Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

jespera
17. máj 2009

ach sorry - bol to estrimax...

kukulik30
17. máj 2009

ahoj jesperka, myslim, ze by to nemal byt problem, ked tie dva dni nebudes mat....ale na tvojom mieste by som zavolala zajtra sestricke, ci sa mozes zastavit o den skor 😉 si z KE?ak ano, tak potom kludne hned skoro rano zavolaj a prebeni k dr., mylim, ze ti bez problemu predpise 🙂

jespera
17. máj 2009

Ahoj Kukulik, no praveze nie, hodina autom...pripadne by mi ho mohla predpisat aj moja gyn. v pondelok, kebyze to uz nevydrzalo do utorka...zavolam rano sestricke... 😒

jaanulienka
17. máj 2009

Dobre ranko tak co vyspinkane?

lyndus
17. máj 2009

ahojte babulky, jespera IP 🙂 vcera sme boli cely den na zahradke, super bolo, dnes je zas krasne, ale manzel isiel so svokrom do Madarska, tak som slamena vdova 🙂
jani, netestla si aj dne? ci cakas az na krvicku?

jaanulienka
17. máj 2009

lyndus - pockam na krv, uz sa bojim sklamania. Ale verim ze je to ok lebo od vcera ma prsia strasne bolia aj krize. Podbrusko ma boli stale a vcera to bolo na nevydrzanie normalne.

lyndus
17. máj 2009

jespera mno mohla by ti urcite predpisat tvoja gyndoska, ked byvas tak daleko, urcite zavolaj sestricke zajtra rano

lyndus
17. máj 2009

jani urcite ano, kedy ides na krvicku?

jespera
17. máj 2009

asi tak - zajtra zavolam sestricke do Ke, a pripadne hned zbehnem k mojej gyn po recept, dakujem.

lyndus
17. máj 2009

jespera 😉 urcite to bude oki 🙂

jaanulienka
17. máj 2009

na krv idem v stredu a zajtra uz do prace aspon mi to rychlejsie ubehne. Vcera som volala s kamoskou ze jej ani v 4 tt neukazal test ze je pozit. Takze som sa ukludnila

jaanulienka
17. máj 2009

lyndus - mala si aj ty po cely ten cas bolesti bruska skoro az take stahy?

lyndus
17. máj 2009

jani, mno pobolievalo ma podbrusko aj krize a bola som unavena...dokonca n mrchu pocity som mala este tento tyzden, pred vikendom to celkom preslo, uz len sem tam sa ozve podbrusko...som strasne nervna na utorok na ultrazvuk, dufam ze bude fazulka ok 😅

jaanulienka
17. máj 2009

No tak o tej nervnosti viem svoje. 😀 . Hadam to vsetko co mam su priznaky toho ze to vsetko bude ok. Mna to podbrusko tiez boli ako pred mrchou a hlavne ked vstanem, sadnem ...

lyndus
17. máj 2009

jani urcite 🙂 normalne sa mi vcera snivalo, ze som isla na utz, povedala som Hredzimu ze ci mi moze dat obrazok fazulky a on mi povedal ze nie...mno pochopite to?! To ako ked sa mi snivalo pred vysledkami, ze mi sestricka povedala ze niesom tehu, este nic a uz sa mi blbiny snivaju hehehe

soni1
17. máj 2009

ahojte baby, 27.5. mám termín na laparoskopiu, dohodla som sa s doktorkou, že hneď po menzese, no ten môj nejako mešká, dnes štvrtý deň. Keď minepríde včas, tak si musím preložiť termín laparoskopie.
Rozmýšľala som aj nad tým, že čo keď som tehu, ale neviem, stále ma pobolieva v podbrušku, raz intenzívnejšie raz menej, ale iné príznaky vôbec nepociťujem. Test som si ešte nerobila.

lyndus
17. máj 2009

soni tak si urob test, nech vies na com si...ak mrcha nedorazi do laparky a nebudes tehu, kludne na nu mozes ist...ja som dostala mrchu 3 dni po laparke, tiez mi predtym meskala 😉

soni1
17. máj 2009

lyndus a ako po laparke, podarilo sa otehotnieť?

lyndus
17. máj 2009

mno bola som dvakrat na IUI, to nezabralo, pomohlo az IVF, ale zabralo 😀 snad do uzpesneho konca 😉

soni1
17. máj 2009

teraz poprosím vysvetlenie: čo je IUI a IVF
inak gratulujem

lyndus
17. máj 2009

soni dakujem 🙂 IUI je inseminacia, teda stimulujes s liekmi a ke dmas po injekcii ovulku, tak ti daju cez kateter manzelovich bojovnikov 😀 na to musis mat priehodne vajickovody, preto ta laparka
IVF je umele oplodnenie, teda stimulujes na odobratie vajicok, tie oplodnia a daju ti uz embrijka...ak mas stastie a kvalitne vajka, tak ti aj nejake zamrazia na dalsi pokus 😀 tak budem drzat palceky, aj ked v podstate ja by som bola radsej, keby som vajickovody nemala priechodne, sla by som rovno na IVF a nestartila zbytocne cas s IUI (a aj prasule, za ktore by som radsej kupila nieco fazulke 😀 )

soni1
17. máj 2009

ďakujem za vysvetlenie
a to si si ty sama platila, to IUI?

lyndus
17. máj 2009

secko si doplacas, poistovna ti nepreplati cele...jedno IUI stalo cca 8000, ale to bolo dost davno dozadu, takze neviem, kolko to stoji teraz, aj ked v kazdom centre je to ine...IVF (lieky+odoberanie vajicok a zmrazovanie embii) stalo okolo 27000, ale to je tiez od centra individualne (ceny su v korunach samozrejme), potom transfer rozmrazenych embriok+lieky cca 100 eur... za vsetko sa plati bohuzial...ty sa chystas do centra, alebo tam uz chodis?

soni1
17. máj 2009

ešte do centra nechodím, ale jedna známa bola na IVF a jej to robili zadarmo, vravela mi, že prvé tri sú zdarma, preto sa čudujem, že si za to dala toľko peňazí, veď to je strašne veľa!!!

lyndus
17. máj 2009

tak to urcite niesu prve tri zadarmo...neviem, do akeho centra to chodis, ale vsetky sme tak platili... viem ze je to vela, ale ked chces dietatko, zaplatis... prve tri ti nieco doplaca poistovna (do 39 rokov), potom si platis vsetko sama a to su len palky.. na to by sme uz urcite nemali 😖

lyndus
17. máj 2009

teda nie ty, ale tvoja znama 🙂 to centrum na IVF 😀

lyndus
17. máj 2009

mno neviem, este som popravde nepocula o tom, ze by to niekde robili zadarmo, ale mozno sa mylim a tvoja znamam ma velke stastie 😉

jespera
17. máj 2009

za IUI som ja v Splne doplacala 3000, ale mam pocit ze to IUI malokomu vyjde.
Nemyslela to ta znama tak - ze 3 pokusy preplaca poistovna? ale aj napriek tomu ta to stoji 30000, a po troch pokusoch platis komplet vsetko...ale pochybujem ze existuje nejake cenntrum ktore to robi zadarmo..

lyndus
17. máj 2009

jespera iba 3000? mna ja 8000 😠 ale to bolo skoro 3 roky dozadu, mozno preto... veru, ma to velmi nizku uspesnost, ako mi jeden doki povedal, povinna jazda...

soni1
17. máj 2009

nemyslela som si, že je to takto, ale ešte raz sa jej na to opýtam, no keď bude treba určite urobím pre bábo všetko aj ja!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre