Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

marcelka82
5. nov 2009

To áno. Ja som minule cítila pohyby. Ale iba 2x v jeden deň a od vtedy nič. Tak by som chcela aby ma kopol. S kamarátom sme sa bavili o Vianociach. Že nebudú kto vie aké. A ja som mu povedala, že keď ma malý kopne, tak budú najkrajšie. Nič iné nepotrebujem. Lebo v takomto vžťahu pekné nebudú. Ale bábo mi ich spraví pekné.

lenuliatko
5. nov 2009

Už ťa malé koplo? Nejako skoro nie? Ale poznám jednu kočku a tá cítila kopančeky od 12tt. A Vianoce nezatracuj dopredu, ešte nevieš, aké budú. Skús od mužíka veľa nečakať a možno sám prekvapí. Malo by mu dôjsť, že budete mať ozajstnú rodinu, že aj od neho záleží, aká atmosféra u vás vládne.

marcelka82
5. nov 2009

Halóóóóóóóóóóóóóóóóóó čakáme dobré správy. Tak sa ukažte že ste tu.

lenuliatko
5. nov 2009

Môžme my čakať, keď nás naťahujú 😀

lenuliatko
5. nov 2009

Marcelka a rodiť kde plánuješ, tu v MI?

marcelka82
5. nov 2009

Moja, čakala som kým mu to dôjde samému. Ale jemu dôjde iba to, čo mu iný povedia. Takže keď mu nepoviem, že poď ideme do obchodu si spraviť prehľad o cenách a čo vlastne pre bábo chceme, tak tam nepôjde. A ja stále neviem čo a ako spraviť. Nemá sa kupovať dopredu, ale ja nemám inú možnosť, lebo ináč budem rovno z pôrodnice s drobcom v náručí kupovať všetko a ešte aj chystať. Takže ja musím dopredu. A musím tiež rátať s tým, že keby som náhodou skončila v nemocnici skôr. A nevie či ma práve koplo, ale cítila som taký malý tlak na prst. Keď som si natom mieste bruško chytila celou rukou, už som necítila nič.

marcelka82
5. nov 2009

Nie v Mi nechcem rodiť. Počkám kde ma pošle Bálint, ale asi v Humennom. Manžel sa so mnou háda, lebo on chce v KE. Ale ja tam ostanem sama. On nechápe, že ja budem potrebovať podporu. On tam za mnou príde so svojou mamou možno 2x do týždňa. A ja posledný mesiac budem musieť chodiť na poradne do Ke a v lete s mojím veľkým bruškom. Asi sa zbláznil. Jemu ide o komfort. Mne o bábo ale o mňa.

marcelka82
5. nov 2009

Chcem sa ísť najesť, ale čakám čo a ako. Tak dúfam, že nebudem čakať do večera. Ináč zomriem hladom aj ja aj Erik.

lenuliatko
5. nov 2009

Marcelka, ty muža ťaháš do obchodov? 😉 Ja keď si chcem spokojne nakúpiť, podľa seba, tak buď idem sama, alebo s mamkou, alebo s kamoškou. S chlapmi nakupovať je horor 😀 Viem, že napr. do výberu kočíka má čo povedať, ale obzri si sama, ceny si porovnať vieš a postav ho pred hotovú vec. Im je to asi aj tak jedno, aký ten kočík bude. My zas keď ideme na nákupy spolu, tak nech si kúpim, čo sa mi len páči, lenže nechápe, že si to chcem pozrieť aj v inom obchode, porovnať ceny... Chlapský pohľad na nákupy je proste iný 😅 A času máš zatiaľ dosť, postupne si budeš dokupovať, čo sa ti páči. Občas sa urobí veľký nákup, ako kočík, postieľka, prebaľovací pult... Veď nakupovanie pre malé je úžasná vec, tak pre to nestresuj a teš sa.
A fakt kope? Tak to ho budeš cítiť stále častejšie 😵

marcelka82
5. nov 2009

No vieš, ale mne môj manžel potom povie, že rozbíjam peniaze. Tak nech vidí, že doba je drahá.

A fakt som cítila pohyb. Presne pred týždňom.

marcelka82
5. nov 2009

Keď som bola v nemocnici s OHSS, tak tam bola jedna kočka v 4 mesiaci. Stále za jej pýtali, či už cíti pohyby. Že už by mala.

marcelka82
5. nov 2009

Halóóóóóóó ja stále čakám. Prosím.

zajacik...
5. nov 2009

Caute babulky, len vas pozdravim 🙂
Lenuliatko tak uz mame obe 6tt 😵
Marcelka to je super ze uz si citila pohyb 🙂
Cavik, Leto, drzim palce 🙂
Sobka aj tebe na krvicku 🙂
A Feja tesim sa na spravicky z UZV a aj na fotecku 😵
Zdravim vsetky SPLNiecka 😵

marcelka82
5. nov 2009

Ahoj zajacik. Ako sa cítiš?

lenuliatko
5. nov 2009

Musela som odbehnúť. Marcelka, tak to ho stačí raz zobrať do obchodu, stačí do Anjelika, máte to aj blízko a otvoria sa mu oči 😉 Ja čo viem, tak pohyby cítíť od toho 18tt vyššie 😕
Zajačik ahoj, ty to tu tiež nejak flákaš 🙂

marcelka82
5. nov 2009

No Leni, tiež som nevedela. Iba som volala akurát so svojou mamou a ona mi povedala, že to bolo bábo. A že zatiaľ sa stane, že aj týždne ho neucítim. A keby som tam vtedy ten prst nemala, tak by som ho necítila. To bola iba náhoda. Ale riadne potešila.

katy2
5. nov 2009

ahojte
ja som prve pohyby citila v 20tt.... aj to len take motyliky.... marcelka, podla mna to este necitis normalne pohyby... najskor citit len take bublinky zvnutra, z vonka ich citit az neskor.... v 15 tt snad vynimocne mozes citit bublinkovanie.... ale casto su to creva, co sa mylia s pohybmi....

marcelka82
5. nov 2009

A ináč ja vravím, že on tak ponáhľa, že budem rodiť ešte v apríli. 😀

marcelka82
5. nov 2009

Ahoj katy. Neviem. Mňa to tiež prekvapilo. Ale keď aj v nemocnici vraveli, že v 4-tom mesiaci by už malo byť cítiť pohyby. Len stále mi je čudné, že bublinky som vôbec necítila. A možno som si ich pre prácu neuvedomovala. Kto vie. To je jedno. Ja to nepovažujem za kopnutie. Iba keď za pohyb.

marcelka82
5. nov 2009

Ja asi idem. Lebo vždy keď ja odídem, tak vtedy prídu dobré správy. A sedím tu už dosť dlho. Som zvedavá. Ale keď nikto nič. ☹

marcelka82
5. nov 2009

Potom prídem kuknuť. Tak zatiaľ sa majte.

sobka
5. nov 2009

Ahojte splniečka, tak ako to celé zacalo, tak sa to aj skoncilo ☹ Nechodila som sem, lebo som sa chcela vyvarovať PC a myslieť na iné veci, aj ked my je s vami dobre, ale vobec som sa k pc nedostala, zle sa mi sedelo a ja NB nemám. Vcera som zacala mať zlý pocit, tak som si urobila test a vysiel negatívny 😖 no a krv to iba potvrdila, trakže tehulky, mamicky, cakatelky, nechcem šíriť zlu naladu, ale bol to pre mna prvý aj posledný možný ket v tomto cykle. Mala som 4 mrazáčikov avsak 2 neprežili a tak ani tí dvaja posledný u mna neostali. takže asi som z tohoto fora jediná, čo im to do dvoch IVF nevyslo. Dievcatká, tak aspon že vy ste zdravučké a verím , že až tak daleko ako ja nezájdete žiadna. Držím vsetkým mamičkám a tehulkám palce, nech ste vy a vase deturence zdravé, snažilkám veľa pozitívnych myšlienok a trpezlivosti no a samozrejme velikánske štastie, pa

rebeka33
5. nov 2009

Sobka, je mi to strašne ľúto. 😨 Sedím tu už hodnú chvíľu a rozmýšľam čo múdre by ti mohlo pomôcť. Je mi smutno. Dnes je blbý deň. Snáď si kúp flašu dobrého vína a daj si do nosa. Viem , že pár dní bude blbých, ale potom zasa začneme veriť. My ženy toho zvládneme. ani feja sa neozíva , už ráno som z toho ticha mala strach.

zajacik...
5. nov 2009

Sobka je mi to uprimne velmi luto... ☹ ☹ ☹ ... drzkaj sa...

pimma
5. nov 2009

ahojte. nedavno sme sa s mm dozvedeli,ze musime podstupit IVF. lekar nam odporucal SPLN. dnes tam manzel volal, chceli sme sa objednat na prvu konzultaciu a sestricka ,alebo neviem kto to bol ,povedala, ze mame prist, az 2-3den mojej menstruacie. som prekvapena, lebo este ani poriadne nevedia, co chceme. ms dostanem az o 3tyzdne, to musim tolko cakat, aby ma vobec prijali? ako postupovali vo vasom pripade? viem, ze vybavenie vsetkeho trva dlho a este sme vlastne nic nevybavili a uz musim cakat 😒

zajacik...
5. nov 2009

Pimma ked sa rozhodnete zacat chodit do centra, tak sa prvy mesiac robia vysetrenia - zene 3x hormonalny profil na zaciatku, v strede a na konci cyklu a manzelovi 1x spermiogram. A ked uz budete mat vysledky, potom budete mat s doktorom pohovor, a s nim sa dohodnete, resp. on vam odporuci, co a ako... a mozes si so sebou zobrat aj vysledky inych vysetreni, ak nejake mas, napr. z laparoskopie... Takze je to uplne bezny postup, ze sa tam prvykrat pride 1-3 den MS.
Tak vitaj medzi SPLNieckami 😵

pimma
5. nov 2009

ahoj zajacik 🙂 dakujem za vysvetlenie aj za privitanie. pozeram ze si cerstva tehulka, tak gratulujem 🙂 uz mas tu dlhu cestu za sebou. mozem sa opytat, ako dlho to vsetko vybavovanie trvalo? viem, ze na poistovnu sa caka taky mesiac

feja22
5. nov 2009

Ahojte som tu len na skok. Tak ako mi dnes zle, mi ešte nebolo.
Máme jednú bublinku a fotečku nám nedal. K tomu mám OHSS naspäť. Ešte pôjdem 18.11. na UTZ.
Sobka drž sa.
Zatiaľ pa, musím si ľahnúť.

zajacik...
5. nov 2009

Feja tak som rada ze ste OK, chod si lazkat a oddychnut a potom porozpravas ako bolo 🙂

zajacik...
5. nov 2009

Pimma takze vstupne vysetrenia trvaju jeden cyklus, vysledky su za par dni, kedy je pohovor. Bud vam dr. navrhne inseminaciu, alebo rovno IVF. Pri IVF dr. vypise ziadost, ktoru si posles do poistovne, ta to schvali za 3-4 tyzdne. Ked uz mas ziadost schvalenu, tak sa pride do centra v obdobi medzi 18-22.DC na UZV a injekciu decapeptyl, potom sa caka na MS a potom sa znovu pride do centra na UZV aj krv a doki ti povie od kedy si zacnes pichat injekcie na stimulaciu vajicok. V tom cykle je kontrola este asi 2x, zaroven aj odber vajicok v celkovej narkoze aj transfer embryi. Takze v najlepsom propade to cele stihnes za 3 mesiace 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre