj 😀 , dnes hcg na 12 dpET, 5 dnova PK 186 🙂 .Dali sme jedno.

sudabe
20. mar 2013

@isabellaa ahoj gratulujem to máš super ja som na 11 den po et mala hcg 89.

isabellaa
20. mar 2013

@sudabe dakujem, uz len to dotiahnut do uspesneho konca 😉

sudabe
20. mar 2013

@isabellaa jasné a kedy ides na ultz? ja až o 3 tyzdne tak to bude zase cakanie, inac kde si bola v akom care

isabellaa
20. mar 2013

@sudabe ja 9.4., bola som v Reprofite v Brne.

isabellaa
20. mar 2013

@sudabe uz budeme len cakat a cakat, bat sa, ci je vsetko OK. Ale bude! 😉

sudabe
20. mar 2013

@isabellaa presne tak ja som si vkladala 2 embrya ale podlá hcg len jedno sa chytilo, a mala si ivf ? prvé ivf?

isabellaa
20. mar 2013

@sudabe ano,ano

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre