Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

zajacik...
21. aug 2009

Leni stimula nemusi zacat hned po mrske, niekto zacina stimulovat na 10,15-ty den, ja som zacala na 30-ty den, ale to bolo posunute kvoli dovolenke v SPLNe... Takze ten oktober kludne ti moze zacat stimulka 🙂

zajacik...
21. aug 2009

Dafy mojko viem ze ti je teraz hrozne, ale ver ze kazda bolest raz preboli. Skus sa najst v tom pozitivum, mozno ta chcel panbozko usetrit pred potratom, ktovie, viem ze je to slaba utecha, ale ja som sa snazila aspon tak utesit, lebo keby si teraz mala // a potom by si o babiku prisla, tak ta bolest by bola omnoho horsia, to si ani predstavit neviem, chvalabohu som to este nemusela zazit a dufam ze ani nezazijem... drzkaj sa a nech mas v sebe dost sily cim skor to prekonat, a nech je tvoja princeznicka dobrou naplastou na tvoju bolavu dusicku 🙂

zajacik...
21. aug 2009

Zuzka tak vy uz idete do finale, silno drzim palceky 😵

alex9966
22. aug 2009

čaute kočky. ako som vam pisala som po neúspešnom IVF teraz v auguste. V SPLNE začínajú robiť až 7.9. neviem či vybavovať dovolenku alebo nie. Máme ešte 10 zmrazených a menzes ešte stále nikde. Neviete mi poradiť ako dlho a čím sa stimuluje? som trošku zvedavá čo ďalej.

dalida
22. aug 2009

Dobre rano, splnieckovo. Prajem vam krasny dnik. Jaspera, jeeeej dievcatko 😀 Katy, idem kuk na Hanicku. 🙂 Dafyyyy, 😔 😢 , ale ja verim, ze do roka a do dna do vasej rodinky pribudne minimalne 1 chlapcek. 🙂 Ten asi bude po mamine, kedze mala je cisty tato. 😉

mima263
22. aug 2009

ahoj alex
myslím, že musíš počkať na ms a potom ešte jeden cyklus. Potom sa ide počas ms myslím do 3. dňa na sono a podľa toho sa uvidí, čo ďalej. Myslím, že sa berie len estrimax až do KET a potom aj duphaston a utrogestan alebo aj aj. Každopádne sa to chcem aj ja dozvedieť presne. Teraz niekedy sa chystám aj ja na KET

inak baby škoda, že sem nenapíše aj niekto, komu to vyšlo.
skúste si otvoriť napr. Helios, tam je to úplne o niečom inom

alex9966
22. aug 2009

ahoj mima.
a žiadosť do poisťovne sa už neposiela?

alex9966
22. aug 2009

neboj mima zachvilu piseme my dve ze to vyslo. 🙂

ixi
autor
22. aug 2009

ahojky alex pockas na ms este jednu a na 3 ms 1az 3 dc ides do splnu doki ti spravi usg a nasadi estrimax 2x1 o tyzden dalsi usg a estrimax zvysi na 3x1 a povieti od ktoreho dna priblizne 3 dni pred ketom zacnes brat aj utrogestan 2x2 do posvi a uz potom mas ket vlasne asi 15-17 dc

ixi
autor
22. aug 2009

mima pozrela som ten helios a ma to prekvapilo same tehule 😉 aj ja stem 😠 😀 😀

ixi
autor
22. aug 2009

dobru nocku splnieckovo 😎

alex9966
22. aug 2009

no super uz sa neviem dockat 😵

sobka
22. aug 2009

Krasny neskorý vecer, dlho som tu nebola, ale čítam vas a je mi smutno z tých neuspechov. Držím palce buducim mamickám, im sa to tehulkovanie už kráti a maminám, ako je Katy prajem vela štastícka a zdravička s malou Haničkou a iným deturencom. Ja sa tiež chystám na Ket, ale mne to asi vyjde až na oktober, kedže čakám každu chvilu mrsku a to v splne este niesu...a ked mi bude dlho meškať co je možné, tak to asi nerisknem, počkám na dalsiu, za riadnych 28dní, lebo zrejme este mám rozhádzaný cyklus, co vy na to?Má to význam? Ja zasa čítam KET v Gyn-five, tam su tiež samé pozitívne testíky, tak sa vytešujem...🙂 😵 Babulky, myslela som na to, že by sme mohli aj my založiť nejaku KEtacku stranku pre nas zo SPLNU, čo vy na to? Možno by sa k nám pridalo viac báb...samozrejme s ponechaním doterajších mamiciek a nastávajucich mamiciek...je nás na KET teraz vela...čo myslíte? neskusite to niektorá? Ja na to niesom...Dievcatá, aj vy ste po neuspešnom IVF mali anovulacny cyklus? Alebo je to asi individuálne, že? tento mesiac som nic necítila, iba skoro každy den vaječníky, ale ovulku som určite nemala, možno este príde, ale dnes som už mala dostat MS. Aj vám sa to tak rozhádzalo? Este ani predms syndrom nemám...Kukulik, myslím ty si mala tak posunutý cyklus , že? je tu este niektorá s podobnými skusenostami? Minulý rok som taký cyklus nemala, normálne mi nabehla mrška ako vždy...no, ale tentokrát som zas mala pre IVF posunutú stimuláciu, zacala som až na 26den cyklu, tak to asi z toho..hm....sladké sníčky 😵

alex9966
23. aug 2009

ahoj sobka
mne to asi tiez vyjde na oktober. teraz tiez cakam na ms. neviem kedy sa dostavi po neuspesnom IVF. potom dalsia v septembri a podla toho co kocky spominali tak v oktobri mozem zacat pripravu na KET.

sobka
23. aug 2009

Ahoj Alex, ty si este nedostala od testu MS? Mne dosla 2 dni od vysadení liekov. No, každopádne je to jedno, len aby už to KETko bolo pre nás uspesné. Bola si prvý krát na IVF? Aký máš problém , ked sa smiem opýtať, že ste museli to IVF podstupit.. ☹

alex9966
23. aug 2009

ahoj sobka. 17 teho mi robili HCG test 18 teho výsledky - negativne, ale moj gynekolog mi vravel nech este pockam do piatku ze urobime ultrazvuk. jasne na ultrazvuku nic nevidel (lepšie povedané videl že nie som tehotná/ tak som hned lieky vysadila. dnes som menzes dostala. takže tiež do dvoch dní.
bola som prvý krát na IVF. Mne nič nie je, ale manžel má horší spermiogram. menej pohyblivých a života schopných spermií. má to dlhodobo tak nám odporúčili IVF. Bolo mi odobratých 21 vajíčok a oplodnených bolo 12 pekných. Dve vložili a ostatné zmrazili. tak uvidíme čo ďalej.

ixi
autor
23. aug 2009

ahojte splniecka sobka ahoj ved toto je splnacka temicka 😎

ixi
autor
23. aug 2009

baby idem v septembri ku vestcovi 😉

cavik
23. aug 2009

Pekný večer

po dlllllhej dobe dievky

My sme sa vrátili z chalupy, boli sme tam takmer celé 2 mesiace ( bez jedného týždňa v prostriedku júla ) a bolo fajn....asi by som teraz mala ísť do 3. IVF, keď som tak dobre naladená, že ?

Veľa som nazad nečítala, len viem, že bolo zopár nešťastných, neúspešných pokusov, čo ma mrzí ( tuším, som čítala, že ste písali, že letné pokusy nevychádzajú....mne jeden taký letný vyšiel a už odvráva )......a že sa veľa z nás chystá na jeseň do ďalších pokusov, tak všetkým držím veeeeľmi palce

ja sa mám ísť zajtra ukázať do práce, tak som zvedavá ako to nakoniec vypáli, či sa k vám pridám 😉

sobka
23. aug 2009

Alex,tak to mas velku sancu na uspech ,super,tolko mrazacikov!ja mam len 4,mala som 10odobr,6oplodnenych..hm a tak som dopadla aj pred rokom a zo 4mrazacikov sa mi rozmrazili 3 ,tak uvidim ako to tentokrat dopadne! Ixi,ja viem,ze je to splnacka tema,len som myslela,ze by sme mali este jednu,je nas vela ketaciek v splne,aby sa pridali aj ine splnacky,ktore tu este neboli!no,ale to len tak som uvazovala a chcela pre zmenu konkretizovat,hm😉

lyndus
24. aug 2009

ahojte babulky, bre ranecko seckym... uprsany dnik mame, vikend za sebou a vo stvrtok utz 😀 😀 😀
ranajkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😀 😀 😀
😀 😀 😀 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀 😀 😀
😀 😀 😀 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀 😀 😀
😀 😀 😀 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀 😀 😀

zajacik...
24. aug 2009

Sobka podla mna to nieje dobry napad so zalozenim novej SPLNackej temy, ved to je jedno ci ideme na ET alebo KET, az tak vela nas tu zase nieje, aby sme sa este separovali do dalsej temy...
Cavik vitaj po dovolenke na chalupe 🙂
Alex inak mne prva MS po IVF prisla tiez do 2 dni po vysadeni liekov a ta dalsia MS az o 2 mesiace. Niekomu pride normalne, ale vacsinou co poznam tak zvykla poriadne meskat, babulky to riesili aj vyvolavackou, ale ja som si pekne pockala aj bez vyvolavacky. Tak drzim palce aby ta ta dalsia MS natahovala co najmenej 😉
Lyndus dik za ranajky 😀
Ahojte ostatne SPLNiecka 😵

lyndus
24. aug 2009

Babule ze hehehe 😀 😀 😀

Pripravte sa na dieťa!

Zabudnite na teoriu a vrhnite sa na prax. Ak chcete zistit, ci ste dobre
pripraveni na vznesene rodicovske poslanie, riadte sa nasledujucimi pokynmi

1A. ZENY
Prvy krok pripravy na materstvo je jednoduchy. Oblecte si zupan a na brucho
si zaveste vrece fazule. Noste ho devat mesiacov, potom desatinu fazule
odoberte.

1B. MUZI
V ramci priprav na otcovstvo zajdite do najblizsej drogerie, vysypte na
pult obsah penazenky a povedzte predavacovi, aby si vzal, kolko chce.
Potom chodte do supermarketu a oznamte veducemu, ze si moze nechat od
vasho zamestnavatela poukazovat cely vas plat.

2. MUZI aj ZENY
Aby ste si vyskusali, ako to bude vyzerat v noci,prechadzajte sa denne
od piatej popoludni v obyvacke a na pleci pritom drzte mokru tasku vaziacu
tri az sest kilogramov. O desiatej si chodte lahnut, no presne o polnoci
vstante a pochodujte az do jednej. Potom si nastavte budik na tretiu rano.
Pretoze nezaspite, o druhej vstante a dajte si poharik. O tristvrte na
tri si vsak urcite lahnite. Ked zacne o tretej zvonit budik, rychlo vstante,
ale nezazihajte. Do stvrej spievajte uspavanky, poom si budik nastavte
na piatu. Vstante a uvarte si ranajky.
Robte to pat rokov. Tvarte sa pritom veselo.

3. MUZI aj ZENY
Vezmite si melon a vydlabte z neho duzinu. Potom v nom vyvrtajte otvor
velky ako pinpongova opticka, zaveste ho na motuze na strop a rozhojdajte.
Vezmite si misku krupicovej kase a skuste ju do melona dostat po lyzickach.
Musite vsak predstierat, ze ste lietadlo. To znamena, ze by ste mali vrcat
a robit lyzickou kruzive pohyby.Vydrzte, kym polovica kase
nezmizne, a potom si zvysok vylejte na kolena. Ak ste to zvladli, ste
pripraveni na krmenie rocneho babatka.
Aby ste sa prichystali aj na batola, natrite pohovku nejakou natierkou
a vsetky zaclony zababrite dzemom. Za magnetofon hodte chlieb s maslom
a nechajte ho tam niekolko mesiacov.

4. MUZI aj ZENY
Obliekanie malych deti nie je take lahke, ako sa zda na prvy pohlad. Na
nacvik potrebujete chobotnicu a sietovu tasku. Pokuste sa napchat ili,
a vysvetlite
im, ako by mali postupovat. Nezabudnite hovorit o trpezlivosti a doslednosti,
bez ktorych nijaky rodic nic nedosiahne. Poradte im, ako by mohli svoje
ratolesti naucit cikat do nocnika, jest priborom, posluchat a chodit do
postele bez odvravania. Dokladne si to vychutnajte - bude to totiz posledny
raz, ked budete mat na vsetko odpoved.

Otecko je sam doma so syncekom:
"Peto, co robis?"
"Papam sekundove lepidielko."
"COOO ?!?!?"
"Hmmmmm hmmhmhmhm hmmhmmhmmhmm."

katy2
24. aug 2009

ahojte 🙂
lyndus 😀 😀 😀 trenujete? 😉
vsetky vas pozdravujem...
je to sice pravda, ze teraz sa zda akoby to v splne nevychadzalo, ale to len preto, ze nas je tu malo... verim tomu, ze aj teraz su uspesne tehulky zo splnu....
a verim, ze v septembri sa rozbehne aj medzi vami tehu vlna... treba verit.... 😉
sobka, myslim, ze tato tema je tak vseobecna, ze sa tu spolu dobre citia a povzbudzuju aj ETacky aj KETacky aj tehulky aj maminky a aj vsetky cakatelky - snazilky.... Uz sme si na seba zvykli a teraz to rozdelovat asi nebude dobre.....

lyndus
24. aug 2009

katy mno uvidime, co na to mangel 😀 😀 😀
ja si tiez myslim, ze by sme to delit nemali, fakt nas je tu malinko 😉

kukulik30
24. aug 2009

dobre ranko 🙂

sobka, babule maju pravdu, ono , ak tu ine baby nechodia zo splnu, tak nebudu chodit ani do druhej temy, tak aspon tu sa prispieva ako tak, to by nebolo moc dobre rozdelovat, asi by som mala aj ja gulas z toho, kde skor pisat 😀 je nas tu fakt malo 😅

jespera
24. aug 2009

Dobre ranko Kocky 🙂 🙂 🙂

jajica
24. aug 2009

Ahooojte, lyndus dobré to bolo 😀

lyndus
24. aug 2009

ahojte babulky? jespi ako? uz ste povedali rodinke, ze cakate dievcatko? tesili sa? 😉 jajica ze? 😀 😀 😀

jespera
24. aug 2009

Lyndus ahoj,
ano povedali sme - tesili sa jasne. Momentalne lustim net - hladam kde vsade sa da rodit do vody, no ponuka je dost mizerna - SNV, a Trebisov. Nemozem uverit ze cele Kosice tento typ porodu neponukaju. Nechapem. A kedze do SNV a Trebisova mam nejakych 95 km a termin porodu je uprostred najvacsej zimy - bude to zaujimave. Ty si uz rozmyslala - co kde ako ? ci este nie...?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre