Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

lyndus
21. máj 2009

mno v SPLNE sa pri KET berie len estrimax a utrogestan, ja som duphaston ani crinone nebrala, ani neberiem 😉

lyndus
21. máj 2009

hej holky, ste si to vymenili 😉

marcela24
21. máj 2009

tak verim, ze v splne sa to splni 😀

lyndus
21. máj 2009

podla mna je to viac menej za jedno, kam chodite, ale mozno ta zmena zaberie tak ako Petronelke 😉

petronelka77
21. máj 2009

Marceli, ja som nebola velmi spokojna s Hredzakom, ale to je individualne, pokaslal zopar veci, ale k tomu sa uz nechcem vracat.
Kazdy lekar ma svoje metody a ja som bola s Hermanovimi viac spokojna.
Ty si preco odisla, teda ked to nie je tajomstvo?

petronelka77
21. máj 2009

Mas pravdu Lyndus, zmena mozno zaberie 🙂 ...je to asi aj o nahode a stasti....

marcela24
21. máj 2009

no ja som zase nebola spokojna z celym mojim postupom na IVF, aj ked ako clovek mi sedel, hredzak je strasne odmerany, ale toto uz neriesim. mam lepsi zase pocit, z celehop centra, sestricka je uzasna, manzel moze byt pri tebe skoro vzdy aj na izbe. a u hermana mi to vsetko prislo ako pasova vyroba.

marcela24
21. máj 2009

zaplatila som PK, lepidlo aj zmrazenie
PK som ani nemala, lebo uz po 3,5 dni bol vklad a neviem preco, ci preto lebo isiel vikend alebo neveim co ho k tomu viedlo, mozno to trebalo, ale preco mi to potom zaratal, oplodnenych sme mali 11, 1 vlozil a 9 mali byt na zmrazenie, kedze sa prestali vyvijat nebolo co zmrazit, zaplatila som aj za to - cize za nic a ked mi vystavoval doklad, tak tam pisal, ze co som mala a ja som sa len tak spytala a lepidlo ? a on aha ? jasne , ved ste chcela aj lepidlo, takze aj + lepidlo. cize z toho som mala pocit, ze ani ziadne lepidlo nebolo.
Hredzak sa aj cudoval, ze ani jednoz tolkych neprezilo. ale nechcel to asi komentovat. mozno aj preto odporucil ICSI.
No teda som sa rozpisala. dufam, ze nevadi.

lyndus
21. máj 2009

to vazne? mno to co je za pristup? fakt divne 😕

marcela24
21. máj 2009

sak prave a pritom som s nim velmi dobre vychadzala, tak neviem ci som mala smolu, ze som to bola akurat ja, no tazko povedat. ale aj petronelka mala zase zle skusenosti s hredzakom, asi aj ona mala smolu, ze prave ona s nim mala zle skusenosti.

lyndus
21. máj 2009

asi ano... mne Hredzi ako clovek tiez moc nesedi, nepaci sa mi ten jeho pristup k pacientkam, ale ako som pisala minule, kym ma sikovne ruky a bu od neho detvaciky, nech ma kludne aj 3 oci a dve hlavy hehe

petronelka77
21. máj 2009

Marceli, tiez som mala PK, lepidlo aj mrazenie. Odber som mala v utorok, vklad v piatok, takze asi ako ty.
Platila som za PK. Podla mna za mrazenie si nemala platit, resp. mal ti potom neskor vratit peniaze, ked sa nepodarili zmrazit, tomuto nejako nerozumiem. Ohladom lepidla...vidis, mozno si ho ani nakoniec nemala....
Pocula som aj na Hermana kritiku, nikoho sa nezastavam. Tiez ma svojsku povahu...takisto ako aj Hredzak...
U Hredzaka je uplne ine prostredie, krasne priestory a ukazkova sestricka, ktora je fakt perfektna 🙂.
Prajem, nech Ti je zmena prospesna a splni sa to 🙂

marcela24
21. máj 2009

jednoznacne, to je aj moj nazor, uz od takych veci som sa odosobnila a aj tak ja aspon som si vzdy najviac pokecala so setrickou, ta je zlatusik a vzdy som odchadzala od nich s usmevom na tvari. 🙂 aj prostredie je tam lespie, aj ked toto nie je vobec podstatne. to uz len akoze porovnavam.

marcela24
21. máj 2009

ale v podstate tebe sa sa tiez nepodarilo, az KET, nie ? je divne, ked 3 dni preplaca poistovna a doplaca sa iba za to, ze je to 5 dni. aspon tak si to vysvetlujem ja

lyndus
21. máj 2009

hej hej, sestricka je uplne uzasna, este som taku zlatu osobu v zdravotnictve nezazila 😀

petronelka77
21. máj 2009

Mne sa ET u Hermana nepodarilo, resp. pozitivny test, ale HCG kleslo.
S tou PK mi to tiez nie je celkom jasne, lebo ked je odber napr. v utorok a vklad v piatok, to su len 3 dni a PK by mala byt 5, ale plati sa to...Cez vikend nerobia a do pondelka je viac ako 5 dni, tak to asi kratia.

marcela24
21. máj 2009

inac je fakt super, ze tato stranka existuje a ze si mozme takto vymenit svoje starosti aj radosti. 😵 velmi sa z toho tesim 🙂

marcela24
21. máj 2009

lynduska a vam sa ako podarilo, na 1 krat ?

lyndus
21. máj 2009

marcelka je to super, ale obcas strasne smutne, aj ked tym super chvil je nastastie viac...a ked ti je zle alebo smutno, nikto ta tak nepochopi ako niekto, kto si tym tiez presiel 🙂 takze je to super 🙂

lyndus
21. máj 2009

mno ja som ET nemala, mala som zdravotne komlikacie takze nam vsetkych 8 zmrazili, teraz dali 2 ako KET, takze v podstate ano, na prvy krat 😉

marcela24
21. máj 2009

tak je super, tesim sa. 🙂

zuzulik
21. máj 2009

PK je kultivacia embryi nad 48 hodin 😉

katy2
21. máj 2009

zuzulik, PK je kultivacia viac ako 3 dni 😉

Predlzena kultivacia
Transfer blastocýst je presun oplodneného vajíčka z laboratórneho prostredia do maternice v 5. dni vývoja embrya (namiesto tretieho dňa). Je to jeden zo spôsobov, ako vybrať embryo alebo embryá s najvyššou šancou na prežitie, imlantovať ich a tým zvýšiť pravdepodobnosť otehotnenia. Na to, aby človek pochopil rozdielnosti embryí, ktoré spôsobujú dva dni, potrebuje sa oboznámiť so základmi ranného vývoja embryí.

lyndus
21. máj 2009

takze embriolog 🙂
marcelka aj my sa tesime 😀

zuzulik
21. máj 2009

PK nemusi byt 5 dni, kedy bude transfer zavisi od vyvoja embryi, neznamena to,ze to musi byt 5 dni a max. doba PK je 6 dni....od OPU samozrejme 😉

prepacte, ze som Vam sem do toho skocila, ale citala som co si pisete 😉

lyndus
21. máj 2009

inac mama pocit ze okrem Hredziho tam pracuju same zenske a tie vyzeraju milo 😀

lyndus
21. máj 2009

zuzulik, ty uz stimulujes na IVF? a kludne pis, sak na to je to tu 😉

zuzulik
21. máj 2009

ano katy,zle som to napisala, ked sa vlozi 3 den ,tak PK nie je ...
ale PK nezarucuje vklad 5. den vyvoja embrya 😉 , ako pises zalezi to od vyvoja embryii ....

zuzulik
21. máj 2009

nie ja uz mam po ET, teraz vyckavam 🙂

melisska
21. máj 2009

no dievcata, vy ste to tu rozobrali 😀 zuzulik vitaj 😉
mne to vychadza s OPU 6 den,jaaaaaaj to je tak dlho nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre