Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

lenuliatko
19. okt 2009

Ja mám tu žiadanku od Bobáka ešte stále v maile, keby niekto potreboval.
Ixi, to je extra na SPG a extra na imuno. Vytlačíš si to, s tým pôjdeš za gyn a keby nevedela, čo zaškrtnúť, nechaj tak, doplní sa u Bobáka. Len, aby tam bola jej pečiatka, alebo jeho. A jednu tú časť žiadanky treby vytlačiť 2x pre oboch partnerov. Ale keď tam zavoláš, isto ti všetko pekne vysvetlí, s takým prístupom som sa dávno nestretla 🙂

mirus25
19. okt 2009

ahojky.
Dalidka je mi to veľmi ľúto. ☹ ☹ ☹

Ixi ty nevešaj hlavu. také mi nerob.

Zajačik super že babulky už máš v brušku. 😀 Teraz už len ich opatrovať.

S vyšetrením mám tiež také problémy ako vy. Mňa tiež nikam neposielali. Kvôli tomu som už menila aj gynekologičku. Akurát mi sledovali hladinu hormónov, skúšali na mne rôzne lieky nato aby som mala ovulku. Stratila som 2 roky iba pozorovaním a testovaním. A nakoniec ma poslali do Splnu. Ja som mala predstavu že tam so mnou niečo urobia. Akoby nie. Hneď IVF, lebo že sme mladý, a načo strácať čas. Napr.my sme mali s manželom aj chlamýdie. Aj na to sme boli vyšetrený iba preto že som si to vyžiadala. U mňa mi gynekol. robila výter z krčka a všetko bolo negatívne. A napr. naša známa lekárka nám urobila výtery z močovej trubice a tam našli chlamýdie. Takže dajako ten prístup sa mi nepáči.
To zakaždým máme my rozmýšľať čo nám môže byť ? Tak načo chodíme za lekármi ? Z dlhej chvíle ?

lenuliatko
19. okt 2009

Mirus, ja som mala často pocit, že čo sa týka neplodnosti a možných vyšetrení, viem viac, než moja Dr. Už keď sa mi ona snažila niečo "nové" povedať, tak začala a skončilo to tak, že "ale veď vy viete, čo vám budem hovoriť" 😀 Ja som napr. veľmi chcela, aby nám niekto urobil postkoitálny test. Úplná banalita, len kuk do mikroskopu a nemal to kto urobiť. Moja Dr to nerobí, v SPLNe môžem len snívať a pritom aj tam mohol byť pes zakopaný. Proste blbý hlien, nejaké protilátky a môžme sa snažiť aj neviem koľko... 😒

katy2
19. okt 2009

Ahojte 🙂
Boli sme vonku s malou v tej zime 2,5 hod. Riadne som premrzla, ale ked jej sa tak dobre spalo...
Zajko, gratulujem k bambulkam 😵 😵 😵
dalidka, je mi to velmi luto 😔 😔 😔 prajem ti vela sily do dalsich dni....
lyndus ma pravdu, otehu som na prvy ET... lebo po 1.IVF som ET nemala.... z 1.IVF mame 3 mrazacikov a takisto aj z 2.IVF. Urcite skusime najskor KETko z 2.IVF. Uvidime....
bavili ste sa tu o uspesnosti, o vysetreniach a pod. Podla mna by mal vsetky potrebne vysetrenia robit gyn. Alebo na ne posielat. Viem, ze ste rozhorcene, mate na to ôplne pravo, ale to nezmeni fakt, ze aj SPLN ma uspechy. POdla nas na MK sa to posudzovat neda. Napr. aj teraz nedavno otehu manzelova kolegyna a caka dvojicky - tiez v SPLNe....
Prajem kazdej z vas, aby ste boli stastne s malym vonavym batozkom v naruci..... Ja ked som lezala v nemocke, bolo tam vela zien po IVF - uspesnom... Aj Dr. mi vravel, ze uspechy su, maju vela porodov po IVF.... Len nam je to tazko uverit, lebo to nevidime....
Drzim vam palce....

lenuliatko
19. okt 2009

Ahoj katy,
ono by bolo super, keby nás naši gyn posielali na vyšetrenia, ale problém je v tom, že oni o mnohých nemajú ani tušenia, tak ako sa k nim normálna pacientka dopracuje? Nebyť koníka, nevieme o nich ani my. Podľa mňa by sa centrá asistovanej reprodukcie mali komplexne zaoberať neplodnosťou, teda robiť aj všetky vyšetrenia, alebo minimálne na ne poslať. Ja viem, že sa zbytočne rozčuľujeme, ale myslím, že máme pravdu. A bodaj by bolo veľa úspechov po IVF a ver, že by sme sa samé tešili, keby sme o nich vedeli. Mali by sme na očiach, že to ide 😉

ixi
autor
19. okt 2009

ja sa mam katy posielat na vysetrenia?potom naco mame lekaraov? v splne platime az az tak aspon by mohol doktor povedat toto a toto vysetrenie treba spravit....to mas ako s tym mojim spinenimako co mam z toho ze som dala pavzu ked po transfere zasa spinim akurat zasa som zaplatila a mne ide srdce prasknut pretoze uz nemam ani zmrzlinky a nemam ani peniaze na dalsie ivf ☹

ixi
autor
19. okt 2009

vies som rada ze zo splnu su krasne babetka ale nie u kazdeho aj ivf prebieha lahko

ixi
autor
19. okt 2009

aspon ze ty mas hanicku 😵 😵 😵

ixi
autor
19. okt 2009

idem lebo tu presedim svoju mladost 😀

lauritka
19. okt 2009

lenuliatko postkoitulany test tusim tiez robia tam v tkanivovej banke. toto jedine som si nedala urobit 😉

ja od prirody nemam vela hlienu, a mozno tam je pes zakopany, preco to nejde prirodzene, lebo spermijky v nom nepreziju kto vie. ale to by malo napadnut lekarov nie ? 🙂
tiez som si naivne myslela, ze ked pojdem do CAR, tak sa budu zaoberat neplodnostou komplexne a so vsetkym vsudy 😅 hold nie je to tak a mozno prave preto aj napriek veku stale vaham vratit sa tam. Ved v podstate sa problem nenasiel, akurat trochu horsie spermio, ale bolo tu x horsich pripadov, co otehotneli prirodzene... tak stale verim, ze sa stane zazrak 🙂
Na pricinu obidvoch abortov sa taktiez neprislo...dg zaver: stava sa to. Skusajte dalej az kym nie ste na mizine??? a bez dietka 😀

katy2
19. okt 2009

ixi, ja nehovorim, ze ty sa mas posielat na vysetrenia... ale gyn. by mal posielat....
vam sa teraz zda, ze co tu hovorim, ked mam dieta... ale nie je to tak... ked som zacinala s IVF, nebola tato tema, chodila som do IVF temy. Tam si kocky pamataju, co sme si vytrpeli... Cim vsetkym sme presli, a nakoniec, pri samotnom ETe sa zistilo, ze ja mam nepriechodny krcok maternice.... Kto mal na to prist? Moj gyn? Hredzak? Ja? Doteraz neviem a nikdy sa pravdu nedozviem, hoci som sa na to pytala mnohych lekarov.... Neviem, ci neiektora z vas zazila ten pocit, ze po vsetkych utrapach sa konecne podarilo pomocou par manzelovych spermii - tazko ziskanych - operaciou - oplodnit vajicka som namiesto vkladu zazila obrovske sklamanie a prisla som tak o moznost vkladu cerstvych embryi.... A preto, ze spermie su take, ake su, dalsie mrazaciky boli prilis slabe na to, aby sa dobre rozmrazili alebo prezili dalsiu manipulaciu.... a neuchytili sa.... To ze mam Hanicku je pre mna velky dar... A viem, ze nebyt SPLNu, tak ju nikdy mat nebudem.... Nebolo nam dane, aby sme sami na sebe zazili to, ze zazraky sa deju v tom, ze prirodzene otehotniem....
Nechcela som vas zatazovat. Ale stale si myslim, ze gynekologom by malo viac zalezat na pacientkach, ktore nemoze otehotniet, poslat ich na vysetrenia, mali by byt o moznostiach informovani. Ja mam pocit, ze im viac zalezi na pacientkach, ktore si pridu predpisat antikoncepciu. Z toho viac zarobia....
Ale uz som ticho 🤐 🤐 🤐

lenuliatko
19. okt 2009

Lauritka, pevne verím že postkoitálny test už nebudem musieť riešiť, ale keby bolo najhoršie, tak isto skúsim 😉 Ja som dokonca jeden čas uvažovala, že si zoženiem mikroskop a sama otestujem spermošov 😀 😀 😀 či sa bude niečo hýbať, alebo skapali...
Inak, aj ja som mala vždy málo hlienu a raz sa mi tak dokonca aj podarilo otehotnieť, a asi tak pred pol rokom, trištvrte sa mi začal tvoriť taký hlien, že som nechápala. Mala som ho veľa a pár dní. Neviem, z čoho taká zmena, ale ani to nepomohlo. No a veru, najhoršie je, keď sa ani žiadna diagnóza nepotvrdí. Človek nevie, čo riešiť, ako si pomôcť. Žiadna výhra byť zdravá a neplodná 😒

Katy, ja beriem aj tvoj názor, práve, že je dobre, že po tom, čo si si zažila, lekárom ešte veríš. Kto mal odhaliť, že máš problém? Neviem. V podstate nikto z nás ich neodsudzuje, veď všetky sa spoliehame na ich pomoc, len konštatujeme, že by mohli mať lepší prístup, samovzdelávať sa, pretože mám pocit, že bežní gynekológovia končia pri kvasinkách, mykózach, menopauze, zápaloch a antikoncepcii. Ja to nemyslím v zlom, len keď už príde problém, tak radšej pošlú pacientku do CAR a majú pokoj...

katy2
19. okt 2009

leni, ja tvrdim to iste... bezny gynekolog by mal vediet ovela viac, ako vie.... Jasne, ze by ho to stalo namahu, studium.... Ale asi na to nie su odkazani.... Preto posielaju do CAR a tam to praska vo svikoch a lekar nevie co skor.... Preto robi to zakladne, co je potrebne.... Stale si myslim, ze je to aj vec beznych gyn.

lenuliatko
19. okt 2009

Stačilo by,keby šli bežní gyndoši na školenie na koníka, my by sme im už dali rozumy 😀 😀 😀

zajacik...
19. okt 2009

Ale ste sa rozpisali... 🙂

zajacik...
19. okt 2009

Dalidka je mi to velmi luto... prajem ti nech sa coskoro dockas svojho zazraku s uz uspesnym koncom, drzkaj sa...

zajacik...
19. okt 2009

Lenuliatko a ty papas anopyrin? Lebo ja som o tom rozmyslala, ale potom som ho nekupila. Babulky co ste otehulkovali, vy ste brali Anopyrin?

katy2
19. okt 2009

zajko, ja nie.... 🙂

lauritka
19. okt 2009

zajacika tanita z byvalej temy IVF ho jedla az do 12tt 😉 mne ho tiez poradil gyneokolog brat preventivne na protilatky 50mlg denne.

ixi
autor
19. okt 2009

katy ja som to nemyslela zle na teba len som nahnevana ze to je vsetko tak ako to je a na herdzi zato ze som mu hovorila ze mam problem s tym spinenim ale podla neho to nevadi....tak potom preco sa mi to opakuje a niesom tehu?tebe aspon navrhol ist na dalsie ivf kety odlozit...citim sa taka bezmocna....

ixi
autor
19. okt 2009

herdzi je odbornik ale malo by mu aj zalezat na pacientkach......

kkatty
19. okt 2009

Ahojte...
zajko... ani ja som nebrala anopyrin, ale pichám asi od 7.tt fragmin a beriam acidum folikum (na predpis) - od hematologičky

kkatty
19. okt 2009

ixi.... a Ty si taká mladučká šla na IVF? ak sa môžem opýtať - prečo?

feja22
19. okt 2009

Dievčence hovoríte mi z duše. Taká "pasová výroba"............ Ale keby platili 50% z ceny a až po zdarnom výsledku zbytok.., to by aj taky introvert ako Hredzi by bol odrazu veľavravný

kukulik30
19. okt 2009

ahojte 🙂

dalidka.... 😢...drz sa moja, mrazacikovia - snehulkovia budu silnejsi a urcite ostanu v brusku celych 9 mesiacov..raz to pride
🤐
zajko 😵 😵 😵 takze 2 bublinky...paradicka a teraz hore nozky a nechajte sa rozmaznavat 😀

ixi
autor
19. okt 2009

tak lebo sme chceli babetko a mame zly spermiogram a inak to neslo

ixi
autor
19. okt 2009

ahoj kukulik

kukulik30
19. okt 2009

a inak baby, to kto ma vsetko precitat ..za cely den ste nejak rozpisali..ajajaj 😀

ixi
autor
19. okt 2009

no moja mas co robyt 😀

katy2
19. okt 2009

feja, ale vysledok casto nezavisi od Dr. On moze urobit zo svojej strany uplne vsetko a vysledok moze byt neg. Keby to zavidelo od lekarov, tak si myslim, ze by robili vsetko preto aby mali 100% uspesnost. Vwed by sa taym zdvihol ich kredit.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre