Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

zajacik...
29. sep 2009

No ja byvam chora takmer kazdy rok, tak teraz neviem... asi to necham tak, pripadne sa este opytam Hredziho. Ja som tiez bola anginovy typ, kym mi nevybrali krcne mandle, potom som uz bola v pohode 🙂

ixi
autor
29. sep 2009

lebo vies vlastne ta vakcina je oslabený vírus

zajacik...
29. sep 2009

Ixi no ved prave preto ma to odradza, ze by som mohla po ockovani ochoriet, co by nebolo dobre pre babiku. Takze to necham tak, ked som doteraz ockovana nebola, nemusim byt ani toho roku. Len nech mam v brusku drobceka a nech neochoriem 😵

kukulik30
29. sep 2009

ixi, viem si predstavit ako sa citis, ale neboj, musis svojim bublinkam verit... 😵

zajko, tak by som sa asi nedavala ockovat , radsej si kup tei napoje Activia,vraj je to super na posilnenie imunity, moj brasko bol stale chory, aj sa ockoval stale, a po ockovani fakt este horsi priebeh a mamka mu zacala kupovat tie napoje v tyvh malych flastickach a potom aj aktiviu jogurty a predtav si, ze odvtedy je chory minimalne, fakt to ma nieco do seba...je to sice drahe, myslim, ze balenie 4 flasticiek okolo 1, 60€..ale oplati sa 😉

zajacik...
29. sep 2009

Kukulik dik za tip. Actimel mam rada, ale uz som to davno nepila, kupim si 🙂

katy2
29. sep 2009

ixi, ja som sa davala kazdy rok ockovat ale minuky prave kvoli IVF nie.... a chripka ma obisla 😉

kukulik30
29. sep 2009

jaj ano myslela som Actimel, len som si nevedela spomeut, ale si ma pochopila 😀

kukulik30
29. sep 2009

panecku, ja mam asi nieco s pamatou, zeby materska demencia 😀 😕 😀 ...tak ,ale uz by sa to malo zlepsovat, ked uz chodim do roboty, nie?

lenuliatko
29. sep 2009

Ahojte,
no ja som dilinko, že som Deny32 napísala, že si užíva posledné týždne 😀 Deny, dúfam, že ešte riadne dlho vydržíš 😉 Padli mi oči za číslo za menom, aha 32, automaticky, že týždne tt a one je len v 16tt. Prepáč 😅
Zajačik, ja by som teraz s vakcínami neexperimentovala. Ja som sa očkovať ešte nikdy nedala a zatiaľ ani nedám. Fakt sú na to rozporuplné názory. A tá najnovšia vakcína proti prasacej chrípke je vraj karcinogénna. Viacero ľudí už dostalo rakovinu a štúdie potvrdili priamy súvis s vakcínou.
Kukulik, Zajko ešte , že má kto poradiť, tak estrimax príde asi na rad neskôr 😉
Ixi a ty nestresuj, neboj, drobci sa pekne rozmrazia a podarí sa. Musíš im veriť 😉
Weronika ahoj, myslím si, že poisťovňa vôbec nebude robiť problémy. Myslím, že ich to v podstate ani veľmi nezaujíma. A vy máte dupľom dôvod ísť na IVF, slabší SPG, ty len jeden lenivý vaječník, máš to isté. Keď to schválili mne, čo nám doteraz nenašli žiaden problém, tak vám by to neschválili? 😉 Ja som sa bála, že keďže sme "zdraví" tak nám to neschvália preto, aby sme skúšali ešte insemináciu, našťastie na tom poisťovňa netrvala. Už si odoslala žiadosť? Tak si za cca 2 týždne zavolaj do KE, či je to schválené, potom to hneď oznám v Michalovciach a ešte v ten deň, alebo na druhý ti naša revízna lekárka schváli lieky a pošle verdikt do SPLNu. Tak si už teraz zhruba môžeš naplánovať, ako ti to bude vychádzať s IVF. Keď budeš mať schválenú žiadosť, tak na 18.-22. DC ti treba ísť do SPLNu na decapeptyl, tým ti zastavia činnosť vaječníkov, počkáš na mršku, zas ultrazvuk a krv a potom ti povedia, kedy začať pichať, to potrvá asi 10.-14. dní, potom pod narkózou vajíčka vyberú a za pár sní dajú oplodnené späť 😉 Aké jednoduché, čo? 😀 Ako sa máš?

katy2
29. sep 2009

zajacik, to s tym ockovanim malo patrit tebe 😉 uz som tiez riadne domotana.... 🙂
leni, ahoj 🙂

lenuliatko
29. sep 2009

Ahoj Katy, no dnes viaceré motáme... 😀 čo porábate s Haničkou?
dalida, držte sa s drobcami 😵 Ako ti je už dobre 😉
Ešte k tým vajíčkam. Oni aby popraskali musí tam byť ten luteinizačný hormón. Len to neviem, či ten sa tvorí automaticky, keď rastú vajká, alebo vzniká osobitne. Či sa decapeptylom zablokovala aj jeho tvorba. Lebo vajíčka môžu rásť, ale pokiaľ nebude LH, tak neprasknú a stanú sa z nich cysty. Ale dosť filozofovania, aj tak tým nič neporiešim. Len by som bola spokojnejšia, že samé od seba neprasknú a už len jedno riziko, nech pri pregnyle neprasknú skôr ako ich doki vyberie 🙂

katy2
29. sep 2009

leni, hanka je s tatom na prechadzke... dnes ma manzel volno, lebo som bola okolo obeda na kontrole v nemocke po porode, tak si vzal volno.... Dr. videl aj malu, normalne sa jej potesil... ved on ju prvy videl a drzal na rukach....
a povzbudil ma, ze urcite budu aj surodenci... tesim sa, ze cca o rok mozeme ist na KET... pojdem skusit asi v maji.... to rychlo zbehne.... 😉 ale vy uz budete pokrocile tehulky... 😵 😵 😵

katy2
29. sep 2009

idem kuchtit na zajtra, nech vyuzijem cas, ze som sama.... 😉

lenuliatko
29. sep 2009

Odbeha som s kocúrom na veterinu, preto až teraz odpisujem.
Katy, takže si mala trošku voľno pre seba 😉 A miesto oddychu ideš variť? Asi sú to teraz vzácne chvíľky samoty, ale ty si hneď nájdeš program. Ako dopadla kontrola, všetko ok? Takí lekári sú super, čo to prežívajú s tebou, vedia sa spolu aj potešiť, aj smútiť, proste ľudský prístup na nezaplatenie 🙂 Máj tu bude čo nevidieť, zbehne zima, príde jar a bude braček pre Hanku. No a my pupkaté tehuľky ťa budeme povzbudzovať, ako ty nás 😉
Ja som dnes po dlhej dobe stretla v meste moju dokinu, ja telefón pri uchu, ona tiež, tak sme sa len pozdravili a usmiali, zrak jej padol na moje brucho a bolo jasno 😅 Ona je tiež z tých, čo sa zaujímajú a starajú, tak verím, že onedlho tam už nabehnem ako regulérna tehula a nech sa starajú 😵

katy2
29. sep 2009

leni, vsetko je v poriadku, preto mozeme ist na KET...
uz som zasa s malou, teraz lezi v postielke a bucha do hrkalok a rozprava sa s plysovou meduzou... je strasne zlata....
strasne vam drzim palce, aby ste sa toho bruska dockali cim skor.... 😵

zajacik...
29. sep 2009

Lenuliatko tak pozeram ten rozpis liekov, ako sa uzivaju (E-Estrimax, D-Duphaston,U-Utrogestan), to ti da doki po odbere a este ti aj na to napise kedy a o kolkej mas prist na ET 😵 Takze lieky sa uzivaju takto:
den pred ET: E 3x1tbl., U 2tbl. vecer. V den prenosu a dalsie dni: E 3x1tbl., D 2tbl. rano a naobed, U 2tbl. vecer.

zajacik...
29. sep 2009

Katy si zlata ze nam drzis palce, len pekne drz, aby ta mal kto v maji oprskavat tehuvirusmi 😀 😵

lenuliatko
29. sep 2009

Jój Katy, po ničom netúžim viac, než mať taký pokladík doma v postielke, tešiť sa z neho každý deň, vidieť, ako rastie, robí pokroky, učí sa... 😵 Ten materský inštinkt v nás proste nezaprieme, nedá sa oklamať a čím dlhšie ostáva nenaplnený, tým väčšie divy s nami stvára 😅

lenuliatko
29. sep 2009

Zajačik, si poklad, ďakujem 😵 To bude tabletiek 😝 Naozaj som myslela, že estrimax sa bude brať skôr. Tie čo idú na KET berú hneď pri mrške až do KETu a aj potom 😕

jajica
29. sep 2009

Ahojte SPLNačky, tak dnes som bola na ultrazvuk v SPLNe a o týžden v utorok už bude transfer 😵 😵 😵 Taaaaaaaaaaaaaaaaak sa už teším 😀 😀 😀 ale zároven aj bojím toho, že prídem a sestrička mi povie, že sa naše bambuľky nerozmrazili ☹

kukulik30
29. sep 2009

jajica, super, tak ja budem o den po tebe 😀 ja idem zajtra a o tyzden v stredu bude predpokladam transfer..aka bola perinka, co diktoval sestricke dr?

ixi
autor
29. sep 2009

jajica ja idem v utorok na usg 😉 skoda ze sa nestretneme dakedy si uz musime dat stretko 😵 😵 😵
katy mala je nadherna 😵 😵

ixi
autor
29. sep 2009

zeny ja mam dnes dajaku depku ci co same deti su pred cinziakom a ked si dame vonku kafe tak kazdy je vonku s detickami len ja sa stale na nich mozem akurat tak pozerat ☹

jajica
29. sep 2009

jáááj kukulik tak to ja ti vôbec neviem čo diktoval / 😕 aj ked som počúvala/, ale nakoniec som to z toho stresu, aby som na nič nezabudla aj tak zabudla, ale to ja vždy tak - potom sa musím opatovne pýtať sestričky či to má byt tak a tak 😀 😀 😀

ixi
autor
29. sep 2009

leni vidis ja som ti chcela napisat ze lieky sa beru az po opu a dajak som nato pozabudla 😲 😀 😀 prepac 😉

jajica
29. sep 2009

hm ixi tak to ti rozumiem,, ale nevešaj hlavu,nemaj depku, pretože už sa nám to blížiiiii 😀 😀 😀 ...a asi sa nestetneme, lebo ja mám byť v SPLNe o pol 11 ☹ ☹ ☹

jajica
29. sep 2009

... kukulik len mi zvýšil estrimax na 3krát denne a od piatka pridal aj utrogestan 2krát 2 denne...

jajica
29. sep 2009

kukulik a ixi kolko máte mrazáčikov 🙂 ?

ixi
autor
29. sep 2009

ja mam uz len 3

ixi
autor
29. sep 2009

a ty mas kolko? 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre